Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Narucio sam KZ sluske. Potvrdio da je paket stigao a onda video da je plastika od prekidaca koji je na kablu naprsla. KOntaktirao prodavca i on se nije javio. Posle 24h isao na opciju open dispute i onda se prodavac javio i rekao da ce poslati novi kabl. To je bilo pre 31 dan.
Prekjuce mu posaljem poruku da mi jos uvek nista nije stiglo a on mi odgovara da ne brinem i da ce mi poslati broj za pracenje kasnije.
Prodje 3 dana od tad a broj nisam dobio.

Koje su mi opciije? Dal me kinez vacari i ceka da prodje neko vreme ili zaista paket toliko kasni?
 
  • Like
Reagovanja: M J
Samo full refund da njima (ako će ti isteći vreme za zaštitu)
 
  • Like
Reagovanja: M J
Gde to da trazim?
Potvrdio sam da sam primio paket.
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    39.1 KB · Pregleda: 116
???

open dispute

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Otvorio sam vec.
Narucio sam KZ sluske. Potvrdio da je paket stigao a onda video da je plastika od prekidaca koji je na kablu naprsla. KOntaktirao prodavca i on se nije javio. Posle 24h isao na opciju open dispute i onda se prodavac javio i rekao da ce poslati novi kabl. To je bilo pre 31 dan.
Prekjuce mu posaljem poruku da mi jos uvek nista nije stiglo a on mi odgovara da ne brinem i da ce mi poslati broj za pracenje kasnije.
Prodje 3 dana od tad a broj nisam dobio.

Koje su mi opciije? Dal me kinez vacari i ceka da prodje neko vreme ili zaista paket toliko kasni?
 
Poslednja izmena:
ako si otvorio kako imas opciju
Open Dispute ???

zatvorio si prethodni dispute? proveri do kada mozes da otvaras dispute tj do kog datuma pa do njega i cekaj da dodje a onda ponovo O.D.

verovatno ti je poslao ali bez TN jer je to jeftijie i logicno jer ide na njegov teret.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Nemam pojma kako imam. Sad prvi put to radim.
NIsam nista zatvarao samo sam se dopisivao sa njim. On je sam rekao da ce mi poslati broj za pracenje. Nisam mu trazio.
Otvorio dipsute ponovo...poslao mu poruku za tracking number. I dalje imam opciju Open dispute.
Ne pise mi pored nikakav datum. Posle moje potvrde da sam primio paket to je nestalo.
 
Molim vas za malu pomoc, verovatno je odgovorno na ovo, ali ja ne mogu da nadjem na temi. Sta se desava kada se paket ne preuzme i posta vrati posiljku u Kinu? Da li se ide na open dispute i trazi refundacija novca?
 
onda se oprostiš od novca [emoji39]. zašto nije preuzet paket je najbitnije pitanje?

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Ovaj aliexpres baš smara zadnjih 2-3 nedelje sa logovanjem, nikad ne "prepozna" prevlačenje onog slajdera i uvek traži da unesem kod, smarači kineski...
 
Kod mene nema toga.
 
Da li je ovo laznjak?
RY142701435CN
Ne mogu da nadjem info o posiljci.
 
U redu je kod.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Da li je ovo laznjak?
RY142701435CN
Ne mogu da nadjem info o posiljci.
Ja imam jednu pošiljku čiji je broj u istom formatu kao i tvoj. Već više od 10 dana imam isti status pošiljke kao kod tvoje. Šta je u pitanju pojma nemam. Rešio sam da čekam da istekne ona zaštita pa otvaram dispute, ako ne stigne.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Malopre mi prodavac otkazao pošiljku, tako da sad imam status "shipment canceled". Šta mi je dalje činiti? Ne bi da nešto kliknem bezveze pa da ne mogu da povratim pare. Izvinjavam se na duplom postu...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Mene zvao poštar da idem da preuzmem paket. Nije prošlo ni 10 dana od kupovine.

U aplikaciji prikazuje da je tek krenulo :D
 
Poslednja izmena:
Malopre mi prodavac otkazao pošiljku, tako da sad imam status "shipment canceled". Šta mi je dalje činiti? Ne bi da nešto kliknem bezveze pa da ne mogu da povratim pare. Izvinjavam se na duplom postu...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Vraca ti se lova na karticu za 7 i vise dana..

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Na koju foru mi je stigla pošiljka iz kine za 10 dana. U aplikaciji stoji 13.6.
 
Sto, meni je najbrza za 5 dana od dana placanja preko HK poste.
Obicno mi dodju za 9 dana.
 
Zavisi od browser-a, probaj Operu! [emoji6]

Sent from my TA-1021 using Tapatalk
 
U redu je kod.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
na kom sajtu proveras tracking number?

Ovaj mi je prodavac dao posle vise od 30 dana ,,natezanja'' Paket je trebao uveliko biti kod mene. Nesto mulja sigurno.
 
Može li preporuka za neki auto punjač 2 konektora da ima. Gledam ima nekih aukey za oko 4.5$
 
neka preporuka za blutut sluske sa microfonom za koriscenje tokom sporta.. gym, bicikl...
 
Imam par pitanja...

Elem, nisam kupovao nista na Ali-u sigurno....(cini mi se) vise od godinu dana. A i to sto sam kupovao se meri brojem jedan. :) Doduse vredelo je nesto ispod $100. Sve proslo tada bez problema, i prodavca sam pozitivno ocenio.

Sada (pre par dana) probah da narucim neku sitnicu (oko $5) i kada sam krenuo da platim, dobih ovo:

jZZs368.jpg


e9POHBa.jpg


Jel' se to nesto menjalo na Ali-u zadnjih godinu dana? Zasto traze sve te podatke? Razumem da zele da znaju da zaista posedujem karticu i da je na moje ime zbog (pretpostavljam) zloupotrebe tudjih kartica. Ali traze da slikam karticu, pa me zanima da li treba slikati karticu ALI bez broja kartice (ili da mozda zadnje 4 cifre prikrijem)? Drugo, traze izvod iz banke. Tu im ne mogu 'pomoci' posto je u pitanju payoneer-ova kartica. Mogu im dati screenshot iz payoneer-ovog naloga od transakcija, pa me zanima da li je neko imao slicnu situaciju da im je slao shot sa payoneer-ovog online naloga? Hvala.
 

Prilozi

  • 1_Ali_WTF.jpg
    1_Ali_WTF.jpg
    67.1 KB · Pregleda: 138
  • 2_Ali_Appeal.jpg
    2_Ali_Appeal.jpg
    110.5 KB · Pregleda: 132
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno