Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

^ kod mene nije ovako. Kada odemo u korpu pošto mi je broj kartice već upisan, mogu samo da selektujem pojedine proizvode ili cele radnje i da kliknem Pay Now. Nemam nikakav Confirm.
Niti se kreira porudžbina kao što navodiš. Možda nešto ne radim kako treba? [emoji849]
 
Upravo tako. Isto i kod mene. Kartice su mi vec unete. Mogu samo na pay ili na disscard. Nemam nikakvu opciju da stavljam u korpu...ili sam ja corav.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
To je zato što je kartica zapamćena. Ja izričito izaberem da mi ne snima karticu (jer je ta opcija čekirana pri svakoj kupovini, baš voli da snima podatke sa kartica) i imam mogućnost da kreiram porudžbinu a da ne platim, onda prodavac vidi tu porudžbinu i može da smanji cenu, ja dobijem email da je cena promenjena (od alija) i samo završim poslednji korak, potvrdu plaćanja.
 
Pa sta sad, da bisem kartice? Moze li to?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Pa sta sad, da bisem kartice? Moze li to?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Mozes i ako je internet kartica da nemas npr. dovoljno sredstava na njoj za placanje te porudzbine i ona ti onda ne bude kompletirana. Odes u order na nju i contact seller, izadje u vrhu porudzbina i send. Napises mu ukratko sta ste se dogovorili i da hoces smanjenje cene, popust itd. Obicno smanje ako redovno ili prvi put kupujes kod njih. Ja ovako uvek radim.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Niste coravi , nego AE umesto da unapredjuje opcije , oni gomilu stvari iskljucuju
i provlaci im se gomila sitnih sistemskih greski , koje mesecima nece da isprave.

Od nedavno su iskljucili mogucnost da se izabere opcija Ostali nacini placanja.

Ako zelite da kreirate porudzbinu , a da je ne platite istog trenutka
u podesavanjima za karticu iskljucite opciju placanja na internetu ,
ili ako svaki put upisujete podatke , za sigurnosni kod upisite 000.
Kreiracete narudzbinu , ali placanje nece proci.


@ zmurke

Nista novo - preopterecen je link ka serveru na koji pristupas
Posle odredjenog vremena ce ponovo sve biti dostupno.
 
Hocu da porucim neki uredjaj sa aliexpress-a ali ispod pise "Delivered before 12/06 or full refund".
Da li je neko porucivao nesto sa porukom istog ili slicnog sadrzaja i koliko je vremena trebalo da stigne?
 
Svako ko je ikad poručivao sa aliexpresa je video poruku sličnog sadržaja minimum 10 puta.
U prevodu to bi glasilo ovako: "Ako ti ne stigne do šestog decembra vraćam ti kompletan novac."
Isto značenje ima i poruka "90-Day Buyer Protection Money back guarantee."
 
@ zexxxx
to piše za većinu narudžbi gde je selers shiping metod ali nemoj se oslanjati na to jer teško da stigne za mesec dana kod nas ali ako hoćeš da se igraš uradiš skrin narudžbenice i to priložiš kao dokaz kad otvoriš spor jer imaš pravo da otvoriš spor u svakom trenutku, pošiljka ne ide preko Alija
 
Do 6tog decembra ima ~68 dana, velika je verovatnoća da će za to vreme da stigne paket.
Zašto bi radio skrinšot? Ode u porudžbine, View Detail onda klikne na naziv proizvoda i dobije stranicu sa svim uslovima i opisom proizvoda koji je važio na dan kupovine.
 
Do sad mi nije nikad to izbacivalo, uvek je bilo 30-60 dana, a u vreme vanrednog stanja je pisalo cak i do 100 dana.
Ja sam skroz izgubio iz vida da je 12 mesec, a 06 datum u mesecu, u momentu sam pomislio da je rok isporuke jun sledece godine. :lupko:
 
A nije nemoguce da stigne tek juna 2021. :d
 
Danas stigla tri neregistrovana paketica :)Free shipping.
Kupovinu obavio 30 Avgusta.
 
Meni danas stigla 2 paketa poručena pre 20 dana...Yanwic i Cainiao su u pitanju.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Meni od juna refund, prodavac plače kako ću dobiti i robu i pare, a nije se setio da produži zaštitu, malo je falilo da mi istekne i vreme.

Inače kad vam istekne kartica na koju treba da se vrate pare (u Komercijalnoj, barem), novac ne ide automatski na tekući, već pišete podršci da bi vam prebacili novac, inače se prave ludi.
 
Poslednja izmena:
Meni stigla danas posiljka LT nakon 31 dan, do Litvanije 10 dana resto od Litvanije do Srbije bez trackinga do tamo je bilo redovno i uredno.
Koliko shvatam najmanji problem je iz Kine da stigne negde na evropsku destinaciju ili neki evropski hab, e tu nastaje zastoj i odatle po 20 i vise dana treba da stigne u Srbiju a vrlo brzo stigne do evropskog haba. Evo jos 8 paketa cekam i sve jedan brzo stigne do Evrope obicno Frankfurta i tu cep nastaje, evo jedan koji mi stize DHL Asia-om za 4 dana do Frankfurta i tu vec stoji preko 20 dana.
 
Koliko imam fore da otvorim dispute nakon porucivanja?
 
Koliko imam fore da otvorim dispute nakon porucivanja?
To mozes da pogledas u aliexpress aplikaciji ako je kotistis kada odes na predmete koje si kupio i kada kliknes na predmet tamo ti odbrojava dane, obicno je to 90 dana od momenta slanja paketa.

Poslato sa Nova 5t
 
Ne mozes otvoriti dispute pre nego sto istekne zastitni period (mozes pokusati ali ce biti odbijen), sad je 90 dana period "zastite", a kad to istekne jel ono 14-15 dana ima za otvaranje prigovora, sve pise samo pazljivo isprati tamo gde je lista kupljenih stvari, za svaku stoje podatci.
 
Isto paket utorak na aliexpress dali lazni kod za pracenje..
na ali LP a na paket UD
 
Isto paket utorak na aliexpress dali lazni kod za pracenje..
na ali LP a na paket UD

Ako si zadržao pakovanje (kovertu) pogledaj da nema dve nalepnice. Garantovano ima, skini prvu nalepnicu (ona što je vidljiva), ako je zagreješ recimo upaljačem lakše se skida, i vidi šta piše ispod, garantovano će biti taj LP broj.
 
Da ne ispadne kako je Srbija najgora i kako stalno imamo neke praznike i slave...


nd.jpg
 
Ne bi baš rekao da je komparacija validna zato što kinezi kad rade, rade punom parom a kod nas i kad se radi, ne radi se ako me kontaš, kolega naručio nešto iz gigatrola, trebalo im je 10 dana (i oko 5 telefonkih poziva) da jedan proizvod prebace iz jedne u drugu prodavnicu koja je 40km od prve !!! a ni drugi sektori nisu bolji.
Za razliku od toga ja sam kontaktirao jednu firmu koja pravi kese za pakovanje proizvoda, direktor te firme je bio kod kuće (zbog vremenske razlike od 6 sati) vratio se u firmu, pregledao porudžbinu, naručio materijal, u petak, subotu i nedelju su napravili oko 1.5 - 2 miliona kesica u ponedeljak dostavili robu agentu a u utorak je bilo utovareno u kontejner.
Kod nas, pošalješ email, čekaš 3 dana dal će odgovoriti ili ne, pošalješ drugi email i pozoveš da proveriš dal su dobili email i tek onda imaš šanse da dobiješ odgovor
 
Poslednja izmena:
40km i 10 dana? Meni su prebacivali 20 dana iz jedne beogradske poslovnice u drugu, i nisu ni javili, već sam ja isleđivao i jurio, mnogo su se iskvarili u GG.
 
To znači da je prodavac zaista poslao paket sa tim LP brojem za praćenje ali je negde između Kine i Srbije taj broj promenjen bez uticaja (ili obaveštavanja) prodavca ili kupca.
 
Zbog praznika i ne rada, narokali cene proizvoda. Sve je bez popusta, tako da narucujte tek za 10 dana.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno