Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Umesto 3 dolara za nekvalitetnog Kineza evo za 7 dolara SanDisk od 16GB, tako da prica ne pije vodu. I nije problem reklamacija, ovu robu nabavljaju na kilo i ne prave problem oko reklamacije - problem prave sa skupljom robom.
 
Poslednja izmena:
Bili su ti i Cruzeri za 5xx Dinara kod Gige u šupu, treba samo pratiti povremene akcije. Jeste da je jedan crko čim sam ga ubo u USB (nemogućnost zapisivanja podataka) ali su ga zamenili negde za 30 dana od podnete reklamacije...
 
Ima fleseva vec od 600din za 16gb verbatim, kingston, a data, san disk...jeste to 100-150din skuplje, ali stvarno nije za poredjenje

a verovatno ima ovde i kineza koji su 100dinara jeftiniji od ovih poznatih koji takodje imaju racun i garanciju, tako da stvarno ne vidim racunicu

ako ti je cimanje za reklamaciju pa ti ga baci kao sto bi i taj iz kine...bar ces odmah moci da kupis drugi.
 
Ja ne znam gde vi ovde mozete kupiti 32gb za 2.7e i 64gb za 3.5e?!

Poslato sa Nova 5t
 
Poslednja izmena:
Nigde, jer niko nece da atestira niti da garanciju za nesto tako nekvalitetno, a da ne moze da zaradi na njemu skoro nista.
 
Što ne ostavi normalan link nego onaj ubogi?
Evo ga validan: https://www.aliexpress.com/item/4000041918930.html
Ako se pogladaju iskustva korisnika može se videti da je brzina čitanja sa ovog fleša od 64Gb za 4$ samo 20Mbps ali i tako spor je odličan za neki ruter npr da bude nekakav "media storage" za celu mrežu.
Ja sam isprva mislio da se priča o "brendiranim" fleševima sa Ali-ja...
 
@SuperStarr

Ja otvorim i onaj kao i tvoj. Link sam izbadio preko mob apk. Priča se da se ne isplati kupovati te kineske kada u srbiji za malo vise para se kupi brendirani sa garancijom. Ja sam kupovao i 3.0 micro fleške za 3e od 32gb a ovde ne mozes sigurno proci ispod 1000 din.

Poslato sa Nova 5t
 
Poslednja izmena:
Prestanite da se svadjate :S:

32GB USB 3.0 se kupuju za 2$ :-devil-:

n32.jpg

n2.jpg


@Gilgamesh

A ti turi microSD karticu pa nece nista da strci i da se vidi :d
 
@sasa022
Na koju si zemlju adresirao kada ti je free shiping?

Poslato sa Nova 5t
 
Fore radi, pitam kineza sto ne šalju za Srbiju:

85d94bc9a0753a46069f07b89f0bd04d.jpg
 
Najjeftiniji fleševi kod nas: https://ka.rs/#/category/106

Nerviranje zbog gubljenja podataka i ne gledanje u pasulj da li će da stigne niti da li će to biti za 3 meseca ili više, vredi razliku od 200 dinara. Garancija je samo bonus. A ima i testova pa se mogu videti brzine koju su verujem veće od tih sa AE.
 
@nemanja123

Gomila flesica se koristi za multimediju - o kakvom gubljenju podataka onda pricamo ???

Razni modeli 32GB kod nas su na komad oko 500 dinara.


@Gilgamesh

Letos je ovaj Netac spomenut ovde - bila je besplatna dostava i za Srbiju.
Trenutno je free za Nemacku , Italiju , Makedoniju....


@ Sale99

Previse smo malo trziste da bi se uopste cimali oko nas.
 
@sasa022

Ne bi mi bili mali da možemo kupiti telefon i da nam stigne na adresu bez dodatnih nameta. Ja sam nekoliko cubot i lenovo telefona kupio ali adresirano na nemačku adresu. Nisam imao ni 1 cent dodatnih troškova osim onoga što sam na AE platio.

Poslato sa Nova 5t
 
A MK je veliko tržište?

Sve razumem ali to ne razumem, da kod njih može free shipping a kod nas ne. Znači da ima još neki razlog.
 
Pa da gomila stvari što sam stavio na listu sada je sa ogromnim troškom prevoza.
Na primer kapacitativni merač nivoa goriva, kamionski, u rezervoaru dužine 450mm i EU standardom bio je 14e sada nema mogućnosti slanja, ili kod drugih prodavnica slanje 200$....
Ebay nemački 25e isti proizvod.
 
@ Gilgamesh

Cela Srbija stane u jedan njihov gradic - toliko o nasoj velicini i potrosackoj (ne)moci

@ CTR99

Ima AE neke svoje fazone i fore .

Iako su u EU Hrvatska u odnosu na Sloveniju cesto nema iste uslove.

Za neke sitnice za koje mi imamo free dostavu , za Austriju se placa 0,5-1,1$
 
@ Gilgamesh

Cela Srbija stane u jedan njihov gradic - toliko o nasoj velicini i potrosackoj (ne)moci

@ CTR99

Ima AE neke svoje fazone i fore .

Iako su u EU Hrvatska u odnosu na Sloveniju cesto nema iste uslove.

Za neke sitnice za koje mi imamo free dostavu , za Austriju se placa 0,5-1,1$
Vrlo rado bih da zivim i radim u austriji pa da placam 1-2e shiping [emoji23]

Poslato sa Nova 5t
 
Jel ima neka fora sa ovim kuponima? Dosta puta sam vec kupovao i sem prvih par puta nisam vise imao kupone da mi ukupno cenu umanji za par dolara. Vidim da razne radne nude ako potrosis vise od 10$ dobices -1$ i tome slicno, to me ne zanima jer ne pratim ni jednu radnju niti trazim odredjene radnje. Potrasim predmet, sortiram na orders i potrazim koja je ok cena i to je to.
Generalno Ali ima jako puno ne preglednih opcija, gomilu nekih igara, verovatno sa tim novcicima mozes kupiti nesto (imam oko 200) ali mene iskljucivo zanima ako napravim 10,20,30$ racun da ubacim neki kupom i da tu cenu umanjim. Da li ima nesto tako? Kako se sakuplja? Neki sajtovi koji dele kupone?
 
Moja greska, slucajno, a vec bilo kasno za edit i brisanje. Ovde sam hteo da objavim posto je ovde uopsteno o Aliju. Prijavio sam moderatoru da obrise drugu poruku ali nije reagovao.
 
@nemanja123

Gomila flesica se koristi za multimediju - o kakvom gubljenju podataka onda pricamo ???

Razni modeli 32GB kod nas su na komad oko 500 dinara.


@Gilgamesh

Letos je ovaj Netac spomenut ovde - bila je besplatna dostava i za Srbiju.
Trenutno je free za Nemacku , Italiju , Makedoniju....


@ Sale99

Previse smo malo trziste da bi se uopste cimali oko nas.
Ne, nego se gomila koristi i za sve van multimedije.
Mani se racionalizacije...
 
@ nemanja123

Zaista nema vise svrhe pisati....
Ko hoce , neka cita sta je napisano vec X puta.
 
Pocela je podela crvenih kupona za BF

Ako neko nadje neke zanimljive sitnice sa free dostavom
moze da napravi kombinaciju i iskoristi i kupone

ck.jpg
 
Već godinama kupujem preko Aliexpress-a i samo jednom sam iskoristio jedan kupon koji je važio za bilo koju kupovinu. Sve ostalo su bili neki select kuponi iz prodavnica i za stvari koje mi nisu trebale ili ono fazon, ako kupiš nešto u vrednosti od 50$ ili više $ dobiješ 1 ili 3$ i sl.
 
@ milirad


Sve to zavisi od toga sta i koliko kupujes...

Isto kao sto sad vidim tvrdnje da na AE nema sta da se kupi jer su cene dostave za gotovo sve preko 5$ previsoke.
Ima , ali je pitanje sta kome treba.

uk1.jpg

u1.jpg
 
Ma ljudi ko zeli da kupuje fleseve sa Alija kao sto ja zelim jer za 7 godinama nisam imao ni jednu crkotinu to vazi za stikove kao i za mikro sd kartice a gomilu toga sam kupio neka kupuje i dalje a ko ne zeli to je njegovo pravo.Samo nemojte da ubedjujete nas koji imamo pozitivna iskustva da prekinemo da kupujemo takve stvari sa Alija jer sigurno necemo prekinuti jer mozemo da kupujemo sta zelimo kao i vi da birate sta i gde cete da kupujete.Napravio sam iskorak od Alija jednom i kupio Kingstone microsd karticu od 64 gb od Altija i crkla je posle 15 dana,od tada vise ne eksperimentisem.Ko zeli neka cepa dalje sa Alija ko nije do sada neka nastavi bez Alija i svi zadovoljni.
 
Nazad
Vrh Dno