Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Koja su dosadasnja iskustva sa kursevima na Aliju i Intesa Visa Internet?

Kod mene je na Ali valuta $, ali mi se cini da nedostaje 2-2.5% posle knjizenja u odnosu na Visa kurs.

Danas sam imao 2 kupovine i zapisao sve iznose (danasnji Visa kurs $/€, rezervaciju, iznos u originalnoj valut, cak i eursku cenu artikla) pa da uporedim posle knjizenja.
U petak sam kupio nešto za 20 dolara, a imao sam samo dinare na računu. Skinuto je sa računa tačno 1.58% više od srednjeg kursa NBS za dolar.

Edit: Telenor banka.
 
Dobro veče,
molim za savet (prvi put naručujem nešto sa Alija):

Već od 05.01.2018 stoji 11003 IZMENIČNA POŠTA Za carinu
Paket treba da ide do GPC NS, pa dalje do mog grada.
Ja mogu da čekam, samo ne znam da li je ovoliko čekanje uobičajeno ili moram zvati carinu jer ima neki problem?
 
Jel se isplati staviti dinare umesto eura?
 
Mislim da ne.
 
Zato sto smizla nije stvarno poslao, dao ti je pogresan (namerno verovatno) tracking #, kada je stvarno mogao da posalje dao pravi (mada ni ovo nije sigurno) a produzio vreme (ne kupac, nego prodavac ^^) da ne bi otvarao dispute ranije :)

Nadam se da je stvarno poslao ovaj put, jer gubim već strpljenje, čoveče naručim 5.1, i još paket nije ni krenuo...
A kad ga kontaktiram, sve lepo, ne brini poslaću, daj mi par dana, čim pošaljem, šaljem ti na mail i fakturu, i onda par dana postane nedelju dana.
 
To je samo 2 nedelje, nije to nesto ozbiljno.

Septi, u drugu temu, pa daj datume valute/transakcije i iznose/kurs.
 
Hvala na odgovoru:wave:
 
Jel moze preporuka za kvalitetan a ne mnogo skup punjac type c ?

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Ja kupio za s8 sa alija za 7e, piše da je original 100%, e sad da li je ne znam ali izgleda i puni kao originalan
 
USB C nemam pa nisam kupovao, ali Aukey sa 5 izlaza imam, svi 2A a jedan QC2.0 i svaku noć se pune dva telefona a po potrebi i ostali uređaji, testirao i sve odjednom više puta.
Odlično radi, dobar kvalitet, čvrsta plastika, ne zuje zavojnice, kvalitetni kablovi...
Ako je suditi po njemu, obavezno uzeti Aukey.

Ne znam šta je za tebe skupo, ali ja sam ovaj platio 18$ (računajući i popust od 1$ za koji sam imao kupon).
 
USB C nemam pa nisam kupovao, ali Aukey sa 5 izlaza imam, svi 2A a jedan QC2.0 i svaku noć se pune dva telefona a po potrebi i ostali uređaji, testirao i sve odjednom više puta.
Odlično radi, dobar kvalitet, čvrsta plastika, ne zuje zavojnice, kvalitetni kablovi...
Ako je suditi po njemu, obavezno uzeti Aukey.

Ne znam šta je za tebe skupo, ali ja sam ovaj platio 18$ (računajući i popust od 1$ za koji sam imao kupon).
To je dobra cena, ali mi 5 ulaza nisu potrebna, najvise 2. Koje kablove koristis?

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Potvrda za Aukey! Ja koristim i njihove kablove, vrh kvalitet.
 
Koristim Ugreen kablove i fenomenalni su. Hvalio sam ih ovde na forumu više puta. Debeli, nisu kruti, baš čvrsto pašu u ulaz telefona, pozlaćeni kontakti...
Mačke ih izgrizle svuda (i to kablovi od 3 metra) i sve radi bez problema :)

Aukey nisam probao, pa ne mogu ništa da kažem.
 
Ja imam aukey auto punjač i jako sam zadovoljan. Kabal sam isto uzeo sa punjacem, i jako je kvalitetan i debeo. Baš gledam ponovo da uzmem, ali sa nešto duzim kontaktom, jer sam primetio da kod nekih kola ne može da dohvati kontakt.
Ugreen kabal sam uzeo za iPhone, i šta znam, dosta je tanak, a za kvalitet ću videti vremenom.
 
Ako vec punite nocu, nema smisla koristiti QC, bolje je sa slabijom strujom. Baterija duze traje, a taman se puni za noc otprilike, umesto da radi maltene celu noc trickle-charge.
 
Onda si uzeo neki običan njihov. Ovi koje su svi sa foruma su uzimali su debeli, od Ugreen zvanične prodavnice sa Aliexpress-a.
 
Jel neko od tog Aukey-a uzeo power bank da kaze iskustvo kakva je?

Vidim da imaju fine ocene njihove p.banke,ali koliko sam skontao onaj QC funkcionise samo na snapdragon procesorima,a posto ja razmisljam i sledeci mob da uzmem od Huawei-ja mislim da oni sve manje taj procesor koriste kako ce se onda ponasati taj QC ulaz ako ga ubacim u Huawei?
Oce puniti normalno,brzo ili nikako? ;)
 
Za ovaj stvarno ne znam. Jedino mogu izmeriti ovaj moj digitalnim kljunastim merilom pa da javim.
 
A što punjač tipa c??? Kupi normalan punjač a koristi usb kabal koji ti treba

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Jel moze preporuka za kvalitetan a ne mnogo skup punjac type c ?

Sent from my Le X820 using Tapatalk
To je dobra cena, ali mi 5 ulaza nisu potrebna, najvise 2. Koje kablove koristis?

Sent from my Le X820 using Tapatalk
AUKEY USB Charger Quick Charge 3.0 3-Port Mobile Wall Phone Charger for LG G5 Xiaomi Samsung Galxy s8 Nexus 6P Apple Smartphones
http://s.aliexpress.com/iIfu6FJj?fromSns=Copy to Clipboard
(from AliExpress Android)

Ja koristim aukey kablove

Konkretno ovaj

AUKEY USB 3.0 1m Nylon Braided Type-C Cable USB A to Type C Fast Charging Cable for Xiaomi Mi5 Meizu Pro6 LG Huawei P9 Macbook
http://s.aliexpress.com/qmqaUNB7?fromSns=Copy to Clipboard
(from AliExpress Android)

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Za ovaj stvarno ne znam. Jedino mogu izmeriti ovaj moj digitalnim kljunastim merilom pa da javim.
Pa ovo je sa oficijalne prodavnice. Imaju ovaj kabal-gumirani, i još jedan koji je presvučen nekim materijalom. Ovaj sto sam ja kupio, ima najviše porudžbina iz Srbije, tako da ne postoji drugi kabal.
 
Jedno pitanje... Pazario neke olovke sa aliexpressa ~14$, naravno uz free shipping... Kad je stigla posiljka postar trazio 250 dinara...

Ili ja imam pogresan dojam besplatne isporuke ili se postar nesto zeznuo?
 
Jel neko od tog Aukey-a uzeo power bank da kaze iskustvo kakva je?

Vidim da imaju fine ocene njihove p.banke,ali koliko sam skontao onaj QC funkcionise samo na snapdragon procesorima,a posto ja razmisljam i sledeci mob da uzmem od Huawei-ja mislim da oni sve manje taj procesor koriste kako ce se onda ponasati taj QC ulaz ako ga ubacim u Huawei?
Oce puniti normalno,brzo ili nikako? ;)

punice onoliko koliko telefon struje moze da podnese i povuce...
 
Jedno pitanje... Pazario neke olovke sa aliexpressa ~14$, naravno uz free shipping... Kad je stigla posiljka postar trazio 250 dinara...

Ili ja imam pogresan dojam besplatne isporuke ili se postar nesto zeznuo?
Ako ne grešim, prilikom isporuke imaš troškove isporuke, carinu i pdv. Pošto ti je bio free shipping, uz to mali iznos za carinu, platio si samo pdv.
 
Jedno pitanje... Pazario neke olovke sa aliexpressa ~14$, naravno uz free shipping... Kad je stigla posiljka postar trazio 250 dinara...

Ili ja imam pogresan dojam besplatne isporuke ili se postar nesto zeznuo?
Kinez je verovatno na paket stavio da je 5$ vrednost i carnina je to uvazila i platio si PDV + 100din otvaranje + 45din provizije posti.
Meni su prosle nedelje stigli paketi sa po jednim USB kablom sa Alija placenji svega nekoliko centi(1-5), uz kupone. Na nekim je stajalo da je vrednost paketa 1$, a na nekim i 5$. Dobro da su prosli bez dodatnih troskova. Bravo za carinu! U suprotnom ih ne bi ni primio.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno