Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Hvala, ja hoću da platim ali ne više i to znatno. Paket je stigao posle više od 4 meseca. Znači preko webmoney bi plus bila i provizija.

Послато са Redmi Note 8T помоћу Тапатока
 
Imam dve porudzbine (FFP3 maske i narukvica za MiBand 2) koje sam obavio 21 aprila i ono vreme koje istice je na prvom 9 dok je na drugom paketu 4 dana.
Za ovo vreme koje kupujem na aliju samo jednom sam otvorio dispute i to je bilo davno pa ne znam sta mi je ciniti. Da li cekam da istekne ovo vreme ili treba dan pre isteka da otvorim?
 
Ja prvo trazim da mi produze zastitu za 10ak dana ako mi nije hitno a onda pred istek otvaram zalbu. Ne cekam da istekne vreme zastite.
 
Ne znam da li je vec produzavana zastita ili nije. Kako to da vidim?
Narukvica mi nije bitna, a maske jesu i nije mala cifra.
 
Ne znam da li je vec produzavana zastita ili nije. Kako to da vidim?
Narukvica mi nije bitna, a maske jesu i nije mala cifra.

Kad odes na my orders, imas onu malu plavu slicicu kamionceta koja se nalazi ispod opisa proizvoda koji si narucio. Zadrzi kursor misa iznad nje i izacice pop up natpis tipa ''full refund if product is not recieved in .... days''. Obicno je to 60 ili 90 dana. Od tog broja zavisi kada ces dobiti novac, naravno kada otvoris dispute po isteku tog perioda.
 
Ne zavisi od toga kada ćeš dobiti novac jer su oni pilićarska i jajarska kompanija, ni kada istekne 90 dana neće da vraćaju pare, bitno da su ih uzeli a obaveze i obećanja puj pike ne važi.
Da ide preko paypala pare bi se vraćale ko bela lala a oni neka se puše. Jel ih neko bio po ušima da uzimaju pare od kupaca i da kao šalju robu.. Trebali su lepo da napišu ne šaljemo pukli smo, ili da ne garantuju money back nakon 90 dana nego napišu ako stigne stigne. Ili da povećaju na 6 meseci ili godinu dana po njima je to verovatno ok i razuman rok xD samo onda znaš kad bi neko nešto kupio i kad bi uzeli pare..
 
А шта се дешава са refundom и dispute на Али експресу, јел то само ја имам проблем или и сви други?
Поручио сам нешто што је продавац грешком послао за Русију... углавном и порукама ми се јављао и говорио да то мени неће стићи и да ме моли да отворим пејпал акаунт да би ми вратио паре.

Мене мрзило да отварам пејпал па сам одрадио обичан dispute још 29.06.2020.
Тада се продавац јавља преко disputa (не обичном поруком, већ том у disputu) са неким глупим новим предлогом који сам ја одбио, а остао при томе да само тражим обични рефунд, а послао сам и слику доказа да је пошиљка отишла у Русију.

Међутим од тада се апсолутно ништа не дешава.. доле у дну пише оно "AliExpress proposed a new solution", али ја нигдје не видим ништа шта су они предложили нити пишу икакви датуми када ће ми вратити паре.
Такође на врху странице, у оном дијелу гдје пише када ће бити "Negotiation Finished" стоји Estimated time Jul. 11 2020, то је прошло прије 2 дана, а и даље никаквог одговора.

Не могу ништа друго урадити осим чекања?
 
Stigla mi je pošiljka za koju mi je vraćen novac putem dispjuta. Javio sam se prodavcu da je stigla pošiljka i da želim da platim. Prodavac mi nudi da kao opciju plaćanja izaberem webmoney. Šta je webmoney ?
Ovo pitam jer je iznos 2,42$ a meni kada naručim tzv. Extra fee obračunava i isporuku od 37$.

Meni se isto skoro desilo, stigla posiljka posle 4 meseca (i posle refunda). Prodavac mi je onda u svom store-u napravio neki izmisljeni artikal sa iznosom koji mu dugujem, poslao mi link, to sam "kupio" i sve uspesno zavrsili. Nije bilo potrebe za eksternim slanjem para.
 
25.05. pokrenem dispute za jednu pošiljku i kinez me zamoli da povučem i da se strpim. Ja povučem i on produži zaštitni period do 11.07. Dan-dva pred istek ja ponovo pokrenem dispute i on mi šalje ovu poruku.
Zbog čega hoće da promenim u personal reason. Ja sam naveo kao razlog tracking problem ili nešto slično.Capture+_2020-07-13-14-56-25~01.jpg
 
Poslednja izmena:
Mislim da uopste i nema ta opcija personal reason , za nesto sto je kao poslato .
 
Ne postoji opcija "personal reason", možeš da staviš u ovom slučaju samo da ističe protection time ali je pošiljka još u tranzitu, ili eventualno "wrong address", ali ja uvek biram prvu varijantu. Ne znam zašto neki prodavci dave sa nepostojećim opcijama, moguće je možda da za prodavce, tj. u kineskoj verziji, nisu odrađene izmene na platformi koje su bile dosta obimne u leto 2018. za nas kupce.
 
Imam dve porudzbine (FFP3 maske i narukvica za MiBand 2) koje sam obavio 21 aprila i ono vreme koje istice je na prvom 9 dok je na drugom paketu 4 dana.
Za ovo vreme koje kupujem na aliju samo jednom sam otvorio dispute i to je bilo davno pa ne znam sta mi je ciniti. Da li cekam da istekne ovo vreme ili treba dan pre isteka da otvorim?
Ako je aliexpress metod shipping ocekuj da ce da ti produze dispute jedno 10 puta.. ja sam narucio pre tebe mesecd dana i evo 6 put se produzava dispute a posiljka nije mrdnula a cifra nije mala $50+

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
do 120 dana .
Meni prodavac odgovorio da je 120 dana maksimum do kojeg on moze da produzi .
 
13 - tog marta sam narucio paket od 74e,poslato Singapurskom postom (RB....SG),na postal ninja zadnji status je - Mar 19, 2020 12:35-Despatched to OverSeas Postal Admin (From SG/SIN to RS/BEG).
Juce mi isteklo vreme za dostavu,posaljem poruku prodavcu i pitam ga sta da radimo on mi odgovara "da otvorim dispute".
Danas otvaram dispute i aliexpress mi ga uvazava za ceo iznos.
Na sajtu nase poste pise "posiljka nije pronadjena,proverite ispravnost unetog broja"
Da li mi prodavac nije ni poslao paket posto je odmah predlozio da otvorim dispute i poslao lazan traking broj?
Ne znam kako vama ali meni je uvek uvazavan refund.
 
Poslao je paket, nego Singapur od 01.04. ne šalje za Srbiju. Čini mi se svi paketi preko SG koji su poručeni od polovine marta nisu nikome stigli.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Stigli mi danas paketi, dva kom LP prelepljene nalepnice preko Kirgistana. Jedan iz aprila, drugi iz maja. Uz njih stigao sat narucen pocetkom juna, YP prelepljen sa LV etiketom. Ovaj poslednji je stigao za mesec i deset dana, sto je izvanredan rezultat u odnosu na okolnosti. Ako nekoga zanima koja je prodavnica neka se javi na pm, jedini oni salju uz free postarinu ili 0.5e.

Sent from my moto x4 using Tapatalk
 
51 dan i dalje cekam paket LP
Cekam dva paketa


2020.06.16 17:46 (GMT-7): Accepted by Last Mile Carrier
 
Jel ima neko ko govori AE English da mi kaže šta znači
"Dear friend, Aliexpress standing way"?

To je odgovor na pitanje koji servis koriste za Ali Express premium shipping.
 
Verovatno je hteo da kaze da to odredjuje aliexpress, tj da ne zna koji servis koriste.
 
Proizvod 24, transport 40, spreman sam da platim i špediciju i sve dažbine ovde. Ali sve to ako znam da za 15-20 dana dobijam proizvod. Ovako, može da me zamlacuje 3 meseca. I onda refund.
Probaću danas.
 
Stigla su mi jos dva paketa preko Litvanije, naruceni pre nekih mesec dana. Kakvo je trenutno stanje, jedino preko njih stize iole normalno. Turci se bas dosta cekaju, kao i LP posiljke.

Sent from my moto x4 using Tapatalk
 
Kod mene bas naprotiv. Preko Turske stiglo za 16 dana, a imam dva Litvanca cekam ih skoro dva meseca...

Послато са POCO F1 помоћу Тапатока
 
Prodavac nije hteo da produži zaštitu, nudio PP, ja otvorio dispute i AE odgovoio u moju korist za manje od 10 minuta?! Ja prvo nisam otvorio mail, mislio da je potvrda da sam otvorio dispute, kad ono rešen spor u moju korist.
 
^ zato ja proslo 122 dana, a i dalje nece da presude u moju korist, a otvorio sam dispute pre 60 dana. Prodavac produzavao maksimalno "zastitu" bez da meni odgovara na poruke i cak evo 2 dana nakon isteka "zastite" mene Ali odbija automatskom porukom po deseti put ja mislim "please continue to wait 5 more days".
 
Poslao je paket, nego Singapur od 01.04. ne šalje za Srbiju. Čini mi se svi paketi preko SG koji su poručeni od polovine marta nisu nikome stigli.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

Ja sam porucio cipove za Xbox 360 preko singapur poste pocetkom marta. Pre mesec dana sam dobio refund jer nisu stigli. Poslednji status za posiljku je 03/07, nijedan tracking sajt ne pronalazi paket sa tim brojem i jos na Aliju pise kako je posiljka otkazana. Danas, posle 4 meseca zove me postar za neki paket, ja ga otvaram kad ono cipovi :D Koja je sada procedura da kinezu uplatim novac za te cipove?
 
Poslednja izmena:
a415586f4ef5955866670bdb0a74209c.jpg

А мене неће па неће. За овај "дрес" јуче ми је исплаћен dispute.
 
Ja sam porucio cipove za Xbox 360 preko singapur poste pocetkom marta. Pre mesec dana sam dobio refund jer nisu stigli. Poslednji status za posiljku je 03/07, nijedan tracking sajt ne pronalazi paket sa tim brojem i jos na Aliju pise kako je posiljka otkazana. Danas, posle 4 meseca zove me postar za neki paket, ja ga otvaram kad ono cipovi :D Koja je sada procedura da kinezu uplatim novac za te cipove?

Posaljes mu poruku da je stiglo. Zatim se sa njim dogovoris. Obicno narucis isti artikal, on ti naravno ne posalje, a ti kasnije potvrdis da je stiglo i pare mu lezu. Bar sam ja tako radio.
 
Danas stigao paketic narucen 31.5....47 dana u ovoj situaciji i nije toliko lose.Cainiao super economy.
 
Nazad
Vrh Dno