Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

@sasa022

Ma jesam, poslao sam mu prekjuče , poslao i danas i ništa ne odgovara, pisao mu da ako nema zlatni može da šalje i plavi ili roze, međutim bez odgovora, i to Top Brand prodavac sa 99%.
Produžiću mu još 2-3 dana čisto da vidim šta će da bude, najverovatnije neće da pošalje jer sam sa kuponima skinuo telefon za skoro 60 usd pa mu se možda ne isplati da prodaje.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Ako ja dobro razumem ove kupone, aliexpress kupon (koji moze da se koristi kod svih prodavaca) ide na teret aliexpressa, a ne na teret samog prodavca.
Nisu svi prodavci ni ucestvovali u 11.11. rasprodaji, i sad da ispadne da Ali moze da ih natera da daju popust 50%, ili nesto manje, u zavisnosti od toga koliko je ko bio precizan kada je ciljao na $100. To je stvarno malo verovatno.
Oni kuponi koji se nalaze na stranici samog prodavca su vec, gotovo sigurno, na njegov teret.
Mislim, ovo su pretpostavke, nisam nigde procitao nista o tome, ali bih rekao da su razumne.
 
Poslednja izmena:
Tako i ja kapiram, jedino ako Ali možda kasni sa uplatom tih kupona pa možda neki prpdavci izbegavaju, a možda i neki prodavci ne shvataju pa pomisle da i taj kupon ide na njihov teret...

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
AliExpress kuponi su na teret AliExpressa, kuponi prodavca su na teret prodavca.
Prosto i jednostavno.
Ako neće da pošalje, ne možeš ga naterati i tu je kraj.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
I meni su odmah sve poslali sto sam kupio sa Alijevim kuponom 50$. Tako da se slazem da Alijev kupon ide na Alijev racun i on je pouzdan. Ali od svih prodavaca uzima harac, pa je svejedno u kojoj ces ga radnji iskoristiti. Problem mogu biti ovi kuponi na teret prodavca(select i store), pa on nece da posalje. Meni nisu hteli vise puta poslati za 3 centa, sto je kostalo 1,03$ ili 3, 03$.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 
Posto sam relativno nov sto se tice porucivanja sa AE, ne zamerite ako je neko vec pitao ovo isto :)

Pre 4 dana sam porucio neki ugreen kabl, slanje je preko China Post Registered Air Mail i dobio sam broj za pracenje. Kada ukucam broj na svim poznatim sajtovima za pracenje, izlazi informacija da taj broj ne postoji, ili da ne postoje informacije o njemu. Da li ovo znaci da jos uvek nije poslat? Vidim da se pise da je posta maksimalno opterecena, pa samo da proverim da li kabl jos nije poslat, ili je pogresan broj za pracenje?

Sam sebe cu citirati :D
Sada pise ovo:

dd2gbt.jpg
 
Ako joj nije hića za stakla nek sačeka, sigurno to nije bilo skupo pa joj tih 3-4$ ne treba baš hitno.
I meni je zadnjih 3 meseca (od poručivanja) par paketa putovalo skoro 70 dana što nikad ranije nije bilo, čak i sa ebay-a putuju duše od 30 dana (obično je bilo 25 ili manje)...
Sad se treba spremiti na još goru varijantu jer je zilione pošiljki od 11.11 na obradi u raznoraznim poštama u kini, kad to grune, biće tu do februara, valjda :p

Ma nije hica uopste jedino me buni sto je on to kao poslao 16.10 i to se vrtelo po nekim kineskim centrima do 18.10 i od tada nema nikakve informacije oko posiljke.Pa ne znam da li je uopste i poslao.Vec mesec dana na tracking pracenju se nista ne desava.A pre par dana je on sam produzio rok za 39 dana.
Nije joj problem da saceka samo da bude sigurna da je on to poslao.
 
Da li je neko uspeo da uhvati 5$ kupon koji sada valjaju za crni petak? Meni stalno izbacuje No more coupons available.
 
Ima li neko da mu je ali poskidao sredstba sa kartice bez razloga. Em se uopste ne slaze sa onim sto sam kupovao,em ima skinuto i van mojih kupovina. O cemu se radi? Nekih 7$ mi je uzeto.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ima li neko da mu je ali poskidao sredstba sa kartice bez razloga. Em se uopste ne slaze sa onim sto sam kupovao,em ima skinuto i van mojih kupovina. O cemu se radi? Nekih 7$ mi je uzeto.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Meni se to desilo. U stvari nije zapravo Ali već neka treća partija. Evo pisao samn u ovoj temi https://forum.benchmark.rs/showthread.php?391036-Komercijalna-banka/page90 post broj #1346
Šta ti je pisalo u poruci kome su otišle pare. Piši u PP da ne idemo u off ili u temi platne kartice.
 
Poslednja izmena:
Drugari poručio sam neku kameru slika je katastrofa, pisalo je 12mpx a ako ima 1mpx super nocno snimanje užas. Dal će biti nešto od disputa? Šta vi mislite? cena je oko 58eur?
 
Za video snimke je bitna rezolucija u kojoj snima: HD, FHD, 2K, 4K, a mpx samog senzora nisu toliko bitni.
Ja sam dobio 10$ refunda za FHD sigurnosnu kameru od 30$ koja je ustvari bila HD.
 
Ima li neko da mu je ali poskidao sredstba sa kartice bez razloga. Em se uopste ne slaze sa onim sto sam kupovao,em ima skinuto i van mojih kupovina. O cemu se radi? Nekih 7$ mi je uzeto.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Meni se desilo da mi je jedna porudzbina bila naplacena i da je opet napravljena rezervacija sredstava u istom iznosu kao i ta porudzbina... Prakticno 2 puta naplaceno, samo sto druga naplata je stajala kao rezervacija... Zvao sam Telenor podrsku i rekli su da je to zbog nekog ali-evog card procesora, da kao brljavi po nekad... Vec im se to desavalo... I odblokirali su tu rezervaciju u roku od par minuta...
 
Sto se tice onog $50 kupona za 11.11. i dileme da li uopste salju kada se taj kupon iskoristi: Kinez mi je danas ostavio tracking number za telefon, a pretpostavljam da je i Dejanu, jer sam od njega prepisao porudzbinu.
Inace, rok za slanje nije bio ni blizu isteka, jer je oprezni gospodin sebi ostavio rok od oko 45 dana :), a poslao je za manje od 10.

I, sto se tice duplih naplata, i meni su duplirali jednu, i to ne kao rezervaciju, vec proknjizeno. Intesa kartica, preko paypala.
 
Meni na Intezi Internet svaki put stigne SMS kada je nešto plaćeno, makar bilo i 0.1$.
Nekada me i nervira kada kupim gomilu sitnica pa stiže desetak sms-ova odjednom ali nije loše zbog praćenja i kontrole.
 
Meni su stigle poruke za ono sto sam kupio,ali je problem sto imam naplatu od alija za nesto,a nije stigla poruka,vec se vidi samo kad udjem u detalje kartice.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Da i meni je sinoć poslat telefon sa kuponom od 50$. Taj kupon nije na teret prodavca tako da ne bi trebalo biti problema zbog njega.
Desilo mi se mnogo puta i bez kupona da ne pošalju ili da ponište narudžbinu. Pošto kupon nije refundabilan treba birati samo dobro ocenjene prodavce i koji su već slali za Srbiju i neće biti problema.
 
Poslednja izmena:
Uhvatio 5 of 35

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Nekad je bio 5 od 19 ili 5 od 20. Kako vreme prolazi Kinezi zatezu obruc. Na primer, ova rasprodaja je nula iz mog ugla. Nikakvi kuponi osim tog koji ionako nisam iskoristio vise od jednom 11.11 a imao sam ih pet. Nemam vise sta da kupim od tih Kineza, isti krs valjaju vec godinama, nista novo nisu napravili. Bezveze. Crni petak kod Kineza je nula, sto se i dalo ocekivati.
 
Van okvira onoga sto Crni petak zaista jeste na zapadu, sve "rasprodaje" tog tipa su cist marketing.
 
Sto se tice kupona sad za BF na Aliexpress-u i ja sam stalno pokusavao da uhvatim onaj od 5$ i uvek poruka da ih nema vise, ali kad sam pogledao u odeljak "My Coupons" tamo stoji taj kupon 5$ of 35$, izgleda da sam ga hvatio u nekom momentu ali nije izbacilo poruku da sam uspeo, tako da proverite da mozda vec nemate taj kupon.

Ko ima onih novcica moze na svaki sat vremena da ih zameni za kupone od 2$of10$ i 10$of69$, ne nestanu brzo, moze da se uzme...:)
 

Prilozi

  • coins-coupons.png
    coins-coupons.png
    247.4 KB · Pregleda: 138
@ Millan1

Sve bi to imalo smisla kada bi cene stvarno bile snizene....
 
Pa, dobro, neka je i "namesten popust", sa kuponima opet moze da se usteka neki $...:D
 
Desilo mi se mnogo puta i bez kupona da ne pošalju ili da ponište narudžbinu. Pošto kupon nije refundabilan treba birati samo dobro ocenjene prodavce i koji su već slali za Srbiju i neće biti problema.
Pa kako da ti refundiraju nešto što nisi platio?[emoji3]
Nekada su se ti kuponi kupovali pa recimo za kupon od 100$ platis 50$


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
A cenis da nije problem kada prodavac ponisti porudzbinu i pojede ti kupon koji si mogao da iskoristis za nesto drugo?

Niko nije lud da misli da ce Ali da isplati iznos sa kupona, ali je kupac debelo ostecen kada prodavac ponisti porudzbinu, a kupon se ne vrati, kao sto se i ne vraca. Zato kupovina sa kuponom zahteva vecu opreznost nego standardna kupovina, i stvarno ne znam kako te nije mrzelo da mastis ekran da bi dovodio u pitanje nesto tako ocigledno.
 
Pa ocenis ga negativno, ti popusti su sve stvar dobre volje prodavaca i AliExpressa

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Bakara, ti si tacno ono sto se u narodu zove "Kontras" :). Uzivas da uglavis neko suprotstavljanje i kada ima i kada nema prostora. Zapamtio sam to i od ranije.

Aj' pogledaj pazljivo sta je covek napisao. Niti se zalio, niti kukao, vec je preduzeo mere za umanjenje rizika od nezeljenog gubitka popusta, i to napisao na forumu, jer moze da pomogne clanovima, pogotovo manje iskusnim kupcima.
A evo, cak i ja koji kupujem godinama (mada svega par puta sa kuponima) se nisam setio da pogledam da li je vec slao u Srbiju, iako ima smisla. Gledao sam samo da ocena bude jako visoka, jer je stvarno steta da tako dobar kupon propadne.

Sto se ocene tice, okacio bih ja i neke fotografije, i ostavio additional feedback, ali em sto to nema veliki znacaj, em sto ni meni ne pomaze. Glavni trud tu treba uloziti u pronalazenje vanredno dobrog prodavca, cak i ako je malo skuplji.
 
Nazad
Vrh Dno