Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Prvi put sam naručio nešto sa Alija. Može li na osnovu ovoga dole da se predvidi kad mogu da očekujem paket?


15/06/2017 01:29 - Electronic information received
20/06/2017 14:12 - CN-10061400, Prijem,
20/06/2017 15:11 - Acceptance, Cross-border 电子商务综合服务 Center
20/06/2017 15:37 - Departure, Cross-border 电子商务综合服务 Center
20/06/2017 15:38 - Departure to Beijing Wangjin, Cross-border 电子商务综合服务 Center
21/06/2017 08:38 - Arrival at exchange office, Beijing Exchange Office
21/06/2017 12:00 - Departure from outward office of exchange, Beijing Exchange Office
22/06/2017 02:44 - Arrival, Beijing Airport
22/06/2017 03:44 - Sent to airlines, Beijing Airport
22/06/2017 19:13 - Track added
 
Ako te brine da li je original bolje nemoj kupovati sa aliexpresa jer po mom iskustvu 99% stvari je fake (samo je slika original)

Ta lopta je poljska i original koliko vidim kosta oko 35eur, tako da ja ne bi rizikovao sa kinezom.
 
A verovatno je za poljake pravi isti kinez ko i ovu
 
^^
najveca zabluda je da je sve to kinesko isto, jer nije.
ne trazi on dzaba bas tacno odredjeni model lopte.
 
Tražim jer je jedna od najboljih za napolje.
Nego, gde ima za 35€?
Kod nas sam našao samo za 6.000 dinara, ~50€.
 
Original su lopte sa Aliexpressa, tačnije Moltenke, kupili smo GG7X, lopta je vrh, akamo je svaki dan, ništa joj nije falilo pa ni metalna mrežica.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Napisao sam pre 10ak dana da sam kupio neki alarm za pecanje kod kineza koji je kod prvog pecanja prestao da radi :)
Kinez mi je govorio da ce poslati ponovo i skoro svaki dan sam mu slao poruku dok mi nije namestio da kosta paket 0.01E i onda sam ja to kupio za tu cifru da bi mi on to poslao... Ovo govorim jer je proslo vise od 15 dana od dospeca posiljke pa nisam mogao dispute da uradim..
 
A takve stvari porucujes pa se cudis sto ti pola ne radi :)
 
@doggmanija Daj link tog alarma da vidimo kakav je

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Jel kupovao neko one klinačke silikonske narukvice sa Aliekspresa? Sad mi je stigla jedna, ali poprilično smrdi, pa nisam siguran koliko je štetno staviti je na kožu. Silikon je sam po sebi bezbedan valjda, ali ne mogu nikako znati da li je u pitanju stvarno silikon, kao ni na koji način je pravljena.
 
Vec 15 dana mi stoji "Received by line-haul". Jel to uobicajeno?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ne znam u kojoj temi da napisem. Narucio sa Ali-ja neku opremu za planinarenje 16. juna. Stiglo danas preko Post NL-a. Nije naplaceno nista od dazbina, mada je posiljka mala, a i Kinez je smanjio vrednost na trecinu.
 
Vec 15 dana mi stoji "Received by line-haul". Jel to uobicajeno?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

To je to sto vidiš. Više nećeš videti nijedan dalji korak. krastavac zaglavio negde. Meni je tako isto po dve nedelje stajao i ništa. Doći će.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Narucio sam neke stvari krajem aprila, i nisu mi jos uvek stigle. Otvorio sam dispute, ali prodavac nece da mi vrati pare jer nije dobio nazad paket nego me ubedjuje da ce posiljka uskoro stici. Sad imam ovde opciju add return goods proposal i upload evidence. Neki predlog sta da radim?
Takodje pise da ce mi AliExpress pomoci ako ne mozemo doci do dogovora... to ce se desiti od 2.7 do 9.7.
 
Ako ti nije stigao otvori dispute ako stigne kasnije uzmi istu stvar i nek ti je ne posalje, postali si neopevana djubrad, poslali mi dva displeya felericna, i prave se ludi, kao ne vidimo problem, na jednom kliknem levo on klikne desno, na drugom zalepili lcd za tach omasili za par milimetara ne moze da se uklopi u tablet, snimio video kao dokaz i aliexpres mi vratio pare.
Ne zanima te njihova prica, nema on sta da vraca, aminuje samo Aliexpres. Napisi u dispute da je broj za pracenje lazan.
 
Da li je uopšte platio TN? tj da li pošiljka imala opciju trackinga? Jer ako nije a ti ga savetuješ da kaže da je dobio lažan TN biće malo sumnjiv. Ako je trebalo da dobije TN a nije to je već razlog za vraćanje para. Ako imaš TN gde je pošiljka trenutno? Jer prodavac je onda u pravu sve dok pošta ne potvrdi da pošiljka ide nazad nemaš pravo na žalbu!!!

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
On je morao da mu da TN, roba je morala da bude isporucena u roku u kom je trgovac naveo, nije dosla za tih 40, otvaras dispute i uzimas svoje pare ili mora da produzi trgovac period isporuke. Ako kasnije dobije paket, naruci isto, ovaj nek mu ne posalje i cao.
Da ne bi zavrsio kao neko sto sam citao na forumu, kao nemoj da otvaras dispute doci ce, kad je prosao period za otvaranje, kinez mu poslao posle smajli u poruci. Djubrad banglava.
 
Poslednja izmena:
Dispute sam otvorio jos pre neki dan, poslednjeg dana pre isteka roka.
Prilikom narucivanja sam dobio tracking broj koji je ispravan. Evo sta kaze:

Kod:
2017-04-29 01:54:21.0 	Electronic Data Received
2017-05-01 18:06:10.0 	Shenzhen city international parcel process center received
2017-05-01 22:40:58.0 	Shenzhen city international parcel process center customs scan
2017-05-01 22:41:38.0 	leaving Shenzhen city international parcel process center ,next station Shenzhen center
2017-05-02 00:23:23.0 	Shenzhen Transit Station export security scan
2017-05-02 09:38:42.0 	Shenzhen Transit Station export customs scan (domestic transit )
2017-05-04 10:47:54.0 	Beijing Transit Station export security scan
Na posta.rs kada unesem taj broj ima samo ovo:
Kod:
01.05.2017 18:00:00	CN-51810302	Prijem

Sad tumacenje prodavca:
We can see that the package have left the China fly to your country on 2017-05-01. But because the customs routine check the parcel still stay in the customs routine check. But will customs clearance soon. You will get it soon.

A ovo sa slike sam zatekao jutros, i isao na reject.
 

Prilozi

  • ali.png
    ali.png
    25.8 KB · Pregleda: 158
To tebe ne zanima, sto nije produzio period dostave. Da ne bi ostao bez jednog i drugog ostavi dispute do kraja, Ali ce svakako presuditi u tvoju korist jer nisi dobio paket.
Pa ako ti stigne nekad uradi ono sa narucivanjem al nek ne posalje i gotovo.

A i ko garantuje da je to od tvoje robe, slali su lazne koliko hoces.
 
Poslednja izmena:
A cekajte ljudi koja je sad tu fora ako istice rok za dostavu paketa,a paket jos nije stigao?
Otvorim spor i vrati mi Ali pare,a ono posle nekog perioda dodje i paket,sto sam duzan da mu javim i uplatim pare,a da mi ne salje paket kad nisam ja kriv sto im paket ne stize 2 meseca,sto ne promeni prodavac dostavljaca ili sta god vec,nisam ja kriv za kasnjene?
Meni recimo za 10-ak dana istice rok za dostavu nekih sijalica,a od sijalica ni traga ni glasa.

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka
 
On je morao da mu da TN, roba je morala da bude isporucena u roku u kom je trgovac naveo, nije dosla za tih 40, otvaras dispute i uzimas svoje pare ili mora da produzi trgovac period isporuke. Ako kasnije dobije paket, naruci isto, ovaj nek mu ne posalje i cao.
Da ne bi zavrsio kao neko sto sam citao na forumu, kao nemoj da otvaras dispute doci ce, kad je prosao period za otvaranje, kinez mu poslao posle smajli u poruci. Djubrad banglava.
Ne mora da mu da TN. Otkud ti ta ideja? Ako u opisu slanja piše da nema trackinga onda nema tj moraš da doplatiš da bi dobio TN!!!

U ovom slučaju kinez je u pravu jer je poslao na vreme. Ako je išlo aliexpress standard shiping onda nije do njega!!! i na aliju je šta će da uradi tj ako imaš nivo a3 i više možda i presude u tvoju korist inače teško. On može i da produži vreme dostave koje još nije isteklo. Da je fake broj ne bi imao deo na kineskoj pošti, da je neko drugi preuzeo pisalo bi ko, da je pošiljka namenjena za drugu zemlju ne bi se videlo na postinom sajtu....

Ovde nije krivica do kineza tj pošiljaoca !!!

Ako presude i vrate ti pare ti nisi obavezan kasnije da preuzmeš pošiljku i da je platiš ali je to valjda normalno ako je preuzmeš? Akp nećeš da plaćaš nemoj je ni podizati ona će se vratiti pošiljaocu!!!!

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Ako nemas vremena za produzavanje roka isporuke sto ce ti verovatno ponuditi kinez onda bi bilo u redu da mu platis ako ti naknadno stigne, nisi ti obavezan ni "dobar dan" da kažeš ljudima kada ti se jave ali red bi bio, isti slučaj je i sa plaćanjem

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
A cekajte ljudi koja je sad tu fora ako istice rok za dostavu paketa,a paket jos nije stigao?
Otvorim spor i vrati mi Ali pare,a ono posle nekog perioda dodje i paket,sto sam duzan da mu javim i uplatim pare,a da mi ne salje paket kad nisam ja kriv sto im paket ne stize 2 meseca,sto ne promeni prodavac dostavljaca ili sta god vec,nisam ja kriv za kasnjene?
Meni recimo za 10-ak dana istice rok za dostavu nekih sijalica,a od sijalica ni traga ni glasa.

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka
Mene bi bilo sramota da ovako razmišljam ali dobro...
 
Ovo je ispravan TN, čim ga naša pošta vidi. Ja sam imao ovakav slučaj sa jednim paketom vrednosti 15$. Ovakav status sa prijemom mi je stajao oko 2 i po meseca. Nisam hteo otvarati dispute već mi je prodavac produžavao delivery protection. I stiglo je, posle 80 dana, ali je vredelo čekati.

Dispute otvarati dan pred istek zaštite, ako vam kupac ne produži delivery time.

Ukoliko je probio rokove navedene u oglasu, imate pravo dispute bez obzira na produženo vreme. Ako uzmete refund nazad, a paket stigne, fer je uplatiti novac čoveku, ili ne preuzeti paket, (što je isto gora opcija po prodavca, jer plaća i povratnu poštarinu). Ja se uvek stavim u situaciju šta bi bilo da je obrnuto.

Ima i onih koji hoće da zajebu, ali se kroz par poruka lako utvrdi ko je kakav prodavac, pa se tako i postupa.

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno