Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Nasa zemlja ko osrednji grad u Kini pa vi vidite koliko smo mi bitni i koliko mi pravimo prometa...
 
Moraš priznati da smo mi iz Srbije toliko nebitni Aliexpress-u da ne možeš zamisliti. Aliexpress već dosta dugo koristi AI, ima toliko napredne softverske alate za svakojake analize, tako da dok odnos njihovog profita/troškova naše ptt usluge/broja pokrenuti dispute-a ne bude normalniji, bićemo im poslednja rupa na svirali...
Ma naravno druze, samo sam pomenuo pricu od pre 2 godine sta je brat Si i Ma pricali "tati" i obecavali mu a on u vidu vesti saopstavao na svim kanalima, ja se toga dobro secam.
Dakle, znam da smo mali njima i nebitni samo pomenuh pricu koja je bila predstavljena nama tada.
 
Nema pomoći dok se ne stabilizuju letovi ka nama zbog korone. Jedini način ako imaš nekog u Nemačkoj, Hrvatskoj pa na njihovu adresu da naručiš(njima je free shipping) i oni da ti donesu kada budu dolazili.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ja licno mislim da se oni nikad ne ubijaju od posla.
Obicno (sad za koronu) malo rade jer imaju manje posiljki, a kad i dodje nesto vise umesto da rade kako treba oni i dalje lagaaaanooooo pa se postici ne moze...

U vreme korone, manje pošiljki?

To je i moje misljenje.
Niko ih ne pozurkuje njima isto jel imaju 1000 ili 10000 novih posiljki.
Sta ces drzavne firme i lagano.
Naravno tu ubrajam i carinu ne samo postu zajedno su ucesnici u tom "zlocinu".
Dok se ne privatizuje(a nece nikad) do tada ce nam biti tako.

Aa, pa imamo mi privatnih kurira.. svi su puni hvale za njih, od zaposlenih do korisnika.
:smoke:
 
Poslednja izmena:
Juce porucio neke sitnice kod drugara u Austriju i danas vec poslato, kad sam porucivao kod nas po 6 dana nisu slali a inace mi nista sa Aliexpress-a nije stiglo od pocetka Korone u martu.
 
Poslednja izmena:
Naručio sam kameru 27.04.

Preko postal ninje vidim treking



Tako da sumnjam da je to ikad poletelo.
Kako je purchase protection isticao 26.07. ja par dana ranije otvorim dispute, logistics problem, nije stigla podrška. Nije mi prvi put.
Dobijem odgovor da je invalid claim, traje purchase protection.
Ok, sačekam dan isticanja i onda dodam u dispute da evo danas ističe protection. Opet me olade, kaže purchase protection is stil active.
Danas pogledam status pošiljke kroz aliexpress, piše finished, znači nije više u p.p. Dodam skrinšot i opet me olade sa istim generičkim odgovorom???



Da sve bude čudnije, tog dana kad sam otvorio dispute promeni se treking


Naravno naša pošta nema treking za tu pošiljku a malo mi sumnjivo da je istog dana poslato i stiglo za bg...

E sad, za dispute je rok 28.07. da se dogovorimo, a oni mi kao opciju nude da čekam 5 dana. Kameru sam naručio kumu a nije mali iznos, 75$ pa ne bih da me olade...

Danas dobio refund.
Istekao je purchase protection u nedelju 26.07. ja sam se zalio dan,dva ranije.
Terali su me da čekam još 5 dana nakon što je istekao pp i onda su mi priznali refund.
 
Jel' imao neko iskustva sa ovom "novom" opcijom - Seller's Shipping Method?
Neregistrovana, a osetno kosta - US $9.37 za neki smesan paketic.
Delivered before 10/06 (pretpostavljam 6og novembra, danas je 2gi avgust) or full refund?
 
Tamo gde ja kupujem ta opcija je free i obicno bude turkey post. Stize jako brzo. Slanje od 10 dolara u ovom momentu znaci da je prodavac spustio cenu proizvoda da bi se bolje rangirao u pretrazi a ostatak cene prikazuje kroz uvecani shipping. Oni sto ne rade to ili ne naplate shipping ako je nesto sitno u pitanju ili naplate 30-40 dolara za manje ili 80tak dolara za nesto vece predmete sto putuje ekspres kuririma. U ovom momentu ili stize jeftinim varijantama cainao economy, yanwen economy, sunyou sto je sve jedno te isto i ide preko baltickih zemalja i stize za nekoliko meseci. Druga varijanta je Turkish Post. Treca su DHL, UPS, TNT, Fedex. Ne znam cime bi to slali pa da opravdaju 10 dolara cenu, to je verovatno zbog boljeg rangiranja tako stavljeno. Kupi kod nekog drugog ako mozes posto su takvi prodavci i prodavnice za izbegavanje.
 
Nakon što sam 1. aprila naručio jedan audio kabl za 13$ koji još uvek nije stigao, Ali mi je odobrio refund (mada su prvo nešto zezali pa sam se oprostio od para)...
 
Dan pred istek produzenog roka za isporuku odem bzvze da uzmem screenshot sa postal ninja za dispute i vidim da je paket RBSG promenio status. Posle skoro 4 meseca, ali je ohrabrujuce da su ti paketi ili deo paketa poslatih preko SG poste konacno krenuo.
3a5e5faa93bbca85add692c4a16b4950.jpg
213b790f4f357b2d0ea89fc057af0540.jpg


Sent from my moto x4 using Tapatalk
Da se citiram i ostavim update, jedna je izgleda stigla u Srbiju.

cd547f10dbed4082902232c661e32da2.jpg


Sent from my moto x4 using Tapatalk
 
 
Da se citiram i ostavim update, jedna je izgleda stigla u Srbiju.

cd547f10dbed4082902232c661e32da2.jpg


Sent from my moto x4 using Tapatalk
Stigao paket danas, posle 4 meseca i 4 dana. Znaci da ipak nije fake na pracenju. Pustili su SG pakete, ovo daje nadu da ce i ostatak uredno stici.

Sent from my moto x4 using Tapatalk
 
Odlučih da naručin neki donji veš, jer maltene jedino to i može uz pristojan shipping i dobijem ovu grešku:

We had to close this order due to account security concerns. Please place an order again later, or remove the coupon and try again.

Naravno sve to nakon što sam naručio i platio.
 
Stigao paket danas, posle 4 meseca i 4 dana. Znaci da ipak nije fake na pracenju. Pustili su SG pakete, ovo daje nadu da ce i ostatak uredno stici.

Sent from my moto x4 using Tapatalk
Koliko vidim to je poslato u aprilu?
I meni je jedan iz aprila stigao ali ono bitno i glavno iz marta ni traga ni glasa...

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Kinez mi trazi doplatu od 1.49$ kroz neki link na ae (extra free shipping) kako bi mi poslao porudzbinu, navodno usled povecanja troskova slanja. Sta ciniti?
 
Pa plati. Ili nemoj...
Jel' ti važno to što kupuješ? Ako nije, nemoj da platiš. Ako uopšte ne pošalje, dobićeš refund kad istekne vreme za slanje.
Ako ti je važna ta roba, onda sam proceni da li je dolar i po puno ili ne.
Pozdrav
 
Koja je najbolja opcija za shipping? Je l' neko skoro naručivao sa alija shipping preko ovih?
d38e85150eb9b2dc9359b2ae63cce166.jpg


Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Nebitna je opcija šipinga kao i cena šipinga, bitno je da ti odogovara ukupan iznos koji plaćaš. Tebe kao kupca ne zanima kako će da pošalje prodavac, tebe zanima da dobiješ robu ako ne dobiješ tražiš povraćaj novca i to je to. Nema potrebe da se raspravlja o šipingu.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Meni su par paketa Cainiao Super Economy Global stizali do sad za oko 35-45dana,išli su preko Francuske pošte sa Litvanskim brojem za praćenje.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Koja je najbolja opcija za shipping? Je l' neko skoro naručivao sa alija shipping preko ovih?
d38e85150eb9b2dc9359b2ae63cce166.jpg


Sent from my GM1910 using Tapatalk
Yanwen ubedljivo najbolja tj najbrza jer idu preko Turske i kroz par dana stize u Tursku(obicno 7-10) i onda iz Turske za Srbiju.
Stizu za 19-21 dan meni vec 4 paket. Sve ostalo dosta sporije.
 
Poslednja izmena:
stigo filter za usisivac preko singapura od 9 marta :O
 
Poslednja izmena:
Stigla termalna pasta naručena 25. aprila.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Kablovi sa Alija preko Yanwen (Turska) stigli 11.8. Naruceni 19.7
 
Ovo nemoguce da stigne paket za za 6 dana?
UB09909xxxx5LV
Ili je lazan kod za pracenje?
 
Moguće je da stigne, ali u Letoniju tj. Rigu, sad čekaš jedno 30+ dana dok dodje u Srbiju [emoji4]

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno