Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Moj poštar od početka ostavlja registrovane pošiljke bez mog potpisa u sanduče [emoji16] I ovako kad sam kući kad lično uručuje, ništa nisam potpisivao.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
@ Goyakla

To su statusi u aplikaciji , koji nemaju veze sa realnim stanjem .

Ako dosadasnja objasnjenja nisu dovoljna , nema vise svrhe ponavljati kako da pratite posiljke
, vreme isteka zastite , produzenja.....................
 
Nisam znao da sada kada istekne zaštita, odmah prebacuju paket da je isporučen. Sinoć je istekla zaštita, obećao prodavac da će produžiti, ali nije. Nađoh "order" u isporučenim paketima. Otvorio sam "dispute". Valjda neće Ali praviti problem što sam sa zakašnjenjem od par sati otvorio "dispute"

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 
Pa stavi screenshot četa gde je obećao da će produžiti u dokaze...

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Jesam. Skrinšotovao sam i trenutni status sa dve aplikacije za praćenje. Jedino nisam poslao skrinšot sa Alija, pošto kod njih je prikazano kao da je dostavljeno. Pretpostavljam da je takav status kod njih, pošto je isteklo vreme dostave od 60 dana.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 
Platio sam singapurćane, a poslato sa china post. Jel ima smisla podizati dispute ili tek kada stigne? Već 15 dana je status Airlines to pay transportstion...

Sent from my MI 8 using Tapatalk
I meni su ovo uradili. :(

Na moju primedbu da sam namerno platio skuplji metod isporuke uredno ignoriše sa komentarima da je roba poslata i da će stići.

Dobiće i dispute i lošu ocenu.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Platio sam singapurćane, a poslato sa china post. Jel ima smisla podizati dispute ili tek kada stigne? Već 15 dana je status Airlines to pay transportstion...

Sent from my MI 8 using Tapatalk

To se I meni desilo par puta. Sto se tice para, nekada je ta razlika velika, pa svakako ima smisla podizati dispute za razliku u ceni, medjutim cesto se desava da singapurcani "volsebno nestanu" sa shipping spiska u tom trenutku, pa nemas sa cime da uporedis cene, da bi trazio da ti vrate razliku. Kada se pobunim sto su paket slali preko China Posta a ne Singapura kako je vec placeno I svakako daleko brze, najcesce nema odgovora ili ti posalju neku vec pripremljenu "zvaku" u stilu "don't worry, please kindly wait, it will arrive safe bla bla bla" I ostale gluposti, a to sto su te osasoljili za cenu prevoza to nikom nista.
 
Poslednja izmena:
Dobio sam oštećen predmet, i poslao slike da se prodavac nije udostojio da upakuje kako treba, već sano ubacio u kovertu iako je lomljivo.... Tražio sam refund, i sad vidim piše dispute dinished ali nema nigde da vidim kakva je "presuda" samo ovo.... Šta bi ovo trebalo da znači?
882f81819de2bed257fff749d9969dc6.jpg
fea67f7c57e33da6f429e5c890bd3034.jpg


Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Tu gde ti piše Proposed solution je iznos, dobio si full refund...

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Da li neko ima iskustva sa Postnord Sweden Post?
To mi je jedino na spisku Free Shipping pa ne znam da li da naručujem ili da tražim drugog prodavca...
 
Da li neko ima iskustva sa Postnord Sweden Post?
To mi je jedino na spisku Free Shipping pa ne znam da li da naručujem ili da tražim drugog prodavca...
Ja sam ih koristio jednom prilikom, dobijes broj za travking koji se tek kasnije moze pratiti nromalno u formatu sa SE na krajuba tada su bili dosta spori u rangu china post registered airmail, ali kažem to je bilo tada, a kako je sada ne znam.

Послато са LYA-L29 уз помоћ Тапатока
 
Hvala, videćemo kako je sad :)
Drugi prodavci šalju china post registered air mailom, ali imaju lošije ocene pa ću verovatno da naručim prvom opcijom.
 
Da li neko ima iskustva sa Postnord Sweden Post?
To mi je jedino na spisku Free Shipping pa ne znam da li da naručujem ili da tražim drugog prodavca...
Ako je to RU...NL meni je stiglo za 18 dana nakon poručivanja i imao sam praćenje svo vrijeme.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
NL je Holandija, a ovo je Švedska ;)
Post Nord su bili OK, ali nisam skorije dobijao ništa preko njih. Deluju mi kao bezbedna varijanta i sada, sve što ide preko evropskih posrednika barem se ne gubi...
 
Au, greška.. [emoji28]

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
I meni su ovo uradili. :(

Na moju primedbu da sam namerno platio skuplji metod isporuke uredno ignoriše sa komentarima da je roba poslata i da će stići.

Dobiće i dispute i lošu ocenu.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Takodje i meni.
 
Tokom leta dok sam narucivao neke delove za bajk od Kineza, sve je bilo free shiping. Ovih dana gledam i svi podigli cenu dostave na po 4-5$.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@Kimins

Produzi jos 40 dana , jer je posiljka krenula iz Kine.
Racunaj da ce bar 20-ak dana trebati da dodje u Srbiju , da ce je ovde docekati praznici a onda slag na tortu - NS carina :S:

Za detalje prati Pracenje posiljki.
 
Meni isto isticala zastita za neku sicu, ja trazio da mi produze jednom, dva puta, nisu nista odgovorili, istekla zastita, ja dispute, oni jako se izvinjavamo odma cemo vam vratiti novac, vratili mi novac, i evo stigao i paketic posle dva dana.
Kako sad da im vratim novac? Da li narucim ponovo isto u dogovoru sa njima pa da pritisnem da je stiglo? Ili ima neki drugi nacin.
 
Narucis isto, prodavcu napises da ne salje i potvrdis prijem posle 15 dana. Bar tako ja radim u istoj situaciji. A to je cesto u poslednje vreme. Kasni dostava, prodavac ne procita poruku da sam trazio produzenje roka za 30 dana, dobijem novac od Ali-ja jer nema posiljke a stigne to sto sam porucio.
 
Imam jednu pošiljku sa kablićima koji nisu stigli, a vidim status Closed (slika u prilogu). Kako da vidim šta je bilo sa tom pošiljkom?
48a06ccf89ec54a43e1d5e732c980f1f.jpg
 
Imam jednu pošiljku sa kablićima koji nisu stigli, a vidim status Closed (slika u prilogu). Kako da vidim šta je bilo sa tom pošiljkom?
48a06ccf89ec54a43e1d5e732c980f1f.jpg
Pa piše ti dole pod "status", naveli su razlog. U prevodu ne sviđa im se što si skinuo cenu mnogo sa kuponima pa da probaš ponovo da kupiš ali bez kupona.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Pa piše ti dole pod "status", naveli su razlog. U prevodu ne sviđa im se što si skinuo cenu mnogo sa kuponima pa da probaš ponovo da kupiš ali bez kupona.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
Veliko hvala.
Trazio svuda i nisam video. A i oni ga ubacili u sredinu...
 
Takođe, obavezno ostavi negativan "fidbek" i navedi da su ti upropastili kupon(e).
 
Nazad
Vrh Dno