Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Meni je AliExpress Standard shipping preko Singapurske pošte uvek išao, verovatno zato. Ali ne znam jel uvek slučaj da ide preko SG pošte.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Mislim da ovo poređenje koja je bolja pošta nema nekog značaja jer se situacija menja konstantno, situacija u poštama koja je bila aktuelna pre 3 dana, danas može biti totalno drugačija, kinezi vide da neka pošta malo brže dostavlja jer ima manji obim posla u nekom periodu, njih 10.000 odnese pakete u tu poštu i bam, zatrpali su je i više neće biti tako "brza" a ona što je bila opterećena (spora) sada može da "diše" i brže obrađuje pošiljke. Tako da to što je X pošta isporučila paket za 10 dana je samo odraz situacije/količine posla u toj pošto od pre .... 10 dana.
 
Da ova sto je stigla je SG. A vidim imam jos jednu preko aliexpress standard shippinga isto SG, ona jos nije stigla, ona je navodno poletela za BG.

Imam i dve posiljke koje su "seller's shipping method" one su po ovim tracking aplikacijama vec stigle u Srbiju pre 6 dana, al eto do mene jos nisu.
 
Poslednja izmena:
Moze pomoć nekog iskusnijeg kupoholicara? Naručila sam za klince one patikice za vodu, slične modele od istog prodavca, prateći njihovu tabelu za broj (u tabeli je za koju dužinu stopala je koji broj). Ćerki savršeno odgovaraju. Međutim, patikice za sina su nazad zašivene pod čudno oštrim uglom i sad dužina tabanice odgovara njihovoj tabeli, ali njemu poslednji deo te tabanice ostaje prazan, a nogica mu se zbudza napred pa su mu premale. Ima li tu osnova za dispute? Ako da, koliko da tražim (koštaju 8.8$)
 
Moze pomoć nekog iskusnijeg kupoholicara? Naručila sam za klince one patikice za vodu, slične modele od istog prodavca, prateći njihovu tabelu za broj (u tabeli je za koju dužinu stopala je koji broj). Ćerki savršeno odgovaraju. Međutim, patikice za sina su nazad zašivene pod čudno oštrim uglom i sad dužina tabanice odgovara njihovoj tabeli, ali njemu poslednji deo te tabanice ostaje prazan, a nogica mu se zbudza napred pa su mu premale. Ima li tu osnova za dispute? Ako da, koliko da tražim (koštaju 8.8$)
Po meni mozes traziti refund parcijalni jer ti je sve stiglo ali nije proizvod kao sto je opisan ti trazi koliko midlis da bi trebalo pa ako prodavac nece da odgovori ali ce resiti dispute.

Poslato sa LYA-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Aliexpress pocket prestaje sa radom definitivno 15 juna tako da ako imate tamo novac trosite a ono sto ne potrosite vratice u delovima tamo do jula itd..
 
Da li neko zna sta treba da uradim da bih na kompu imao normalne rezultate kad pretrazujem store, na fonu kad stavim orders na prvih par mesta su rezultati od par hiljada kupovina dok preko kompa to budu rezultati sa 100-200 kupovina.

Na oba uredjama sam prijavljen preko istog naloga

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
zna li neko na koji mejl je najbolje da posaljem upit nasoj dragoj carini?

vec skoro dve pune nedelje mi jedan od paketa lezi kod njih pa da vidim sta se desava...

evo jedne fotke trackinga, nikad im nije ovoliko vremena trebalo, ako je do njih...

Annotation 2019-05-27 140713.png
 
hvala na useless odgovoru.
 
Na joybuy pustaju kupone za godisnjicu svaki dan po 4 puta do 31. maja, a aktivirali su ponovo i mogucnost dobijanja $10-$1 kupona za komentar na neku raniju kupovinu, a videh da ce biti opet i paypal bonus.
Kuponi ne vaze odmah, vec (od) 1. juna, i imajte u vidu da se vreme koje pise odnosi na UTC+8 zonu (nase podne je njihovih 18:00).

https://www.joybuy.com/sale/pc/4-Year-Anniversary-Sale_CgsyTw3vmP4V.html
 
@ericm

Kao da si od juce na forumu :( :( :(
Isto pitanje - isti problemi su aktuelni vec danima...

Imas u Pracenje posiljki od 454. stranice pa na ovamo identicna pitanja kao tvoje i primere koliki su zastoji
Isto imas u Carina na posiljke na poslednje 2-3 stranice

I zar je onda potrebno da se isto pise i ovde ?
 
Na joybuy pustaju kupone za godisnjicu svaki dan po 4 puta do 31. maja, a aktivirali su ponovo i mogucnost dobijanja $10-$1 kupona za komentar na neku raniju kupovinu, a videh da ce biti opet i paypal bonus.
Kuponi ne vaze odmah, vec (od) 1. juna, i imajte u vidu da se vreme koje pise odnosi na UTC+8 zonu (nase podne je njihovih 18:00).

https://www.joybuy.com/sale/pc/4-Year-Anniversary-Sale_CgsyTw3vmP4V.html
Da li si uspeo da uhvatiš ovaj od 50$?
 
Koliko treba Telenor banci da mi na racun prebaci pare od spora sto sam dobio na Ali-ju?
Spor je resen u moju korist jos 30.aprila.
Pitao ove sa caskanja Ali-ja,oni kazu da je to uspesno reseno i da vidim sa bankom preko nekog ARN broja?
 
@DZOSUA

arn.jpg

Da li pise ARN ?
Ili ga nisi dobio ?

ARN (Acquirer Reference Number) is a tracking ID with which you can trace the status of a transaction with your bank
 
Jel još neko ima problema prilikom plaćanja otkad su redizajnirali checkout stranicu? Plaćanje mi nikada ne prođe. Sve narudžbine odu u My orders kao unpaid, pa odatle moram da plaćam.
 
Treći put mi ističe kartica i svaki put nemam pojma gde dodajem novu, u app pokušavam da obrišem staru da bi dodao novu ali me odbija. Na PP sam zavrsio za 5 sekundi pa ako moze pomoć za Ali

Sent from my MI MIX 3
 
Jel još neko ima problema prilikom plaćanja otkad su redizajnirali checkout stranicu? Plaćanje mi nikada ne prođe. Sve narudžbine odu u My orders kao unpaid, pa odatle moram da plaćam.
Isti problem - razlika je samo sto kad mi prebaci iteme u my orders, svaki pokusaj placanja istih sa te lokacije zavrsi takodje zavrsi system error-om.
 
Jesu li Huawei GT watch original na Aliju? Dosta su jeftiniji nego kod nas u prodavnicama. Na aliju im je cena od 150-170$.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Isteklo vreme za edit prethodnog posta.
problem resen deaktivirnajem Privacy Bedger-a i uBlock-a.
 
Jesu li Huawei GT watch original na Aliju? Dosta su jeftiniji nego kod nas u prodavnicama. Na aliju im je cena od 150-170$.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk

Jesu naravno posto kod nas kada uracunas uvoz marze nasih prodavnica itd tako te poznate stvari..Isto kao i Honor watch koji je na AE nekih 110 dolara a na kp 150 do 160 eura..A kada uporedis honor band 4 koji je Aliju 30 usd a u Gigatronu 7000 pa jasno je..
Nema nikakve sumnje da su original ..
To je uostalom njihov domaci brend i uvek su na Aliju ti modeli jeftiniji kao i telefoni npr ..Mada treba paziti za skuplje stavri z slucaj carinjenja ili naplate pdv-a pa i to uvecava krajnju cenu..
Ali verovatno pametni satovi prolaze vecinom..
 
Ok hvala Optimus. Satovi prolaze samo da kinez stavi cenu neku manju [emoji16]

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Ne bi bio siguran da satovi prolaze, meni svojevremeno mi band 3 nije prosao.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Meni je prošao jedan pre dva dana. 33$, običan smartwatch, nije huawei, honor i ti brendirani.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Jel moze neka preporuka za slusalice za telefon do 5 dolara. Ne treba mi nista posebno, samo da su korektnog kvaliteta.
 
Mene su ove prijatno iznenadile za $4, koristio sam ih oko godinu dana dok leva nije počela da gubi kontakt.
 
Svojevremeno su Uiisii HM7 bile popularne u toj kategoriji oko 5$, mada verujem da sad ima aktuelnijih modela.
 
Treći put mi ističe kartica i svaki put nemam pojma gde dodajem novu, u app pokušavam da obrišem staru da bi dodao novu ali me odbija. Na PP sam zavrsio za 5 sekundi pa ako moze pomoć za Ali

Sent from my MI MIX 3
A da probas da kupis nesto sa tom karticom? Ja sam pre nekih 6m cini mi se tako promenio. Cini mi se da te pita sa kojom karticom hoces da obavis kupovinu i stavi tu novu. Tako neko sam ja odradio.
 
Upravo tako sam i uradio nocas i prošla je uplata, hvala

Sent from my MI MIX 3
 
Nazad
Vrh Dno