Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Jednom ti je ostalo aktivirano ono "save to alipay" ili kako se već zove opcija.
Ja to uvek isključim i svaki put kad plaćam moram da unesem ime/prezime, broj kartice, datu isteka....
 
Tacno bih odlepio kada bih stalno morao sve to da ukucavam.
 
Kucao bih i ja svaki dan, samo da imam šta da trošim.
 
Zadnja kupovina mi je oko 12€ (hot glue pištolj) ali od 17 kupovina pre toga ni jedna nije preko 3€, većina je oko 2€...
 
Planirao sam da ovih dana narucim nesto sa AE. Medjutim nesto mi je palo na pamet, pa s'obzirom kakvo bih pitanje postavio, razmisljao sam da li da to uradim. Zakljucio sam da je bolje pitati i ispasti 'glup' a citav, nego ne pitati, i biti 'pametan' a... .

Dakle, coronavirus se prenosi sa osobe na osobu. Kratko sam izguglao i nasao par tekstova na slicnu tematiku. Medjutim, kako je jedan od 'prvih' rezultata na google-u, englesko izdanje jednog naseg tabl...oooovaj stampanog medija, u kome jedna persona po imenu Zlatibor objasnjava da 'nema mesta panici' (cuvena mantra za sve probleme kod nas), kao i komentar epidemiologa po imenu Zoran, gde kaze:

Although almost no one from Serbia travels to this Chinese city, there is concern that, because of the popularity of China's AliExpress e-commerce platform in our country, there is the possibility that the virus might arrive - by mail.

Is such a thing even possible?

"No, because China is far away. These items travel for several weeks, the virus cannot survive that long. The length of time it survives primarily depends on the conditions - whether it's damp, dark, and on what surface it finds itself, because it's easier to survive on plastic than on metal. In the case of this virus, it'ss a matter of hours - it can survive for several hours on a surface, but not for several days," epidemiologist Zoran Radovanovic points out in his statement

...odlucih da ja ipak pitam ovde. :)

Dakle, ima li neki doca kome je ovo 'struka' i ko bi mogao da mi kaze: mogu li ja da narucim taj pr0kleti punjac za baterije i Li-Ion LED lampu sa AE bez straha da cu uz njih dobiti i 'osmog putnika'? Iliti ukratko 'oce kupi, nece kupi?' :)

Hvala
 
Možeš, virus živi bez "domaćina" samo par sati, pa i ako mutira i ojača opet ne može da preživi toliko dugo.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Planirao sam da ovih dana narucim nesto sa AE. Medjutim nesto mi je palo na pamet, pa s'obzirom kakvo bih pitanje postavio, razmisljao sam da li da to uradim. Zakljucio sam da je bolje pitati i ispasti 'glup' a citav, nego ne pitati, i biti 'pametan' a... .

Dakle, coronavirus se prenosi sa osobe na osobu. Kratko sam izguglao i nasao par tekstova na slicnu tematiku. Medjutim, kako je jedan od 'prvih' rezultata na google-u, englesko izdanje jednog naseg tabl...oooovaj stampanog medija, u kome jedna persona po imenu Zlatibor objasnjava da 'nema mesta panici' (cuvena mantra za sve probleme kod nas), kao i komentar epidemiologa po imenu Zoran, gde kaze:



...odlucih da ja ipak pitam ovde. :)

Dakle, ima li neki doca kome je ovo 'struka' i ko bi mogao da mi kaze: mogu li ja da narucim taj pr0kleti punjac za baterije i Li-Ion LED lampu sa AE bez straha da cu uz njih dobiti i 'osmog putnika'? Iliti ukratko 'oce kupi, nece kupi?' :)

Hvala
Mislim da je prošle nedelje kolega @Jericho dobio sa Alija praznu kovertu koju mu je kinez valjda poslao posle dispute-a. Verovatno se kinez iskašljao u kovertu i poslao. Sada čekamo da vidimo da li će Jericho da postuje tokom sledeće dve nedelje ako i tokom treće nedelje od primanja pošiljke postuje onda znači da je pretekao i možemo da poručujemo. Ako ne bude postovao onda je gotov i ništa od kupovine dok epidemija ne prođe. Pratimo ako se desi i masovni pomor u Izmeničnoj poštu i GPC-u isto ništa od naručivanja i poštare ni preko interfona ne puštati.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Niko ovde ne moze da ti potvrdi da li je virus do sada mutirao i da li moze bez "vlasnika" da opstane duze vreme. Kineske vlasti dosta toga kriju.
Singapurska posta vrlo brzo zna da dostavi paket do Srbije, a da li za to vreme virus "nestane" to moze samo institut Torlak da ti potvrdi.
Blic i njihovi epidemiolozi nisu uopste pozeljni u ovoj prici, jer niko od njih nije imao virus u laboratoriji i testirao ga duzi period. To sto Kinezi pricaju da virus ne opstaje dugo bez vlasnika je mozda i laz, kako se ne bi napravila velika ekonomska steta drzavi.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
Mislim da je prošle nedelje kolega @Jericho dobio sa Alija praznu kovertu koju mu je kinez valjda poslao posle dispute-a. Verovatno se kinez iskašljao u kovertu i poslao. Sada čekamo da vidimo da li će Jericho da postuje tokom sledeće dve nedelje ako i tokom treće nedelje od primanja pošiljke postuje onda znači da je pretekao i možemo da poručujemo. Ako ne bude postovao onda je gotov i ništa od kupovine dok epidemija ne prođe. Pratimo ako se desi i masovni pomor u Izmeničnoj poštu i GPC-u isto ništa od naručivanja i poštare ni preko interfona ne puštati.
LoL :d
Mislim da nema bojazni za Jericha, malopre je pomenuo da se smara tako da mu, izgleda, ništa ne fali.
Inače negde sam pročitao da virus gripa može maximalno 24 sata da preživi bez hosta a koliko znam rekao bi da je apsolutni rekord za pristizanje pošiljke iz kine oko 7 dana, najbrže bi bilo oko 5 dana DHL-om ali zbog cene DHL šipinga teško da će ovde neko izabrati baš njih za neku sitnicu. Mislim da se za 24 sata ne može ni avionom doći iz kine.

Elem, prvi front zaštite su carinici i poštari u GPC-u tako da nema bojazni :D
 
  • Like
Reagovanja: M J
Niko ovde ne moze da ti potvrdi da li je virus do sada mutirao i da li moze bez "vlasnika" da opstane duze vreme. Kineske vlasti dosta toga kriju.
Singapurska posta vrlo brzo zna da dostavi paket do Srbije, a da li za to vreme virus "nestane" to moze samo institut Torlak da ti potvrdi.
Blic i njihovi epidemiolozi nisu uopste pozeljni u ovoj prici, jer niko od njih nije imao virus u laboratoriji i testirao ga duzi period. To sto Kinezi pricaju da virus ne opstaje dugo bez vlasnika je mozda i laz, kako se ne bi napravila velika ekonomska steta drzavi.
Pričaš napamet ali dobro. Korona virus je iz grupe već poznatih virusa i poznaju ga dobro epidemiolozi i pitaj koga hoćeš od njih i reći će ti da ne može ni u kom slučaju da preživi nekoliko dana bez domaćina putem koga se hrani.
Ali kako hoćete, nemojte da naručujete ništa, nemoj ni u prodavnicu da idete jer je i tamo skoro sve iz Kine jelte.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Sat uradise sa logovanjem na sajt!? Mora da se slajduje dugme sa leva na desno. Ja to ne mogu nikako da izvedem?
 
Svejedno nemojte ništa sada da naručujete, Kinezi slave Novu godinu, neće slati ništa do februara :p
 
LoL :d
Mislim da nema bojazni za Jericha, malopre je pomenuo da se smara tako da mu, izgleda, ništa ne fali.
Inače negde sam pročitao da virus gripa može maximalno 24 sata da preživi bez hosta a koliko znam rekao bi da je apsolutni rekord za pristizanje pošiljke iz kine oko 7 dana, najbrže bi bilo oko 5 dana DHL-om ali zbog cene DHL šipinga teško da će ovde neko izabrati baš njih za neku sitnicu. Mislim da se za 24 sata ne može ni avionom doći iz kine.

Elem, prvi front zaštite su carinici i poštari u GPC-u tako da nema bojazni :D

To je stara poruka. Danas se ne osećam najbolje. Poslednji pozdrav svima, pričajte sve najbolje o meni kad me za koji dan ne bude bilo.
 
Kad beše opet akcija slična 11.11, dal februar /mart., biće krajem marta 10 godina alija, valjda će da se otvore malo?

Послато са Le X820 помоћу Тапатока
 
Prodavac mi nudi da mi uradi povrat preko PP-a ili da uzmem nesto drugo, za paket koji mu je vracen, tj. nije napustio Kinu. Ja sam tek 10 dana kasnije video poruku(trebalo im 4 dana da odgovore), nakon sto sami ih pita sta se desava, par dana pre isteka roka od 60 dana.. Posto mi je sistem automatski posle 60 dana stavio da je porudzbina zavrsena ja sam odmah pokrenuo prigovor. Jel normalno da tako traze PP?

Koja je fora sa onim iznosom koji sam sistem postavi? Vidim da se nesto ne slaze ona cifra koja je automatski stavljena sa onom koja stoji ispod da je placeno. Jel treba rucno to da se smanji, pretpostavljam da je taj iznos mozda drugaciji zbog nekog kupona(mislim da sam iskoristio onaj od 0.9 dolara)?
 
Poslednja izmena:
Preporuka je da se ne vracaju pare na PP a ti kako hoces.
 
Sledećih pola godine ništa ne kupujem sa Alija da mi se bolesni Kinez ne zakašlje u pošiljku ili paket. [emoji16]

Послато са SM-A605FN помоћу Тапатока
 
Osim ako ti nekim čudom paket stigne za manje od 48h bezbedan si. Virus umire za 48h van ljudskog tela. Tako nas naša pošta štiti sporim isporukama i zadržavanjem pošiljki :D
 
Poslednja izmena:
Aaaa, e onda back to shopping.

Послато са SM-A605FN помоћу Тапатока
 
Porucio sam paket sa alija pre mesec dana (wifi ip kamera 17eur vrednost) i u trackingu mi stoji da je od 29.12. na nasoj carini i pise "import clearance failure" sto mu dodje da carinjenje nije uspelo. Jel ovo "standardno" za nasu carinu tj. mogu li ocekivati paket u neko dogledno vreme ili iz nekog razloga ce ga vratiti kinezu?
 
Stigao mi je danas paket iz Kine, narucio sam car charger 11.11 od Kuula proizvodjaca sto su delili za 0.08$ uz kupon. Mislio sam da nikad nece stici, da ce se zagubiti negde u posti posto je untracked, jutros sam ga malo testirao u kolima, stvarno je QC3.0, brzo puni, lepog je dizajna. Moracu jos da ga istestiram, ali stvarno odlican punjac pogotovo za cenu.
 
Porucio sam paket sa alija pre mesec dana (wifi ip kamera 17eur vrednost) i u trackingu mi stoji da je od 29.12. na nasoj carini i pise "import clearance failure" sto mu dodje da carinjenje nije uspelo. Jel ovo "standardno" za nasu carinu tj. mogu li ocekivati paket u neko dogledno vreme ili iz nekog razloga ce ga vratiti kinezu?
To je normalan status kad se zadrži malo duže na carini.

Послато са Redmi K20 помоћу Тапатока
 
Društvo, stigao mi je danas paket iz kine, neki softbox I stalak za njega. Na stalak je jedan deo polomljen i on ne može da stoji sam a kamo li da drži softbox i blic. Sam stalak košta oko 40$, koliko je realno da tražim nazad?

Ps. Do sada nisam imao sličnih problema, sve je stizali čitavo, pa ne znam šta da očekujem.
fb3f77fa4cf69c25296dce2029261af6.jpg
6ff14e8a7881d62641760af85d8af3c7.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ako ti je stalak neupotrebljiv tražiš full refund. Priložiš dobre dokaze, snimke i fotografije.
Ako može da se "nabudži" proceni sam koliko da tražiš refund, pola ili tako nešto.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno