Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Evo kako funkcioniše aliexpress "zaštita" i ispunjenje obećanih uslova pri plaćanju i kupovinama, takozvani "90-day money back guarantee". Tako presuđuju za porudžbinu od 30. septembra, znači nakon čekanja od tri i po meseca! Za pošiljku koja nije registrovana i zadnji status joj je 30. oktobar Letonija, njihova "podrška" laže da je stigla u moju poštu. Sramno! I to nije prvi niti izolovan slučaj, nego novo pravilo. Prodavca da ne komentarišem, oni su nebitni. Njihovo "dear friend, so sorry you opened dispute so soon..." i njihove jadikovke su očekivane, ali kad čujem "so soon" digne mi se pritisak odmah, cela ta mašinerija i sistem, prodaju robu za koju se plaća unapred, sa estimated delivery 30-50 dana, a 90 dana "zaštita" kupca, i nakon preko 100 dana im je "so soon". Ja ne znam šta očekuju, šta je po njima ok, da se čeka 6 meseci, godinu dana? Pa peške bi je brže doneli odande. A i ono što ne stigne nakon 3 meseca ne stigne nikad. Najbolje samo da im se uplaćuje novac, a robu da se ni ne cimaju da šalju jer i onako ne stiže.

https://parcelsapp.com/tracking/UB137227650LV
 

Prilozi

  • 2021-01-17 20_14_29-My AliExpress _ Manage Orders — Mozilla Firefox.png
    2021-01-17 20_14_29-My AliExpress _ Manage Orders — Mozilla Firefox.png
    29.4 KB · Pregleda: 122
Poslednja izmena:
Ćerki stigla pošiljka,nebitna maska za telefon,posle 7 meseci :)

Sent from my KOB2-W09 using Tapatalk
 
@ Gadjan

Narucio si 30.9 , a poslali su 13.10 ???

Da li si trazio produzenje perioda zastite ?
 
Ma nisam ni video to ne mogu stalno da dreždim i pratim sitne pošiljke, poručim pa se nadam da će stići za 3 meseca ili da će vratiti pare. Da, poručeno je 30. septembra 6 neregistrovanih, od različitih prodavaca, samo dve su stigle, 4 nisu. Posle iz oktobra dve su stigle, više nisam ni poručivao jer nema svrhe da me kradu, nije bitno ko.
21. septembra poručena jedna je stigla. Letos od prilike pola pola. I to poručujem na drugu adresu, kod druga na Voždovac jer on kaže da je njemu sve uvek stiglo tokom godine, do duše nije puno poručivao paketa, nekoliko. Kod mene u Višnjicu više ne vredi nikako jer mi skoro ništa ne stiže odavno, retkost je da nešto stigne. Poštari ili kradu ili verovatnije uopšte ni ne nose i ono što dođe. Registrovanu pošiljku iz Francuske 40$ mi vratili nazad, niti su pokušavli dostavu, nisu ostavili cedulju u sanduče niti me nazvali. Sreća Francuzi korektni pa mi poslali ponovo, drugi put sam dreždao o proveravao redovno statuse.. ali nije bilo potrebno poštar je taj drugi put doneo.
Poslednjih par meseci neregistrovanih sam još poručio nekoliko i na adresu roditelja u selu u Banatu, tamo poštar ima mnogo manje posla i sigurno će doneti, i za sada je stiglo par komada.
 
Poslednja izmena:
Lažni staus "arrive at destination country" koji je zapravo posledica neusaglašenog rada tranzitnih poštanskih službi, postaje sve veći problem AliExpress-a.
Onda se to svali na "...post office at destination country" koji kod nas nije baš da je sjajan, ali u ovim situacijama zaista nije kriv.
Kupci ne dobijajau robu, a prodavci zloupotrebljavaju tu grešku u sistemu.

Ne znam da li taj problem postoji i za kupce iz nekih drugih zemlja, ali ako postoji i ako to uskoro ne reše, počeće da se urušavaju.
 
@somakoma

Treba bas zbog pracenja u Srbiji.

SunYou oduvek postavlja lazne statuse za neregistrovane posiljke.
Isto tako je i problem sa SYRM ako posiljka ne stigne na pravu adresu.

Posta Srbije ne daje javni pristup evidenciji prispelih neregistrovanih posiljki ,
a takodje ne daju nikakve podatke o posiljkama za koje ne posedujes standardni
Rx...xx kod
Pa ja ti pricam za registrovanu SunYou posiljku meni licno pristiglu sa TACNIM statusima to si ti negde citao(kao i ja pre narucivanja) na netu pa mislis da je istina.
Ja kad sam video isto status da je za tipa 7-8 dana stiglo u Srbiju ja reko vidi stvarno ne lazu ljudi na netu o laznim statusima pa onda svaki dan novi status i onda status da je u mojoj posti ja sta cu lazni status nema sanse u doba najvece korone i neletenja u svetu da mi za 11 dana stigne iz Kine, kad oko 11 tog dana kuc kuc postar paket iz Kine, ja izneverovao.
Tako da po mom iskustvu registrovane SY posiljke ne lazu, dok neregistrovane imaju lazne statuse, ali ja pricam o registrovanim a ti tvrdis da su i tu lazni statusi.
Ukoliko ne verujes, bacam SS te posiljke.
Pozz
 
Poslednja izmena:
Imam tri stvari naručene 01.01. i malopre me zove poštar da je nešto stiglo, pošiljke su bez praćenja. Po trackingu iz aplikacije piše da su u Srbiju stigle od 13-15.01, kako koja. Nikad mi ovako brzo nije stiglo.
 
Imam tri stvari naručene 01.01. i malopre me zove poštar da je nešto stiglo, pošiljke su bez praćenja. Po trackingu iz aplikacije piše da su u Srbiju stigle od 13-15.01, kako koja. Nikad mi ovako brzo nije stiglo.
Sve je to super, samo ovaj post bi bio mnogo korisniji da napises preko koga su ti poslate posiljke, slova na pocetku broja za pracenje i na kraju.

Poslato sa Nova 5t
 
Sve je to super, samo ovaj post bi bio mnogo korisniji da napises preko koga su ti poslate posiljke, slova na pocetku broja za pracenje i na kraju.

Poslato sa Nova 5t

Evo
b227d7971fe6b9439c05b5a67facf13c.jpg
 
Poslednja izmena:
@somakoma

Tvoji SS su za SunYou posiljku iz oktobra meseca.
Ne lici mi da je isla preko Turske i sigurno je imala i Rx..xx kod.

Villy_Da_Man ima svez primer dve posiljke sa SYRM kodovima

Hajde ponovo pogledaj slike - apsolutno se sve vidi
pod uslovom da hoces da gledas.

bfsy.jpg


Lepo se vide SYRM kodovi i na paketima je
moguce ocitati RF..LT kodove koje su paketi
dobili kasnije.

Ja sam postavio slike sa statusima sa https://postal.ninja/
za RF..LT

Evo kako izgleda na sajtu Poste Srbije.

pptt.jpg


Znaci
CAINIAO - SUNYOU pracenje je podbacilo i za registrovane posiljke !!!

Krajnje bezobrazno predstavljaju da je posiljka 4.1 stigla u Srbiju ,
a ona je tada bila u Litvaniji !!!
 
Zna li neko pouzdano da li u zemlje Evrope roba sa aliexpresa stiže brže, i pouzdano?
Za Britaniju recimo vidim da je uglavnom ili free shipping ili nekoliko dolara. Aliexpress standard shipping ili "seller's shipping method" šta god to već bilo.. Tj to me i zanima, jel ka njima lete normalno i za koliko okvirno stiže.
 
Iz mog iskustva nema pravila, uglavnom je brze, ali zna i biti duze. Ja sam bas testirao, porucio isti artikal, od istog prodavca, jedno na adresu u Hr, drugi u Srbiju, u Srbiju stiglo brze i to za 30ak dana ranije.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
@Gadjan

Ako pratis teme i ako citas strane forume , videces da nema pravila.

Za UK su od 1.1 uveli naplatu poreza za sve posiljke.
Isto sleduje i u EU.

Nisam jos uvek saznao da li sa uvodjenjem elektronskih carinskih deklaracija
u postanskom saobracaju uvode i pracenje neregistrovanih posiljki do
kucne adrese.

Makedonci imaju pracenje i neregistrovanih Ux..xx.


VAT.jpg
 
@somakoma

Tvoji SS su za SunYou posiljku iz oktobra meseca.
Ne lici mi da je isla preko Turske i sigurno je imala i Rx..xx kod.

Villy_Da_Man ima svez primer dve posiljke sa SYRM kodovima

Hajde ponovo pogledaj slike - apsolutno se sve vidi
pod uslovom da hoces da gledas.

Pogledajte prilog 295948


Lepo se vide SYRM kodovi i na paketima je
moguce ocitati RF..LT kodove koje su paketi
dobili kasnije.

Ja sam postavio slike sa statusima sa https://postal.ninja/
za RF..LT

Evo kako izgleda na sajtu Poste Srbije.

Pogledajte prilog 295949


Znaci
CAINIAO - SUNYOU pracenje je podbacilo i za registrovane posiljke !!!

Krajnje bezobrazno predstavljaju da je posiljka 4.1 stigla u Srbiju ,
a ona je tada bila u Litvaniji !!!
Pa sta ako je iz oktobra ja nista nisam ni rekao iz kog meseca je samo sam rekao da sam imao iskustvo sa njihovom registrovanom posiljkom i da mi je ista stigla za 12 dana a mislio sam da su lazni statusi a nisu bili, to je sve, brt zabole me dal je isao preko TR dal je imao R broj, ma brate to me ni tada nije interesovalo a jos manje sad 3 meseca posto je stiglo brt.
Zamlacujes se nebitnim stvarima trosis energiju na gluposti, sednes narucis, a pre toga se spremis da cekas ako tvoja psiha ne moze to da prihvati, ne naruvujes i sacuvas sebe stresa brt.
Nista lose ne mislim ali ja imam mnogo bitnije stvari u zivotu i zivotne radosti kad se vratim sa posla pa sam po ceo dan sa decom a ovo sve sto narucim narucim i kad stigne stiglo je samo gledam datum da mi ne istekne zbog disputa.
Eto, verovatno si mladji lik(sto nije nista negativno naravno) i nemas decu sa kojom bi provodio kvalitetno vreme i imas viska vremena da se bakces kuda je isao paket dal je dobio jos neki broj(a sa prvim sve mozes da pratis).
Nemam nista protiv, nastavi ali gubis bre energiju a paket ce doci kad dodje ili nece i tad dignes dispute.
Ali dobro cenim ja tvoju energiju i zelju da rascivijas ako nemas na sta istu da utrosis super pomocices ljudima ovde i to je super.
Evo meni stizu jos 3 paketa nema ih preko 30 dana ali uopste me ne interesuje kud idu i kad ce doci ako ne dodju za 90 dana dizem disput(2 sa Lija i 1 sa Ebaya) a nije da mi nisu bitni, ali ja ne mogu da promenim tok transporta niti da isti ubrzam eno dva u LT stigla pre 20 dana kao na konacnu destinaciju i sta sad.
Pozz
 
Stigose li kome one vezice sto smo ih narucivali po cent?
Izgleda da je ljudina skupljao cent po cent, nabere se :D
 
Stigle meni 2x (iz dve različite pošiljke kada je u različitim trenucima bilo za cent). Neć' više ni da uzimam, sad ih imam dovoljno, ali htedoh da vidim da li će ispoštovati to slanje uopšte... Jeste, sve došlo regularno. :)
 
Poslednja izmena:
@jokics

Koji kod za pracenje imas - TR , NL ili mozda cak LV ?

Bilo je tih ponuda od par centi kod par prodavaca.

Meni su par puta stigle , drugaru nisu :S:



@somakoma

Ma poenta cele price je da CAINIAO - SUNYOU zestoko obmanjuje kupce.

SunYou od kada znam za njih postavlja statuse koji u najvecem broju slucajeva
nemaju veze sa realnom situacijom.

Cainiao isto pravi veliki problem sa UB..LV i LPxxx.

Mesec-dva-tri pre isporuke imas status Arrive at destination , pa ti onda
ako ne stigne na kucnu adresu dokazuj da posiljka na dan starusa
Arrive at destination uopste nije stigla u Srbiju.
 
Jel moze neko da mi preporuci bluetooth adapter koji ce da radi na Raspberry pi? Kupio sam neki, ali ne radi.
 
@ jokics

Ako si narucio na adresu u Srbiji , dobio si pogresan kod :S:
Ta SG posiljka ide u Sloveniju

@ Nabukodonosor

Omasio si temu - postavi pitanje u onoj STA DA KUPIM
 
@sasa022 za Sloveniju je i narucena, posto u R. Srpskoj se posta dosjetila da za svaku posiljku koja nema pravi broj za pracenje naplacuju 1.8 KM (nesto manje od evra).
 
@sasa022 za Sloveniju je i narucena, posto u R. Srpskoj se posta dosjetila da za svaku posiljku koja nema pravi broj za pracenje naplacuju 1.8 KM (nesto manje od evra).
Ali zato nema govora o krađi pošiljaka. Svaka neregistrovana pošiljka koja dođe u BiH biće ti sigurno isporučena na adresu.
 
Nazad
Vrh Dno