Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Zaboravi na PayPal, otvori duspute, traži Full refund i napiši u dispute-u da je vraćeno prodavcu, dobijaš refund na karticu sa koje si platio. Kao što je napisano iznad preko PayPal-a mogu i da te prevare, uplati ti novac kao da kupuje nešto od tebe ili za uslugu, pa posle on pokrene žalbu PayPal-u da ti nisi njemu odradio uslugu, prodao... I onda on dobije refund od PayPal-a.

Ti si kupio preko Alija, na Aliju odradi i dispute, zato i postoji i funkcioniše sasvim lepo.

Samo otvori dispute i traži sav novac nazad, kada se pošiljka vrati prodavcu Ali odrađuje povraćaj novca u roku od 1-3 dana. Desilo mi se par puta pa kažem iz iskustva, ovde dobijaš novac bez problema.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Dobro, tako ću i uraditi. Hvala na odgovorima.

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Plus ti PP (bar kada sam ja probao) uzima neku proviziju da povučeš novac na karticu, tako da sam ja ostavio pare na PP balansu dok mi nije došlo da nešto plaćam paypalom.

Sent from my OnePlus One using Tapatalk
 
Thermal adhesive, jel ima neki dobar na Aliju?
Treba mi za male hladnjake za RAM i VRM na grafičkoj kartici.

Sent from my TA-1021 using Tapatalk
 
Ja sam uzeo USB kabl sa displejom koji meri napon i struju preko Cafele official store. Medjutim, kad je stigao vidim da mu ne radi jedna led dioda - crtica na prvoj cifri. Ne smeta mnogo, jer je ta cifra uglavnom 0 ili 1. Ali nije ni u redu pa sam odlucio da prvo kontaktiram prodavca i posaljem mu slike gde se jasno vidi u cemu je problem. On mi tek sutra odgovara da mu posaljem video??? na njegov mail. Posaljem i to, on ne odgovara 3 dana. Opominjem ga ponovo. Sutradan mi odgovara i nudi discount kod sledece kupovine. Kazem da nisam zaineresovan, vec zelim da mi posalje potpuno ispravan uredjaj. Ovaj sam platio 2,42$, odnodno 2,13€, jer sam imao kupon od 2$. Opet sutradan mi odgovara da ne mogu da posalju ponovo bas zbog ovog kupona od 2$ i nude mi full refund na PayPal. Ja pristajem bas da vidim sta ce biti. I posle 4 dana legne mi 1.84€ na PayPal balance. Posle vidim da mi je on uplatio cak 2.31€, a da je PayPal uzeo proviziju 0.47€! Zahvalim mu se, kao i on meni.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 
Ima li neko ideju za kupovinu od $4 sa alija, gearbesta ili joybuya? Istice mi leupay kartica za 10 dana, a toliko mi je ostalo na njoj. Nemoguce je dodati sredstva, pa rekoh da iskoristim na neku glupost. Za sad sam jedino nasao usb kablovi, koji mi i ne trebaju toliko.
 
Kupi slušalice za te pare

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
I toga imam previse. Mada sad gledam, svaki shipping sto ima broj za pracenje kosta oko 1-2$, tako da cu verovatno odustati, posto verujem da nema svrhe poslati untracked.
 
Узми неки унимер има их гомила, можда ти затреба да премериш акумулатор на ауту....чарапе [emoji14]
Универуалну гедору, кључ за ситније поправке...
Баш сам узео десетак тих ситнијих ствари, видим путују...
Universal Torque Wrench Head Set Socket Sleeve 7-19mm Power Drill Ratchet Bushing Spanner Key Magic Multi Hand Tools
https://m.aliexpress.com/item/32813...Power-Drill-Ratchet-Bushing-Spanner-Key-Gator

Или овако нешто
Onnfang Bulk Price adjustable magic wrench Multi-function wrench tool Universal wrench home Hand tool 9 to 45 mm Free Shipping
https://m.aliexpress.com/item/32818...h-tool-Universal-wrench-9-45mm-home-Hand-tool
И сличних глупости.
Ово нису линкови одакле сам ја узео, апликација на тел, некако неће да ми избаци линк...
 
Poslednja izmena:
Izgleda da necu nista ni uzeti. :D

Svaki put kad probam da platim izbaci mi:

Payment failed

Reason: System error.
Suggestion: The system is busy. Please try again.
 
Hvala kolega na objasnjenju..
Nisam znao da su spustili kriterijum na 50e,skoro sam cuo da je u CG do 150e.cak i ne zagledaju mnogo posiljke.

Sent from my LG G4 using Tapatalk

Nisu spustili kriterijum nego si ti pogrešno povezao 2 vrste uvoza. Kada ti stiže kao fizičkom licu PAKET onda si oslobođen carine na vrednost do 50 EUR i plaćaš samo PDV ( osim ako ti paket stiže DHL Express, tada DHL plaća PDV umesto tebe). A druga stvar je ako TI LIČNO prenosiš robu preko granice. Onda je dozvoljeno do 100 EUR bez carine i PDV da uneseš.
 
Kako svaki paket ima tu stavku? Tu stavku valjda imaju samo oni koji su poslati na "carinjenje".
Svaki paket ima onu "za carinu", pa ako posalju na carinjenje onda se pojavljuje taj status.

Pardon, upravu si. Sad sam pogledao kako je meni pisalo. Znači čoveku zvučnici idu na carinjenje. Platit će PDV.
 
Izgleda da necu nista ni uzeti. :D

Svaki put kad probam da platim izbaci mi:

Payment failed

Reason: System error.
Suggestion: The system is busy. Please try again.

Probaj sa računara. Ja isto tako imam problema sa plaćanjem preko mobilnog telefona i postavio sam to pitanje ranije u temi, ali niko nije ništa odgovorio. Možda i ti korisiš Virtuon karticu. Ja sam zvao i RF banku, a oni kažu da su imali još takvih prijava, ali ne znaju u čemu je problem. Kao nije do njih, nego do AliExpress-a.
 
I jesam sa PC-a naručio, nego imaju glup sistem da redirektuju nepotrebno prilikom plaćanja, a ja imam ff extenziju da ne dozvoljava autoredirect. Uglavnom je prošlo.
 
Stigao mi malopre Xiaomi powerbank 10000mAh Poručeno 11.11. poslali paket 16.11. Baš sam se prijatno iznenadio kada mi nije naplaćen pdv, a bio sam ubeđen da hoće pogotovo što je bio u kutiji onako fino spakovan. Vrednost na nalepnici koju je kinez stavio je 10$ (stvarno plaćen 17,58$) i nisam imao broj za praćenje...zapravo nije bilo ni mogućnosti da se izabere. Bio sam skeptičan zbog baterije da mi ne otkažu porudžbinu kinezi kao što su već jednom uradili. E sad vreme će pokazati da li je ovo bila dobro kupovina.
Odlicna je kupovina, ja sam dva komada narucio od tog prodavca.

Taj powerbank je odlican, uskoro ce biti dostupan i kod nas u prodaji, pitanje je samo koliko ce da kosta
55cbf5b9ba95239f76fc597502d0f045.jpg


Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Heh nisam primetio...baš da vidimo koliko će da se ugrade.
 
A druga stvar je ako TI LIČNO prenosiš robu preko granice. Onda je dozvoljeno do 100 EUR bez carine i PDV da uneseš.

100€? Pre dve sedmice prelazio granicu i kraj mene tročlana porodica, prijavljuje robu. Uk 800€ na tri računa. Nema carine. Kažu mi da moze do 300€ po osobi. U sta sam se i licno uverio.
 
Po zakonu je 100 € a veruj mi mozes znam da moze da uneses u mnogoooo vecoj vrednosti od tih 300 evra kod nekih carinika ;)
 
Jel neko kupovao novogodišnji sijalice sa AE (ili još bolje od naših Kineza)?

Ne treba ništa fensi, mislio sam neke da se malo okiti soba, pa rekoh da vidim koja je dobra opcija od ove naše ponude.
 
Jel neko kupovao novogodišnji sijalice sa AE (ili još bolje od naših Kineza)?

Ne treba ništa fensi, mislio sam neke da se malo okiti soba, pa rekoh da vidim koja je dobra opcija od ove naše ponude.
Imaš kod naših kineza lepe sijalice, ja sam uzeo neke u ovom Raffles centru što su otvorili na Bežaniji, imaš isto povoljne sijalice u China Shopping mall-u kod skretanja za aerodrom kada ideš preko Ledina, imaš i sijalica u Bloku 70 ali tu sam video samo one najnižeg kvaliteta.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Jel možeš da slikaš pakovanje, da znam koje da tražim u bloku ili kod Beograđanke? Ostalo mi je daleko.

Znam da je kasno za AE, ali sam mislio iste (koje preporučite) da uzmem kod naših Kineza. Znam da će cena biti nešto veća.
 
Jel neko kupovao novogodišnji sijalice sa AE (ili još bolje od naših Kineza)?

Ne treba ništa fensi, mislio sam neke da se malo okiti soba, pa rekoh da vidim koja je dobra opcija od ove naše ponude.
Kupila zena u subotu kod nasih Kineza, u nedelju tj. juce prestale sve da rade.
Toliko.
 
@sasa022, @salabajzer
Hvala. Bio sam s putnicima koji su na Mađarskoj granici prijavili robu zbog tax refund-a (njih troje, u vrednosti 800€), a odmah posle na Srpskoj granici opet istu robu, i tada mi rekli da može do 300€ vrednosti kupljene robe po osobi. Ne znam koja je vrsta robe (nova roba sa računom).
Odosmo malo u off, al' ovo je korisno znati.
 
Nisu spustili kriterijum nego si ti pogrešno povezao 2 vrste uvoza. Kada ti stiže kao fizičkom licu PAKET onda si oslobođen carine na vrednost do 50 EUR i plaćaš samo PDV ( osim ako ti paket stiže DHL Express, tada DHL plaća PDV umesto tebe). A druga stvar je ako TI LIČNO prenosiš robu preko granice. Onda je dozvoljeno do 100 EUR bez carine i PDV da uneseš.
Veruj mi da se tacan iznos ne zna. Pre mesec dana na Kelebiji sam video kombi pun telefona ( iphone xr, xs, note 9, mate 20 ). Samo su se pozdravili i to je to. Ja sam donosio jedan projektor za prijatelja za kafic od 900e i nisu pravili problem.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno