Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Help
Da li ima koga da mi pomogne da naručim pošiljku preko madjarske?
teška oko 1,5 kg i vrednost sa shipingom oko 47e
 
Apr 29, 2020 23:30 / Aliexpress-Cainiao / Hand over to airline
Apr 29, 2020 23:30 / 4PX Express / HK, Hand over to airline
Jul 28, 2020 14:26 / 4PX Express / RSBEG, Arrive at transit airport
Jul 28, 2020 14:26 / Aliexpress-Cainiao / Depart from transit country or district
Jul 28, 2020 14:26 / Aliexpress-Cainiao / Despatched to OverSeas Postal Admin to RS/BEG

Za tri dana ističe zaštita od 120 dana ,Singapur je u pitanju. Kad da otvorim dispute, poslednji dan zaštite?
Očigledno je da će paket stići i platiću kada stigne ali ne bih baš da rizikujem, nije za bacanje vrednost paketa.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Za tri dana ističe zaštita od 120 dana ,Singapur je u pitanju. Kad da otvorim dispute, poslednji dan zaštite?
Kad istekne imaš 15 dana da se žališ, nema šta da ciljaš poslednji, dva ili tri dana pre isteka.
 
Мени стила пошиљка од 30.маја. Преко Литваније, Летоније, нешто од та два.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Gde kod tebe, bas konfuzno si napisao.
To sto zelis moze samo preko dhl i fedexa ili?
Ako je to prvo, zato sto tako posiljalac odlucio, ako je nesto drugo pojasni malo.
Za predmet koji hoću da kupim piše da se dostavlja samo preko prethodno navedenih kurirskih službi. Zato sam pitao zašto nije dostupna još neka.
 
@ nebeski.letac
Imaš samo te opcije jer je veća vrednost predmeta ili je teži od propisanog za pismo
 
@ nebeski.letac
meni jedva poslao 200g i to je morao vozom pa sad čučim čekajući jer ispod 2 meseca putovanja ništa
Vidiš da prolaze samo pošiljke do 100g i mala vrednost max 10e, to imaš u ponudi sa normalnim shipingom jer ih izgleda prevoznici u Evropi deru na težini
 
Poslednja izmena:
Za predmet koji hoću da kupim piše da se dostavlja samo preko prethodno navedenih kurirskih službi. Zato sam pitao zašto nije dostupna još neka.

Koju kurirsku službu će prodavac da koristi zavisi od njega. U principu, kada trgovac otvara radnju na Ali-ju, u par klikova bira nešto od opcija ponuđenih u Ali sitemu. A onda, ako Ali ukine neke od tih opcija, one nestanu kod svih trgovaca koji su ih imali u ponudi. Tako je nestao AliExpress stadard shipping. Ko ja pored AE standard-a imao i DHL, FedEX, taj to ima i dalje. Ko je imao samo standard, sada nema ništa, tj. ne šalje u Srbiju.

Za gomilu proizvoda se sada ne može naći opcija slanja preko jeftinijih službi, bez obzira na težinu i vrednost, dok za neke druge proizvode ima više ponuđača koji koriste trenutno dostupne (doduše, veoma retke) povoljne opcije slanja.
Trenutno se ne vidi neka logika zašto nešto ima opciju povoljnog slanja a nešto ne (s' time da 90% proizvoda nema). Može biti da zavisi i od regiona u Kini odakle kreću određeni proizvodi, jer neki od njih nisu pokriveni službama koje još uvek rade. Neki trgovci ili proizvođači imaju stock-ove po celoj Kini, a neki samo jedan magacin, na jednoj lokaciji.
 
Poslednja izmena:
Logika je da kada aliexpres organizuje špediciju što je najčešća opcija bila svih prodavaca onda je shipping za nas preskup jer nam se nudi samo expres usluga što ovde niko neće da plati jer se većinom poručuje sitnurija.

Druga opcija je da sam prodavac organizuje slanje a to maksimalno izbegavaju.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Za predmet koji hoću da kupim piše da se dostavlja samo preko prethodno navedenih kurirskih službi. Zato sam pitao zašto nije dostupna još neka.
Imas samo te opcije jer taj prodavac salje samo preko tih opcija, trazi dalje iste predmete naci ces nekog da salje i jeftinijim opcijama bar u 99% slucajeva sam nasao tako ali moras da trazis.
 
Narucio sam pre neki dan antenicu wifi,Treba paket biti poslat za srbiju
On otiso za tursku? dal prodavac pogresio podatke?
 
WXuhbR.jpg


Da li je moguce da je paket stigao u Srbiju, da jos nije zaveden u nas sistem jer ga nema na sajtu poste kada ukucam tracking, i da stoji u nekom skladistu jos od 30. juna :d
 
Da li je moguce da je paket stigao u Srbiju....


Da li je moguce da nisi procitao ono sto je bar 100x napisano u proteklih godinu-dve ??? :hair:

SunYou oduvek ima taj lazni status da je posiljka stigla na odrediste posle tacno tri dana od
prosedjivanja sa tranzitne lokacije ( GMTC )


EDIT :

Slicna je situacija i sa statusom za UB..LV
Aliexpress-Cainiao - Airline arrive at destination country koji znaci da je posiljka stigla u Letoniju

Jos ima posiljki koje su sredinom maja stigle u Rigu i od tada su negde u tranzitu prema Srbiji
 
Poslednja izmena:
Da li mislis da smo mi vidoviti ?
Nikakvu naznaku traking broja nisi dao

Tracking broj..zasto, da vidis isto sto i na ovoj slici ? :d

Da li je moguce da nisi procitao ono sto je bar 100x napisano u proteklih godinu-dve ??? :hair:

SunYou oduvek ima taj lazni status da je posiljka stigla na odrediste posle tacno tri dana od
prosedjivanja sa tranzitne lokacije ( GMTC )


EDIT :

Slicna je situacija i sa statusom za UB..LV
Aliexpress-Cainiao - Airline arrive at destination country koji znaci da je posiljka stigla u Letoniju

Jos ima posiljki koje su sredinom maja stigle u Rigu i od tada su negde u tranzitu prema Srbiji

Sve je moguce...nije bas da imam vremena da citam sve teme na forumu ;)
 
Ima li neko na forumu preko koga bih mogao naručiti nešto da stigne u Mađarsku? Našao sam neki sat (inače ih ne nosim, a ovaj mi se baš svideo) i ne šalju za Srbiju...

Sent from my moto g(7) using Tapatalk
 
Stigao danas jos jedan paket SG posle 4 meseca cekanja. Kao i jedan Yanwen preko LT.

Sent from my moto x4 using Tapatalk
 
Meni upravo poštar doneo neki adapter za usb koji ja uopšte nisam naručio. Glasi na moje ime, nemam pojma kako.

Edit: sad razmišljam, jedino ako mi je Kinez poslao kao poklon. 30.07. sam jednoga kontaktirao da mu platim za pošiljku koja je stigla a za koju sam u junu dobio refund. Datum slanja je 31.07.
 
Poslednja izmena:
Ili je to što kažeš ili su te ubacili u neku "brushing" šemu (slanje bez pitanja da bi u tvoje ime dali maksimalnu ocenu i tako podigli rejting proizvodu i radnji).
 
Ili je to što kažeš ili su te ubacili u neku "brushing" šemu (slanje bez pitanja da bi u tvoje ime dali maksimalnu ocenu i tako podigli rejting proizvodu i radnji).
Nisam znao da se i to radi.
Paket je stigao za 18 dana. Nikad nisam tako brzo dobio.
 
Poslednja izmena:
Ili je to što kažeš ili su te ubacili u neku "brushing" šemu (slanje bez pitanja da bi u tvoje ime dali maksimalnu ocenu i tako podigli rejting proizvodu i radnji).

Čuo sam za ove priče. Šta to zapravo znači? Da li neko može da da ocenu sa mog naloga, u moje ime?!? :trust:
 
Nazad
Vrh Dno