Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Kakvo crno vraćanje nazad uređaja vrednosti 30-ak dolara, pa skoro još toliko bi te koštala dostava do Kine.
Traži refund samo.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Kakvo crno vraćanje nazad uređaja vrednosti 30-ak dolara, pa skoro još toliko bi te koštala dostava do Kine.
Traži refund samo.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
Tako je, gledao sam na sajtu pošte. Koštalo bi između 3000 i 4000 din. Čak i nisam tražio pun refund, platio sam 35€ a tražim 28€ da vrate.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Slobodno ti guraj do kraja da dobiješ refund, ako imaš snimak otvaranja paketa ne vidim razlog da ne presude u tvoju korist.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Slobodno ti guraj do kraja da dobiješ refund, ako imaš snimak otvaranja paketa ne vidim razlog da ne presude u tvoju korist.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
Tako će i da bude. Treba li da mu obrazložim zašto slanje nije moguće?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Možeš da navedeš da je neisplativo i otežano slanje iz Srbije zbog korone.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Druže, sad sam zbunjen... Da li je moguće poslati paket nazad ili ne zbog pandemije? Isto, ako imaš ideju kako da postupim dalje u vezi duspute-a bilo bi mi od pomoći. Ovo je prvi put da otvaram dispute zato što su mi poslali pokvaren uređaj.

Ja da sam na tvom mestu, otvori bih dipute, tražio novac nazada pa ponovo naručio proizvod.
 
Cisto da znate, posta je produzila rok za podizanje posiljki sa 5 na 15 dana...
 
Mislim da ni ne možeš da tražiš pun povraćaj ukoliko si primio paket.
Mozes ako je vise stvari,ja sam jedan put narucio dve razlicite torbice kinez poslao dve iste i otovrim dispute indobijem full refund za tu koja nije stigla tj koliko sam nju platio plus da zadrzim torbicu

Послато са LYA-L29 уз помоћ Тапатока
 
Može, radio sam nekoliko puta kad sam dobio paket koji ne može da se popravi. Iako je zvanična opcija partial refund možeš da tražiš pun iznos.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
U ovom slučaju je u pitanju tv box. Sam box ne radi ali daljinski i strujni adapter rade. Zato sam tražio delimični povraćaj. Jeste da daljinski i adapter mi ništa ne znače bez ispravnog boksa ali eto.. možda bi trebalo da promenim u iznos koji je približno isti kao cena koju sam platio. Šta mislite?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Ja bih sigurno tražio maksimalan refund.
 
U ovom slučaju je u pitanju tv box. Sam box ne radi ali daljinski i strujni adapter rade. Zato sam tražio delimični povraćaj. Jeste da daljinski i adapter mi ništa ne znače bez ispravnog boksa ali eto.. možda bi trebalo da promenim u iznos koji je približno isti kao cena koju sam platio. Šta mislite?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Imao sam ja takav slucaj pre par godina sa boxom
Nije radio nije hteo da se upali
Napravio video, snimio da ne radi ni sa drugim adapterom.
Trazio full refund i dobio bez vracanja uredjaja.

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Prepraviću onda u full.stvarno, što bi ih častio..

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Ček, jel idu paketi sa alija i koju poštu da gledam, singapurćane ili neku drugu?

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Idu, ali kad će stići to se ne zna. Neki su imali sreće pa im je i u ovoj situaciji stiglo relativno brzo. Samo Singapurćani ukoliko je moguće.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
SG pošta je standardno dobra, eventualno probaj sa Turcima.
Inače sad sve što stigne pre juna je cista premija zbog akcije na aliju i haosa u Evropi...
 
Poslednja izmena:
Pozdrav, prošle nedelje mi je stigao neisparavan uređaj. Otvorio sam dispute, pre toga sam snimio otvaranje paketa i priključivanje i naravno taj snimak sam priložio. Tražio sam delimičan refund. Prodavac se javio tek dan pre isteka vremena, a kontaktirao sam ga i pre nego da otvorim dispute ali nije odgovarao. Sad je dao predlog da vratim paket nazad u Kinu.
Šta je najpametnije da uradim? Ako odbijem šta da navedem kao razlog zašto odbijam vraćanje paketa? Koliko bi iznosio trošak vraćanja?paket je vrednosti 35€.

Ja sam dobio uredjaj koji vredi 15,15€ (cini mi se), radio 1 dan i onda poceo da brljavi, otvorim dispute, cekao, cekao i javi se prodavac dan pred istek zalbe da puvucem dispute, proverim u uputstvu kako da podesim i sl. nonsense predlagao, ja se oglusim o njegove pisanije, aliexpres dispute sluzba kaze da mi se delimicno isplati 12,12€ ili da posaljem za kinu pa da oni provere uredjaj i izvrse pun refund...
Naravno da sam u odgovrima napisao da je cena postarine za kinu bila 2,5 puta veca od cene uredjaja, da sam obijao poredloge prodavca i dobio sam povrat dosta brzo, licno veoma zadovoljan s obzirom da se nisam nadao skoro nicemu. Imao sam samo fotke kako se u pojedinim trenutcima ponasa uredjaj a ti imas video na kome se vidi d ane valja i ti trazi PUN refund a ne delimican, tebi bi trebalo da se vrate svi novci (ne znam da li i postarina).
 
Poslednja izmena:
Ja sam dobio uredjaj koji vredi 15,15€ (cini mi se), radio 1 dan i onda poceo da brljavi, otvorim dispute, cekao, cekao i javi se prodavac dan pred istek zalbe da puvucem dispute, proverim u uputstvu kako da podesim i sl. nonsense predlagao, ja se oglusim o njegove pisanije, aliexpres dispute sluzba kaze da mi se delimicno isplati 12,12€ ili da posaljem za kinu pa da oni provere uredjaj i izvrse pun refund...
Naravno da sam u odgovrima napisao da je cena postarine za kinu bila 2,5 puta veca od cene uredjaja, da sam obijao poredloge prodavca i dobio sam povrat dosta brzo, licno veoma zadovoljan s obzirom da se nisam nadao skoro nicemu. Imao sam samo fotke kako se u pojedinim trenutcima ponasa uredjaj a ti imas video na kome se vidi d ane valja i ti trazi PUN refund a ne delimican, tebi bi trebalo da se vrate svi novci (ne znam da li i postarina).
Danas mi je istekao onaj period u kome sam mogao da se dogovorim sa prodavcem, sad će AE da odlučuje. Prepravio sam u isti iznos kao kad sam plaćao. Čekam sad odgovor

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Ne mogu da uredim prethodni post pa moram novi...AE je danas odgovorio na moj zahtev. Bude mi sve opcije:
1. Da vratim paket i dobijem puni povraćaj novca;
2. Da mi vrate 20€.
Ovih 20 €je značajno manje od onog što sam očekivao. Šta da radim u ovoj situaciji? Ako odbijem obe ponude da li će AE poslati novu, bolji ponudu ili se dispute zatvara i ne dobijem ništa?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Meni stigao juce paket, porucen 28.01
 
Ne mogu da uredim prethodni post pa moram novi...AE je danas odgovorio na moj zahtev. Bude mi sve opcije:
1. Da vratim paket i dobijem puni povraćaj novca;
2. Da mi vrate 20€.
Ovih 20 €je značajno manje od onog što sam očekivao. Šta da radim u ovoj situaciji? Ako odbijem obe ponude da li će AE poslati novu, bolji ponudu ili se dispute zatvara i ne dobijem ništa?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
U mom slučaju je bilo da se zatvara i dobiješ koliko su predložili...
 
Treba da mi stigne pismo uz Velike Britanije.
Poslato je, da li uopste nasa posta prima i dostavlja takva pisma u ovom trenutku?
 
Kakvi su ovi Cainiao, šta god da tražim nigde nemam Singapurćane, niti Tursku poštu, sami ovi, jel ovi iz Prc ne znam da ne naručujem ako ne može da stigne?
e91d9e4195e639da52d7f1117b7f51ac.jpg


Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Aliexpress Standard Shipping u većini slučajeva šalje Singapurskom poštom.
 
Zdravo, nemam update pošiljke već od 11 marta. Stoji u Pekingu da ga pokupi avio kompanija. China post u pitanju... Ističe mi buyer protection.
Poručene stvari mi trebaju više od novca za povrat. Koliko otprilike je delay sa pošiljkama zbog korone? Vidim da su nekima stizali paketi i ovih dana.
Mi radimo uvoz pošiljki iz kine?
Hvala
 
Zdravo, nemam update pošiljke već od 11 marta. Stoji u Pekingu da ga pokupi avio kompanija. China post u pitanju... Ističe mi buyer protection.
Poručene stvari mi trebaju više od novca za povrat. Koliko otprilike je delay sa pošiljkama zbog korone? Vidim da su nekima stizali paketi i ovih dana.
Mi radimo uvoz pošiljki iz kine?
Hvala

China Post je privremeno ukinuo neregistrovane pošiljke, a registrovane (kao što je ova tvoja) se za sada vrte po Pekingu i čekaju da se nekako dobace dalje. Koliko će to trajati niko ne može da kaže, traži odmah produženje roka zaštite za mesec dana, pa prati šta će dalje da se dešava.
Ovo što je stizalo ovih dana je preko Singapurske pošte i AliExpress shipping-a, preko kineske pošte nikom ništa ne stiže već više nedelja.
 
Nazad
Vrh Dno