Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Normalno, pokreni pa bas i ako stigne nije problem da ga kontaktiras i platis mu.

Poslato sa Nova 5t
 
@ Crespo

Trenutno nista.

Mozda ce za 11.11 i BF moci da se kupe crveni kuponi.

Problem je sto je za sve predmete sa cenom preko 5$ za slanje u Srbiju skupa postarina ,
pa je pitanje da li se isplati porucivati.
 
@neo geo

Pokreci dispute
hvala .. pokrenuo pre sat vremena, odmah su obradili i presudili full refund. Inace jel generalno vazi ako stigne pogresan item, da arbitriraju slanje nazad za full ref, ili 50% ref bez slanja nazad (ja sam imao ovaj slucaj i izabrao drugu opciji)?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Bar sto se mene tice Ali ga je ugasio zbog nasih slepaca do ko zna kad.Ono sto mene zanima a to su nano memorijske kartice,RAM memorija i TFZ slusalice nista ne ide bez paprenog shipinga gde je najjeftinija varijanta Ali premium shiping oko 30 evra a ostalo su ovi derikoze DHL i ostalo drustvo za 100 i kusur evra.Dok ne prodje ova fake plandemija nema meni kupovanja sto mi ne pada lako jer sam hteo dosta toga da uzmem ali ne zelim da placam toliko za dostavu.
 
hvala svima - za ovo sa baterijom odgovorili- Please contact the local post office. Your goods are already at the post office. It may not be delivered to you for some reasons. Please use the tracking number to check

a na tracking info stoji - Air delivery fail - Returned to domestic location from line-haul - 2020-09-26 08:16:33 【8】HGH - Prohibited-Battery

meni izgleda kao da lazu, tako da da li da pokrecem dispute - u posti cisto sumnjam da jeste, do sada nisam imao problema sa lokalnom postom, sve je uglavnom stizalo kako treba?

Meni je jedan telefon sa banggooda zalutao negde u Nemackoj i posle dugo vremena stigao.
Otvorio kutiju kad samo u njoj dodatna oprema bez telefona.
Prilozen papir da su nasli nedozvoljen uredjaj sa baterijom i da su ga odstranili.
Dobio full refund od PayPala.
 
Stigao mi danas paket koji je poslat 03.10, znaci za 16 dana. Mislim da mi je ovo apsolutni rekord. Paket poslat SonYou postom.
 
Problem je sto je za sve predmete sa cenom preko 5$ za slanje u Srbiju skupa postarina

Ne mora da znaci, meni je poslate led rasveta za pozadinsko osvetljenje LG tv koja je kostala 23 dolara sa free shippingom i neke burgije od 12 dolara isto free. A nije podignuta cena jer sam tu istu rasvetu pratio vise od godinu dana cena je uvek bila od 20-25. E jedino sto je poslato neregistrovanom posiljkom pa ne znam sta je sada sa njima u Litvaniji stoje od 29.09 a burgije stigle za 16 dana LT postom.
Tako da dosta zavisi i od prodavca



Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
@ Marjan_Grgic
Kako znaš da u Litvaniji stoje a LT stiglo? :D
Ako već sami dajete poštanske skraćenice onda pišite samo skraćenice
LT-Litvanija
LV-Letonija
 
Moja greska u pisanju mislio sam Letoniji.
Vrlo dobro znam sta je LT a sta LV.
Nije ni poenta posta gde je sta vec da salju skuplje od 5 dolara sa free shippingom.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Zavisi od veličine paketa i prodavnice koje opcije slanja imaju. Evo wifi kartica poslata sa SunYou, baš me zanima koliko će trebati da stigne i prođe NS carinu.
f1531adba9f35eb9d0ffa6d240fa620a.jpg
 
Napiši iskustva kad je probaš, dosta je povoljnija od Fenvi koje sam ja kupovao.
 
Naručio sam je po preporuci odavde samo ne mogu da se setim ko je pisao, iz iste prodavnice sam uzeo.
 
@ neo geo
Vodi računa da nije dupli broj, obično to rade. Proveriš u praćenju datum slanja i ako se ne poklapa sa danom kada je obavestio da je poslao šta da ti kažem :D

Dan ipo posle navodnog slanja, tracking info je i dalje unavailable unutar Aliexpress stranice, kada probam bilo koja od dva tracking broja (oba pocinju na SY... ) da ukucam na 17track, nista ne pronalazi. Da li ovo znaci da je moguce ipak fake poslao, jer ja ne mogu da vidim ni navodni datum slanja, pa ne mogu ni da uporedim sa datumom obavestenja? Inace, ovo sve vise zamara, godinama nisam imao nikakvih problema, razumem da se otegne isporuka, ali ako se ovo vise manje regularno dogadja, onda dzaba vremena za natezanje i tuzakanje sa njima.
 
Treba nekad i više od dva dana dok uđe u sistem praćenja, strpi se.
 
Dan ipo posle navodnog slanja, tracking info je i dalje unavailable unutar Aliexpress stranice, kada probam bilo koja od dva tracking broja (oba pocinju na SY... ) da ukucam na 17track, nista ne pronalazi. Da li ovo znaci da je moguce ipak fake poslao, jer ja ne mogu da vidim ni navodni datum slanja, pa ne mogu ni da uporedim sa datumom obavestenja? Inace, ovo sve vise zamara, godinama nisam imao nikakvih problema, razumem da se otegne isporuka, ali ako se ovo vise manje regularno dogadja, onda dzaba vremena za natezanje i tuzakanje sa njima.
Mnogo je rano da razmisljas o tome da te ispalio...zaista nekada to pracenje kod nekih ne funkcionise kako treba...

Poslato sa Nova 5t
 
Pozz narode, 27-og Avgusta sam narucio jedan DAC sa Alija, u vrednosti od $70 sa besplatnom isporukom i pracenjem. Sve je delovalo OK do trenutka kada je posiljka dosla do Letonije (Riga) 6-og Septembra. Poslednji status na postal.ninja kaze ovako "Sep 7, 2020 15:49 Aliexpress-Cainiao Post office collection" i odatle ne mrda.

Nisam nikad imao problema sa Aliekspresom do sada, a obizrom da su posiljke clanova foruma stizale ovih dana (isto UB*********LV), zanima me kad ja imam pravo da pokrenem dispute sa prodavcem? Na aliju stoji " Your order will be closed in: 36 days 9 hours 49 minutes", da li to znaci da moram da sacekam da istekne taj period ili mogu i pre toga?

Prodavac je inace dobro ocenjen, sa 98.7% i radi vec 6 godina, ali mi je cudno da od skoro tu posljku ne mogu da pratim na 17track, kaze da ne moze da je nadje..
 
Pozz narode, 27-og Avgusta sam narucio jedan DAC sa Alija, u vrednosti od $70 sa besplatnom isporukom i pracenjem. Sve je delovalo OK do trenutka kada je posiljka dosla do Letonije (Riga) 6-og Septembra. Poslednji status na postal.ninja kaze ovako "Sep 7, 2020 15:49 Aliexpress-Cainiao Post office collection" i odatle ne mrda.

Nisam nikad imao problema sa Aliekspresom do sada, a obizrom da su posiljke clanova foruma stizale ovih dana (isto UB*********LV), zanima me kad ja imam pravo da pokrenem dispute sa prodavcem? Na aliju stoji " Your order will be closed in: 36 days 9 hours 49 minutes", da li to znaci da moram da sacekam da istekne taj period ili mogu i pre toga?

Prodavac je inace dobro ocenjen, sa 98.7% i radi vec 6 godina, ali mi je cudno da od skoro tu posljku ne mogu da pratim na 17track, kaze da ne moze da je nadje..



Da, moraš da sakekaš do kraja da bi uopšte dobio mogućnost da pokreneš spor.
Inače kada stigne u Rigu računaj još 1,5-2 meseca dok nestigne do nas.
 
Da li neko ima od vas da je kupovao seme sa aliexpressa?
Do pre nekoliko meseci je sajt bio prepun raznim semenkama cvece kaktusi itd,sad nema nista!
Koliko sam cuo od nekoliko ljudi kupovali su i nista im nije niklo,jedino logicno je da je sve seme fejk i da su morali sa sajta da uklone da prikriju tragove.
Ali interesuje me da cujem i vase misljenje?
 
Ja sam bio uzeo neke chilli paprike one duguljaste, i nikle su normalno. Kao što je i bilo prikazano na slikama.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Naručio sam je po preporuci odavde samo ne mogu da se setim ko je pisao, iz iste prodavnice sam uzeo.

Ja sam kupio iz te radnje, stiglo je za oko 20 dana preko Sunyou, SYRM broj za pracenje. Sto se kartice tice, bilo je momenata kada je padala brzina sa maksimalnih 400 mbits i na oko 200 mbits ali to nije trajalo dugo. Ne znam do cega, sada sam izmerio maksimalnih 400/150 mbits brzine. Inace brzina u wifi status varira od 650 do 867 mbits. Obe antene nakacene.

Nisam siguran da li se pregreva ili ne. Osim heatsinka ovo bi trebalo da je ista stvar kao i 10 evra skuplji Fenvi. Ja sve planiram ali nikako da narucim heatsink odgovarajucih dimenzija za oko jedan dolar, pa da vidim da li ce biti poboljsanja. Mana takvog heatsinka je sto nije masivan i kvalitetan kao onaj na Fenvi kartici i najbitnije, ne prekriva konektor za blutooth. Onaj na Fenvi je neki custom heatsink i nisam uspeo da ga nadjem da se zasebno prodaje.

Sto se drajvera tice tu nema problema, zvanicni Intel drajveri su u pitanju, instalirani preko Intel aplikacije sto radi monitoring drajvera i automatski ih instalira. Prepoznali su karticu i cip na njoj bez ikakvih problema. Jedini problem koji se ponekad javlja je sto po ukljucivanju kompjutera ne radi wifi dok se ne enable/disable adapter. Ne znam do cega je. Da li do rutera (Huawei ONT sto daje MTS), do same kartice, neki konflikt sa drajverima ili do instalacije Windowsa. Moze da se napise skripta koja bi resetovala konekciju pri startapu, mada bi voleo da se to ne desava. Kada komp radi bez gasenja wifi radi bez pucanja.

Inace wifi zna da blokira i puca na drugim uredjajima, tako da mislim da je ruter problem ali govorimo o solidnom broju uredjaja istovremeno nakacenih na wifi. Nekad i preko 10. Mozda je to problem.
 
Poslednja izmena:
Paprike verujem da su nikle ali mislim na neke druge stvari,kao banane roze plave,mini,jabuke kao mini stablo a na njemu ima veliki plod. Sve to mislim da je bilo fejk seme ili staro i zato je sve uklonjeno.
 
@ Miki
Te stvari skupljaju a nema veze ko ih je "tresnuo" pa nema veze šta će nići. ali ako je neka tamnije puti odlično je :D
Ne gaji se u kontrolisanim uslovima a i zakon kaže može samo iz EU u ograničenim količinama
 
Vesti sa Alija, operateri mi sami otvaraju dispute :D
Mala Eva neće ni da priča samnom, odma dispute i više joj nema ni glasa. O velikoj Evi neću ni da pišem. Pola Kine prevara, a druga polovina u Srbiji :D
 
Kako god sad nemozes ni paprike da kupis :p
Taman sam se ponadao da kupim ali malo morgen.
 
Juce mi stiglo par paketica. Neki poruceni 12.9 a neki 29.9. Skratilo se vreme dostave definitivno. Sve je free shipp preko Litvanije.
 
Ćerka kupovala neke sitnice na Aliju,i sada hoću da ubacim moju karticu za online plaćanje,da li je to problem?Do sada je plaćala svojom na kojoj su njeni podaci.
Hvala

From POCO F1
 
Nazad
Vrh Dno