Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Prvi put mi se desava da mi paket nije stigao pa bih zamolio za pomoc prilikom otvaranja dispute-a. Porucio sam masku za telefon i na statusu posle vise od mesec dana mi pise finished. Stvar je u tome sto prodavac vise ne postoji, tj kada hocu da otvorim link, ne izbacuje mi nista. Da li u ovom slucaju otvaram dispute normalno ili bih trebao da znam nesto pre toga?

Posto mi je ovo prvi put da sam otvorio dispute, treba mi savet. Prodavac je odgovorio sledece: "Dear friend, if you do not receive the goods within 60 days, I will give you a refund." Naravno, imam opciju da odbijem i prihvatim. Cekam vec 40 dana na paket i ko meni garantuje da ce on da mi vrati novac ukoliko ne stigne? S druge strane, sta se desava ako odbijem ovo resenje? Da li cu dobiti refund ako se Ali umesa?
 
Novac ti vraća aliexpress, a ne prodavac. Sačekaj još malo, 40 dana je suviše rano za dispute. Mislim da je najbolje da ideš na cancel dispute, pa ako ti ne stigne otvori dispute par dana pred istek roka
 
Poslednja izmena:
Ovde je velika vecina ljudi porucila one KUULa punjace za kola. Da li je to ikome stiglo? Skoro 2 meseca proslo ako ne i vise. Na njihovoj stranici viidim da su u poslednjih mesec dana dobili preko 4500 pozitivnih ocena za punjac

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Novac ti vraća aliexpress, a ne prodavac. Sačekaj još malo, 40 dana je suviše rano za dispute. Mislim da je najbolje da ideš na cancel dispute, pa ako ti ne stigne otvori dispute par dana pred istek roka

Ali sta ako prihvatim i ne stigne, a buyer protection istekne, sta onda da radim? Order date je 16.11.2019 tako da nije bas 40 dana
 
Poslednja izmena:
Ovde je velika vecina ljudi porucila one KUULa punjace za kola. Da li je to ikome stiglo? Skoro 2 meseca proslo ako ne i vise. Na njihovoj stranici viidim da su u poslednjih mesec dana dobili preko 4500 pozitivnih ocena za punjac

Sent from my LEX820 using Tapatalk
Stigao mi je njihov držač za telefon naručen istog dana kad i punjač ali poslat preko Yanwena. Punjač je poslat preko China post i još nije stigao. Btw u paketu dođe i papir na kome piše da ćeš dobiti 3$ kupon ako ih ocijeniš sa 5 [emoji93], slikaš taj papir i pošalješ im. Tako sam uradio (svakako bi dobili takvu ocjenu od mene jer je za 1$ odličan držač) i dobio kupon.

Послато са Redmi K20 помоћу Тапатока
 
Ali sta ako prihvatim i ne stigne, a buyer protection istekne, sta onda da radim? Order date je 16.11.2019 tako da nije bas 40 dana

Kad istekne zaštita porudžbina se automatski zatvara ali imaš 15 dana da otvoriš dispute, tako da uvek sačekaj da istekne. Nema razloga da otvaraš pre nego što istekne.
Na stranici proizvoda ti i piše:
60-Day Buyer Protection
Money back guarantee
 
Ovde je velika vecina ljudi porucila one KUULa punjace za kola. Da li je to ikome stiglo? Skoro 2 meseca proslo ako ne i vise. Na njihovoj stranici viidim da su u poslednjih mesec dana dobili preko 4500 pozitivnih ocena za punjac

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Da, stiglo mi je već par puta. Malo sporije ide jer šalju preko Turske, a ta ruta nije više kao što je nekad bila, plus ovi problemi sa štrajkom kod nas ... stići će ti...

Ne znam da li si mislio na BT transmitter/punjač ili na obični punjač, pa da ti pišem utiske, ali što se tiče samog shippinga, nije mi se do sada izgubila ni jedna pošiljka od njih.
 
Možeš i da produžiš zaštitu i daš šansu proizvodu da stigne do tebe.
Tako to ide kad se naručuje novembar decembar, imam još dva paketića putuju, uz konsultaciju sa prodavcima produžio sam zaštitu za još 30dana.
Dok je neki treći trgovac odbio produženje 30dana i usvojio 10, i rekao ako mi proizvod ne bude uručen u tih deset dana da pokrenem dispute, korektno, taj je stigao.
Inače i ova dva su u srbiji od pre nove godine [emoji16]
Послато са уз помоћ ТT
 
Poslednja izmena:
Kad istekne zaštita porudžbina se automatski zatvara ali imaš 15 dana da otvoriš dispute, tako da uvek sačekaj da istekne. Nema razloga da otvaraš pre nego što istekne.
Na stranici proizvoda ti i piše:
60-Day Buyer Protection
Money back guarantee

Video sam to, zato i pitam. Da li da prihvatim resenje koje prodavac nudi ili da odbijem? U slucaju da odbijem, da li ce mi novac biti vracen jer ce 60 dana isteci uskoro. Ceo decembar, januar i polovina novembra, paket jos nije stigao...
 
Gledam tvoje prethodne poruke i ne vidim šta ti je prodavac konkretno ponudio.
 
Pa nek produži zaštitu, naravno uz analizu tracking servisa, ako nema trakinga tek onda da produži, daleko je Kina [emoji6]

Послато са уз помоћ ТT
 
Gledam tvoje prethodne poruke i ne vidim šta ti je prodavac konkretno ponudio.

Napisao je da ce mi vratiti novac ukoliko paket ne stigne u roku od 60 dana. Tih 60 dana je koliko vidim, proslo. Mene samo zanima, da li ja mogu da odbijem to i da dobijem novac nazad posto ovde pise 0. Ko meni garantuje ako ja to prihvatim da ce on poslati novac nazad?

BF09D708-B2B0-44FA-852A-30E390F0717D.jpeg
F9A42142-0CA0-4C87-93D9-EAADE859F878.jpeg
 
Poslednja izmena:
Rejectuj to, niko ti ne garantuje

evo ti jedan od mojih primera

Screenshot-1.png

-
Screenshot-2.png
 
Poslednja izmena:
"it will send to your hand" :D

Inače jel neko ikada prihvatio da prodavac ponovo pošalje robu? Da li se u tom slučaju ta pošiljka negde evidentira?
 
Odbio sam pa cu da vidim sta ce da se desi. Stigao mi mail da se Ali umesao u dispute ako to uospte nesto znaci :D
 
"it will send to your hand" :D

Inače jel neko ikada prihvatio da prodavac ponovo pošalje robu? Da li se u tom slučaju ta pošiljka negde evidentira?
Ja jesam i stiglo mi je. Produži vrijeme na originalnoj porudžbini i eventualno ti u poruci pošalje novi broj praćenja ili ponovo kupiš isti proizvod za 0.01$ ali ne zatvaraš originalni jer su ti na njemu pare.

Послато са Redmi K20 помоћу Тапатока
 
Ovakve posiljke bi prodavac verovatno poslao opet, jer Ali vidi ovu komunikaciju - za razliku od internih poruka koje im nisu dostupne.
 
Ja jesam i stiglo mi je. Produži vrijeme na originalnoj porudžbini i eventualno ti u poruci pošalje novi broj praćenja ili ponovo kupiš isti proizvod za 0.01$ ali ne zatvaraš originalni jer su ti na njemu pare.

Super, tako ću i tražiti. Produžetak zaštite i da mi obavezno pošalje broj za praćenje. Hvala na sugestiji.
 
Nasa carina i posta brinu o nama zato posiljke putuju 60 dana, zbog naseg zdravlja.
 
Drze ga u karantinu dok ga ne suzbiju :D
 
Kakva je procedura ako se naruči nesto pogresno? Sestric uzeo da drnda telefon i naruči neku glupost koja ne znam ni sta je, a nije bas jeftina, 30ak dolara. Ja otkazao order odmah. Jel ce vratiti pare odmah ili moze da padne na pamet prodavcu da posalje iako sam otkazao?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ako si odmah otkazao, pod uslovom da nisi optužio prodavca za to, biće ti otkazano, a pare vraćene za koji dan.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока
 
Odmah sam otkazao, posle minut mozda i izabrao tamo razlog da mi ne treba taj proizvod.
Ma najvise se nerviram jer je bilo podeseno na drugarovu karticu, jer sam za njega nesto naručivao zadnje i tako ostalo i sad njemu skinulo sa racuna pa mi ono...neprijatno.
Nadam se da ce sto pre vratiti pare...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Zar ne traži da se kuca datum isteka i ccv svaki put?
 
Meni nikad ne traži datum isteka kartice ni ccv

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Meni traži samo kad nemam dovoljno sredstava na računu, inače ne. xD

Послато са Redmi K20 помоћу Тапатока
 
Ne, nikad mi nije trazilo. Samo odem na pay i to je to.
Da bar ima jos jedna potvrda tipa "da li ste sigurni" nego odmah placa i skida pare.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno