Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Sta znaci ovo, jel poslato ili nije?
Posto mi stoji tamo kao seller shipped

162724df306553931eaf93bf083e3c93.jpg
 
^ Piše da je canceled, piši prodavcu, ako ne odgovara, otvori dispute.
 
Zahvaljujem. I meni je tako.

Ranije sam narucivao vise artikla od jednog prodavca i naplati mi jednu postarinu.
Nema smisla da mi naplati 5x postarinu, a salje sve zajedno.
Jesam li upravu ili gresim?
 
To zavisi od cenovne politike prodavca, neki namerno stave znatno nizu cenu, ali zato to nadoknade kroz shipping. Na kraju je cena otprilike ista kao kod prodavca koji stavi veću cenu za proizvod, ali sa "besplatnom" dostavom.
 
Sta znaci ovo, jel poslato ili nije?
Posto mi stoji tamo kao seller shipped

162724df306553931eaf93bf083e3c93.jpg

Ja sam porucio 11.11. i dobio broj za pracenje. Posle oko tri nedelje dobijem isti status kao ti. Pitam prodavca sta bi a on kaze sve u redu poslace mi novi broj. Sto je i uradio za oko dve nedelje. Ali nema statusa... prodje jos dve nedelje i dobio sam pravi broj za pracenje. Jos nije stiglo, u avionu je. Produzio mi zastitu za 30 dana. Posiljka je trebala ici singapurskom postom a na kraju ide kineskom.

Drugi problem, porucio set nozeva od nekog xyz shopa. Pise da ide preko svajcarske poste. Broj za pracenje ne postoji u sistemu. Prodavac kaze da je poslao, produzio za 30 dana zastitu. Nihe stiglo, jos 15tak dana zastite ostalo. Moracu ici na dispute. Nozevi poruceni za crni petak.
 
Naručen sdd 24.12 stigao u BG 30.12 i još uvek nije stigao do mene *%\¥|^§<<]*

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
isto je kod mene, stoji vec 10-ak dana isti status, tacnije status je Held by customs... ko zna sta ovi nasi slepci rade. mada samo neka stigne i neka bude sve ispravno, nije nista toliko hitno. tastatura je u pitanju.
 
Sta zapravo znaci ovo, stoji u naslovu predmeta? "DHL Free 1 year warranty"

Moze li mi neko pojasniti..

Hvala
 
isto je kod mene, stoji vec 10-ak dana isti status, tacnije status je Held by customs... ko zna sta ovi nasi slepci rade. mada samo neka stigne i neka bude sve ispravno, nije nista toliko hitno. tastatura je u pitanju.

Prosli paket otisao na carinu, tamo bio 12 dana, doneo ga PostExpress kurir i naplatio 300 dinara plus pdv. Jel postoji nacin da se izbegne trosak kurira? Sada cekam dva paketa od 9.1. ista prica, status za carinu ne menja se vec osam dana. Ocekujem isti rasplet kao sa prethodnim. Hoce li naplatiti dva puta po 300 dinara PostExpress ili samo jednom? Ne zelim da mi donose pakete sa carine na adresu, ne znam otkud im takva ideja.
 
ma ko ce nase papane i zakone da rastumaci. meni naplate po raspolozenju. nije mi jasno samo na osnovu cega to odlucuju jer kupujem stvari kao fizicko lice kojih nema kod nas. nisam uvoznik niti preprodajem bilo sta.
ista prica je i za kurire, nekad naplate a nekad ne...
iskreno se ne cimam puno jos i oko toga, bitno mi je da stigne i bude ispravno jer kao sto rekoh, toga nema kod nas u ponudi.

pakete oduvek donose sa carine na adresu, zavisi sta si uneo kao adresu dostave prilikom kupovine, nisi sigurno adresu carine.
 
Poslednja izmena:
Prosli paket otisao na carinu, tamo bio 12 dana, doneo ga PostExpress kurir i naplatio 300 dinara plus pdv. Jel postoji nacin da se izbegne trosak kurira? Sada cekam dva paketa od 9.1. ista prica, status za carinu ne menja se vec osam dana. Ocekujem isti rasplet kao sa prethodnim. Hoce li naplatiti dva puta po 300 dinara PostExpress ili samo jednom? Ne zelim da mi donose pakete sa carine na adresu, ne znam otkud im takva ideja.
Jednostavno ,nemoj narucivati robu iz Kine i nece te smarati postari svojim posetama.
Lol
 
Nije postar vec kurir. Postar mi nista ne naplati dok kurir mi izbije 300 dinara iz dzepa. Jer je nekome iz carine sinulo da tako treba. Nek vrate paket u postu bez da naplate 300 dinara, ne mrzi me da odem tamo i podignem ga.
 
EDIT: Da li je u pitanju nesto teze ili vece od uobicajenog?
 
Poslednja izmena:
Nije to dostava već otvaranje i podnošenje na carinski pregled.
Ko će doneti paket zavisi od veličine/težine, postexpress je zadužen za veće pakete ( broj za praćenje počinje sa C ili E), a postari za manje ( R, U, L...)
 
Stigo ssd plaćen 18e, carina 200d + kurir 120d najbitnije radi :)

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Koja im je to fora da naplate? Jel pise cena paketa? Otvore paket i vide da ne podleze carini a naplate otvaranje. Svasta...
 
Skupa ona žuta traka ebiga.
 
Postavio sam Kinezu pitanje sto mi nema noževa a on mi poslao identičnu (generičku) poruku kao od pre 20 dana. Produžio sam zaštitu za kupca za 30 dana. Poručeno 26.11.2018. godine. Zaštita ističe za 12 dana, piše da tada mogu tražiti refund. Šta da radim, da odmah pokrenem proces za vraćanje para ili da sačekam 2. februar? Pošto ne bih rekao da mi je ovaj Kinez poslao noževe. Dobio sam broj za praćenje od švajcarske pošte koji ne postoji.
 
Drugar naručio bateriju za elektronsku cigaru i sreća što je Kinez zapakovao u neku tvrdu kutiju od naočara. Ovi naši paćenici ladno su je skalpelom probušili ali je na svu sreću baterija ostala netaknuta. Otvaranje su uredno naplatili.
 
Kineza baš briga da pošalje jer mu izgleda smeta ovaj kupon od 2$.
Ostalo još 24 sata protection time... Kaže da otkažem i stisnem "Other reason". Ima li kakve veze ako se to označi ili da ipak stavim "The order processing time is too long"?
Za koliko obično vraćaju pare?
4e41020f616ea1d4ce70818648048716.jpg


Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno