Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Danas mi stigla posiljka sa dva sata koja je od 26.04. u Srbiji, a poslats 28.03. SunYou Economic, LP tracking number. Samo cu reci konacno....

Sent from my moto x4 using Tapatalk
 
Meni isto danas, tj juče. Isti tajming, samo naručeno 01.04, a stiglo u Srbiju 26 04. Verovatno isti džak. Tonga je pošta.
Inače imam još 5 Tonga koje su stigle još u martu, kao. Od njih nema traga.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока
 
6xLP.jpg

Isto LP - Tonga
Da li imate iste tajminge ?

Da vidimo kada ce i da li ce ovo biti isporuceno ( BG podrucje ).....
 
Ja imam dve LP od 7.3. i 9.3. jedna vracena prodavcu, jedna verovatno ko zna gde je.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Jeste, to je taj 17:46 26.04.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока
 
Kako kinez mudro odgovori da dispute, mozda neko mahinalno i klikne na "Accept" cim procita...:D
 

Prilozi

  • Prihvatiti ili ne.PNG
    Prihvatiti ili ne.PNG
    17.7 KB · Pregleda: 286
Klošarski skroz [emoji35]

Sent from my MI 9T Pro using Tapatalk
 
Koliko vidim, treba iskulirati na neko vreme poručivanje sa Alija kompletno.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Posle 17 dana disput je rešen i odobren refund, ali ...
Predmet je bio u vraćanju prodavcu posle 3 meseca čamenja u Pekingu. Posle kontaktiranja prodavca, rekao je otvori disput i odobriću ga.
Ja sam otvorio, ali on je ćutao 5 dana i pred istek kaže da je predmet u tranzitu, što se i vidi na alijevom praćenje, tek 17track i sl. se vidi da se vraća. I ali donosi presudu da se čeka još 10 dana, jer je razlog nevažeći i predmet je u tranzitu!
Ja im šaljem screenshot gde mi prodavac kaže da otvorim disput i ove sa trackinga, jer ih sami ne vide.
Ništa. A prodavac kaže izvini odbriću ti disput, ali opet ništa.
I prođe 10-ak dana i ja da proverim, kad ono Alijev tim je dodao NOVIH 7dana da se čeka.
Ja poludim i opet kontaktiram prodavca da ispuni oni što priča.
I on jutros odobri refund.
Ali poenta ove priče je ponašanje Alijevog tima u disputu, sve vreme su na strani prodavca iako je slučaj čist kao suza!

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Koliko sam ukapirao, većina normalnih trgovaca nije ni izabrala opciju da šalju u zemlje koje su skinute sa standard shipping liste. Ovi što i dalje kao šalju svuda (preko PostNL, Cainiao i slilčnih), uglavnom su neki levati, sa jako malo uspešnih, ili mnogo sumnjivih transakcija. Tražim da kupim neke endoskope, i svi do jednog što i sada imaju povoljna slanja, imaju do sada NULA, ili uklupno 1-2 ocene. Ovi što imaju mnogo dobrih ocena i dobar rating, sada trenutno nemaju opcije povoljnog slanja.

Mene jedan levati već par dana da vrati pare preko PayPal. Ali ako to prihvatim, njemu će naša transakcija ostati kao uspešna prodaja, iako muti od prvog momenta. Provalio sam ga kada sam video da tracking koji mi je poslao ima za destinaciju Nemačku.
Naravno, dobiće debeli minus čim završimo sa refund-om.
 
U zadnjih 10 dana odobren mi je disput 6-7 puta, sve pošiljke od 90+ dana, imam ih još 6 za koje cekam da istekne već produžena zaštita pa da otvaram i za njih, generalno nikada nisam imao problem sa njima

Послато са Mi MIX 3 помоћу Тапатока
 
Ja imam jedan Dispute in Progress već mesec i kusur dana. Ništa se ne dešava a ne znam kako i koga da kontaktiram.
Onaj robot je beskoristan. :(

Sent from my SM-A605FN using Tapatalk
 
Meni rešili jedan dispute prošle nedelje, još nije legao novac, a paket stigao juče. Tako da sam im pisao i tražio instrukcije za plaćanje.

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk
 
Otkako je ova situacija počela, povremeno bacim pogled na temu ovde, i nisam hteo da se upuštam u avanturu kidanja živaca s kinezima, probao sam sami jedan predmet od evro ipo čisto da vidim ima li pomaka, ali posle nedelju dana kinez nije ni spremio paket (iako je odgovorio da je sve ok i da mogu da kupim) lepo udarim cancel order i ali mi vrati pare... Sve ostalo naručujem malo skuplje ali preko kp oglasa.... Ajd ovi što su naručili pre svega ovoga pa im nema paketa, razumem za cimanje, ali ne znam ko sad kad sve ovo pročita hoće da naruči paket iz Kine?

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
@ukp

China Post veliku vecinu posiljki vrti vec par meseci po Kini.
Singapurcani su isto u velikom zastoju.

Letonci su poceli ozbiljno da kasne.

Turci su izgleda krenuli posle mesec dana pauze zbog Ramazana.


Ili ti narucujes nesto vredno pa ti se isplati da platis Premium dostavu ???
 
Bukvalno treci put narucujem nesto i treci put mi je "We had to close this order due to account security concerns. Please place an order again later, or remove the coupon and try again.". Stvarno ne razumem. Zajedno sa ovom stvari sam u isto vreme platio jos 5 drugih, sve je poslato, samo sa ovom problem. Sada vec mislim da je do prodavca, jer svi su poslali isti dan ili sutradan, on je cekao 5-6 dana da posalje, i sesti dan se ovo desilo, order closed.
 
LV mi idu kom 2 Turci mi stigli pre par dana(YW pa TR) i sad YW(evo dok ovo pisem upravo mi stigao novi status 04/06/2020 07:04 - Last mile=> Destination country post, number .....) naruceno 01.06 pokupili iz YW ovi 02.
Tako da krece se to ali poenta je bila da covek kaze da ne isporucuju prodavci logistickim kompanijama, ja kazem da imam suprotno iskustvo.

Problem je što gomila trgovaca uopšte ne nude opciju slanja preko tih nekoliko logistic kompanija koje još rade prema Srbiji. AliE ne daje opciju da pretražujemo robu prema načinu isporuke, pa samim tim, ja ne mogu da nađem npr. modul napajanja, kompresor za gume, ručni osciloskop i bla.bla.bla, a da postoji opcija tih što rade isporuku PostNL, YW, TR. Pretražujem po sat vremena, moram da otvaram svaku ponudu posebno, da ubodem jednog trgovca koji uopšte tvrdi da radi isporuke prema Srbiji, a onda i ako ubodem po kojeg, ispostavi se da ima NULA uspešnih transakcija, ili ima prosečan rating od 3 zvezdice, na ukupno 2 transakcije.

Poručio sam jedan proizvod od 25€ preko jednog koji je nudio PostNL, a on je muljao i muljao, i sada na kraju nudi refund preko PayPal... nebitno sada.

Dakle, pretraga na Ali-ju ne dozvoljava da pretražujemo uz filter "logistic company", niti nešto tipa, "...more than 20 successful transactions"
Sada bar 90% proizvoda i trgovaca na Ali-ju nemaju ponudu normalnog šipinga za Srbiju, a od tih 10% što imaju, 90% su sa lošim rating-om ili bez njega.
Treba proizvod koji nam treba, naći u tih 1% koji imaju i rating, i rade isporuke ka Srbiji. Nekih proizvoda uopšte nema u toj grupi.

:(
 
Meni se cini da je ovaj ukp neko ko je vec popio bananu, svako malo se pojavi novi 'iz linije za pametne' ko i ovaj.
 
[emoji849]https://forum.benchmark.rs/showthread.php?p=4420954

Sent from my MI 9T Pro using Tapatalk
 
Pokušava da troluje, kupio neku maskicu za telefon od 1 dolar i misli da on jedini zna da šalju preko Cainiao bez praćenja i dođe ovde da prodaje muda za bubrege.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
I mene kinez probao da predje na foru koju je vec neko kacio. Proposed: $0 refund, a dole u komentaru mi objasnjava kako mozda postar nije doneo, mozda je paket u posti, mozda je uzeo komsija... pa ako nije da im kazem i dace mi refund i unlimited coupons. :) Na kraju pitanje na koje tacno da odgovoris sa "accept".
 
Meni su dve stvari što sam naručio Order time: 12:37 Apr. 23 2020 stigle juče.

Oprao sam ih alkoholom :D
 
Nema potrebe da ih peres, ne moze da prezivi ronako :) Osim ako ih nisi okupao za srecu, da tako sve brzo stize [emoji1]

Sent from my moto x4 using Tapatalk
 
Glupost, tekst pisan da bi "novinar" ispunio normu i popunio prazninu web stranici.
Kad se medjunarodni prevoz vrati na nivo pre pandemije, i cene slanja sa AliExpressa će se vratiti na nivo pre pandemije.
To će potrajati, koliko dugo, to još niko ne zna.
Pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno