Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

To su posebni linkovi za razne vrste nestandardnih doplata i većina prodavaca ih ima. Ako poručite samo sa tog linka nećete naravno dobiti ništa. Lepo vam piše baš u ovom konkretnom slučaju koja mu je svrha.
Neki put mogu da budu korisni ako vam fali neki manji iznos da primenite veći seller's kupon. Takođe se nekada isplati kada prodavac daje popust npr 10% za 2 i više artikla - ako je "glavni" artikal dosta skuplji, eto dodatne uštede.
Zato su neki prodavci i sklonili ovakve linkove tj. nisu više direktno vidljivi.
 
E ljudi 12.05 sam narucio jednu posiljku preko seller's method, ispod pise za ovu opciju da ako u roku od 60 dana ne bude isporuceno da se dobija full refund. Inace to uvek vidim za opciju seller's method. Ostalo je jos 16 dana do isteka, kad ono juce prodavac produzio purchase protection za jos 30 dana, znaci sad ukupno 46 dana. Zanima me sto je produzio sada kad je jos bilo 16 dana do isteka i da li da ipak trazim refund za 16 dana kada prodje ukupno 60 dana ili da cekam jos tih dodatnih 30?
 
U principu ti možeš da tražiš refund kada prođe tih preostalih 16 dana od prvobitne zaštite, ja lično kada mi se desi da paket kasni sačekam još 12-15 dana preko tih prvobitnih 60 pa ako ni onda ne stigne otvaram dispute i tražim refund.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Uvek sacekam 60 dana i trazim da produzi jos 30 ako ne stigne. Ako i tada ne stigne trazim refund i napomenem da sam cekao 3 meseca i momentalno daju refund bez ikakvih pitanja.
 
Jel ima neko predlog za onu uticnicu sa tajmerom. Tipa da namestim da mi neki uredjaj bude ukljucen 4 sata pa da se ugasi. I da se tipa opet upali za sat...

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Ja takav tajmer kupio u Tempu za nekoliko stotina dinara i radi odlično, koristio za pumpu bazena
 
Jel moze preporuka za neki kvalitetan punjac za laptop? Moj je kao ovaj na slici. Treba mi jos jedan, jer nosim laptop izmedju dve lokacije samo, nonstop. U pitanju je ASUS laptop.
 

Prilozi

  • viber_image_2019-07-08_23-31-32.jpg
    viber_image_2019-07-08_23-31-32.jpg
    151.5 KB · Pregleda: 170
Poslednja izmena:
Pozdrav ekipa, u februaru naručio robu sa alija, nije stigla, otvoren disput pre isteka zaštite kupca, novac vraćen, čujem da carina kod nas koči, interesuje me šta se dalje dešava sa paketom, hteo bi isto to ponovo da naručim, dali kod istog prodavca ili drugog, dali je paket vraćen prodavcu i sl iskustva i informacije?
 
Ja imam ovaj, ali je dosta slican ovim tvojima. Evo sad sam mu prvi put testirao brzinu, upisuje 14MB/s.
 
Gomila tih flesica ( kao i microSD kartice ) se razlikuju od serije do serije i prodavci samo lepe-graviraju svoj logo.

Smare-CeaMere-Mixza ( isti je distributer )
USB 2.0 flesici - brzina upisa je od 5-15Mbyte/s , citanje 10-30Mbyte/s

@ nemanja123

Pogledaj Feedback ( customer reviews ) - imas gomilu slika sa testovima

cm.jpg
 
Poslednja izmena:
Šta mislite, da li će carina praviti problem, ako probam da nabavim ovo? Mislim, količinski, tj. na količinu.

4mm-Banana-Speaker-Wire-Cable-Screw-Plugs-Connectors-Banana-Plugs-Connectors-XF30.jpg
 
Šta mislite, da li će carina praviti problem, ako probam da nabavim ovo? Mislim, količinski, tj. na količinu.

4mm-Banana-Speaker-Wire-Cable-Screw-Plugs-Connectors-Banana-Plugs-Connectors-XF30.jpg
Meni na 10x + 10x samo stiglo ništa carina e sad za više ne znam

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Šta mislite, da li će carina praviti problem, ako probam da nabavim ovo? Mislim, količinski, tj. na količinu.

Mnogo su lose kvalitete ovi konektori. Toliko se puta zica izvukla da sam zalemio. Onda pocele i ove oprugice sto ga drze u konektoru da zezaju. Mozda nije valjala serija, ali ja sam to pobacao...
 
Vidi se da su Nakamichi kvalitetniji.

Hm, meni u biti treba banana plugs (male i female), koji idu na stabilizatore napona, ispravljače i slično, mislim, označeno crno-crveno, jer imam nešto u planu da pravim. Čisto onako možda da probam sa Ali-ja. Kupovao sam jako davno i ovde ponekad po koji komad, ali sad želim da se "obezbedim", da ne mislim o tome kasnije. Vidim sad ovde, posle dosta vremena, ide i do 100-200 za komad, pa stvarno. Nisam gledao na KP.

Sve zajedno na slici koju sam okačio je za oko 2-3€.
 
Ovako, narucio sam kamere i displej, za koji je bila mogućnost oko izbora rezolucije, što je i značilo veću cenu. Poručim, to je bilo tokom nekih akcija uz kupone. Stigne meni, reko da odmah isprobam I vidim da nije to ta rezolucija. Posaljem mu slike, i kao da otvorim dispute, da mi vrate deo. Ubrzo se dispute i zatvori i vraćaju mi iznos. E sad, kako sam stekao utisak, kinez je namerno poslao displej lošije rezolucije, i šta sad raditi, kako ga uopšte oceniti? Ja bih mu dao 1 zvezdicu. Možda nisam ni trebao traziti refund, već opaliti mu odmah lošu ocenu. Prodavac ima dobre ocene, kao i mnogo porudžbina, ali nervira me to tako kad nešto platim više, i on mi uvali ono što on hoće. Em platim carinu za ono što mi nije stiglo.
 
Vidi se da su Nakamichi kvalitetniji.

Hm, meni u biti treba banana plugs (male i female), koji idu na stabilizatore napona, ispravljače i slično, mislim, označeno crno-crveno, jer imam nešto u planu da pravim. Čisto onako možda da probam sa Ali-ja. Kupovao sam jako davno i ovde ponekad po koji komad, ali sad želim da se "obezbedim", da ne mislim o tome kasnije. Vidim sad ovde, posle dosta vremena, ide i do 100-200 za komad, pa stvarno. Nisam gledao na KP.

Sve zajedno na slici koju sam okačio je za oko 2-3€.

Uzmi ove jako su dobri https://www.aliexpress.com/item/328...chweb0_0,searchweb201602_4,searchweb201603_60 i ove https://www.aliexpress.com/item/328...chweb0_0,searchweb201602_4,searchweb201603_60
 
Poslednja izmena:
stizu li vam u zadnje vreme porudzbine sa alija?
porucio sam neke kablove, dva paketa po dve wifi antene za plocu i neki mali case za prenosni zvucnik i nista nije stiglo nakon dva meseca.
za pola stvari je istekao tracking i pise odavno da su stigle kod nas.
ne znam da li mi ova stoka sa carine to krade ili sta se desava. ne mogu da igram vise zmurke sa njima.
 
stizu li vam u zadnje vreme porudzbine sa alija?
porucio sam neke kablove, dva paketa po dve wifi antene za plocu i neki mali case za prenosni zvucnik i nista nije stiglo nakon dva meseca.
za pola stvari je istekao tracking i pise odavno da su stigle kod nas.
ne znam da li mi ova stoka sa carine to krade ili sta se desava. ne mogu da igram vise zmurke sa njima.
Sve je moguce
 
Jel kod nas ne radi placanje preko webmoneya na ali? Znam da je pre moglo a sada nece.
(Payment cannot be processed. The Merchant doesn't accept payments from the country, that you indicated during registration.
Return back to previous page and try again or choose another payment option.)
 
stizu li vam u zadnje vreme porudzbine sa alija?
porucio sam neke kablove, dva paketa po dve wifi antene za plocu i neki mali case za prenosni zvucnik i nista nije stiglo nakon dva meseca.
za pola stvari je istekao tracking i pise odavno da su stigle kod nas.
ne znam da li mi ova stoka sa carine to krade ili sta se desava. ne mogu da igram vise zmurke sa njima.

Ja sam neke stvari nalazio na Kupindu... U pitanju je bio bas specifican proizvod koji se ne prodaje kod nas u odredjenoj jako specificnoj opciji i bas to sam nasao na Kupindu upola cene - samo jedan komad tog proizvoda u bas toj opciji... Dakle, isto to sto sam ja porucio i nisam nikada dobio. Cak je i na slici u pozadini pakovanje sa folijama i zastinim plasticnim belim omotacem koji se inace koristi kada se nesto poruci sa Interneta. Izgleda kao da je neko otpakovao posiljku da bi je slikao i okacio na Kupindo.

Bilo je poruceno, nije stiglo i dobio sam refund, ali jako bedno, ako su moje sumnje tacne... Nekoliko neregistrovanih posiljki nisam dobio od pocetka godine. Deluje mi da oni te neregistrovane rade po principu: pola pije pola Sarcu daje...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno