Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Meni danas stiglo 10 paketa,skoro sve sto sam cekao [emoji846]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li je problem ako sa svojim nalogom narucim nesto na adresu u drugoj drzavi? Nebi da mi zakljucaju nalog.

Sent from my Mi-4c on MIUI 9 using Tapatalk
 
Tema je AliExpress a ne JP Pošta koja nema veze sa tim sajtom.
Hvala
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Da li je problem ako sa svojim nalogom narucim nesto na adresu u drugoj drzavi? Nebi da mi zakljucaju nalog.

Sent from my Mi-4c on MIUI 9 using Tapatalk
Pričaš o nalogu na aliju? Pa naravno da nije problem ja sam nekoliko telefona tako naručio, drugo ime druga država nije njih to mnogo briga [emoji14]

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Apsolutno nikakav problem. I ja naručivao na Moskvu.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: NAS
Ok. Hvala. Vidim da je bilo problema kad se jedna kartica koristi na vise naloga pa sam mislio da i ovo moze praviti problem.

Sent from my Mi-4c on MIUI 9 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Ok. Hvala. Vidim da je bilo problema kad se jedna kartica koristi na vise naloga pa sam mislio da i ovo moze praviti problem.

Sent from my Mi-4c on MIUI 9 using Tapatalk
Problem je ostvariti onaj kupon koji dobijes pri registrovanju na istoj tj. vec koriscenoj kartici. Ovako mozes da koristis jednu karticu na vise profila nije problem

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Već 2 puta mi ne stiže paket narucen sa alija.
Zagubljen u tranzitu. I trazio sam povraćaj novca i oni mi odobre ali mi ne legne novac nazad na karticu.. Jel imao neko slicno iskustvo?


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Nas interesuje, zbog cega cas salju kod nas, zbog cega cas ne?

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

zato što su to kineska posla...pošto ne žele da izgube bilo kojeg potencijalnog kupca ponekad se ponašaju neracionalno...idu jednostavno na blef, po nama poznatoj formuli ako prođe prođe...nekad se nešto provuče pa idu na tu mogućnost i rizikuju...teško je tu gledati neka pravila jer pravila prosto nema...
 
zato što su to kineska posla...pošto ne žele da izgube bilo kojeg potencijalnog kupca ponekad se ponašaju neracionalno...idu jednostavno na blef, po nama poznatoj formuli ako prođe prođe...nekad se nešto provuče pa idu na tu mogućnost i rizikuju...teško je tu gledati neka pravila jer pravila prosto nema...

Нису никаква кинеска посла, него једноставно хиљаде транспортних компанија (локалних) провлачи све и свашта до сортирних центара (уласком у сортирни центар се врши прва контрола), онда из сортирног центра до компаније за транспорт (друга компанија) и опет се врши провера. У сваком случају ако међународна компанија за транспорт каже "Не примамо робу због тога и тога" то мора да се поштује, јер иста када слети у неку од земаља где је то "кажњиво" тј. није дозвољено плати трошкове који нису баш толико мали, јер су покушали "забрањену робу за транспорт" да доставе на пример у Србију...

Постоје правила за међународни транспорт пошиљки, а због хиљаду "powerbank" уређаја да плате казну па није баш згодно :)

Ствар је веома једноставна, немају кинези никаквих додирних тачака са међународним транспортом (усмерено на продавце са АЕ који робу немају код себе), него са правилима земаља у које је дозвољено или није дозвољено слање и за то је одговорна компанија која испоручује пакете, не директно кинез који на другој страни попуњава податке, а после то одрађује неко трећи, четврти доставља, пети, шести, седми и тако даље и ближе....

Širok spektar elektronskih proizvoda koji rade pomoću litijumskih baterija su pogođeni novim propisima, bez obzira na to da li su punjive (Lithium Ion) ili nepunjive (litijum metal). Propisi važe u sledećim slučajevima:

* kada se litijumske baterije pakuju i isporučuju kao pojedinačne stavke. Primer: same baterije/eksterne baterije
* kada su litijumske baterije posebno pakovane ali se isporučuju sa opremom u istoj kutiji. Primer: mobilni telefon sa zamenljivom litijumskom baterijom
* kada se litijumske baterije nalaze ili su instalirane u opremu i zato se isporučuju u istoj kutiji. Primer: tablet računar sa ugrađenim litijumskim baterijama koje se ne mogu ukloniti ili zameniti od strane korisnika

Све о прописима на http://www.dhl.rs/sr/express/shipping/shipping_advice/lithium_batteries.html
 
Poslednja izmena:
Već 2 puta mi ne stiže paket narucen sa alija.
Zagubljen u tranzitu. I trazio sam povraćaj novca i oni mi odobre ali mi ne legne novac nazad na karticu.. Jel imao neko slicno iskustvo?


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Od koga si tražio?
Od Alija ili od prodavca?
(Prodavci lažu samo tako...)
 
Video sam u temi nekoliko lepih i interesantnih stvarčica koje ste pazarili te sam pomislio kako bi bilo lepo da ima tema gde bi postavljali te stvarčice,ustvari linkove da bi i drugi mogli lakše da se odluče na kupovinu.Ako je glup predlog preskočite bez ljutnje.
 
Dal je sada ok naručiti nesto sa Alija zbog ovoga u posti ?

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav,

Poručio sam staklo za telefon pre skoro dva meseca, vrednost oko 2€.
Dostava - Free Shipping to Serbia via China Post Ordinary Small Packet Plus. Estimated Delivery Time:30-50days.
Polako ističe period za dostavu. Your order will be closed in: 16 days 15 hours 49 minutes.

Čitajući po forumu, čini mi se čini da od dostave nema ništa, jer najčeše je period isporuke kraći.

Received by line-haul 2017-10-08 03:44:09 [GMT+8]
Outbound in sorting center 2017-10-08 03:41:26 [GMT+8]
Inbound in sorting center 2017-10-08 03:24:18 [GMT+8]
Accepted by carrier 2017-10-08 03:22:09 [GMT+8]

Pošto nema Trackinga van Kine, ne znam da nije možda naša pošta vratila taj paket nazad, proveravao sam sanduče ništa mi nije dostavljeno.

Šta mi je činiti, da sačekam dan dva do isteka perioda i da pokrenem disput, ili mogu na neki način da proverim da li je bilo pokušaja dostave u Pošti Srbija.
BTW, prvi put poručujem nešto sa AliExpressa.
 
Pozdrav,

Poručio sam staklo za telefon pre skoro dva meseca, vrednost oko 2€.
Dostava - Free Shipping to Serbia via China Post Ordinary Small Packet Plus. Estimated Delivery Time:30-50days.
Polako ističe period za dostavu. Your order will be closed in: 16 days 15 hours 49 minutes.

Čitajući po forumu, čini mi se čini da od dostave nema ništa, jer najčeše je period isporuke kraći.

Received by line-haul 2017-10-08 03:44:09 [GMT+8]
Outbound in sorting center 2017-10-08 03:41:26 [GMT+8]
Inbound in sorting center 2017-10-08 03:24:18 [GMT+8]
Accepted by carrier 2017-10-08 03:22:09 [GMT+8]

Pošto nema Trackinga van Kine, ne znam da nije možda naša pošta vratila taj paket nazad, proveravao sam sanduče ništa mi nije dostavljeno.

Šta mi je činiti, da sačekam dan dva do isteka perioda i da pokrenem disput, ili mogu na neki način da proverim da li je bilo pokušaja dostave u Pošti Srbija.
BTW, prvi put poručujem nešto sa AliExpressa.
Prati pošiljku preko 17 track aplikacije,tu se bolje vidi.

Pisi prodavcu da još nije stiglo, da ti produži period zaštite.

Čitajući, moze i do 3 meseca u nekim slučajevima da se ceka.

Ja sam poručio dva puta, prvi put stiglo za 21 dan, drugi put za 60 dana.



Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Hvala,

na 17 track nema podataka da postoji pošiljka.

A na preporučenom trackingu za China Post Ordinary Small Packet Plus, ima info: Напустио је [Шензен, Гуангдонг послати центар]. (Google translate)

Pisao sam prodavcu, pa ostaje da čekam da se javi.
 
Drustvo u cemu je problem, nasao sam bateriju za laptop i odradio kupovinu. Vec dva sata mi stoji obavestenje: " Ваша уплата се обрађује. Не затварајте ову страницу., pokusao sam dva puta sa slicnim proizvodom a ishod je isti. Dali negde gresim?
 
Cim saljes putem China Post Ordinary Small Packet Plus poslednji status ti je Received by line-haul. Posle toga mozes samo da cekas jer novi traking neces dobiti. Kinez ce ti reci da je poslao a 100% i jeste cim postoji informacija da se krece posiljka. Kada ti stigne na postanskoj markici ce ti pisati isti datum kao i datum pored statusa Received by line-haul.
 
Malo sporije ide ovih dana verovatno zbog 11.11. ja sam uzimao neke i 27. i 28. oktobra pa još nisu napustili Prc ili su "shipment accepted by airline".... svi su obična kineska pošta, dok jedino jedan preko airmail piše "shipped by air".....

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Iz mog iskustva cim dodje 60 dan a nije stigao paket slobodno uradi dispute i nemoj da slusas prodavca da cekas nedelju dana. Ja od porucenih 60ak stvari ove godine nisam dobio jedno 15-20. Jednom mi se desilo da stigne posle 3 meseca paket i to je to. A uglavnom 10-20 dana treba da stigne paket do 20-40 malo redje i sve sto prebaci 40 dana uglavnom ne stigne. Cak nemoj da pristajes na ponovno slanje, moze kad ti uplate pare pa ponovo da narucis.
 
Pisao sam Kinezu :)

Napisao je da nekada putuje duze, da je free isporuka, da nema praćenja van Kine. Zamolio me za malo strpljenja itd.
Produzio je vreme isporuke, što mi je pretodno najavio. Pa je sada - Your order will be closed in: 38 days 11 hours 16 minutes
Sačekaću još 20ak dana nije mi hitno, pa cu traziti refundaciju. Svakako javljam šta sam uradio.
 
Ovo mi je rekord. 11.11. sam narucio Fm transmiter a danas stigao u moj grad i sutra isporuka.

Sent from my Le X620 using Tapatalk
 
I to dok posta strajkuje :D

Sent from my Le X620 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno