Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Evo stigoh kuci i China Post je na paketu. Za 11 dana je stiglo.

P.S. i ispod small packet by air
 
Poslednja izmena:
Ne radi korpa ni meni. Izlogujem se, pa se izlogujem kao neko drugi i tad radi. Tako da nije do verzije aplikacije.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
ja imam opciju da obrisem ( ona mala kanta za smece ) ali se ne desava nista kada odaberem da obrisem
 
Problem sa korpom u aplikaciji je jako čudan. Pre par meseci mi se isto to par puta desilo ali je trajalo po par minuta pa sam pretpostavio da se radi o preopterećenju servera.
Znam osobu kojoj ovo traje sad već desetak dana. Od jutros se bez vidljivog razloga pojavilo i meni. Što je najčudnije kada stavim bilo koju drugu zemlju kao "ship to" sve radi normalno (naravno dostupnost proizvoda i cene poštarine ne moraju biti iste kao za Srbiju, tako da ne bih pokušavao da tako naručujem jer mi verovatno sistem ne bi ni dozvolio, a možda bih popio i neku sankciju).
Probao sam sa USA, Rusijom, Hrvatskom, Crnom Gorom, Kosovom (!?) i u svakoj varijanti ažurirani sadržaj korpe se vrati i može da se selektuje, briše itd.
Čim vratim na Srbiju dobijem ono "Wow, Aliexpress shoppers are everywhere ..."
Probao sam i da reinstaliram aplikaciju, ali bude sve isto.
Ono što je najzanimljivije je zašto nekom iz Srbije radi a nekom ne radi, i zašto se broj ljudi kojima ne radi izgleda povećava iz dana u dan ...
 
Chatovao sam sa Kinezom iz podrške, kaže da je sistemski problem zbog upgrade-a sistema i da budem strpljiv. U prevodu nešto su zeznuli, a kad će da poprave videćemo ...
 
U poslednjih 10ak dana i ja sam par puta već kontaktirao podršku u vezi sa ovim, ali i drugim problemima. I čini mi se da oni ne rade ama baš ništa. Kažu da su otvorili tiket, kažu da su pokrenuli dispute, itd. Ali to se baš ništa ne vidi u aplikaciji. Na kraju sam ja sam pokrenuo dispute (morao sam da sačekam još nedelju dana da bi mi se pojavila opcija) i rešio problem jako brzo.

U vezi sa ovim problemom sa korpom sam ih kontaktirao, slao screenshotove, slao video, ali za sada nema koristi od toga.
 
Roba mi nije stigla posle 2 meseca, rok je istekao i posle 1 dana ja sam otvorio dispute (nisam znao da treba pre nego da istekne).
Zatrazio sam povrat novca, sta da ocekujem?
 
Poslednja izmena:
Očekuj povrat novca.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Očekuj povrat novca.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Hvala.
Prodavac je odgovorio i predlozio da sacekam jos malo posto je paket u Srbiju i da ce stici sigurno, kaze da otkazem dispute.
Ako otkazem i sacekam jos malo da li kasnije opet mogu da otvorim dispute?
Sta se desi ako ne prihvatim?
 
Trebalo bi da možeš da otvoriš dispute, mada ja toliko dugo nikad nisam čekao paket. Neka ti dostavi dokaz da je paket u Srb. Ako jeste u tom slučaju će stići.

Ako nema tracking on ne može da zna da je paket ovde, niti gde je uopšte. Ako ima onda možeš i sam da proveriš. Idi na poštin sajt i ukucaj tracking number, videćeš šta se dešava sa paketom ako je ovde.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Posle skoro 60 dana nije mi stigao usb punjac i danas dobijem email da je prodavac produzio puchase protection za jos mesec dana.
Da li ja mogu da uradim dispute i da mi vrate novac odmah ili moram da cekam mesec dana posto je on produzio?
 
Ne moraš da čekaš, otvori odmah.
@Raf, ne zatvaraj dispute, ne mozes ga opet otvoriti!

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
I meni je skoro tako trebao kabl da stigne, pa prodavac sam na svoju ruku produžio zaštitu na još 20 dana i posle 10-og dana te dodatne zaštite, ja rekoh da odradim dispute jer je već 70-i dan i što je dosta-dosta je. Prošlo onih 3-4 dana koliko treba Aliju da upadne u priču kao posrednik... i vratio Ali novac na karticu (čekao sam neka 3 dana da legne novac nazad na karticu).
 
@ John Cena


Ako je China Post ili SunYou preko Malezije , strpi se i sacekaj jos neko vreme.

Trenutno gomila "kineza" kasni , a za "malezijce" je vec uobicajeno da se desi da "putuju" oko 70 dana.
 
Evo meni je sad na 85-om danu kako dve pošiljke nisu stigle. Tako da sam ih otpisao i tražio refund pa ponovo naručio isto kod drugog prodavca. Jedna je bila Yanwen, druga Sunyou.
 
Hvala svima na odgovorima.

@sasa022
Pricekacu ja jos nije mi problem, samo iritira sto kad stikliram da mi prikaze samo komentare i ocene od ljudi iz Srbije nekoliko njih kazu "stiglo brzo za 15 dana"
Inace nema nikakvo pracenje kad odem na tracking. Samo da je poslato 26og juna
 
Meni paket porucen 29og maja juce stigao. Ja vec bio odustao od istog.
 
Trebalo bi da možeš da otvoriš dispute, mada ja toliko dugo nikad nisam čekao paket. Neka ti dostavi dokaz da je paket u Srb. Ako jeste u tom slučaju će stići.

Ako nema tracking on ne može da zna da je paket ovde, niti gde je uopšte. Ako ima onda možeš i sam da proveriš. Idi na poštin sajt i ukucaj tracking number, videćeš šta se dešava sa paketom ako je ovde.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Kad ukucam broj posiljke pise da nije pronadjena.
 
A track17?

Ako ga nema nigde traži pare nazad neka se češe. Meni sve što nije stiglo za 45 dana nikad nije.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Meni se desilo posle 3 mjeseca da stigne neka glupost koju sam zaboravio


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ljudi napisite vise podataka tj. Yanwen , SunYou , Cainiao , ChinaPost

Mnogo je glupo da ponavljamo gomilu pitanja i gomilu odgovora - sve ovo postoji u Pracenje posiljki

Napisano je mnogo puta do koje tacke u tranzitu postoji validno pracenje.

China Post - vecina posiljki trenutno mnogo kasni
Posiljke koje idu preko Malezije desava se da "putuju" i preko 70 dana.


https://postal.ninja/en

https://global.cainiao.com/en

SunYou - https://www.sypost.net/
PTT Turkey - http://gonderitakip.ptt.gov.tr/en/
Pasts LV - https://pasts.lv/en/Category/Tracking_of_Postal_Items/
4PX ( Singapur ) - http://track.4px.com/
 
I meni dve pošiljke potpuno isto zaglavile:

Guangzhou, arriving at guangzhou swap bureau (via transfer) od 17.07.2019

Evo tačno mesec dana nikakav update...

U međuvremenu naručio nešto 02.08. i evo ga danas na izmenicnoj posti... niđe veze...
 
Meni isti status stoji za jedan paket od 8.7. Noviji paketi već napustili Kinu, taj zaglavio u Guangzhou.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Jel ima nekih kupona ili možda nadolaze popusti da Anker Sound Core 2 ispadne povoljnije?
 
Jel ima pouzdanih prodavaca za mms krticu za telefon?
Uzeo bih neku 64 ili 128gb?

Moze delete, vidim da ima druga tema sta da kupim.
 
Poslednja izmena:
Jel ima nekih kupona ili možda nadolaze popusti da Anker Sound Core 2 ispadne povoljnije?

Danas su krenuli kuponi, imaš Ali kupone 3/30 i 5/50 besplatno da uzmeš po jedan, a 2/10 i 10/69 za 200, tj. 1000 coina.
Anker nisam detaljno gledao ali čini mi se da nema više onih brutalnih kupona da se izvuku na Flip'n'Win kao ranije, ali nekih kupona svakako će biti. Imaš neku igru da se čekiraš svaki dan na 5 od ponuđenih "featured" prodavaca, Anker je uvek među njima, pa biraš malo bolji kupon od ponuđenih za jednog od njih po izboru.
Sad već možeš da vidišb koliko će šta koštati na sniženju, pa možeš da uporediš šta ti se isplati ...

Inače dobra vest za one koji nisu danas proveravali - popravili su na Aliju (bar za sada) sve bagove o kojima se pričalo poslednjih nedelja.
 
Nazad
Vrh Dno