Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Meni je Intesa skinula 2x i posle par minuta stigao sms storniranje jedne

Sent from my MI MIX 3
 
Meni je Intesa isto sada kada su odradili update sistema za svaku transakciju skidala duplo pa posle stornirali i vratili novac.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Poslali Kinezi box, probali da me preveslaju ali bio sam uporan. Videćemo šta će stići, moraću da snimim otvaranje, ništa im ne verujem.
 
Ako išta stigne, možda su ti samo dali neki lažni broj za praćenje a zapravo ništa nisu poslali, samo da dobiju na vremenu.
Onda kad dođe u srbiju i bude isporučen nekome u Subotici isl. saznaćeš istinu :D

Inače, da podsetim, kinezi sa kojima poslovno sarađuje firma u kojoj radim su najavili da šta se odradi do kraja godine odradilo se,
neki krajem godine a neki od 15-tog januara idu na odmor i nema ih mesec dana, tako da ko planira poklončiće za 14 februar :D
ima još nedelju max dve da naruči :p
 
Poslednja izmena:
Pošto je tema "praćenje pošiljki" privremeno zatvorena, da kažem ovde (a i nije neko totalno mašenje teme jer je u pitanju kupovina sa AE) - SVE pošiljke koje su mi išle preko registrovane kineske pošte (R...CN) odjednom su dobile statuse da se vraćaju nazad iz Pekinga za Gvangdžou !!
Čak više nema ni "security return" event-a. Pošto se radi o skoro desetak pošiljki, teško da se može raditi o slučajnosti. Da li iko još ima ovakvu situaciju ? Da li imate nekog u Kini ko bi možda mogao da se raspita o čemu se radi ? Ovo je ludilo šta nam rade. Propadoše i kuponi i popusti, zarobljene pare na neko vreme, i što je najgore neke stvari sam očekivao u razumnom roku, a sad treba da ih opet naručujem sa mnogo manjim popustom i da doplatim za Singapore post (uz to vidim da su neki prodavci podigli doplatu sa Singapore Post bukvalno preko noći sa 3-4 na 10-15 dolara !!! I to za robu vrednosti desetak dolara !?!)
 
@ ytrewq

Imam podatke za par posiljki koje idu u Sloveniju ( porucene oko 11.11. )..... i isto kasne

UH..TR,Ux..CN i jedna registrovana LE..CN

LE-CN.jpg
 
Da kasne mogu iz više razloga, ovde je suština da se odjednom, kao po komandi sve vraća iz Pekinga nazad pošiljaocima. Neki kišobran mi je stajao 12 dana u statusu "Air transport" i onda odjednom krenuo nazad, a ostali paketići su krenuli nazad istog dana kad su stigli u Peking. Ovako nešto se nikad nije dešavalo da ja znam...
 
Da da a hvalese tamo milionskim zaradama od Shopping Festivala i Black Friday.
Mozda jesu prodali ali ce očigledno refundirati dobar procenat.
U svakom slučaju je čitave godine haos, prvo prvi štrajk PTT radnika, posle poplave i Tajfuni u Kini, zatim drrugi štrajk PTT radnika.. Nema kraja
 
I meni je više pošiljki vraćeno sa Beijing aerodroma u Guangzhou. Čak na jednoj pošiljci je poslednji status da je ili izgubljena ili vraćena pošiljaocu.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 
Шта се дешава са пошиљкама које су кренуле и стигле донекле? Например оне које стигну у Србију, ако уопште стигну, јел има неко да прихвати те пошиљке?
Рецимо ова моја, јел се она враћа назад попиљаоцу? ,
dfc3abd098021220f2ba83e635e60a9a.jpg


Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
И шта ће бити на крају, враћена попиљаоцу? Хоће ли је поново послати?
Сад видим да иде у Guangzhou.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Vretece se tako u krug dok je ne ubace u avion, tako jedino da čekaš, pa ako isto bude do onih 60dana zaštitite otvoriš dispute.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Pošto je tema "praćenje pošiljki" privremeno zatvorena, da kažem ovde (a i nije neko totalno mašenje teme jer je u pitanju kupovina sa AE) - SVE pošiljke koje su mi išle preko registrovane kineske pošte (R...CN) odjednom su dobile statuse da se vraćaju nazad iz Pekinga za Gvangdžou !!
Čak više nema ni "security return" event-a. Pošto se radi o skoro desetak pošiljki, teško da se može raditi o slučajnosti. Da li iko još ima ovakvu situaciju ? Da li imate nekog u Kini ko bi možda mogao da se raspita o čemu se radi ? Ovo je ludilo šta nam rade. Propadoše i kuponi i popusti, zarobljene pare na neko vreme, i što je najgore neke stvari sam očekivao u razumnom roku, a sad treba da ih opet naručujem sa mnogo manjim popustom i da doplatim za Singapore post (uz to vidim da su neki prodavci podigli doplatu sa Singapore Post bukvalno preko noći sa 3-4 na 10-15 dolara !!! I to za robu vrednosti desetak dolara !?!)

Isti slucaj i kod mene. Sve sto ide preko China Post-a je tracenje vremena i para. Fazon je u tome sto su Kinezi jako poostrili bezbednosne procedure prilikom slanja avionskim putem da to nije normalno. Gotovo svaka posiljka se ide na "security return". Kad se kontaktiraju prodavci, prave se blesavi i traze da cekas do besvesti. Narucio neke kablove 15 kom. preko Ugreen-a pocetkom novembra, koji inace gotovo sve salju preko Aliexpress Standard Shipping Singapur. Medjutim, ovoga puta jeste bilo preko Aliexpress Standard Shipping medjutim China Post. E tu igranka pocinje. Posiljka 3 puta vracana kao "security return", a sada se vratila u Shenzhen. Kinezi glume ludilo po sistemu, poslacemo ponovo, ali nigne ni novog broja, ni promene stanja vec 7 dana. Produzili mi "protection period" za jos 60 dana. U principu gledam da zaobidjem China Post, medjutim, nekad ti ga "uvale". Da kradu na shippingu kradu (I na jos puno toga), to je jasno, ali ovo akanje na pekinskom aerodromu prevrsilo je svaku meru.
 
Шта се дешава са пошиљкама које су кренуле и стигле донекле? Например оне које стигну у Србију, ако уопште стигну, јел има неко да прихвати те пошиљке?
Рецимо ова моја, јел се она враћа назад попиљаоцу? ,
dfc3abd098021220f2ba83e635e60a9a.jpg


Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока

To je i moj slucaj, koji sam malo pre opisao. Posiljka se vraca posiljaocu (import custom release), s tim sto je moja stigla u Shenzhen, I to vozom, posto je sa aerodroma otpremljena na Huangcun Station (zeleznicka stanica, ziveo sam tamo pa znam), odakle je i krenula. Prave se ludi i tvrde da su poslali ponovo. Malo morgen
 
Poslednja izmena:
Završen štrajk. Otvarajte temu.
Što se tiče statusa securyty return. I meni se taj status nekoliko puta pojavio kod jedne pošiljke. Sačekao sam datum do kad je prodavac garantovao isporuku, otvorio dispute i dobio pare nazad. Paket još uvek ima status da je 02.12. shipped by air po Ali trakingu, odnosno -Beijing] airline has to pay transportation- po Global trackingu.
 
Значи треба да чекам још месец дана да истекне рок за испоруку па онда још месец дана ако поново пирјчим?

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Po nekim nezvanicnim informacijama Peking je prebukiran za narednih 20-ak dana....
 
14.10. sam poručio dve maske za telefon. Malopre mi za obe izađe notifikacija da je kupac preuzeo pošiljku, naravno nisam preuzeo.
Da li je moguće da su u pošti promenili status ili je nešto drugo? Koji rok imam za dispute?
89a62402ae7bb47f94b8df25e60411fd.jpg
 
Poslednja izmena:
Mozda je postar potpisao pa ce ti doneti u sledecih nekoliko dana, sacekaj da vidis pre nego sto otvoris dispute.
 
14.10. sam poručio dve maske za telefon. Malopre mi za obe izađe notifikacija da je kupac preuzeo pošiljku, naravno nisam preuzeo.
Da li je moguće da su u pošti promenili status ili je nešto drugo? Koji rok imam za dispute?
89a62402ae7bb47f94b8df25e60411fd.jpg

to uvek pise successful delivery kada prodje 60 dana od narucivanja ili vec koliki prodavac odredi protection
 
Meni se i za registrovane pošiljke, s praćenjem dešavalo da se promeni status na "uručeno" a da poštar donese tek sutra.
 
Ja sam svom poštaru dozvolio da potpisuje pakete za mene i donosi kad njemu najviše odgovara (BiH) i tada bi nekad pisalo da je uručeno pa mi donese taj dan kasnije ili sutra dan. Svaki paket naručen sa aliexpressa (200+) od kojih je većina neregistrovanih je stigao na adresu.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Platio sam singapurćane, a poslato sa china post. Jel ima smisla podizati dispute ili tek kada stigne? Već 15 dana je status Airlines to pay transportstion...

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ja bih sacekao da vidim kakva ce biti i roba, jer mozda i tu bude primedbi. U svakom slucaju nece biti kasno za dispute kada stigne, i trazis razliku u postarini nazad.
 
Ja sam svom poštaru dozvolio da potpisuje pakete za mene i donosi kad njemu najviše odgovara (BiH) i tada bi nekad pisalo da je uručeno pa mi donese taj dan kasnije ili sutra dan. Svaki paket naručen sa aliexpressa (200+) od kojih je većina neregistrovanih je stigao na adresu.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока


Vidi to sto je u Trebinju tako ne znači da se može primeniti ovde u Bg. Ipak su to dav razlicita pojma
 
Nisu, i ja sam svom postaru (koji mi posiljke donosi na posao) dao zeleno svetlo da potpisuje umesto mene.
 
Nazad
Vrh Dno