Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Poslao mi jedan prodavac "Dear friend, sorry for the inconvenience it brings to you. Your parcel could not be sent due to a problem with our system. Could you please cancel the order? We will refund you soon. Please, the reason for canceling the order is to choose not to buy or not want it. We will immediately agree to your order. Thanks."
Lol pa sto bih cancelovao pa da me refundiraju, ako ne posalju za par dana dobijam refund automatski zar ne? Jel pokusava da me prevari?
 
Ne pokusava nego ne zeli da mu das negativnu ocenu .. refund ce biti pa biti...verovatno je prodavao za manju cenu nego sto je hteo pa se sad preispituje.....

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Ili je možda prodao više nego što može da finansira. Tipa hiljadu porudžbina od samo 10$ je već 10 hiljada $ što je priličan udar za manje prodavce. Da ne pričamo o ovima sto prodaju skuplju elektroniku, jer su to milioni $ koje može dobiti tek kada kupac potvrdi prijem robe.
 
Poslednja izmena:
...

Ima neko da preporuči dobru navigaciju sa AE?

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

Ja sam kupio Dasaita HU 10" 4/32 GB, Android 8. Kod moje postoji problem sa povezivanjem na BT, nekada hoće, nekada neće. Ne znam da li je do hardvera ili verzije Androida. To sam im odmah reklamirao pa su mi odmah poslali rezervni modul, ali ga nisam zamenio (mrzi me sada da ga otvaram). Sada su već izašle novije sa 9, a ima i ova kojoj možeš rotirati ekran



Imaju za razne vrste automobila.
 
Pa nije to samo navigacija

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
ja sam gledao za mog passata b6 isudar ili eunavi jer imaju magacine u eu pa bi mi poslali kod prijatelja u Rum. da bih izbegao carinu i pdv.
a gledao sam tu isudar uzivo kod prijatelja i bas je mocna

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
Ja sam pre 2 godine kupio za vw preko alija multimediju, i dan danas radi extra u autu. Platio sam je bio negde oko 130usd mada je ona sa Windows CE, i razmisljam se da predjem na neku android...videcemo :D :D
 
A kako su na to gledali nasi carinici.
Mislim jesi ista platio kao i sta i koliko?
 
Isti prodavac koji mi je juce poslao "Dear friend, sorry for the inconvenience it brings to you. Your parcel could not be sent due to a problem with our system. Could you please cancel the order? We will refund you soon.
Please, the reason for canceling the order is to choose not to buy or not want it. We will immediately agree to your order. Thanks."

Danas salje "Dear customer, if it is a system cause, the package cannot be sent. We will try to ship the goods for you, but there is a great possibility that the package will be returned. We just want to save you time in this way. Please try to understand us. Thank you.
Please, the reason for canceling the order is to choose not to buy or not want it. We will immediately agree to your order. Thanks."

Sta da radim? Da cancelujem ili da cekam par dana da istekne da istekne rok za slanje? Nikad do sad mi se nije ovo desilo. Ne razumem sto bih sad cancelovao ako se vec dobija automatski refund kad istekne rok za slanje. Ako probam da cancelujem po ovom razlogu sto je on rekao pa on odbije i kao posalje a ustvari ne i onda kasnije oko disputa moze da kaze e pokuso je da canceluje kao nije hteo item pa sad oce pare nazad. Sta mi je najbolje da radim, da cancelujem po ovome sto on kaze ili nekom drugom razlogu i prilozim skrinsot gde me ubedjuje da cancelujem. Ili da cekam da istekne rok za slanje?
 
Čekaj da istekne, ako si uzeo povoljno i nije ti problem da bude zarobljen kes koji mesec, ako nije velika suma,mozda i pošalje, ili klikni cancel, ali vidi negde opciju da nije hteo da pošalje, ili nesto približno tome. Moje mišljenje.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Traži da on poništi, ili samo čekaj.
Ali računaj da to nećeš dobiti i da samo gubiš vreme sa njim

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ako nećeš da ti novac stoji zarobljen bez veze više od 2 meseca onda odradi kako ti je prodavac rekao.
Već sam pisao šta rade u ovakvim slučajevima...

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
@vodka_commando ti je dao veoma dobar savet.

Poslato sa PRA-LX1 pomoću Tapatoka
 
Aha ja sam mislio da je aliexpress taj koji odlucuje dal ce prihvatiti cancel, a ustvari prodavac prihvata ili ne. Al opet mi nije jasno sto insistira da sad odma cancelujem pod bas tim razlogom, a ne nekim drugim ili da ne cekam da istekne par dana. Jel imaju oni neku stetu od toga ili o cemu je rec?
 
Ima na ostalim temama o tome.

Npr. AliExpres šta da kupim post #1078 je lepo objasnio.
 
Poslednja izmena:
Ja sam se inatio do kraja, čekao da krene rok za dispute, i vraćen mi je novac. Ukupno sam (od prvog obraćanja prodavcu) čekao oko 15-ak dana za refund zbog sabotaže prodavca.
 
Prodavac neće da pošalje, a nije iskren da kaže zašto, verovatno misli da mu se ne isplati.
I onda traži da kupac otkaže porudžbinu i ne pristaje ni slučajno na neki drugi razlog. U tom slučaju bi on bio kriv za neuspelu trgovinu(a on i jeste kriv). I onda bi platio proviziju AliExpress-u ili bi gubio na reputaciji, a ni to mu se ne isplati.
Ne znam kako AliExpress gleda na kupce koji otvaraju previše disputa ili previše otkazuju porudžbine.
Zato ako prodavac ne želi da pošalje nek on otkaže, neću ja.
Meni danas jedan kaže da su prestali sa proizvod proizvod glavnoj boji i da naručim u alternativnoj. A i dalje može da se naruči. Pa ko koga tu laže.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока
 
Pa nzm sta se ovom ne isplati, pa cena je cak bila i malo veca na 11.11 nego pre
 
Meni je tražio doplatu za slanje, pa da se ne bih cimao oko čekanja za povraćaj, ipak sam mu doplatio. Pa ako stigne, dobiće lošu ocenu, i to je to.
 
Kakva je situacija sa dostavom preko Dealextrema-a, vidim da pise na sajtu 7-18 days. Uporedjivao sam neki telefon sa Alija i sa DX em sto je jeftinije na DX, plus ako je ovako brza dostava...bomba!

Nikada nisam porucivao sa ovog sajta pa me zanima iskustvo sa dostavom.

EDIT: pogresio sam slucajno temu, hteo sam da napisem na ( GearBest, Banggood, LightInTheBox, DealExtreme) -_-
 
Poslednja izmena:
Russian dog Russian dog Russian dog Russian dog liar. Alexander Smorodinov :D
 
Koliko dugo mogu da čekam da mi prodavac vrati pare nakon storniranja porudžbine? Stornirao sam vrlo brzo nakon što sam naručio i prodavac je prihvatio sutradan. To je bilo 11.

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 
Do 20 dana.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Koliko se čeka nakon završenog dispute-a da mi uplate pare? Ispalili za staklo i niko se nije javio kada sam im slao poruke i kao navodno je dispute završen, ali ne vidim da su mi uplatili pare. Koliko čekati i kome se obratiti ako ne legnu?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
@ Gulftown


Order ID: xxx - > View Detail - > tab Financial - > Refund Information

U vecini slucajeva ( kada nisu velike guzve ) refund stize za 2-5 radnih dana.

Trenutno je guzva zbog 11.11 pa ce taj period biti nesto duzi.
 
Koliko se čeka nakon završenog dispute-a da mi uplate pare? Ispalili za staklo i niko se nije javio kada sam im slao poruke i kao navodno je dispute završen, ali ne vidim da su mi uplatili pare. Koliko čekati i kome se obratiti ako ne legnu?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Banci
 
Nazad
Vrh Dno