Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Jedno pitanje... Pazario neke olovke sa aliexpressa ~14$, naravno uz free shipping... Kad je stigla posiljka postar trazio 250 dinara...

Ili ja imam pogresan dojam besplatne isporuke ili se postar nesto zeznuo?

To je PDV a ne poštarina

Ako ne grešim, prilikom isporuke imaš troškove isporuke, carinu i pdv. Pošto ti je bio free shipping, uz to mali iznos za carinu, platio si samo pdv.

Kinez je verovatno na paket stavio da je 5$ vrednost i carnina je to uvazila i platio si PDV + 100din otvaranje + 45din provizije posti.

Sve je to tacno ALI @babac je iz NS a tamo "sve carine", odnosno obracunavaju dažbine pa koliko bude, nema veze sto je otvaranje i naknad postaru veca od iznosa pdv-a ...
 
Aha u tom grmu lezi zec, hvala svoj cetvorici na odgovorima...

Kinez je verovatno na paket stavio da je 5$ vrednost i carnina je to uvazila i platio si PDV + 100din otvaranje + 45din provizije posti.
Meni su prosle nedelje stigli paketi sa po jednim USB kablom sa Alija placenji svega nekoliko centi(1-5), uz kupone. Na nekim je stajalo da je vrednost paketa 1$, a na nekim i 5$. Dobro da su prosli bez dodatnih troskova. Bravo za carinu! U suprotnom ih ne bi ni primio.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

I meni treba da stigne neki micro usb kabl, nadam se da ce carina biti dobar drugar sa obzirom da kosta 3$ :)
 
Poslednja izmena:
Ali i običan punjač će napuniti QC telefon jer je baterija u njemu i dalje 3,7v. Razlika je samo sto ce QC punjač puniti 9v/5v=1,8 puta brže u prvoj fazi
 
Da li će QC brže napuniti zvučnik koji se puni na 5V/2A ili se ne sme puniti na taj način?
 
Ali i običan punjač će napuniti QC telefon jer je baterija u njemu i dalje 3,7v. Razlika je samo sto ce QC punjač puniti 9v/5v=1,8 puta brže u prvoj fazi
To da.
Ne znam samo koliko će veći napon uticati na telefon...

@paradizo
Neće se puniti ništa brže od bilo kog drugog 5V/2A punjača.
Za napon ne znam, ja ne bih uključivao uređaj na skoro duplo veći napon od predviđenog. Za bilo koji drugi uređaj bi rekao ni slučajno, ali ne znam kako ovaj QC tačno radi, tj da li u njemu ima nešto što pušta 9V samo ako registruje QC telefon (kao što Samsungovi telefoni registruju originalni punjač, a ako nije automatski spuste na 0,5A). Znam da se tako reguliše jačina struje ali za napon nisam čuo da neki uređaji rade tako.
 
Da li će QC brže napuniti zvučnik koji se puni na 5V/2A ili se ne sme puniti na taj način?
Neće se brže puniti, ista priča kao i gore...to što qc punjač može da isporuči zvučnik ne može da primi...ali puniće ga, neće mu ništa biti... Samo je besmisleno ulagati u qc punjač ako nemate uređaje koji podržavaju brzo punjenje...
 
QC pušta napon koji mu uredaj traži, QC3 ima dinamički raspon napona od 3.2 do 20V i SD procesor odredjuje kojim naponom i kad se puni. Procesor sve vodi punjač je samo sluga koji sluša !

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
QC pušta napon koji mu uredaj traži, QC3 ima dinamički raspon napona od 3.2 do 20V i SD procesor odredjuje kojim naponom i kad se puni. Procesor sve vodi punjač je samo sluga koji sluša !

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Šta je SD procesor?
Jel se on nalazi u punjaču ili u telefonu.
Da li bi recimo na taj punjač mogao da uključiš 5V, 12V i 20V i da oni rade ili ne?
 
qc je qualcomm patent, imate okolo objašnjenja kako radi, pa čitajte, malo već gušimo temu...
 
Aj da završimo. SD je snapdragon procesor i nalazi se u telefonu. Obični uredjaji se normalno pune na QC punjacu jer ne umeju da "traže" veći napon!!! od punjača pa dobijaju osnovni

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Aj da završimo. SD je snapdragon procesor i nalazi se u telefonu. Obični uredjaji se normalno pune na QC punjacu jer ne umeju da "traže" veći napon!!! od punjača pa dobijaju osnovni

Sent from my MI 5s using Tapatalk
E to mi je bilo bitno,znaci pune se i obicni na qc,ali normalnom brzinom.

Inace pitao sam zvanicnu Aukey prodavnicu jesu im power bank sa automatskim paljenjem i gasenjem nakon sto se baterija napuni ili kad se mob usteka i kaze da nemaju takve nijedan model Aukey,tako da na zalost power bank te firme otpada jer mi je ovo gasenje jako bitno :(
A bas deluje da je kvalitetna marka :(

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka
 
@ DZ

Imaš li info koji "kinez" ima te 2 mogućnosti i na kojim modelima?

Sent from my TA-1021 using Tapatalk
 
Koji to PB ne pocinje automatski punjenje kada se telefon usteka???
 
Koji to PB ne pocinje automatski punjenje kada se telefon usteka???
Imas ih koliko hoces modela koji se pale jedino na dugme i koji ne prekidaju punjenje kad napune bateriju telefona.

Eto recimo ta marka ne podrzava ni za jednu njihovu PB ovu opciju.
Licno mi odgovorili kao sto i napisah

U principu meni nije toliko bitno da li ima tu opciju automatskog paljenja po ubacivanju uredjaja,ali mi je jako bitno da se pb sam ugasi kad napuni uredjaj

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Kakvi su baseus kablovi, futrole i ostalo, kako se oni kotiraju? Vidim da im je prezentacija dobra, na slikama sve njihovo izgleda super :)
 
Pitao i Romoss PB,njihove imaju automatsko gasenje,ali kaze da ne salju za Srb,kakav krs i maler. :(

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ja imam 2 pb koji ne počinju dok ne uključiš na prekidač.... ali na starijim telefonima krenu odmah da pune.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Pitao i Romoss PB,njihove imaju automatsko gasenje,ali kaze da ne salju za Srb,kakav krs i maler. :(

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka
Nisam ni znao da je to neka posebna prednost ali tu u Srbiji, u Beogradu, u e**i radnji sam ne tako davno kupio neki Canyon od 7800mah koji se sam iskljucuje kada napuni prikljuceni uredjaj. Od ostalih tvojih ranije iznetih zahteva ne ispunjava samo jedan - moras stisnuti dugme da bi poceo da puni.
...pogledaj kod njih, mozda imaju isti uredjaj i veceg kapaciteta.

Astal da blista bejbi!
 
Može li preporuka za Kindle Paperwhite magnetni case sa folijom?
 
Nisam ni znao da je to neka posebna prednost ali tu u Srbiji, u Beogradu, u e**i radnji sam ne tako davno kupio neki Canyon od 7800mah koji se sam iskljucuje kada napuni prikljuceni uredjaj. Od ostalih tvojih ranije iznetih zahteva ne ispunjava samo jedan - moras stisnuti dugme da bi poceo da puni.
...pogledaj kod njih, mozda imaju isti uredjaj i veceg kapaciteta.

Astal da blista bejbi!
Kao sto rekoh nije mi uopste bitno da mi se PB sama pali po stekanju uredjaja,ali mi je jako bitno da se ugasi kad napuni uredjaj

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ne kapiram tvoju dilemu. Nijedan pb se ne gasi, on jednostavno ode u neki stand by kad ništa nije uključeno u njega. A kad napuni uređaj nema on tu šta da gasi, može samo da pređe u neki trickle charging mode, koji troši zanemarljivu količinu struje. Ne kapiram zašto ti je to bitno, ni telefonu ni pb neće biti ništa ako ostanu povezani i nakon završetka punjenja...pb ne može da prepuni telefon...niti bi ti to "gašenje" uštedelo neku struju...
 
Kupio bih neki power bank malo veceg kapaciteta sa quick charge 3 izlazom. Koliko vidim gearbest i bangood ne salju vise ove proizvode za Srbiju. Ima li neko preporuku sta uzetibsa aliexpress-a? Do sada sam uzimao samo xiaomi, ne znam kakvog su kvaliteta ostali i koliko su im realni kapaciteti? Ima li neko iskustva?

Evo recimo ovaj? Ima dobre ocene, da ga neko nije uzimao?


http://s.aliexpress.com/InYNJBVB?fromSns=Copy to Clipboard
(from AliExpress Android)
 
Poslednja izmena:
Jel vi čitate ono što sami ovde postavite? Ovi gore šalju za srbiju DHL-om po povoljnoj ceni od 142 dolara...
 
Ali je za hrvatsku besplatna turska pošta. Ko zna gde hoće čovek da naruči?[emoji41]

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno