Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

U ovoj državi je sve moguće.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
jel neko kupovao baterijske lampe da mi preporuči neku
zanimaju neke što imaju punjač, da nisu velike ali da dobro osvetljavaju
 
Meni su 2 paketa od 11.11 stigla bez carine , osim jednog od istog prodavca, koji nije.
 
Moze neko da mi objasni sta je i kako funkcionise ovo "Request to extend Purchase Protection"...
Poslali su paket, slusalice u njemu, trebalo bi da stignu za max 40 dana, dobio email sa obavestenjem da je poslato i sad u njemu nekoliko linkova od kojih je ovaj jedan za produzetak zastite kupca.
Na sajtu alija u narudzbinama pise "Awaiting delivery: Your order will be closed in: 38 days 19 hours 22 minutes " citav dan manje cini mi se od poslednjeg dana (40-og) za isporuku.
Trebam li ja da trazim od prodavca da produzi mi zastitu?
Treba li (mora li) on da produzi mi zastitu?
Moze li on to sada kad je poslao paket?
Kad traziti produzetak zastite kupca?
Na koliko se produzuje zastita, je li to odredjeno na neki rok ili je stvar dogovora?
Sta ako nece da produzi zastitu kupca, a paket ne stigne za narednih 38 dana i 19h i 22minuta...?
Prevodim li i shvatam li ja pravilno ovo "extend Purchase Protection" kao produzetak zastite za kupca?
Kad se moze otvoriti dispute, da li tek kad istekne ovaj rok za isporuku?

Pozdravlja vas i zahvaljuje na odgovorima unapred vas zbunjeni zekan... :D
 

Prilozi

  • 1.JPG
    1.JPG
    69.3 KB · Pregleda: 150
Ne mogu da pohvatam sve :) Ukratko, ako ne stigne paket, dan dva ranije pre isteka trazi da ti on produzi rok ili će on verovatno sam to uraditi, a dispute pokreni ako ne stigne u nekom roku zbog guzvi od 45-60 dana.

Послато са x600 уз помоћ Тапатока
 
Stigao paket poručen 11.11. Plaćeno da bude isporučen sa China post air mail koji ima traking broj. Poslat sa China post ordinary small packet koji nema traking broj. Otvorio sam dispute i tražim 1,27 eur nazad. Ne radi se o parame nego jednostavno ne dozvoljavam da me tamo neka pi....ca zajebava i pravim blesavim.
 
I u pravu si, i svako kome promene postu od one obecane kod narucivanja, odmah dispute, pa ce se oni malo urazumiti kad vide da ce ipak ljudima morati da vrate kintu zato sto nisu obecanom postom poslali.
Bas su poceli cajnizi da se foliraju i na te sitnice uzimaju kintu.
E nece da moze.
 
Mozda je nekome ovo sto cu pitati smesno,ali kad ne znam,onda ne znam ;)
Znaci jel postoje neke posebne Power bank za Laptop-ove ili se oni mogu puniti i sa ovim za mob.tel.,samo naravno da su nekog jaceg kapaciteta?
I ako mogu sa obicnim Power bank,onda koji kablovi za to idu da bi se povezali?

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Mozda je nekome ovo sto cu pitati smesno,ali kad ne znam,onda ne znam ;)
Znaci jel postoje neke posebne Power bank za Laptop-ove ili se oni mogu puniti i sa ovim za mob.tel.,samo naravno da su nekog jaceg kapaciteta?
I ako mogu sa obicnim Power bank,onda koji kablovi za to idu da bi se povezali?

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka
Ne mogu se koristiti obični.
Pročitaj na adapteru laptopa karakteristike, ali traže 9-16V dok Powerbank daje maksimalno 5,1V.

Možeš ga sam praviti lemljenjem baterija, ali ti to nije najbolje rešenje zbog estetike i praktičnosti. Bolje uzeti još jednu bateriju novu (AliExpress/eBay) ili staru, pa je popraviti. Obično ode jedna-dve ćelije.
 
Ne mogu se koristiti obični.
Pročitaj na adapteru laptopa karakteristike, ali traže 9-16V dok Powerbank daje maksimalno 5,1V.

Možeš ga sam praviti lemljenjem baterija, ali ti to nije najbolje rešenje zbog estetike i praktičnosti. Bolje uzeti još jednu bateriju novu (AliExpress/eBay) ili staru, pa je popraviti. Obično ode jedna-dve ćelije.
Ok druze nasao sam,postoje eksterne baterije na AE,ali su skupe,preko 50 evra

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Daj link da pogledam, ako ti nije teško.
Samo kucaj u AE pretrazivacu "Laptop external battery" i izaberi da je oko 25000-30000 mAh,iste su kao Power bank,samo sto pored usb ulaza ima i onaj treci cini mi se zenski ulaz za Laptop.
I cena im je oko 60 evra,a ne 50 kako sam prvo rekao.
Aj kad vidis pogledaj samo je to to.

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Oko 50 dana je proslo od kad su trebali da mi vrate refund sa Alija. Slao sam im poruke kazu da su pare poslate posle 5-10 dana. Ne znam u cemu je fazon, do sad mi stizao novac 3-20ak dana. U pitanju si 4 ili 5 posebnih refunda.
 
Imam jedno pitanje, a nisam siguran koliko je dobro javno da pišem o tome, međutim izjeda me već danima i moram da vidim sa nekim ko je imao sličnu situaciju ili možda poznaje materiju.

Naime naručio sam neke Add2PSU adaptere i VGA-HDMI, odvojeni paketi, u oba paketa 10 Add2PSU (ko ne zna šta je to, vrednost im je 1,5€, ništa preterano, koriste ih majneri), i par komada tih HDMI-VGA u jednom od paketa, a u drugom 3x10 onih prekidača za paljenje (stavljam jedan za power, jedan za reset, i jedan na CLR CMOS, a ne kao u kamenom dobu šrafcigerom da rovarim i gledam hoću li pogoditi prave pinove). Bili su na akciji, i imao sam i neke kupone, i reko neka se nađe i više komada nego što će mi trebati kada budem proširivao mining farmu, pored toga i poštarina me izađe skoro kao 2 ta adaptera, pa se ne isplati uzimati po malo i čekati uvek 40 dana. Uglavnom ništa za dalju preprodaju i te fore.
E sada, par dana posle saznam da ljudima prave probleme kada naruče tako "veću" količinu nečega i da zovu i maltretiraju sa carine da je to za preprodaju, ispituju šta će ti tolika količina, jesi preprodavac i neke fore bezveze. Takođe šalju dopis gde traže dozvolu za uvoz (do sada su mi jednom tražili samo dokaz o vrednosti robe, i to kad sam video plavu kovertu sa carine da dolazi preporučenom muka me uhvatila :) ). Sve je to okej, i nije meni problem da ja njima sve to ispričam kako i šta, ali čitam iskustva drugih i kažu da su dobijali pretnje krivičnom prijavom (krivična prijava za paket vrednosti 30$ sa stvarima za koje carinik i ne zna čemu služe kladim se), što mi definitivno nije potrebno.

Koje opcije imam na raspolaganju? Pitao sam kineza da otkaže paket - kaže ne može, a verujem da ga nije ni poslao još, samo je prijavio za slanje i dobio broj u sistemu njihovom. Mrzi ga verovatno.
Da li mogu samo da ne primim dopis i ne javim im se na telefon bez ikakvih posledica osim što ću ostati bez paketa? Kontam da mogu. Tih 60$ sve ukupno nije vredno cimanja i maltretiranja sa njima, da slušam njihove pretnje i priče, na kraju ću biti švercer i preprodavac no. 1 u Srbiji po njima a ispred nosa im kontam samo tamo u pošti prođe mnogo koječega. Ne razumem i dalje zašto ja ne mogu da radim sa robom šta hoću kada uredno platim PDV, ali okej...

Uglavnom kontao sam da uzmem neke CAT6 LAN kablove za mining farmu, a i da izmenjam u kući generalno, i treba mi i HDMI kablova nekih koji imaju onaj feritni prsten ili kako već protiv smetnji, jer ili moj trenutni switch zeza, ili su kablovi loši pa imam šum (tačkice zelene boje, a usput mi treba i taj switch novi jer mi je ovaj postao premali) po monitoru i posle ovoga ne smem naručiti prosto jer kako ja da objasnim cariniku da rudar kriptovaluta nije nešto za šta moram biti pravno lice, niti je registrovano zanimanje, niti je uopšte regulisano zakonom, i da je to sve za moje privatne potrebe? Htedoh uzeti i nekoliko parova ventilatora za G1 kartice da se spremim kada počnu da crkavaju... ne smem. Cimaće me da je za preprodaju... mislim, apsurd od države komplet. Nisam naručio 10 džojstika, ili 10 slušalica sa opravdanjem da je za igraonicu pa da ja moram to da uvezem kao firma, niti sam uzeo 10 pari patika. Ne znam više, što više čitam o tome više me muka hvata.
 
Poslednja izmena:
Ja sam uzeo one silikonske pertle (po os u pakovanju) jedno 5-6 pakovanja.... mogu da mislim šta će da misle na carini [emoji23]
P.s. zar oni zovu, ja se retko javljam na nepoznate brojeve....?

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
Edit: kad se lupa dispute, ako paket ne stigne za 60 dana, pre tog roka ili kad prođu 60 dana?
 
Poslednja izmena:
Cenim da je do banke ,meni lova od disputa uvek legne na racun pre nego Ali napise da je refund uradjen .(raifesen banda)
 
Jesi pogledao izvod, jer SMS je mogao da ne dodje? Jesi dobijao ranije refund na tu karticu, sigurno moze?
 
Imam online banking pa proveravam na svakih 10ak dana. Dobio sam refund pre toga 2 puta cini mi se.
Ne stize sms obavestenje ispod 1000 dinara.
 
P.s. zar oni zovu, ja se retko javljam na nepoznate brojeve....?
Edit: kad se lupa dispute, ako paket ne stigne za 60 dana, pre tog roka ili kad prođu 60 dana?
Da, ima na sajtu carine baš naveden primer gde su čoveka maltretirali zbog 8 punjača za baterije, slali neke dopise, i kad im je lik objasnio da je fotograf i da mu samo u 1 fotoaparat ide 8 baterija, oni ga zvali na telefon i ispitivali dalje šta i kako. Neću to da prolazim prosto sa njima ako je tako.

Dispute otvaraš uvek pre isteka tog roka, par dana pre kontam najbolje. Pre toga vidiš sa prodavcem šta i kako, ako ti produži on sam zaštitu bez tvog odobrenja ili počne da ti priča neke bajke da budeš strpljiv kao što su meni neki, ideš lepo dispute pa neka se on češe posle. Ali kontam da će većina izaći u susret i ako kažeš da već 55 dana nema paketa, pogotovo ako je poslato nekom iole normalnom poštom - dobićeš refund. Posle ak oti paket stigne nikom ništa, imaš i paket i pare. :D
 
Poručio sam tri predmeta 11.11 i ni jedan još nije stigao u zemlju, piše samo da su otpremljeni, nešto mi je to dugo, nikada toliko nisam čekao
 
U Novembru i Decembru sve sporije stiže zbog praznika i akcija. Uglavnom sve stigne do nove godine a ako zaglavi na carini onda do srpske nove godine...
 
Ubedljivo najsporija pošta. I ja imam nešto što je 27. poslato pa eto skoro mesec dana da stigne u Srbiju. A neku jaknu sam čekao i više od 30 dana da stigne u Srbiju samo od trenutka kada je pisalo da je poslato iz Kine.
 
Ma ovo je ludilo. Paketa od 11.11 jos nema u Srbiju a napustili Kinu. A paket sa bluetooth slusalicama kupljenim 28.11. danas stigao u Srbiju.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno