Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

@ nidzesi

Treba da klikces pola dana da bi mozda dobio stvar od 2-3$ za 0,01$




Poceli su da dele crvene kupone - moze svasta da se pokupi , evo nekih primera :

c1.jpg

c2.jpg
 
Gde si pokupio ove kupone?

Послато са POCO F2 Pro помоћу Тапатока
 
Hvala @sasa022. Još jedno pitanje ako neko zna. Da li mogu da poručim sa mog naloga i Visa karticom iz Srbije na neku drugu adresu u inostranstvu bez nekih dodatnih komplikacija?

Послато са POCO F2 Pro помоћу Тапатока
 
Naravno da možeš.
 
Nema veze što se razlikuju ime u podacima o mojoj kartici i drugo ime na adresi u inostranstvu?

Послато са POCO F2 Pro помоћу Тапатока
 
Nema veze što se razlikuju ime u podacima o mojoj kartici i drugo ime na adresi u inostranstvu?

Послато са POCO F2 Pro помоћу Тапатока
Nikakve to veze nema. Ja sam kupovao sa svojom i adresirao u nemačku i hrvatsku na adrese drugih ljudi, ti u aplikaciji ili na sajtu imas opciju za vise adresa pa biras koju hoces prilikom kupovine. Samo pre same kupovine moras promeniti adresu da ti bude default ta na koju zelis da ti ide neki predmet koji kupujes.

Poslato sa Nova 5t
 
@ Rax032
Prvo promeni zemlju slanja i valutu plaćanja pa biraj proizvod, često se razlikuju cene u zavisnosti za koju zemlju se šalje. Ne mislim na shiping već sama cena proizvoda a kod plaćanja izabereš adresu na koju želiš da paket bude poslat. Ja to često radim, što ovde što za Kanadu. Uz adresu moraš da staviš i kontakt telefon iz te zemlje odnosno br fona osobe koja prima paket. Br fona je obavezno polje a ne može da se stavi +381. To je zbog carine i ako je neki problem da mogu da kontaktiraju primaoca pošiljke
 
Poslednja izmena:
Da, da jasno je sve hvala. Čitao sam na redditu da se dešava navodno da AliExpress blokira karticu ako se ne poklapa billing i shipping adresa pa rekoh da proverim.

Послато са POCO F2 Pro помоћу Тапатока
 
@ Rax032
Ja nisam imao tih problema, čak i bilo dosta dispute jer Kinezi svuda šalju sa lažnim brojevima, i sve je naplaćeno. Ako ti prave problem javiš se podršci i lepo objasniš da šalješ poklon, ženi, devojci ali nemoj da se zezneš pa upišeš muško ime :D. Šalim se, moguće ako ljudi imaju gomilu adresa po raznoraznim zemljama
 
Da li je mozda neko imao problem sa porukama na AE aplikaciji? Samo mi vrti ovaj kruzic.. Probao sam svasta da osposobim poruke, tipa ukljucio sve dozvole, brisanje kesa, instalacije starijih verzija AE.. Kao da ga nesto blokira, imam Miui globe rom + magisk, i u magisku sam sakrio AE aplikaciju rekoh mozda je root problem... Dakle sve fercera u samoj aplikaciji, ali poruke su mi bas bas potrebne.. Kao privremeno resenje idem na browser i tamo citam iste i dopisujem se sa prijateljima kinezima :), ali nije to to ipak kao u samoj aplikaciji...
cb828e653780e6c99fc6a43afe35e08e.jpg

Edit, nije problem do adguard dns-a, u magisku hosts i to sam probao da iskljucim, mobilnu mrezu takodje umesto wifi, itd
Na original Miui-ju je radilo kako treba, da i to napomenem... Sta li sam jos zaboravio da probam neka me neko uputi? Ubih se trazeci i na netu, tipa reddit, ali mrka kapa, a mora da je neka sitna zackoljica koja mi nije pala na pamet...
Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje za ove koji narucuju na preko adrese pa znaju. Zbog ove situacije narucio bih neku stvarcicu na drugarovu adresu u Nemackoj. Nesto tipa za 10-20 dolara. Zanima me da li nemci naplacuju neke dodatne dazbine tipa neki njihov pdv i na te takve sitnice? Ne bih da izlazem drugara dodatnim troskovina, dovoljno sto mi cini da mi donese to od preko.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Jedno pitanje za ove koji narucuju na preko adrese pa znaju. Zbog ove situacije narucio bih neku stvarcicu na drugarovu adresu u Nemackoj. Nesto tipa za 10-20 dolara. Zanima me da li nemci naplacuju neke dodatne dazbine tipa neki njihov pdv i na te takve sitnice? Ne bih da izlazem drugara dodatnim troskovina, dovoljno sto mi cini da mi donese to od preko.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Pa ja sam kupovao 3-4 telefona, touch screen za tablet i ekran za telefon i cifre su bile od 10-ak eura pa do 130e i nikad nista nije naplaceno dodatno. Sve je bilo adresirano na nemacku a ja zivim u Srbiji.

Poslato sa Nova 5t
 
@ mihajlosd
Otvoriš stranicu Nemačke carine i pročitaš njihove zakone, a ako već naručuješ na drugarovu adresu bolje mu pošali pozivnicu da se registruje pa on da ti kupi a ti pokupiš bonus od Alija.
Ja naručujem za Kanadu vrednost 10-15E i nema nikakvih dodatnih troškova.
 
Pa i po statutu nase carine pdv se naplacuje za sve zivo, ali praksa je drugacija. Zato sam i pitao kako je kod nemaca.
Btw, narucih, nadam se da ce proci ok.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Propisi koje vaze za EU

Do vrednosti 22€ se ne placa PDV i carina
iznad 22 do 150€ placa se PDV , ali kao i kod nas , gomila stvarcica prolazi bez naplate
iznad 150€ carina + PDV

Od 15.03.2021 se uvodi obaveza prijavljivanja posiljki koje dolaze iz zemalja van EU ,
a od 1.7.2021 se uvodi naplata poreza na sve posiljke.
 
Mnogo je rano da razmisljas o tome da te ispalio...zaista nekada to pracenje kod nekih ne funkcionise kako treba...

Poslato sa Nova 5t

ipak je ispalio - nakon par dana od pisanja poruke, javio je da kao posiljka nije prosla security check i da otvorim dispute kako bi dobio refund. Kod lopova pracenje zaista ne funkcionise kako treba.
 
Da li je mozda neko imao problem sa porukama na AE aplikaciji? Samo mi vrti ovaj kruzic.. Probao sam svasta da osposobim poruke, tipa ukljucio sve dozvole, brisanje kesa, instalacije starijih verzija AE.. Kao da ga nesto blokira, imam Miui globe rom + magisk, i u magisku sam sakrio AE aplikaciju rekoh mozda je root problem... Dakle sve fercera u samoj aplikaciji, ali poruke su mi bas bas potrebne.. Kao privremeno resenje idem na browser i tamo citam iste i dopisujem se sa prijateljima kinezima :), ali nije to to ipak kao u samoj aplikaciji...
cb828e653780e6c99fc6a43afe35e08e.jpg

Edit, nije problem do adguard dns-a, u magisku hosts i to sam probao da iskljucim, mobilnu mrezu takodje umesto wifi, itd
Na original Miui-ju je radilo kako treba, da i to napomenem... Sta li sam jos zaboravio da probam neka me neko uputi? Ubih se trazeci i na netu, tipa reddit, ali mrka kapa, a mora da je neka sitna zackoljica koja mi nije pala na pamet...
Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
Proradile poruke i to same od sebe, nista nisam dalje cackao, eee svasta... :)
67d5190c5e742ae1888bef2ccb4d5bb1.jpg


Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
ipak je ispalio - nakon par dana od pisanja poruke, javio je da kao posiljka nije prosla security check i da otvorim dispute kako bi dobio refund. Kod lopova pracenje zaista ne funkcionise kako treba.

Shvatio sam posle prvog puta da su ti popusti previse cesto u stvari sarena laza.
Mene su jednom zavrnuli za 15 ili 20% od cene vibromasazera i od tada se ne trudim vise da se bakcem s time.
Gomile ljudi su ostali bez porudzbine i popusta koji su potrosili na kupovinu da bi im bilo receno kako ne salju iz bilo kog razloga, nakon toga cekali (ko zna koliko) na povrat novca, nerviranje...
 
Kupone tek nema smisla skupljati.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Kuponi se skupe baš lako, i itekako ih ima poente iskoristiti.
ea983c88d39bbfb03f93bc58d009beb6.jpg
 
@ bakara

Pa zar moramo bas na svim temama da ponavljamo jedno isto ???
 
ja se nisam pozivao na popuste i kupone. klasicna porudzba, nije hteo da posalje, trazio da doplatim jos $4 da bi kao poslao, i posle 'poslao' i bez toga, sa nepostojecim trackingom, tj nije poslao. jos cekam dispute. sto se mene tice, aliex do daljneg ne gledam, ne vidim smisao u pogadjanju. godinama nije bilo problema, a sada je postao divlji zapad.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
@ neo geo
Kontaktiraš korisničku službu i pošalješ SS gde ti je tražio doplatu a ako je seller shiping metod možeš da otvoriš dispute kad hoćeš i čekaš odgovor prodavca koji će ti kmečati da je poslao, da već ima štetu na toj porudžbini i sl. i da zatvoriš dispute, poslaće ti ponovo ili čekaj samo što nije stiglo. Tražiće ti PayPal da ti uplati ali tek kad zatvoriš dispute :D. Uplatio si Aliju i čekaš od njih povrat i boli te uvo. U dispute okačiš SS da ta pošiljka ne postoji ili je poslata na drugu adresu šta li je već sam znaš
 
Pitala sam prodavca da doda jos jednu opciju za shipping, ukoliko može (neko je to uradio na ovom forumu), ali mi je skoro svaki prodavac rekao nesto tipa "place an order" a ja cu promeniti cenu. Ja sam odgovorila da imam samo opciju "pay now". Kasnije sam procitala na reddit-u da treba da se ide na pay now, ali da se izabere drugi nacin plaćanja i jos 100 koraka. Mora da postoji neki drugi nacin?
 
Nazad
Vrh Dno