Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Ideš na open dispute čitaš i pratiš šta treba da klikneš. Tražiš full refund (napišeš tu cifru koliko si platio), dodaj opis i fotografije ako treba i vratiće novac. Ne treba da pristaješ na nikakve Paypal-ove.

Kada ti prihvate onda će trebati 3-20 dana da legne novac. Meni je 2 puta vraćeno 4. dana.

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Jel može savet?
Kinez mi kao poslao proizvod ali je pošiljka failed, sada mi nudi povraćaj novca na PayPal ili ponovno slanje u roku od 20-45 dana. Ne bih da me vozi nego bi odmah povraćaj na račun. Mogu li ja sada nešto uraditi preko Alija?

Imao sam slican slucaj gde je tako posiljka bila bez ikakvog statusa posle je doslo kao seller cancelled..Samo dispute vratice novac ali odmah ili isto kontaktiras customer care i operateri Alija to odrade i vraca se novac odmah..Posto ako radis nesto sa prodavcem van Alija onda nemas nikakvu zastitu..
 
Imao sam slican slucaj gde je tako posiljka bila bez ikakvog statusa posle je doslo kao seller cancelled..Samo dispute vratice novac ali odmah ili isto kontaktiras customer care i operateri Alija to odrade i vraca se novac odmah..Posto ako radis nesto sa prodavcem van Alija onda nemas nikakvu zastitu..

Ja sam imao slucaj da je slanje propalo iz nekih razloga (shipment cancelled). Prodavac je rekao da je kompletna posiljka vracena sa carine iz nekog razloga. Ponudio se da ponovo posalje i ja sam mu trazio da mi posalje novi tracking number. To je i uradio i ubrzo se videlo da je stvarno poslata.
Stigla je redovno i cak je ubacio sve duplo(neka elektronika bila od 4-5 dolara). E sad verovatno ne bih rizikovao sa necim skupljim ali ovo je pozitivno iskustvo.
 
Meni je pisalo da je prodavac otkazao posiljku a caK je poznat prodavac Totolink nije on ponudio nikakvo resenje Ali je odmah refundirao..A prodavac mi je cak dao pozitivnu ocenu

Da li je neko odavde narucivao displej za Iphone kakav je kvalitet..
 
Poslednja izmena:
Kako vidite koje su vase oceme i da li vam je dao pozitivnu ili negativnu?
 
@bobanbg9


Na kompu : Manage Orders - Manage Feedback - Published Feedback

Vidis komentare i ocene.

Prodavci veoma veoma retko daju negativne ocene , ali ako dodjes
u konflikt sa nekim ili mu se ne svidjaju tvoji komentari dobijas blokadu - tj. onemoguci ti kupovinu.
 
Nije vezano za AliExpress, nego za GearBest. Valjda neće smetati... ako ima tema dajte mi link i prebacite.

Juče mi je stigao punjač i type-C kabl za telefon. Uzeo sam Xiaomi 5V 2A, istih karakteristika kao fabrički od Mi A1. Samo što je ovaj sa EU utikačem, a fabrički je kineski uz adapter za EU priključnice.

Problem je u tome što kada se priključi dešava se kao da neko punjač uključuje/isključuje svake sekunde... Stigao je bez fizičkih oštećenja, ali je unutra na delu gde se konektuke sa kablom bilo malo parče plastike, koju sam ja sklonio. Ali problem je ostao isti. Novi kabl sa fabričkim punjačem puni normalno, a fabrički kabl sa novim punjačem isto prekida kao što sam gore napisao.

Šta sad raditi? Ja ne vidim kako poslati poruku prodavcu ili pokrenuti proceduru za povraćaj novca... (Kao što ima na AE)

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Možeš da otvoriš ticket na GB, što je pandan disputu as Alija.

Послато са Mi A2 Lite уз помоћ Тапатока
 
Video sam to. Ali evo tek sad sam pronašao gde kliknuti.
Interesuje me može li snimak da im se pošalje? Pošto ne znam kako drugačije dokazati... Meni samo fotografije može da označi

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Okaci na youtube pa im prosledi link ,oni su valjda iz HongKonga pa nemaju restrikcije za youtube .
Ako ti je prva reklamacija trebalo bi da uvaze (marketing) , meni su za staklice za tel . dali full refund samo zato sto sam dao 3 zvezdice pri pisanju opisa a nisam se oficijelno ni zalio
 
Spremio sam tekst. Sutra ću da snimim i pošaljem, pa ću videti šta će biti. Prva porudžbina preko njih i na žalost odmah reklamacija.

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ako cancelujem order jer mi je processing time predugačak (10 dana) da li pod obavezno dobijam refund ili samo ako prodavac prihvati?

Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk
 
Kakva glupost, 12 dana sam dobio processing time nakon narudžbe i sad ne mogu da odustanem. Tj cancelovao sam odmah order ali prodavac kulira i sam odradi resume.
 
Moras pogledati razlog ako je odbio cancel ..Moguce da je napisao da je poslao a nije azurirao podatke o slanju..
 
Jel nekome stiglo nešto od kupovine za anniversary? Jeste bio štrajk pošte nego nije pošiljka još stigla u zemlju.
 
Ja imam nekoliko još od početka marta, ništa nije stiglo.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
 
Od anniversary-ja su mi stigle neke led sijalice za auto (pre dva dana), išle preko AliExpress Standard Shipping... I bluetooth slušalice QCY QS1 preko Singapore Post, vidim da su stigle juče kod mene u poštu, ali ih još nisam preuzeo.

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav, ako neko ima iskustva sa poručivanjem robe sa Aliexpress-a na ime firme (znači u komercijalne svrhe) molio bi ga da mi pomogne.
Evo konkretno: ako bi plaćao na Aliexpress-u kao firma postoji opcija Wire transfer tj. plaćanja putem Swift-a. Kada se izabere ta opcija dobiju se instrukcije za plaćanje sa swift kodom i sl. Problem je što se plaćanje ne vrši direktno prodavcu već Aliexpress-u ili Alipay-u koji novac prebacuje prodavcu tek kad kupac potvrdi da mu je roba stigla.
1. Da bi izvršio plaćanje transferom tj. Swift-om (nadam se da pravilno upotrebljavam terminologiju) potreban je predračun od prodavca. Da li će banka prihvatiti predračun od prodavca ako se plaćanje vrši Aliexpress-u? Tako je navedeno u instrukcijama za plaćanje.
2. Prilikom carinjenja potrebna je faktura od prodavca i dokaz o plaćanju tj. Swift. Opet isto pitanje: da li će carina prihvatiti i ta dva dokumenta?
3. I treće: da li se to knjigovodstveno može proknjižiti. Znači faktura od prodavca (sa podacima firme od koje roba stiže) i swift na ime Aliexpress-a?

Unapred hvala i pozdrav!
 
@nagard

Nema pravila

Pojedine narudzbine porucene krajem marta su stigle , a neke iz perioda 20.02 - 5.03 nisu
( CN,SG,TR,MY,BE Post )


@ AcoDrda

AE ne funkcionise tako i od prodavca neces dobiti racun.
Sa firmama - distributerima stupi u kontakt preko Alibabe ( gde je izbor robe jos veci i ima sve ono sto i na AE samo se prodaje na veliko )
 
@nagard

Nema pravila

Pojedine narudzbine porucene krajem marta su stigle , a neke iz perioda 20.02 - 5.03 nisu
( CN,SG,TR,MY,BE Post )


@ AcoDrda

AE ne funkcionise tako i od prodavca neces dobiti racun.
Sa firmama - distributerima stupi u kontakt preko Alibabe ( gde je izbor robe jos veci i ima sve ono sto i na AE samo se prodaje na veliko )

Možda grešim ali mislim i da je tamo princip isti. Plaćaš Alibabi a fakturu dobijaš od prodavca. Suština mog pitanja je da li se te dve stvari mogu proknjižiti i sl. A i ne govorim o kupovini na veliko. Uvek možeš kupiti jednu stvar kao firma. Suština mog pitanja je u tome. Verujem da je neko poručivao nešto.
 
Poslednja izmena:
@ AcoDrda
Mislim da bi trebalo da ideš preko Alibabe.

Jedan klijent je naručivao barkod čitače, preko Alibabe, i banka im je preporučila da posao obave preko kartice, navodno je lakše.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Jel imao neko ovakvo iskustvo sa aplikacijom 17track? Da li je stvarno neki problem sa pošiljkom ili je neka greška? U pitanju je jakna za psa, ništa lomljivo. Na stranici pošte piše samo prispeće još od srede.
b4b25d086f2d85bfa05e533e8bc7fef3.jpg


Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
@ AcoDrda
Mislim da bi trebalo da ideš preko Alibabe.

Jedan klijent je naručivao barkod čitače, preko Alibabe, i banka im je preporučila da posao obave preko kartice, navodno je lakše.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Ama lakše je plaćanje karticom naravno nego će carina da traži swift I fakturu.
 
Pisano je vec bezbroj puta !!!

RxCN.jpg

@bojilica
@Dejan.

Posiljka je u Pekingu i krece sa ka terminalu odakle polece za Srbiju


Pratite na https://postal.ninja/en


@AcoDrda

Posavetuj se sa knjigovodjom , jer mozes da imas niz problema....
 
Nazad
Vrh Dno