Šta je novo?

Pecom 32 ROM po prvi put na internetu (valjda...)

zzarko

Čuven
Učlanjen(a)
13.10.2003
Poruke
1,745
Poena
695
Pošto se još odavno poznajem sa Mićkom, autorom MESS Pecom 64 emulatora, on mi je svojevremeno rekao kako nigde nije uspeo da nabavi ROM od Pecoma 32. Za Pecom 64 je imao 4 različite verzije, ali za ovaj - ništa. Pre oko godinu dana, našao sam u oglasima jedan Pecom 32, kupio ga, i pozvao Mićka da iščita eprom. Mašinu je neko očigledno krenuo da čerupa (jedan integralac je bio izvađen) i nažalost se ispostavilo da mu je eprom obrisan.

Prošle nedelje sam kupio još jedan Pecom 32, nadajući se da ću ovaj put biti bolje sreće. Kada sam uključio mašinu - nirvana. Prilično sam se iznervirao. Juče sam se našao sa Markom, našli smo kako je jedna žica unutra prekinuta. Spojili žicu i - dobili sliku :)

Mićko je danas navratio do mene, napravio je image ROM-a za Pecom 32 i uskoro će biti dostupan javnosti (čekajte Markov post), a postaće i deo sledeće verzije MESS-a (moje današnje dobro delo :) ).

P.S. Ako smo omašili stvar i ovaj ROM se već nalazi negde, izvinjavam se za dizanje lažne uzbune...
 
Evo ga i ROM za Pecom 32. Može da se skine sa http://www.8bitchip.info/pecom/pecom32.zip

Zanimljivo bi bilo da neko, ko poznaje asembler za CDP1802, vidi u čemu su razlike između Pecom 32 i Pecom 64 rom-a. Ja koliko sam video na brzinu, ima razlike u komandama, i jedan popriličan blok od oko 250 bajtova je različit. Ostatak je generalno isti, bajt za bajt.
 
Imao sam jedan Pecom 32 pre par godina. Na žalost, nisam uspevao da ga uključim i nisam otkrio u čemu je problem. Otišao je tako neispravan u nekoj razmeni.

Lepo je što je ROM dostupan na internetu, verujem da će koristiti mnogim ljubiteljima retro računara.
 
Ovo je bilo baš brzo! Mićko, svaka čast! Evo screenshot-a inicijalne verzije Pecom 32 emulatora:
0000.png
 
MESS je od 2015-te deo MAME emulatora, pa kad skineš MAME imaćeš i emulator za Pecom.
 
Nazad
Vrh Dno