Šta je novo?

Nokia Lumia 630

a) pre kupovine proveriš da li je zaključan, na licu mesta ubaciš karticu i probaš

b) zašto bi iko sa S3 prešao na ovo mudo?
 
^^ Možda nema novac za neki bolji model a želi da promeni sistem I koristi wp. To je bar kod mene slučaj...
 
Ali S3 je tri puta bolji, malo je s konja na magarca.
 
Telefon uopšte nije loš. Naročito pošto je u Telenoru praktično džabe. Ako je neko imao "zlu sreću" da naleti na neki felerični S3 (a kojih je bilo dosta), onda njemu S3 nije nikako 3 puta bolji :)
Danas sam uzeo L630. Poredio sam ga malo sa S4 (model 9506); naravno, bolji je ekran na S4 i nisu baš za direktno poređenje, kao što im i cena nije ista. Sa druge strane, nije ništa sporiji od S4 prilikom kretanja kroz meni, otvaranja imenika, mejlova i sl. (igre nemam ni na jednom telefonu).
Andoid sa 512MB ram memorije više ne bih smeo da kupim...
 
Poslednja izmena:
a) pre kupovine proveriš da li je zaključan, na licu mesta ubaciš karticu i probaš

b) zašto bi iko sa S3 prešao na ovo mudo?

Druže meni je bio potreban novac za nešto treće na telefon nisam hteo da trošim skoro ni dinar a ugovor mi istekao i idealna prilika za prodaju S3,jer je bio očuvan ko nov bukvalno,ova nokia mi je bila najbolja kupovina uz manji paket,a stvarno me oduševio:)
 
to ti ne garantuje da će i tvoj primerak biti otključan. može samo da ti da nadu. traži od prethodnog vlasnika da to uradi, pa mu veruj na reč. mislim da su ovde ljudi javljali kako su 930 i 630 u telenoru otključani, uvoznik pin. pitaj prodavca ko je uvoznik, eto ako je pin, imaš nade da je otključan.
 
to mnogo laguje stvarno. ostaje mi da pomislim samo da su namerno tako stavili, nemoguće da znaju, a da ne preduzimaju ništa po tom pitanju.
 
to mnogo laguje stvarno. ostaje mi da pomislim samo da su namerno tako stavili, nemoguće da znaju, a da ne preduzimaju ništa po tom pitanju.
Tu glupost izaziva s voice. To nije lag nego telefon ceka da vidi da li ces uraditi dvoklik pa da aktivira s voice. Inace moze da se iskljuci.
 
Poslednja izmena:
Pretekao me covek...inace iznenadjujuce koliko korisnika tog modela ne zna za to. Sad, meni je s3 jedan od najodvratnijih modela, i ne volim samsung (nisam strucnjak ali sam stekao utisak da nisu kvalitetni, mnogo prica o slomljenim ekranima a i ono sa plocama), niti sam fan njihovih ekrana, a slag na tortu je interfejs, uopste nisam zadovoljan brzinom istog, ali budimo realni, ko zna da izvuce maksimum iz androida, moze to super da radi, i ipak je na S3 bolji ekran, kao i kamera. No dobro, reako covek razlog, idemo dalje...
 
Kao sto rece covek, S3 bolji ekran i kameru, i ja bih tu stavio tacku. To sto S3 ima 1GB rama a lumia 512 rekao bih da dodje na isto..
Hvalite toliko telefone a necete da budete realni, ili nisi ni koristio pa svaki ciga svog konja hvali. Lumia 630 radi bolje i fluidnije od S3 u svakom pogledu.. Licno sam cackao oba modela, i TouchWiz na S3 mi je blago katastrofa, jednostavno nekad previse baguje..
 
Prosto mi je neverovatno da L630 moze da se poredi sa S3
 
Pa sad...mozda samo u tom radu. Ja sam video kako Note 2 trokira u music player-u i Core kako trokira u porukama, to na 630 ne mozes videti. Znam neke ljude koji imaju S3 i cini mi se da je spor, ali to su prosecni korisnici, ko zna kako ga koriste.
 
a što google neće da napravi svoje aplikacije za wp? za ios ima...

Pa ako bi MS odbacio i ne bi naplaćivao neke patente androidu, verujem da bi Google rado napravio njihove aplikacije za WP. Pa MS zaradi 20 puta više para od toga nego od prodaje svih WP telefona. Kakav bi to dil bio.

ali budimo realni, ko zna da izvuce maksimum iz androida, moze to super da radi, i ipak je na S3 bolji ekran, kao i kamera.

krastavac ko zna, a malo je takvih, tako da će se pre ljudi opredeliti za lošiji telefon ako treba samo da nešto ne rade. Ko zna, sigurno neće bacati pare ili prelaziti na nešto lošije.
 
Poslednja izmena:
Mala pomoć za L630.

Imam problem pri pisanju novog reda, ovo mi se dešava samo kad pišem tekst za SMS ili Viber, dok tekst za E-mail izlazi normalo.
Primer, napišem klasičan SMS ili poruku u Viberu:

- Test 1
- Test 2
- Test 3
- Test 4
- Test 5

Primaocu poruke izlazi tekst: - Test 1 - Test 2 - Test 3 - Test 4 - Test 5

Koristim isti taster za novi red kao pri pisanju mejla i nemam taj problem. Isti slučaj je bio i na HTC HD7 (WP 7.8).
 
Pozdrav !!! Treba mi savet od ljudi koji koriste ovaj telefon. Dvoumim se izmedju ove nokie i huawei ascend G630. Ovaj drugi je malo skuplji u telenoru, oko 2000 din u okviru pretplate od 1500 din. Po specifikacijam huawei je bolji, bolja kamera , ram memorija i bolji ekran. Koliko je to primetno u svakodnevnom koriscenju i kako su se huwei telefoni pokazali do sad ??? Hvala !
 
Nije ti ovo tema za takva pitanja..
 
Ekran je OK za surf?

Ako mislis na rezoluciju, imam na poslu 625 i apsolutno mu nista ne fali, ne vide se pikseli ili kako neko zna da lupi.. A 630 ima vise PPI od 625.

Juče sam u Telenoru čačkao taj telefon.
Na oko deluje OK, brz, ekran deluje dobro kod tih početniih ikonica i krupnih natpisa
Meni, odnosno ženi bi najviše odgovaralo da je dobar za surf, odnosno da je ekran odličan.

Na žalost nije... Jako je loš.
Kad ga uporedim sa Xperia U koji je mator 3 godine i kojeg sad imam, rezolucija je ista, a za ceo inč je veći od XU. (3,5" u odnosu na 4.5")

Imao sam vremena, otišao recimo na vesti B92 i začudio se kako su mutna slova. Mislio sam da je to neki loš font IE-a, ali nije.
Isti sajt sam otvorio kod mene ne XU (imamo isti tel) i slova su bistrija, tanja i čitljivija.

Ti pikseli koje pominješ se itekako vide na L630!
Loš je telefon bar što se ekrana tiče.
 
XU ima 280ppi a 630 218ppi.. naravno da ces primetiti razliku :)
 
razlika je ogromna i neverovatna.
Za one sa slabijim vidom je OK L630, veća su slova na istoj stranici.
Ali ako se "odzumira" neki tekst, web stranica, da što više stane na ekran, tada su slova baš primetno mutna.

Meni ne treba veći displej da ne bih nosio naočare, nego da bi stalno više "materijala" odjednom radi lepše i lakše preglednosti.

Naravno, to je samo moje iskustvo.
I monitori su mi jako bitan deo računara, pa imam dva po meni vrhunska monitora.
Dok recimo moj ćale ili brat ne primećuju razliku između recimo mog Samsunga 971P i tamo nekog njihovog buđavog 19inčnog monitora.
Ni taj monitor ne bih menjao, ali mi je kao i kod telefona, bitna veća rezolucija i veći ekran pa uzeh Dell-a iako i dalje tvrdim da ovaj matori samsung sa PVA panelom ima mnogo lepšu sliku
 
Poslednja izmena:
Svaka čast na vidu. Ja sam ga uzeo telenoru (pa prodao sutradan). U međuvremenu sam ga malo upoređivao sa Galaxy S4. Slažem se da ekran nije baš za poređenje, ali svejedno nisam stekao loš utisak o L630.
 
Pitanje za ove koji su uzeli telefon u telenoru, šta sve ide uz telefon, da li idu slušalice ili samo punjač ?

Vidim na klipovima da je punjač iz jednog dela, ne može se koristiti za povezivanje sa pc.
 
Poslednja izmena:
Pitanje za ove koji su uzeli telefon u telenoru, šta sve ide uz telefon, da li idu slušalice ili samo punjač ?

Vidim na klipovima da je punjač iz jednog dela, ne može se koristiti za povezivanje sa pc.

Nema sluške,punjač iz jednog dela,maksimalan štek :D
 
OK je telefon,nema šta da se priča tu mnogo za ovaj cenovni rang,meni odgovara lepo radi bez bagova za sada itd,baterija ono klasika 1dan uz neko normalno korišćenje,lepo i izgleda kao da košta nešto više ;),sve u svemu dosta solidan za ove pare i koristiće fino u narednom periodu.Jedino što mi manjka u odnosu na Android je nedostatak Intesa Mobi aplikacije a to je druga priča...ostalo sve ima na W8 i radi kako treba na ovom tel.
 
Nazad
Vrh Dno