Šta je novo?

Nokia Lumia 630

Pa ne znam tacno sta ti treba, ne koristim hangouts ni na kompu, i dalje koristim onaj klasicni talk iz gmaila.. Sa tim kontaktima mozes da chatujes, nema video ili sta vec ima u hangouts..

IM+ radi pouzdano dok radi, jednom u mesec dana skroz izgubi konekciju pa opet proradi..

Samo chat, nista vise nije od interesa.
 
Onda skini IM+, ja imam placenu verziju i nisam siguran koje je ogranicenje u besplatnoj, mozda cak i da ne radi push.. ali nisam siguran. Radi dobro kazem, nekad izadje poruka da je izgubio konekciju pa je dovoljno samo da udjes u aplikaciju i da opet radi narednih mesec, dva, tri, a nekad ne radi ceo dan itd..
 
Poslednja izmena:
Hvala za sav info, prenecu dalje kome treba (kao sto se moze videti iz potpisa, nisam ljubitelj MS Nokie).
 
Verovatno se sve vec zna o ovom fonu, ali da napisem poneko zapazanje...

HW:
1. Zadnji poklopac je prakticno ko futrola za telefon, jer ga obavija celog. Ne bi bilo strasno da nije krs kvaliteta. Iskreno, video bih da li ima na netu neki kineski back cover, ali gumeni, posto je vec ko futrola, da onda ima i neku zastitnu funkciju.
2. Rezolucija ekrana je ok, sve dok se gleda u pocetne kockice i aplikacije sa slovima koja zauzimaju trecinu ekrana. Kad krene surf, oseti se nedostatak, ipak je na 4.5in.
3. Cini mi se da je neko vec rekao, na vrhu ekrana na beloj pozadini se primecuje neravnomerno osvetljenje. Zapravo izgleda ko tamne mrlje.
4. Steta sto nema 1gb rama, oseti se da fali. Kad su mogli na L525 da stave za tu cenu, trebali su i ovde, ali sta je tu je.
5. Kamera, sasvim solidna i najprijatnije iznenadjenje i odlicna app

SW:
1. Skrol je nekako spor i neosetljiv, kad treba brzo da se stigne do kraja neke duze liste bas se primeti i smeta.
2. Settings je do te mere nabacan i neorganizovan da sam mislio da me neko zeza :) Udjem u neku opciju da bi me docekao jedan switch i kraj. Nista nije grupisano
3. Quick settings/notifications super sto su ubacili. Treba jos data, 2g/3g switch i vise od 4 komada i bice to odlicno. I da wifi switch bude on off, a ne precica do setingsa.
4. Opcija za vise plocica na pocetnom ekranu je odlicna, jos samo da omoguce da se plocica razvuce na barem 6x2 ili 6x3. Navikao sam da imam veliki kompletan kalendar sa podsetnicima (na pocetnom ekranu)...
5. Tastatura se nesto sporo okrece. A u landscape nije preko celog ekrana...cemu!?! Valjda moze ili ce moci da se skine neka druga sa store-a, nesto je najavljivano koliko se secam.
6. Bedak sto nema youtube i twitch zvanicni i malo vise free alternativa za ostale app, ali bice vremenom.
7. Za ovo sam se slogirao :) dao sestri da pogleda fon, dodjem posle minut, a ona na mom fb-u?!? WTF! Fb ne posecujem, nisam nigde ukucavao sifru, preko fb app trazi sifru, ne moze da se udje tek tako. Jedino sto mi je palo napamet je da mi je preko maila za koji mi je fb vezan usla BEZ potrebe za sifrom.

Sve u svemu, kome odgovara wp, za te pare je odlican.
Ja ipak ne mogu. Uzeo, isprobao i prosledio dalje... Nadam se da cu moci da L930 uzmem u razmatranje sledece godine
 
Za ovaj problem sa osvetljenjem videh i po netu u skoro svakom testu a i na 2 modela koja sam video uzivo, neverovatno da tako nesto prodje...za komentar oko zadnje maske se ne bih slozio, izgledala je dosta cvrsto..svejedno, ja sam planirao da uzmem ovaj telefon, al' cu ipak sacekati da mu padne cena ili mozda kupim neku alternativu ako uspem da nadjem
 
Ako su to ove 'tamne mrlje' ko kod mene na 520, onda stvarno preterujete :) Nije vredno pomena koliko se jedva vidi..

Jos uvek mi nije jasno kakve veze ima proximity sensor sa double tap-om. Zar taj senzor nije gore, negde gde bi trebala da bude prednja kamerica, i kakve on ima veze sa elektrikom ekrana i dt-om.. Vidim da su im iste cene na Telenoru na mom paketu, samo zbog ovoga ne bi mogao da se odlucim za 630..
 
Poslednja izmena:
Ne znam ni ja kako double tap može da bude povezan sa prox senzorom... Ali meni double tap toliko nije bitna stvar da je to strašno. Nokia N9 je imala to, pa ne vidim nešto da su se ljudi pomamili da je kupe. Sat na početnom ekranu dok je telefon u stand by je već korisna stvar i jako sam se navikao na to.
 
Negde sam procitao da dt ne radi zbog proximity senzora, mozda je zbog neceg drugog, ali sigurno nema dt. Inace telefon radi super, glatko I u nekim aplikacijama dosta brze od moje 525-ice.
Moguce je da je delom sto ima cyan, ali verovatno zbog procesora.
Koliko znam ne podrzava ni glance, nemam pojma sto.
Sestra mi kaze da mu je baterija prilicno dobra (ceo dan net/wi-fi) uz dosta dopisivanja (sms,messenger,whatsapp...) I muzike I ostane joj 30% uvece. Ona je izgleda bas zadovoljna.
 
Ja sam siguran da nema dt i glance zbog CENE :)
 
Glance ne radi zbog nedostatka senzora. Senzor za osvetlenje primćuje da je telefon izvađen iz džepa ili iz fitrole i pali glance screen. DT je toliko nebitna stvar da ne mogu da veujem da ljudi zbogtoga uzimaju 520 umeto 630 iako 520 ima i manji ekran i slabiji procesor. Ali dobro svako ima svoj fetiš.
 
@hernan nije da zadnja maska nije cvrsta, vec je plastika bas loseg kvaliteta. Jos ima i dosta lufta izmedju maske i baterije (stavili su 3 ona kao jastucica da drze), pa deluje suplje...
 
Da li je moguce da ovaj telefon ima toliko slab wifi prijem? Moj otac koji zivi dva sprata iznad mene(sto znaci manje od 10m razdaljine) ima samo tackicu i eventualno jednu crtu sto razgovor preko skype-a cini skoro nemogucim,dok moja zena sa l520 ima pun prijem a ja sa mojom l820 hvatam signal bez problema na 70m od kuce.
 
Nisu toliko bitni metri nego prepreke na putu signala.
2 armirano betonske ploče "ubiju" 90% signala.
Testirajte brzinu na istoj lokaciji sa "Network Speed Test" app, i onda ćeš znati kolika je razlika između pojedinih uređaja, dok su one "ctice" uglavnom simbolične, i ne pokazuju stvarnu jačinu prijema signala.
 
Jeli ima neko neki info da li ce L630 da se pojavi uskoro u MTS-u? Hvala
 
Najveća prednost ovog fona je autonomija baterije koja posle poslednjeg apdejta od pre 2 nedelje mi gura i do 2,5 dana sa maximalnim drndanjem uključenim wifi i sve živo. Sa istom upotrebom s5 nemože ni dan da izdrži.
 
Jeli ima neko neki info da li ce L630 da se pojavi uskoro u MTS-u? Hvala


MTS i Nokija. Ljudi nisu sposobni ni aplikaciju za kontrolu troškova za WP da naprave. I ova priča o njima i Appleu je čini mi se žvaka. Kad je potpisan navodni ugovor a još uvek ništa of iPhona. Čekamo T-mobile i onda će sve doći na svoje mesto.
 
Nisu toliko bitni metri nego prepreke na putu signala.
2 armirano betonske ploče "ubiju" 90% signala.
Testirajte brzinu na istoj lokaciji sa "Network Speed Test" app, i onda ćeš znati kolika je razlika između pojedinih uređaja, dok su one "ctice" uglavnom simbolične, i ne pokazuju stvarnu jačinu prijema signala.


Agree. Na istoj lokaciji s5 pun signal i L630 tačkica i 1 crtica. Upload isti, download na lumiji brži za 2 mbita. S5 28,23, L630 30.18.
 
Agree. Na istoj lokaciji s5 pun signal i L630 tačkica i 1 crtica. Upload isti, download na lumiji brži za 2 mbita. S5 28,23, L630 30.18.
Zar na L630 nije 21mbps radio?

Btw, dobra je cena u Telenoru, tako da ću ga možda i uzeti. Da li neko zna jeli je zaključan na mrežu ili ne?
 
Zavisi... Bela je zbir svih boja... ;)

Ima maski i različitih boja u Ušću na drugom spratu, čim izađeš iz lifta... Imali su u nedelju... CT i gigatron samo crne... Bez veze...
 
@desp
u Telenoru su najverovatnije svi otključani, moj je otključan, uvoznik pin computers
 
Telenor i Vip su svi otkljucani!!! Pozdrav
 
Da ne otvram novi thread. Od juče mi se dešava kad pritisnem power dugme da pozovem lock screen, pre pojave lock screena nekih 2 sekunde piše "nastavljam dalje" pa se tek onda pojavi lock screen. Sve su aplikacije pogašene u pozadini. Jel zna neko zašto se ovo dešava ?
 
Poslednja izmena:
Postoji li nacin da se na ovom telefonu aktivira swype na srpskom?

I da li postoji neka prodavnica krekovanih programa i igara? Da se moze koristiti bez nekog velikog cimanja?
 
Poslednja izmena:
Da ne otvram novi thread. Od juče mi se dešava kad pritisnem power dugme da pozovem lock screen, pre pojave lock screena nekih 2 sekunde piše "nastavljam dalje" pa se tek onda pojavi lock screen. Sve su aplikacije pogašene u pozadini. Jel zna neko zašto se ovo dešava ?

Jbl vas ta aplikacija vise :) Live lockscreen betu izbrisi, i onda udji u Kids corner i deaktiviraj je i tu.

Postoji li nacin da se na ovom telefonu aktivira swype na srpskom?

I da li postoji neka prodavnica krekovanih programa i igara? Da se moze koristiti bez nekog velikog cimanja?

Ne.
 
Nazad
Vrh Dno