Šta je novo?

Nokia Lumia 630

Ako ti nije bitna led diodica ja bi svakako probao L630. Ipak je najnoviji model sa novim procesorom. Da ima 1gb rama i led bio bi savrsena kupovina (ali su ga namerno osakatili da ne bi poremetio prodaju boljih modela)
 
Super ako su sredili bateriju, ono je bas bilo jezivo. Amoled je stvar ukusa...
 
Ako ti nije bitna led diodica ja bi svakako probao L630. Ipak je najnoviji model sa novim procesorom. Da ima 1gb rama i led bio bi savrsena kupovina (ali su ga namerno osakatili da ne bi poremetio prodaju boljih modela)


Kakva led diodica? :)
 
Meni stiže l630 dual sim za sat vremena
 
Juce burazer produzio ugovor sa telenorom i uzeo je tel za 1din, sta znam nije los, izgleda vrhunski ali su mu karakteristike jako jako cudne, razumem da nema blic, ali sto 512 rama i sto nema senzore to vala ne mogu da razumem. Inace telefon jako lici na iphone 5s ili onaj plastikaner 5c. Inace ovo je prvi put da ne znam sta mislim o telefonu niti je los niti je dobar dok sam npr sa l520 odusevljen.
 
Pa nemam pojma ali opet kazem telefon je nekako cudno osakacen, iako izgleda jako lepo i mozda mi je jedan od lepsih telefona koje sam imao prilike da vidim neke stvari mi nisu jasne, jbt l520 ima onu foru kucni da otkljucas a ovo cudo ne verovatno zbog nedostatka tih senzora. Ekran mi je isto bolji na 520 nego na ovom, manje se primete pikseli.Bice ovo jako popularan tel ali za posebnu grupu ljudi, mi cemo ga zadrzati jedino zbog navigacije
 
Koju boju je uzeo?
Ako je oranz, dali je glosy plastika ili mat?
 
U telenoru samo crni mat ima, inace mat boja znaci da je single sim ako je glosy to je dual sim
 
512 rama ima zbog klase kojoj propada jer treba i novu "720" da izbace. Ekran je "losiji" tj primete se vise pikseli sto je i normalno jer je ovde 4.5" ekran a na 520 je 4". Sto se senzora tice, ustede u proizvodnji. Zato i kosta koliko kosta i kao takav ce sigurno da bude mega popularan jer je dokaz upravo 520 da tih 512 rama nije ogranicavajuci faktor za WP.
 
Da, razumem klasno razdvajanje sa memorijom, kamerom, prostorom, ekranom ali bas ti senzori, kao da je to neki trosak a danas je stvar koja se podrazumeva...
 
Poslednja izmena:
Ovaj fon ima dosta nedostataka. Meni lično nedostaje led dioda za notifikacije koja bi svetlila pokazujući tokon punjenja da li je fon napunjen ili ne. Hardver nije problem jer telefon leti i windowsu. Kad se sve sabere za dual sim je dobra varijanta. U ovom cenovnom rangu oko 160e nema puno opcija.
 
Poslednja izmena:
Led diodu nema nijedna Win Nokia.. Nekima svetli Windows dugme ali ne znam u kojim situacijama, mislim da nije tako kako tebi treba..
 
Pa ovo mi je prvi win phone posle omnie koja je radila na win 6.5 tako da to nidam znao. Ali je to svakako minus
 
Jeste.. pricao sam to davno, neki misle da je Glance screen (koji ne podrzavaju svi telefoni) bolja opcija, ne bih se bas slozio.. Ceesto me dovede u nepotrebnu situaciju kad propustim neki poziv ili poruku a telefon onako mrtav bez ikakve diodice (koja kosta 5 centi) da me obavesti..
 
Pa nemam pojma ali opet kazem telefon je nekako cudno osakacen, iako izgleda jako lepo i mozda mi je jedan od lepsih telefona koje sam imao prilike da vidim neke stvari mi nisu jasne, jbt l520 ima onu foru kucni da otkljucas a ovo cudo ne verovatno zbog nedostatka tih senzora. Ekran mi je isto bolji na 520 nego na ovom, manje se primete pikseli.Bice ovo jako popularan tel ali za posebnu grupu ljudi, mi cemo ga zadrzati jedino zbog navigacije
Da li to znači da kada telefoniraš i prineseš telefon licu on ne ugasi displej?
 
Iskljuci ali je softverski regulisano da on prepozna uvo. U praksi cemo videti kako radi, u startu mi se ne svidja.
 
ponovicu opet totalno nenormalan kompromis radi manje cene telefona, i jos jedna stvar mi nije jasna a to je nedostatak prednje kamere, s obzirom da je ovo sad microsoft i da je skype jedan od njihovih vodecih proizvoda.
 
Poslednja izmena:
Šta označava broj u status baru pored procenta baterije. Sad mi stoji 7.6. Juče mi je bilo 6.2. I tako menja se.
 
Datum
 
Tesko da mu djida datum toliko :D
 
Imaš 8.1 ili pretpostavljaš? Na toj poziciji je datum, e sad šta je on juče video.....
 
Znam zezam se, smesno mi sto je on video juce sesti februar :)
 
Jeste datum. Nedavno je bio 2.6. Juče 6.6. Slučajno sam rekao juče

Da ne otvaram novu temu u aplikacijama trebaju mi 2 aplikacije:
Prva koja ima zvučno obaveštenje da je baterija puna 100%
Druga koja omogućava lakše menjanje zvučnih profila (vibrate,silent...isl).
 
Poslednja izmena od urednika:
1. Probaj "Full Charge Alarm"
2. Kud ćeš jednostavnije menjanje profila od ovoga kako je sada preko volume tastera?
 
Nazad
Vrh Dno