Šta je novo?

Nokia Lumia 630

Video sam danas na flajeru da je dostupan u telenoru od 15.5 sa cenom od dinar uz paket Prenesi i surfuj L. Nazalost ne pise cena za ostale pakete, al nadam se da nece mnogo da delju.
 
Nove pozadinske slike od Lumie 630.
Rezolucija je 854x480, pa su dobre za 520/525/620/625/720/820.
 
Video sam danas na flajeru da je dostupan u telenoru od 15.5 sa cenom od dinar uz paket Prenesi i surfuj L. Nazalost ne pise cena za ostale pakete, al nadam se da nece mnogo da delju.
Nema na sajtu jos uvek ovog telefona u ponudi, jedva cekam da vidim cenu.
Ima li gde da se skine taj flajer, nisam nasao na sajtu?
 
Nema puno informacija, bio sam prekjuce do poslovnice da se raspitam za cenu, ali su mi rekli da ne znaju jos. Bice valjda ovih dana
 

Prilozi

  • WP_20140515_002.jpg
    WP_20140515_002.jpg
    653.1 KB · Pregleda: 277
Poslednja izmena:
Hvala :)

Zna li se da li su zadnji poklopci glossy ili nisu, ili ima i jednih i drugih?
Po ovom klipu mi se cini da su svi osim crnog glossy. Nazalost :(
 
Stigao u Hrvatsku, cena skoro 200e... Kod nas moze samo vise da bude. Nisu normalni...
 
Stigao u Hrvatsku, cena skoro 200e... Kod nas moze samo vise da bude. Nisu normalni...
Kako je na GSMarena.com najavljivana cena 150e a u pitanju je pocetna... ovo je za mene i ocekivano.
Samo uporedite hardwer spec. sa starijim modelima, potom i cenu i to je to.
 
Ako bude 200 evra, bice promasaj, sad moze da se uzme lumia 525 za nekih 120, a cena moze samo da opada. Ocekivao sam oko 150 kao sto su najavljivali.
 
I zasto bi neko uzeo ovaj model uzmesto 625? Skoro isti ppi, veci ekran, hardver egal a jeftinija 50 evra (na oglasima).
 
Ja sam neko kome nema smisla da za mobilni telefon da vise od 100e i siguran sam da takvih, iz raznoraznih razloga, ima mnogo. Pratim u poslednje vreme Lumije i svidja mi se ono sto nude, a posebno sam se zainteresovao bas za ovu dual sim varijantu i bio sam spreman da prekoracim magicnu cifru. Ali ovoliko nema sanse da im platim, okrenucu se ipak nekom dual sim Androidu a ako ni tu ne nadjem nesto optimalno, tu je Asha 200...
 
Poslednja izmena:
Şvaki tel kad izadje kosta vise nego sto zaista vredi. Nema smisla kupovati tel na dan izlaska. Posle par meseci cene padnu i 50%. Tako da mislim da ce 2 meseca od izlaska kod nas cena biti max 150e u oglasima sa telenora. Jako je samo glupo sto nema led blic. Mislio da je to najveca zamerka po meni. Inace bece skroz ok ponuda za 150e.

Osbourne: za 100e neces naci ni nov android koji je dual sim da bar iole ok radi.
 
Lumia 625 uz paket PiS L kosta 100 evra, a u oglasima 150-160 evra.
Ako Lumia 630 bude 1 dinar uz PiS L, kao sto je najavljeno, u oglasima bi trebao da bude jeftinija od 150 evra.
Ili gresim?

S tim u vezi, vredi li dodati 100 evra za 625, u odnosu na 630?
Meni je prilicno bitna kamera, a 630 nema led svetlo, i snima u 720p a ne u 1080p, kao 625.
Na youtube jos nema video testova za 630, videcu da li je velika razlika u kvalitetu kamere.
 
Naravno da ne vredi dodati 100e za stariji tel koji ima samo led diodicu. Ako ti se bas hoce 625 uzmes 630 prodas i kupis 625 za iste pare :)
 
Poslednja izmena:
Da najprostije radnje ne budu frustrirajuce :)
 
G de?

Pa eto npr kad je izaso Note3 je bio oko 700e a sad je oko 400 sa 2 god garancijom sto je skoro 50% od pocetne cene.

Osbourne: Nisam mislio problema sa 2 kartice. Nego sa radom uopste. Zakucavanje, kocenje, zaglupljivanje. Mislim da trenutno za optimalni rad na androidu treba bar 1gb Ram-a i i dual core cpu preko 1 ghz
 
Osbourne: Nisam mislio problema sa 2 kartice. Nego sa radom uopste. Zakucavanje, kocenje, zaglupljivanje. Mislim da trenutno za optimalni rad na androidu treba bar 1gb Ram-a i i dual core cpu preko 1 ghz

Izvini ako te smaram, i ujedno se izvinjavam za off ali moram da pitam... :D

Da li se to odnosi na najprostije stvari tipa razgovori, poruke, slusanje muzike ili mislis na rad sa aplikacijama, multitasking, igrice?
 
Pa uglavnom na aplikacije igrice, ali ako ga prepunis aplikacijama i igricama onda ce sve raditi sporo. Ako ti ne trebaju neke aplikacije nemoj da ih instaliras i punis tel da opterecuju sistem. Medjutim ako ti tel sluzi samo za muziku pozive i poruke sta ce ti smart tel uopste?
Mislim da smo mnogo otisli u off. Mislim da ce L630 biti pravi tel za tebe ako sacekas da cena padne ispod 150e (120-30). I ne verujem da ce imati pravog android konkurenta kao sto sad nema npr lumia 520 ili 620
 
Poslednja izmena:
Kao treba da stigne u Telenor 1. juna:
Dragi korisniče,

Hvala vam na upućenom pitanju. Nakon prijema ovog dopisa, kontaktirali smo nadležne timove kako bi pružili informaciju o modelu telefona Nokia Lumia 630, koji je bio u najavi da će se u ponudu pojaviti od 15.maja. Ono što možemo potvrditi je da će se ovaj model telefona pojaviti 1. juna. Zbog dobijanja dodatne informacije, nakon što je Kontakt časopis pušten u štampu, ova informacija nije mogla biti povečena iz štampe.
 
Ja bih isao na 720. Jeste na papiru 820 jaci ali cujem da se baterija i kamera nisu dobro pokazale. Ne znam, sta ostali misle...
 
Ja znam da je 820 najbolji od navedenih opcija.
Amoled, 1GB RAM, DC 1,5GHz, 4G, dobra kamera po danu (po noći ne valja ni jedna od ovih, kao i 99% drugih mobilnih), snima FHD video, izmjenjiva baterija koja od zadnjeg upade-a 8.1 traje 2 dana lagane upotreba, ili jedan dan heavy (naravno igrice potroše bateriju za 2h bez problema).

Svi nešto hvale kameru od 720, ali ja još nisam vidio neku baš dobru fotografiju napravljenu sa tim uređajem.
Priznajem da ima dobru bateriju s obzirom na ugrađeni SoC, ali kamera nije ništa posebno.
Za neku bolju kameru treba ići na 920/925 koje imaju OIS, veći čip..
 
Ok hvala na brzim odgovorima zbunilo me to sto je L630 Quad-core pa reko mozda je bolje ali nema blic, 512MB ...
 
Dobro, amoled i nije neka prednost, meni su ekrani na 720 i 820 skoro isti. Ali nisam znao za fullhd. Pa dobro, verovatno i jeste 820 bolja kupovina.
 
Po meni je samo baterija na 820 upitna. Dakle zavisi od toga koliko je neko heavy user tako bi isla i preporuka. Uz neko umereno koriscenje 820 ce da izdrzi. Ali recimo onoliko koliko ja "trosim" 920, to 820 nema sanse da izdrzi. Licno probao, ne pricam napamet.

Ovako po pitanju svih ostali stvari 820 je klasa iznad iako je najstariji od svih.
 
Ja znam da je 820 najbolji od navedenih opcija.
Amoled, 1GB RAM, DC 1,5GHz, 4G, dobra kamera po danu (po noći ne valja ni jedna od ovih, kao i 99% drugih mobilnih), snima FHD video, izmjenjiva baterija koja od zadnjeg upade-a 8.1 traje 2 dana lagane upotreba, ili jedan dan heavy (naravno igrice potroše bateriju za 2h bez problema).

Svi nešto hvale kameru od 720, ali ja još nisam vidio neku baš dobru fotografiju napravljenu sa tim uređajem.
Priznajem da ima dobru bateriju s obzirom na ugrađeni SoC, ali kamera nije ništa posebno.
Za neku bolju kameru treba ići na 920/925 koje imaju OIS, veći čip..
Ne znam bas, 820 ima bas lošu bateriju... Ne znam da li posedujes 820, ali ja sam imao oba, bukvalno sam ga punio dva puta dnevno, to je po meni bas velika mana. Druga velika mana je sto ne poseduje gorila glass. Treća mana je sto je telefon dosta težak i nekako lako sklizne iz ruke. Ni ja ne smatram da je amoled bilo kakva prednost.
 
Poslednja izmena:
Da, imam 820 i nakon zadnjeg update-a (WP8.1) baterija nikada nije bila bolja, ja se iskreno ne mogu načuditi koliko su popravili stvar da sada traje duže nago na 8.0
Telefon sam kupio u 11/2013 i pratim razvoj od GDR2 verzije, tako da znam kako je bilo prije.
820 nema Gorilu, ali nema ni jednu ogrebotinu na ekranu, dok moj buraz ima SGS3 koji ima Gorilla Glass 2 i ima 2 ogrebotine. Pazimo podjednako uređaje, tako da Gorilla Glass nije nešto što se ne može izgrebati.
Težina je relativan pojam. Nekome je 160g puno, ali to je i dalje 25g manje od 920.
Amoled nije svakome prednost. Meni jeste prednost kao i ekipi sa GSMarene koji kažu:

"We've always said that AMOLED and the Windows Phone OS are a match made in heaven. The 4.3" screen of the Lumia 820 is taken straight from the former flagship, Lumia 900, and is quick to impress with excellent contrast and sunlight legibility.
There's no PenTile matrix to worry about here, but the sharpness of the screen is obviously not as good as on those 720p displays. The Lumia 820 makes up for that with ultra wide viewing angles and, overall, there aren’t too many better displays at this price point."
 
Nazad
Vrh Dno