Šta je novo?

Nokia Lumia 630

Izgleda stvarno traje više baterija na dp 8.1.1 .Ovo je najviše da mi je trajala do sada,i to prvo punjenje posle instaliranja dp-a.

uja9usyn.png
 
Vozim ovaj telefon vec neko vreme. Imam problem sa blutut konekcijom u autu. Konektuje se telefon na uredjaj, ali u toku razgovora se desava sledece:
- ili se zvuk odjednom prekine,
- ili pocne neko vanzemaljsko cijukanje, koje ne prestaje uopste - vec se mora prekinuti veza i ponovo zvati,
- ili se sve cuje duplo (ja sebe, a sagovornik sebe)

Ovaj blutut radi besprekorno sa nokijom 6120c (simbijan), HTC-ima, Alcatel-om, LG-jem (androidjani).

Moj utisak je da je mikrosoft izgubio ono osnovno sto telefon treba da bude, da bi se dodvorio vecini.

Unapred hvala.

Pozdrav.

PS. Kako da radi budilnik ako mi je telefon iskljucen?
 
Poslednja izmena:
To ne moze vecina smartfonova.. Mozda poneki blackberry.
 
I sta kazes, SMARTfonovi. Bas su vala smart.
 
A zašto bi neko gasio telefon , pogotovu SMARTfon ? Staviš ga u airplane mod i to je kao da je ugašen , mada je i to nepotrebno. Možeš i da stišaš ako se plašiš da te neko ne uznemirava noću.
 
Poslednja izmena:
Stavis na silent?
 
Da ne idemo dalje ali šta ako se desi neki problem pa si hitno potreban ? Bolje i da me neko uznemiri slučajno nego da sam nedostupan .
 
Prodao sam l520,dodao 10e i uzeo l630. Ako nista,ta razlika vredi makar sto je kamera vidno bolja na l630. Lepo izgleda telefoncic,nervira me najvise nav keys koji zauzimaju 6mm od ekrana,jel zna neko mogu li da budu nevidljivi prilikom koriscenj nekih app? Batery cover plastikaner obicni,mislim da bi pukao prilikom prvog pada. Procesor odlican, sve je veoma tecno. Whatsapp vise ne baguje i ne kasni sa porukama kao na predhodniku.viber mi se cini da je ok,slabo ga koristim.baterija bolja.sve u svemu,vredi ovih para
 
Da ne idemo dalje ali šta ako se desi neki problem pa si hitno potreban ? Bolje i da me neko uznemiri slučajno nego da sam nedostupan .
Ја сам и на то мислио, ако сам кући они који ме знају и којима могу да будем хитно потребан ће да обрну фиксни али се зна да се фиксни не зове у сред ноћи ако није баш баш важно. На мобилни може да позове неко ко се негде у кафани сети неке глупости па да провери, може да буде и неки погрешан позив јер то уме да прескочи тек тако и уопште не видим разлог да се цимам у неко глуво доба због глупости.

Један мобилни уме да се гаси/пали, подешен је да се гаси у 23:00 и пали у 7:00, једино што пазим да га упалим ако сам негде ван после 23:00 ... мада ме ионако већина (они који су битни) зове на други мобилни. Када у 23:00 чујем да се овај гаси, онда ручно угасим и тај други који не уме да то сам уради.

Ем ми не сметају ем батерија дуже траје. ;)
 
Ја сам и на то мислио, ако сам кући они који ме знају и којима могу да будем хитно потребан ће да обрну фиксни али се зна да се фиксни не зове у сред ноћи ако није баш баш важно. На мобилни може да позове неко ко се негде у кафани сети неке глупости па да провери, може да буде и неки погрешан позив јер то уме да прескочи тек тако и уопште не видим разлог да се цимам у неко глуво доба због глупости.

Један мобилни уме да се гаси/пали, подешен је да се гаси у 23:00 и пали у 7:00, једино што пазим да га упалим ако сам негде ван после 23:00 ... мада ме ионако већина (они који су битни) зове на други мобилни. Када у 23:00 чујем да се овај гаси, онда ручно угасим и тај други који не уме да то сам уради.

Ем ми не сметају ем батерија дуже траје. ;)

Ne znaju ljudi sta je privatnost. Kako li su generacije odrastale bez hitnih poziva posle 22h, da mi je znati.
 
Ја сам и на то мислио, ако сам кући они који ме знају и којима могу да будем хитно потребан ће да обрну фиксни али се зна да се фиксни не зове у сред ноћи ако није баш баш важно. На мобилни може да позове неко ко се негде у кафани сети неке глупости па да провери, може да буде и неки погрешан позив јер то уме да прескочи тек тако и уопште не видим разлог да се цимам у неко глуво доба због глупости.

Један мобилни уме да се гаси/пали, подешен је да се гаси у 23:00 и пали у 7:00, једино што пазим да га упалим ако сам негде ван после 23:00 ... мада ме ионако већина (они који су битни) зове на други мобилни. Када у 23:00 чујем да се овај гаси, онда ручно угасим и тај други који не уме да то сам уради.

Ем ми не сметају ем батерија дуже траје. ;)
Potpuno s slažem.
 
Treba mi pomoc oko instaliranja xap fajla. Preko kompa sam download-ovao Star wars Commander i prebacio na SD. Ali nece da mi instalira ni preko store-a ni preko file managera. Isto tako i mortal combat. Prijavljuje mi kao da je nepodrzan proizvod.
 
Jel zna neko mogu li da se uklone ili da budu nevidljivi ili transparentni NAV KEYS tj navigacioni tasteri, prilikom rada aplikacija,gledanja videa itd?
 
Ako na kompu otvoris folder music i direktno prebacis pesmu u ringtones nece ti videti,moras da je izvuces na komp pa onda u ringtones folder ili ako je vec imas na kompu da direktno prebacis u ringtones folder,samo tako moze da vidi.
Rešeno uz pomoć Ringtone maker aplikacije. Hvala u svakom slučaju :wave:
 
^^ Trenutno ne može , na htc novom može , vidim da i na novoj lumia 730 može. Verovatno će doći sa novim denim apdejtom.
 
Da ne idemo dalje ali šta ako se desi neki problem pa si hitno potreban ? Bolje i da me neko uznemiri slučajno nego da sam nedostupan .

Druga stvar, ukljucen bluetooth, a telefon na silent. I u kolima zvoni, sve se trese. Cak i ****ni sajlent ne radi kako treba, jer svi zvukovi aplikacija i delova uredjaja (kao sto je bluetooth veza) - rade.

Eto, zadovoljni korisnik "nokije".
 
Ček, zar ne treba samo tapnuti na silent za oba zvuka koji su odmah jedan do drugog? Ja uvek kad hoću da utišam, kliknem na mute zvona i mute aplikacija i stvarno ništa ne prolazi.

Što se tiče noćnog režima, mislim da su quiet hours jedna od ponajboljih stvari koje su došle u 8.1.
Meni uvek stoji quiet hours od 00 do 07h. Nijedna notifikacija od aplikacija ne prolazi zvučno (ni vizuelno na glance ekranu), a stavio sam nekoliko bitnijih osoba u unatrašnji krug koji mogu da mi pošalju SMS ili pozovu u bilo kom trenutku. Takođe, valjda može da se namesti da i pozivi van kruga probijaju ako se poziv ponovi sa istog broja nekoliko puta u kratkom vremenskom intervalu. Sjajna stvar i za odmor i za hitne situacije.
 
Jel to i dalje trazi Cortanu?
 
^^ Traži , to mu dođe njen deo , kao interests , remind me,music searches ...

Što , šta je problem , meni je uključena Cortana, location , motion data , wifi,gps,mobil data i baterija odlična , uopšte mi ovi uključeni servisi ne srču bateriju.
 
Jel mi se cini ili je Telenor opet digao cenu ovog modela?
 
Izgleda jesu . Ja sam uzeo u pis l kada je bio 1 dinar , sada je 990 u tom paketu . Poskupelo izgleda za 990. Obično to rade kada neki model ima dobru prodaju . Iznanadilo ih pa sada koriguju .
 
Ja mislim da dizu vecinu modela kojima ce ici prodaja za vreme zimskog popusta. Cisto da kad daju onih -5000 budu manje vise na istom.
 
Moguće , nisam gledao druge modele . Rade oni to a posle peglaju promocijom .
 
Da vas pitam... Je li miguce da mi se ekran suzio za jednu crtu gledajuci s gore na dole ? Mozda sam ja samo utripovao
 
Pazario sam i ja na kraju 630 DS, malo da isprobam Windows telefon. Prvi utisci su super, windows baš lepo i tečno radi trebaće mi dan, dva da pohvatam sve fore i fazone.
Naravno s' obzirom da je ovaj model jedan od jeftinijih WP telefona ima tu nekih nedostataka, ali važi ono koliko para toliko muzike. Sve u svemu prvi utisci su zadovoljavajući.

Ono što me zanima je kako prebacujete fajlove sa telefona na PC. Probao sam sa micro USB kablom od auto punjača, pošto uz sam telefon ne dolazi usb kabl. Kada povežem sa računarom telefon se puni, ali ga računar ne vidi kao storage device. Štiklirao sam opciju u podešavanjima da me pita uvek kada povežem sa računarom da li da uspostavi data konekciju ali ništa. :(
 
Poslednja izmena:
planirao sam da tokom nedelje kupim L 630, al' sad videh da je u tehnomaniji L 625 na popustu i kosta isto kao 630, da l' da kupujem onda 625?
 
Zasto bi uzimao slabiji telefon?
 
Pazario sam i ja na kraju 630 DS, malo da isprobam Windows telefon. Prvi utisci su super, windows baš lepo i tečno radi trebaće mi dan, dva da pohvatam sve fore i fazone.
Naravno s' obzirom da je ovaj model jedan od jeftinijih WP telefona ima tu nekih nedostataka, ali važi ono koliko para toliko muzike. Sve u svemu prvi utisci su zadovoljavajući.

Ono što me zanima je kako prebacujete fajlove sa telefona na PC. Probao sam sa micro USB kablom od auto punjača, pošto uz sam telefon ne dolazi usb kabl. Kada povežem sa računarom telefon se puni, ali ga računar ne vidi kao storage device. Štiklirao sam opciju u podešavanjima da me pita uvek kada povežem sa računarom da li da uspostavi data konekciju ali ništa. :(
Valjda ni ne treba da ga vidi kao storage device, već kao MTP, koliko se sećam.
Nisam neko vreme ubacivao win phone u komp.
 
Nazad
Vrh Dno