Šta je novo?

Nokia Lumia 630

Evo dopuna mala . Kao što rekoh viber je dosta spor na podizanju. Treba mu 7 sekundi da se upali i očita sav sadržaj , to je pre svega bruka autora da dozvoli ovo. Nije tu problem do telefona i sistema.

Fb otvara i očita do kraja za 3 sekundi (ako nije paljen skoro) . Twitter za 3, FB messenger za 2 , Mail za sekund,poruke i poziv , camera , sve sistemske baš instant pokretanje.
 
Poslednja izmena:
I da, jos jedna meni jako bitna stvar.. Da li mogu da sinhronizujem kontakte koji su mi na google nalogu i da li ima gmail aplikaciju?
 
Možeš da sinhronizuješ nalog bez problema. Google aplikacija nema , bar zvaničnih .

Gmail možeš koristiti preko sistemske aplikacije, tako ja koristim i radi mi posao, mail stiže na vreme , ili neku alternativnu aplikaciju. Nisam baš u toku, neko drugi će ti reći , mislim da se zove metromail.

Ako si korisnih google + i ostalih servisa ne preporučujem ti windows. Za čistu sinhronizaciju i mail nema problema .
 
Moze, nema gmail aplikaciju ali mozes da imas gmail, u okviru fabricke aplikacije.. Malaa zaebancija ako hoces instant notifikacije, treba redirekcija da se radi osim ako opet nisu to namestili sa 8.1da ne mora.. krastavac, sve vezano za google je snalazenje na malo drugacije nacine.
 
Moze, nema gmail aplikaciju ali mozes da imas gmail, u okviru fabricke aplikacije.. Malaa zaebancija ako hoces instant notifikacije, treba redirekcija da se radi osim ako opet nisu to namestili sa 8.1da ne mora.. krastavac, sve vezano za google je snalazenje na malo drugacije nacine.

Na šta konkretno ovde misliš ? Meni stiže mail i notifikacija instant . U Google settings mi je namešteno as items arrive . i I pored toga mi je štiklirano , always download full message and internet images.
 
Poslednja izmena:
Jedno vreme nije moglo, bila je opcija samo na 15 minuta. Izgleda su se onda opet nesto kao dogovorili da moze instant, cool..
 
Momci VEEEELIKO hvala na brzim i konstruktivnim odgovorima. Puno ste mi pomogli i sada je slika potpuno drugacija :)
 
За колико сада може да се нађе полован некоришћен? Видим да нов цене око 160€ а толико би ме коштало и да узмем преко мт:с-а ако рачунам пакет са телефоном и 50% без. Ово је један од телефона који ми је занимљив, андроиди ме више ама баш уопште не занимају, остаје неки windows телефон (као нешто другачије) и можда таблет.

Одавно планирам да почнем да користим неки глуп телефон који има три функције а да за остало користим таблет. Буџење свега и свачега у 5" телефону ми је глупост (а и ситно) а да телефонирам циглом од 8" не бих никако хтео.
 
Jedno vreme nije moglo, bila je opcija samo na 15 minuta. Izgleda su se onda opet nesto kao dogovorili da moze instant, cool..

Ovo je bio problem na 8.0, sada na 8.1 radi bez onih zahebancija da radiš redirekciju na gmail, također kontakte i kalendar "povuče" bez problema.
 
120 evra na oglasima. Neki decko prodaje za 100.
 
Idealna kombinacija je uzeti u mts-u 50% popusta na racun, a ovaj fon preko oglasa (sa garancijom operatera) za 100e
 
Meni je bilo ok da ga uzmem za dinar u prenesi i surfuj l . Paket svejedno koristim i zadovoljan sam njim , besplatan telefon mu dođe odličan bonus na to.

Ovaj telefon je super izbor za službeni telefon , ili za bilo koga ko želi jeftin i pouzdan aparat. Razgovor, poruke mail, net sve radi kao sat, bez zaglupljivanja i akrobacija. Baterija odlična , kako god da ga koristiš završava dan . Sa nekim umerenim korišćenjem izvači se 35 do 40 sati lagano.

Inače kod nas su ljudi totalno neobavešteni o windows telefonima , puni predrasuda . To se izgleda popravlja malo, u zadnje vreme viđam sve više lumia telefone . Planiram da uzmem ocu neki polovni 520, možda i 630, mnogo je lakše koristiti pločice , odnosno live tile, pogotovu za starije ljude. Dao sam ocu samsung galaxy core da koristi i ne može da ubode one ikonice prstom :D onda je probao moj l630 i oduševio se, odgovara mu potpuno.
 
Poslednja izmena:
Па могу и ја да га узмем уз неки пакет за динар или сићу али ако тај пакет могу да узмем са 50% попуста, онда у цену телефона рачунам и 24х50% те претплате. У твом случају PiS L са 50% попуста (кад би било могуће) опет дође око 18к пара разлике. Ја бих чак најрадије опет узео КТ јер ту оно што не потрошим остаје на штедњи. ;)
Све ће да буде другачије ако пре тога мт:с укине акцију 50% коју помињу за КТ али је у опису самог пакета нема.
 
@vladab Takođe sam na L630 prešao sa galaxy s1 i progledao sam, čak i ti problemi koji postoje sa viberom su mi neprimetni, jer mi viber radi bolje nego na s1, od mene preporuka ukoliko ti nije neophodna prednja kamera i blic...
 
Jel može mala pomoć? Devojka je nabavila ovaj telefon i ima problem sa promenom melodije zvona. Pokušali smo da iskopiramo sa SD kartice mp3 u folder Ringtones na telefonu ali se pesme ne pojavljuju kao izbor u podešavanjima...
 
Jos neko je to prijavio, ne znam gde gresite.. Povezao si na PC, i tako ubacio u Ringtones folder? Mislim da ima i Music/Ringtones, ili je samo Ringtones. U svakom slucaju, mozda je neki mp3 koga ne ocitava telefon, probaj jos neki. Ili je duzi od 40 sekundi koliko je ogranicenje ja mislim.
 
Đavo mi nije dao mira , morao sam da instaliram dp 8.1.1 :D

Ili sam lud ili ovo radi sada još bolje :) Možda mi se samo čini . Koliko sam provalio 8.1.1 će tek doći sa denim firmerom a to će se odužiti, uz to već u narednih desetak dana treba da izađe gdr2 za developere a zvanično tek januara. Ne mogu ja to da čekam.

Folderi su mi super legli, baš su mi trebali da dodatno sredim start.




Za ringtone je meni mnogo lakše da odradim preko ringtone maker-a 8.1 , taman isečeš deo koji ti se sviđa , ovako je glupo staviti neku pesmu od početka.
 
Poslednja izmena:
Nismo probali sa PC-ja, direktno na telefonu. A po netu ne piše ništa o dužini pesme, samo da je manja od 30 MB i bez DRM-a...
 
Jel može mala pomoć? Devojka je nabavila ovaj telefon i ima problem sa promenom melodije zvona. Pokušali smo da iskopiramo sa SD kartice mp3 u folder Ringtones na telefonu ali se pesme ne pojavljuju kao izbor u podešavanjima...


Ako na kompu otvoris folder music i direktno prebacis pesmu u ringtones nece ti videti,moras da je izvuces na komp pa onda u ringtones folder ili ako je vec imas na kompu da direktno prebacis u ringtones folder,samo tako moze da vidi.
 
Pročitah celu temu ali bih opet voleo komentar nekoga ko ovaj tel. koristi neko vreme. Da li se isplati uzeti dual sim verziju ovog telefona ili je pak nešto u sličnom cenovnom rangu bolja kupovina?
Evo već je šesta godina kako koristim iPhone 2g. Kad sam ga kupio bio je svemirski brod :), zadnjih par godina ga koristim bukvalno kao dumb phone koji lepo izgleda samo pozivi, poruke, eventualno proverim mail.
Ali stigle su ga godine polako, planirao sam da uzmem 4S sada, ali mi treba varijanta sa dve kartice trenutno. Znači treba mi varijanta telefona koji ima dve kartice, radi solidno bez nekog zabadanja i potrebe da se jednom mesečno radi factory reset. Takođe bi valjalo da ne mora da se puni svaki dan. Znači pozivi, poruke, provera mail-a, eventualno poruke na fejsu i da izguglam i proverim nešto s vremena na vreme. Mislite li da ovaj telefon može da zadovolji ove potrebe?
 
Ne, jer nema internet uopste.. Naravno da moze :)
 
@theemp

Slicna je i moja prica (samo bez Iphone-a :D ) i mogu ti reci da ja licno cekam da izadje Lumia 730 pa da tek onda odlucim sta cu.
 
@theemp






Imam single sim varijantu ali ovaj telefon po meni odlično odgovara tvojim potrebama. Jeste da ga ne koristim dugo, oko 25 dana ali zabadanja , factory reset i drugo zaboravi.

Ako ga baš maltretiraš ipak će morati da se puni uveče , mislim moći će on da izgura i sutra bar pola dana ali treba imati punjač pri ruci . Od 100 do nekih 10 % baterije ima da ti izgura oko 30-35 sati.

Evo meni je ostalo 48 % baterije posle 22 sata korišćenja , nije da ga nisam koristio solidno.

Neko kad sam ubacio dp 8.1.1 bio sam ubeđen da će baterija brže curiti , izgleda je i bolja . Sinoć sam ga napunio i baš dobro drži.

Evo što kaže Osbourne i Lumia 730 je odličan izbor , ona dolazi širom sveta od 2 oktobra , kod nas verovatno od novembra . Mada će ona biti skuplja , kod nas će biti bar 260-280 evra minimum.
 
Poslednja izmena:
I ona mi deluje zanimljivo, ali hteo sam da rešim pitanje telefona pre registracije koja mi pada u novembru. :) Ali možda i sačekam, probaću da iščačkam info kada dolazi i po kojoj ceni ako se već zna.
 
Sad na nekom UK sajtu pročitah

Nokia Lumia 730 Dual SIM and Lumia 735 price UK

Before taxes and subsidies the Nokia Lumia 730 Dual SIM will cost 199 Euro (around £158); the Nokia Lumia 735 will cost 219 Euro (around £175).

Edit: nije samo bolja baterija i dizajn, već i veća količina ram memorije, bolja zadnja i prisustvo prednje kamere, kao i kvalitetniji ekran sa većom rezolucijom što me najviše i privlači. Generalno telefon ima sve što fali 630, ali da 630 sve to ima ne bi koštala koliko košta, a da li vredi doplati 170e za 730 je već pitanje.
 
Poslednja izmena:
^^ Ako ti kamera nije najbitnija stvar , mislim da ne vredi toliko para nikako. Jedino da sačekaš da padne cena , mnogo je 300 evra , realno vredi max 100 evra više.

Oni su tako pričali , da će koštati oko 200 evra plus takse .

Evo pojavila se već po Aziji i cena je oko 260 us dolar.

Inače , ima tema o 730 , možete da pređete i tamo :)

Možeš da kupiš lagano dva komada za te pare .
 
Poslednja izmena:
Prelistaću i tu temu. I ja msm da je MP cena od oko 300e možda malo jača, 250e bi bilo prihvatljivije dosta.

Elem da se vratimo na 630. Interesuje me još da li postoji mogućnost da se jedna kartica gasi po potrebi. Tipa završim sa poslom, nešto kliknem i poslovni broj mi je nedostupan. :D
 
Nazad
Vrh Dno