Šta je novo?

Nokia Lumia 630

Ako nista 630 je mnogo lepsi od 520. Narandzasti je super
 
Koji god da uzimaš kasnije samo kupiš drugu masku I totalna promena.
Meni I crni I beli deluju baš lepo, ima I narandžasti, zeleni...

U telenoru ima samo crni I super izgleda po meni,na prvi pogled deluje kao skuplji model. Klasa iznad raznih lg ibsamsung plastičnih. Imam samsung galaxy core I on izgleda smesno pored njega. Jeste plastika ali nokia zna to da uklopi.
 
Poslednja izmena:
Ako nista 630 je mnogo lepsi od 520. Narandzasti je super

Nije mnogo al ovako po fotkama i klipovima, mnogo mi se dja. Realno izgleda skuplje od S5 :d Volim kad je prednji deo tako crna 'ploca', ne vidi se gde zavrsava ekran. Na 520 me to nervira, ekran kao da je svo vreme upaljen sa nekom sivom pozadinom :)
 
Šta je loše kod ovog telefona kod izrade ? Ja sam budući kupac i isprobao sam telefon i deluje odlično i zategnuto. Jedan poznanik koji je uzeo je zadovoljan, imao je samsung galaxy 2 i kaže da je ovo mnogo bolji uređaj .

Nemoguće da većina sajtova hvali izradu za ovu cenu i segment telefona a on krš .

Poređenje u odnosu na koji telefon koji ima ovu cenu ? Ovo je low end telefon za veoma mali novac koji treba biti pouzdan u svakodnevnom radu , što on ispunjava. Problem je što ljudi koriste bolje i skupe telefone od 400+ evrića pa onda upoređuju sa ovakvim telefonima. Nebo i zemlja , totalno neuporedivo. Isto tako viđam razna upoređenje ovog modela sa ip5, samsung galaxy 3,,5, gde je tu mozak da upoređuješ te stvari.
 
Poslednja izmena:
Pa vidis, ja sam ga imao... Kad ga uzmes u ruku osecaj je kao kineska suplja igracka. Razlika u odnosu na l520 u koji je lozac gurao papirice je sto ovde imas fabricki ugurane "papirice" :d
Evo poredim ga u odnosu na SGSI koji je krs realno, a bolji je u ruci od lumije.

Telefon je super za te pare, ali NE zbog kvaliteta izrade, vec zato sto lepo radi. I to mu je jedini (ali vredan) plus. A za sve ostalo, nije slucajno jeftin i to se vidi.
 
Gde nađe sgs, možda leži bolje u ruci zato što je manji telefon dosta ?

Ne bih se složio nikako za sgs , ajde neki kvalitetniji ali baš sgs je meni očaj plastikaner.

U principu nebitno , niko ne kaže da je vrhunska izrada već veoma dobra u ovom segmentu.

Evo npr u telenoru ima samsung galaxy core 2 koji je 10k skuplji od lumie , nigde veze , kao i većina jeftinijih samsung i lg telefona.

Mislim da je lično lumia u tom segmentu mnogo bolji izbor za malo novca. Meni se sviđa zbog sistema, dosadio mi android i hteo bih da uzmem jedan za početak jeftiniji. Ako on super radi i dobro se pokaže , sledeći će mi biti neki kvalitetniji wp telefon.
 
Poslednja izmena:
Vala bas :) Ja se nisam salio za Galaxy-e, koristim ih svakodnevno skoro i one mini varijante.. S5 nisam jos.. Komicni su, zlocin sto toliko para traze..
 
Ti samsunzi kod operatera su nista drugo no cist bezobrazluk i lopovluk.

Gde nađe sgs, možda leži bolje u ruci zato što je manji telefon dosta ?

Ne bih se složio nikako za sgs , ajde neki kvalitetniji ali baš sgs je meni očaj plastikaner.

Ne govorim o lezanju u ruci, vec o osecaju, kvalitetu same plastike. SGS jeste ocaj plastikaner, ali ova nokija je... Koristio sam ih uporedo, zato kazem.
 
Iscitao sam celu temu i dalje ne mogu da donesem neki iole realan zakljucak o ovom modelu. Svako ga hvali ili kudi u odnosu na svoja ocekivanja. S obzirom da cene sada idu jako visoko (u slucaju plasticnih samsunga sramotno visoko) ovo moze biti veoma dobra kupovina. RAzmisljam se da kupim ovaj 630 kao entry model za WP posto bih voleo da probam i tu platformu. Stoga imam konkretn pitanje: Sta mislite o ovom modelu u odnosu na iphone 4s koji je realno poprilicno star ali je kada je izasao bio high-end? Pitam ovo posto imam ip4s i dosadilo mi je vise da se bakcem sa otkljucavanjima (posto nije simfree), pa sam resio da batalim.
 
Pa, ne mozes meriti kvalitet izrade i kameru sa iP4s, ostalo, sve vec verovatno znas, aplikacija nema toliko koliko si mozda navikao na iOS-u, brzina sistema i rad mislim da te nece razocarati.. Sve u svemu mislim da je odlican entry model.
 
Pa to otprilike znam. Uzimam u obzir to da bih uzeo novu dok moj 4s ima dobre 2.5 god i hiljade sati koriscenja...
 
Sta mislite o ovom modelu u odnosu na iphone 4s koji je realno poprilicno star ali je kada je izasao bio high-end? Pitam ovo posto imam ip4s i dosadilo mi je vise da se bakcem sa otkljucavanjima (posto nije simfree), pa sam resio da batalim.

Taj prelaz je logican koliko i zamena nekoliko godina starog bmw serije 3 za novu daciu logan. 4s ima sve bolje osim sto je ekran primetno manji (ali je i dalje kvalitetniji), ortaci su ''pokupovali'' (uglavnom za dinar kod operatera) ove jeftinije lumie (520, 525, 625, 630) kao zamenu za dumb nokie, sony ericssone i slicne matore telefone, ok su to telefoni (posebno za dz kod operatera) ali realno 4s je i dalje masina cak i za mnogo skuplje lumie kao 920 npr. Samo smara taj manji ekran, to je jedina mana.

Ako hoces WP8 telefon posle 4s onda nista ispod Lumie 925 ne dolazi u obzir a i ona ima losiji audio izlaz od 4s koji je i dalje u samom vrhu sto se toga tice pa ako slusas muziku preko boljih slusalica to je nazadovanje na neki nacin.

Od ''manjih'' lumia ja nista ispod L720 ne bih kupio, posebno ne posle sjajnog 4s a i u tom slucaju dobijas samo veci ekran i novi os.
 
Pa to otprilike znam. Uzimam u obzir to da bih uzeo novu dok moj 4s ima dobre 2.5 god i hiljade sati koriscenja...


Pa jel se ishabao pa je sporiji posle 2.5 godine? :) I dalje je to flagship telefon a 630 je jedan od najjeftinijij wp telefona. Al kazem, nece te izneveriti brzina rada i slicno..
 
Hvala puno. To sam sledece hteo da pitam-koji wp u slicaju da ne ovo?
Ma da sam bio pametan i uzeo sim free ne bih iphone ni menjao. Ovako posto je zakljucan na Verizon i dalje sam na 5.1.1 i ne mogu ni jednu novu app da instaliram :(
 
Ako bi samo probao WP mozda bolje neki jeftiniji, jer u principu svi oni dosta slicno rade sto se brzine tice..
 
Ja ti kucam sa Lumie... Mislio sam da kupim idol2. Ali sam odustao jer ni je ovo ispalo jeftinije i alkatel sam morao da cekam... Ja sam sistemom odusevljen. Nema nikakvih kocenja. Navigacija koja je odlicna. Kamera je ok po danu. Meni je izrada sasvim ok i mislim da se za te pare ne moze naci bolje... Baterija me je isto odusevila jer sta god da radis izdrzi minimalno 24h. Uglavnom radi se o jednom od jeftinijih telefona, poredjenje sa mnogo skupljim telefonima je nerealno. Mislim da bi kupovina 625 bila idelna i meni realno ne treba nista bolje... Tach je bas precizan bas se rijetko desi da omane neko slovo. Vidi se da je telefon od plastike ali mislim da je bas moderan. Wi fi hvata odlicno.. Internet prilicno brzo radi. Cuo sam da Viber na wp slabo funkcionise ali meni zaista radi besprekorno.... Ne bih ga uporedjivao s kinezima nikada. Izrada je mozda jeftinija ali ga kod operatora se moze kupiti za svega 100 evra uz produzenje ugovora..
 
Celoga dana ne mogu da pozovem nijedan broj. Kad kliknem na pozivanje nekog kontakta pise mi "Prekid veze u toku poziva". Inace mogu da primam pozive, kao i da saljem sms poruke. Da li je jos neko mozda imao slican problem? Nosio sam ga u telenor i rekli su mi da idem na opciju "fabricko podesavanje", ali ne bih to uradio (jos uvek), jer pretpostavljam da se onda brisu sms poruke i kontakti? Povezan mi je telefon preko OneDrive-a, medjutim kada proverim svoj nalog ne vidim da su mi poruke negde sacuvane?
 
Ne brini, tu su iako ih ne vidis. Poruke na onedrive-u a kontakti na microsoft nalogu. Radio sam hard reset i sve mi je vratio. Samo ukljuci opcije u podesavanjima (backup).
 
Vratilo mi je sve podatke, uključujući i aplikacije, sem slika, video klipova i muzike. Međutim to sam sve prebacio na komp, pre nego što sam restartovao telefon. Problem se rešio i sada mogu da zovem. Hvala još jednom na pomoći.
 
Da li i kako moze da se resetuje pokazivac potrosnje podataka za internet?
 
Ljudi sta mislite hoce li ovaj phone dobiti updejt na windows 9 kad izadje ?
 
Nema sanse. Do tad ce smeniti dve generacije telefona.
 
Windows phone 9 izlazi u proleće prema nekim navodima. Koje će onda telefone apdejtovati ako ne od ove godine?

Nema mnogo telefona u najavi 730 , 830 I možda još jedan u najvisem rangu.

Prosto nisu u situaciji da rade na taj način, ipak imaju mali segment tržišta.

Apdejt će sigurno biti ali verovatno osakaćen za po koju funkciju .
 
Poslednja izmena:
730 izlazi uskoro, a 630 pada u zaborav kao i 520 sto ni ne pominje vise niko. Do proleca kako kazes po navodima ima vise od pola godine a sa novim os-om stici ce i nova generacija telefona. Kako mislis da Microsoft namlati lovu?
 
520 je dobio dosta apdejtova. Nekoliko gdr i jedan veliki 8.1 , evo dobiće i 8.1 gdr1 i gdr2 , onda lumia debian red , po meni sasvim ok podrška, čak fenomenalna.

Kakva je podrška kod androida u nižem segmentu , ovde je bajka. 520 je izašao u proleće 2013 i dobijaće apdejtove skoro 2 godine, što je ok.

Iskreno mi i nije nešto toliko bitno ,

Inače uzeh danas lumiu 630 za dinar kod telenora. Za ovaj novac , fenomenalan uređaj, odlično stoji u ruci i pored 4,5 ekrana ne deluje uopšte veliko i nezgodno .

Sistemom sam oduševljen, posle androida dođe mu prelepo za oko. Samo dok se uhodam i podesim ga i biće sve ok.
 
Svi telefoni dobijaju update 36 meseci od izlaska na trziste... Tako da ce sigurno ovi navedeni dobiti WP9.
 
Nazad
Vrh Dno