Šta je novo?

Nokia Lumia 630

Telefon u 2014 nema proximity senzor i jos ga pojedini preporucuju?! Auuuuu...
 
Ako je gašenje ekrana softverski rešeno ne vidim u čemu je problem? Po meni je veći nedostatak senzora za automatsko podešavanje osvjetljenja ekrana, nego proximity senzora. Ali naravno moraš pogledati spec. telefona i cenu (oko 120€) sa jednom karticom pa videti da je to ok telefon za taj novac.
 
Ja razmišlam da uzmem neki wp telefon septembra kad mi istekne ugovor . Mislio sam da će biti neki naslednik l520 , samo sa nekim poboljšanjem, blic ili bar 1gb ram. Previše nedostataka ima ovaj 630, ne verujem da će izbacivati skoro neki sličan entry telefon.

Gledam sada cene u telenoru i nije mi jasno zašto je 625 toliko skuplji od 630 u prenesi m, preko 10 hiljade razlika. Mislim da je to previše.

Da li ima vesti o još nekim modelima , ne mora nokia , može i drugi proizvođač ?
 
Poslednja izmena:
Telefon u 2014 nema proximity senzor i jos ga pojedini preporucuju?! Auuuuu...



Ja ga preporučujem kao dobra i jeftina varujanta za dual Sim. Naravno bez obzira na cenu nikad ga ne bih uzeo kao glavni fon. On mi je dodatna varijanta pored s5 pa nisam hteo da mi i dodatni bude android. Na njemu su mi 2 stare kartice koje imam dobrih 10 godina a nisam hteo da gasim te brojeve pa sam ih prebacio u prepaid. Da sam hteo WP kao glavni fon uzeo big 930 ili nešto u tom rangu, ali za mene još nike vremd za prelazak na WP.
 
Poslednja izmena:
Uzela ga je sestra pre par dana u telenoru, telefon radi fino, unapredjena verzija 520. Steta sto nema 1gb rama, ali nisam primetio nikakvo seckanje ili usporavanje zbog toga.
Nisam ni znao da nema proximity senzor, pri pozivu, ekran se normalno gasi kad se prinese uvu kao i svaki drugi telefon. Jedina mana u odnosu na 520 je sto nema double tap.
 
E jebg sad.. DT je keva.
 
Bio sam i ja da vidim telefon i da ga procackam. Sta ja znam... posto sam vec neko vreme na WP8.1 nista mi nije strano, u principu sam isao da pogledam kako izgleda ta varijanta sa onscreen win tasterom i mogu reci samo da mi je malo rogobatno izvedeno i da je komotno mogao biti manji telefon. Gledam ovaj moj 520 pa bar i znam zasto je veci okvir sa donje strane, ali ovo mi je totalno bzvz. Ako nista bar znam da devojka za sada ostaje na 620 do daljnjeg cini mi se da nema potrebe da prelazi na noviju generaciju (koji ce joj quad core).
 
Ako je gašenje ekrana softverski rešeno ne vidim u čemu je problem? Po meni je veći nedostatak senzora za automatsko podešavanje osvjetljenja ekrana, nego proximity senzora. Ali naravno moraš pogledati spec. telefona i cenu (oko 120€) sa jednom karticom pa videti da je to ok telefon za taj novac.
Jeste to fino za te pare ali cim on nema senzor nije to to. Ne moze to softverski da bude reseno kao da poseduje senzor.
Ja ga preporučujem kao dobra i jeftina varujanta za dual Sim. Naravno bez obzira na cenu nikad ga ne bih uzeo kao glavni fon. On mi je dodatna varijanta pored s5 pa nisam hteo da mi i dodatni bude android. Na njemu su mi 2 stare kartice koje imam dobrih 10 godina a nisam hteo da gasim te brojeve pa sam ih prebacio u prepaid. Da sam hteo WP kao glavni fon uzeo big 930 ili nešto u tom rangu, ali za mene još nike vremd za prelazak na WP.
Kao drugi fon je ok, ali za primarni vrlo diskutabilno.
 
Sramota je ovaj tel nazivati naslednikom 520, 520 je za ovaj telefon institucija.
 
A zasto, ako mozemo znati?
Sta je losije?
Senzor? Meni je dobro i softversko resenje ako radi, a izgleda da radi.
DT? Pa dobro, ceo zivot sam bez njega pa mogu i dalje da obicno otkljucaam telefon. Lepa opcija ali ne presudna, svakako.
Jos nesto?
Meni smeta losiji video zapis nego 625 inace bih ga sigurno uzeo.
I ono, moze kao drugi telefon, nikako kao prvi. Znate li vi u kojoj drzavi zivite? Ovakav telefon moze da sanja 80% populacije.
 
Radi na ovom telefonu glance screen?
 
@Joker: ne radi glance screen kod njega. samo koda jačih i skupljih modela.Nije da ga nisu mogli staviti, ali onda ne bi bio jeftiniji. Nema ga u podešavanjim ,a verzija OS-a je WP8.1 Cyan tako da je to najnovija. Maybe later :))
 
Poslednja izmena:
Znači ništa od glance :(
 
Moj drug ima jako specifican problem sa l630 dual. Od juce cim se konektuje na net tel se gasi posle pola minuta. Kad iskljuci net poruke i pozivi rade super.Radio je hard reset ali problem ostaje. Ima li neko ideju o cemu se radi?
 
Moj drug ima jako specifican problem sa l630 dual. Od juce cim se konektuje na net tel se gasi posle pola minuta. Kad iskljuci net poruke i pozivi rade super.Radio je hard reset ali problem ostaje. Ima li neko ideju o cemu se radi?

Koji net je u pitanju wifi ili operatorov (mobile data). Ja operatorov ne korsitim ali WiFi radi bezprekorno.
 
3g ali sad mu se restsrtuje i ovako. Sigurno je hardverski problem cim hard reset ne pomaze
 
Jel zna neko zašto mi se već par dana baterija puni do 99% i tu se zakuca. Prvih 5-6 punjenja je normalno išlo do 100%.
 
radio sam i to. danas je bio pola sata na 99%
 
Pa dobro, je li bitno, ako dobro drzi, sta sad...
 
Drži dobro ali me interesuje zašto odjednom tako
 
Danas sam procackao malo 630. Bogami...bas dobro radi, brzi je od dev prev na 520. I prilicno je dobro izradjena.
 
Jedino meni ne znam za Vas call forwarding na drugi broj na drugom fonu ne radi ili je to što su mi obe kartice na njemu prepaid
 
I ja sam je danas cackao malo u Telenoru, nije me nesto preterano odusevila dizajnom. Plus ne mogu da smislim telefone bez fizickih navigacionih tastera, jako mi smeta sto je sve vise takvih. Naravno brz je, kao i svaki WP. Sve u svemu pomalo cudan telefon :)
 
A vidis, meni su dizajn i izrada skroz dobri. Naravno, mogao je biti kraci ili veci ekran, puno neiskoriscenog prostora ispod ekrana.
 
A vidis, meni su dizajn i izrada skroz dobri. Naravno, mogao je biti kraci ili veci ekran, puno neiskoriscenog prostora ispod ekrana.

Da mogao je imati taj veći ekran, i 32Gb interne memorije i 16 MP glavnu kameru i mogao je biti i od metala :)), ali sigurno tada nebi koštao ovoliko. Za 150e koliko košta ovo što se dobija je puna kapa.
@acko: to za navigacione tastere sam i ja mislio, ali posle 7 dana i ne primećujheš da ih nema.
Telefon pruža potpuno WP 8.1 iskustvo i to je što se meni sviđa. Nedostatak pomoćne kamere, blica, Cortane i Glanca je ono gde se treba ispružiti za WP telefon sa tim opcijama, ali po meni nikad to ne bi radio kad je ova platforma u pitanju. Još uvek imaju slab store barem za naše tržište ( nema 70% aplikacija koje svakodnevno koristim na Androidu a koje postoje i za iOS ali za WP nemaju) ali zato sve što se plaća može da se kupi što je +.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno