Šta je novo?

Nokia Lumia 630

Kako to mislis "Cortane"?

Mislim da je phone osakaćen i na sotwerskom planu namerno pa ne mogu sa sigurnišću očekivati da će cortana raditi na njemu, isto kako što siri ne radi na ip4.
 
Ma nemoguce. Mislim da ona more raditi na svim wp8.1 modelima. Cak mislim da sam je i aktivrao kad sam ga probao.
 
ja nju ne vidim a imam tel skoro 2 nedelje pa ako znaš gde se nalazi da je i ja aktiviram.
 
Jesi li postavio US region? Radi samo na njemu.
 
Pogledaj po netu, mora se region, jezik i mislim cak i tastatura podesiti na US da bi radila cortana. Sigurno radi na svim 8.1 uredjajima.
 
E pa to neću da menjam makar mi kuvala kafu i spremsla ručak
 
Pozdrav ljudi, razmisljam da kupim ovaj telefon. Trenutno imam Huawei G300 i moram pod hitno da menjam ovaj ubogi telefon, znaci android mi se smucio, non stop force close, zabada ko nenormalan. Uglavnom mi se svidjaju specifikacije ali me brine kvalitet ekrana, ima samo 218ppi... Jedan od glavnih razloga sto ciljam ovaj fon je Sensor Core zbog fitnes aplikacija, takodje mi je bitan kvalitet zvuka preko malo kvalitetnijih bubica/portabilnih slusalica, jel neko testirao kvalitet? Jel ekran bolji od ovog na G300?
 
Ja samo vidim utiske nekog android fana pirata..
 
Ne deluje loše 630 u stvari odlična je ponuda kod Telenora.
 
Ma hoće on da zabode i na mnogo jačim telefonima, samo malo ređe, al nije to ništa strašno, svaki OS zabode ponekad.
 
Je l' ste procitali test ovog modela na mobilnomsvetu? Nisam nasao nijedan test koji je toliko ocrnio 630, bukvalno su sve lose rekli o njemu i dodali jednu, dve solidne osobine..cak rekose da ima 50 androdia koje bi pre preporucili u tom segmentu...

http://www.mobilnisvet.com/mobilni-test/4206/Nokia/Lumia-630

Ovi likovi nisu videli dual sim (jasno se vidi sa slika). Problem skoro odmah--- posle mesec dana meni se nije desio, nego pišu o kojekakvim problemima koji su se nekom javili. Izmislite bilo ikoji telefon i bilo koji problem i google će Vam naći milion foruma sa tim iako je to potpuno izmišljeno. Za ove pare telefon je sasvom OK, pod uslovom da ne želite Android kome ovek treba jači hardver da izgora kako treba.
 
Ima li ikakvog nacina da na ovom telefonu radi google hangouts?
 
Hangouts kao zvanicna aplikacija ne, mozes da chatujes sa hangouts/Gtalk kontaktima, preko IM+ aplikacije, ali zaebava u poslednje vreme nesto..
 
znaci nema pouzdanog nacina...
 
Pa ne znam tacno sta ti treba, ne koristim hangouts ni na kompu, i dalje koristim onaj klasicni talk iz gmaila.. Sa tim kontaktima mozes da chatujes, nema video ili sta vec ima u hangouts..

IM+ radi pouzdano dok radi, jednom u mesec dana skroz izgubi konekciju pa opet proradi..
 
Poslednja izmena:
Isto kao i na iPhone-u :/ MS-u nikako da dođe iz d*peta u glavu izgleda...
 
Nije moglo nekad, ne znam sad u 8.1 :/ To će Boris da ti kaže, on najbolje poznaje WP ovde.
 
Kako da posaljem sliku preko bt-a?



Udjes u bluetooth setings, upalis bt, "uparis" sa drugim telefonom (samo tapnes na njega) i onda standardno, selektujes slike i share via bluetooth.

Jeste malo priglupo sto moras da "uparis" drugi fon pre slanja, al kad jednom to odradis memorise ti taj tel, pa svaki sledeci put samo saljes.

Prilicno sam siguran da je moglo i na wp8, tj da nisu onemogucili kao na iphone-u.
 
Poslednja izmena:
Vole ljudi napamet da pricaju.. Moze i na WP8 naravno. A ovaj ed potpuno poludeo sa novim nalogom, ko s lanca pusten :p
 
Poslednja izmena:
Preteruješ Borise. Znam da nekad nije moglo da se poveže na komp kao USB Mass Storage, sad za BT nisam siguran. Ionako QP zaobilazim u širokom luku, posle onoga što je MS uradio Nokiji.
 
Telefon je postao pravi hit barem u Telenoru. Sve su prodali. Možfa će ih biti sledeće nedelje ali nisu sigurni. Nije mi jasno zašto ni jedan operater ne nudi dual sim.
 
Jel na kraju stvarno ne podrzava hardverski double tap to wake?
 
Ne podrzava jer nema proximity senzor, nego je softverki reseno za gasenje ekrana pri razgovoru. Nazalost izgleda da dt zahteva taj senzor.
 
Nazad
Vrh Dno