Šta je novo?

Nokia Lumia 630

Ne znam da li tripujem. Ali što duže koristim telefon on je sve gori i gori. Pre par nedelja sam odradio sa wdrt i isto je. Znači sporo otvara aplikacije, kameru, kada uđem na fb preko IE vidim samo pola, a od skora mi ne učitava novi sadržaj kada krenem da skrolam, pobrljavi tač i slično. Ovako nije radio pre 2 godine od kako ga imam. Koja je fora?
 
pre 2 godine
od kako ga imam[/QUOTE]
U tome je fora, ne možeš da naučiš stari telefon novim trikovima[emoji1]
App od pre dve godine nisu iste, sve su zahtevnije. Jedino rešenje je da nikada ne updateuješ app nego koristiš stare verzije dokle god su funkcionalne. Ali kad tad moraš da uradiš makar hard reset i onda kad instaliraš opet apć dobiješ novu glomaznu verziju i fon postane očajan i moraš da kupiš drugi. Eto zato ti sporije radi. Jedeno da kupiš neku alu od 500€+ pa si miran možda 4 god, ili da ne koristiš fb, viber, Messenger...

Lumia 532ds
 
Poslednja izmena:
Da, to je to. Slično je i na Android, iOS, Windows PC... U jednom trenutku telefon će pregaziti vreme i biće sve sporiji...
 
Realno, malo toga se update-uje na wp 8. O sistemu da ne pričam. Prođu dani i dani do sledeće poruke o nadogradnji.
I kod mene je slična situacija kod L625. Explorer je sigurno sporiji na primer.
Kao da je ugrađen neki vremenski brojač za lagano usporavanje.
 
Taj fazon. Ne znam kako može da se usporava tel, a nema apdejtova. Na prste jedne ruke da izbrojimo i to na tromesečnom nivou, uđem da vidim šta je apdejtovano, a ono "Bux fixes", "Minor improvements", a pri tom se ništa ne promeni. Kako se inače instaliraju starije verzije, jer ionako nema nikakvih razlika između novijih verzija.
 
Uzimam Neo 2 Vip tarifu koja će služiti za poruke i pozive. Ne koristim internet preko kartice ali za svaki slučaj želim da 100% budem siguran da ne dođe do prekoračenja. Koji je najsigurniji način da se obustavi internet saobraćaj preko kartice? Internet koristim samo za update, backup, prebacivanje slika preko OneDrive-a ali to radim isključivo preko kućnog WiFi-ja.
 
Možeš ograničiti u podešavanja, data... Pogledaću kući na 630 tačno kako ide... Tu možeš odabrati koliko podataka na nivou meseca.
 
Od nedavno ne može da se koristi Skype, šta može biti. Uđem i dočeka me ekran gde treba da se prijavi i kada želim da se prijavim (naravno uključen net) izbaci poruku:

Prijava nije uspela

Ne možete da se prijavite u ovom trenutku. Proverite podešavanja mreže i pokušajte ponovo.

Pta može da bude rešenje?
 
Nazad
Vrh Dno