Šta je novo?

Nokia Lumia 930

@Darko1290

Pričaš o bateriji 930-tke kao da imaš 1520.
920 nije ništa bolja, samo se prilagodiš amoled-u, znači forsiraš crnu boju/temu u svim app koje to podržavaju (tapatalk, tvitter, whatsapp, viber,...), staviš neku tamniju sliku na početni ekran, kada surfaš neke veće tekstove imaš reading view kojeg podesiš da je crna pozadina/bijela slova, pa i veličinu fonta..
Sve ovo napraviš iz 2 razloga, crna je savršena na amoledu, i crna ne troši struju, a to i sam znaš..
 
Naravno, to i jeste poenta cele price. Hocu bolju autonomiju jer smatram da danasnji flagship treba da je ima. A ne da ima losiju autonomiju od flagship-a iz 2012te. A sto se tice stvari koje su meni bitne tipa browsing time i slicno ili sto su dobro na gsmareni rekli, kad je ekran ukljucen, tu stvarno moze vec da se prica o opipljivo losijim rezultatima cak i u odnosu na 920/925. Voleo bih da mogu na mom licnom primeru da ih uporedim pa da vidim rezultate svakako ali i ove cifre ne mogu toliko bas da lazu...
 
Punim i ja obavezno svako vece. Problem je ako u toku dana bude dosta interneta i GPS-a to onda ne bude ni taj jedan dan i mora da se dopunjava u medjuvremenu. E sad pod dosta stvarno mislim dosta. 920 ce pri surfovanju preko 3G recimo da bez problema pojede blizu 30% baterije za sat vremena. Ovaj je jos gori po ovome sto kaze gsmarena. Dodaj na to da jos sliikas nesto, slusas malo muzike, pozoves nekoga, eto potencijalnog problema predvece. E sad, to je u principu resivo, uz laptop mi je uvek usb, kuci mi je wireless punjac, u kolima imam auto punjac a na sve to imam i 8400mAh eksternu tako da imam gde da se dopunim u toku dana ako prigusti. No slazem se, cesto je moja upotreba daleko od normalne tako da ne treba da bude reper za neko nazovi normalno trajanje baterije. Tj nekad se uklapam u taj neki nazovi bench prosek ali cesto to i drasticno probijem pa onda moram da imam backup resenja. Sto rece hsv.stoned, da su ovde stavili 3000mAh bateriju, idealan telefon, no cenim da je ovo bila drasticno jeftinija varijanta jer su imali vec gotov telefon(Icon).

Inace ovo u UK dele free uz telefon:

http://nokiamob.me/2014/07/28/foto-...okia-uk-dijeli-uz-kupovinu-lumia-930-uredaja/

Kod nas je poklon 100e veca cena nego bilo gde u EU.

Dobro ti trošiš malo više. Ali shodno tome i opremljen si. Kad dosta koristiš GPS možeš da ga puniš u kolima, a imaš i eksternu bateriju. Skroz OK. Svako ko zna da je malo zahtevniji opremljen je za to :)
 
Ne znam oko cega je polemika. Sa slicnim ekranom s4 ima 2600 bateriju i nije se bas proslavio sa istom. Jeste da je SoC razlicit,ali to ne pravi toliku razliku.

Baterija na ovom modelu je prosek,ili malo ispod proseka
 
Kad već pomenu S4, osoba koja sad koristi L930 je pre imala S4 i ne vidi razliku u autonomiji. Tako da to je tu negde.
 
Pa i nije bas da nije razlika...

gsmarena_004.jpg

gsmarena_005.jpg

battest.jpg



Tj da budem konkretniji, kome je vise upaljen ekran mora da vidi razliku, no cesce zove ali slabo koristi telefon za nesto drugo gde je ekran vise ON on mora da primeti razliku...
 
Poslednja izmena:
I na kraju... Ko ima L930 i kako je zadovoljan istom...?
Nemojte... Ima devojka, tetka, baba od drugara... Ima li ga neko i kakvi su utisci? Hoće moj sinovac da kupi, pa me pita, Švedski tre, može da bira za firmu... Više komada besplatno... Možda se i sam dočepam nekog... :)
 
To i mene interesuje, iz prve ruke. Koliko sam video do sada, glavni problemi su kratko trajanje baterije i pregrevanje. Ako neko ima više informacija neka podeli... :)
 
Da, samo što grejanje postoji i na L925 i na L920... Zato i sve ovo pitam, ne bi li bilo precizno... Recimo...
Neko ko je koristio i L925 ili L920, pa kaže, greje se, ali ništa više ili manje od njih... Ili... Baterija traje normalno, ali kad kreneš na net sprži je za kratak period... Ili...
Tako da onda imam jasan uvid... Jer, ako bateriju troši na netu, kako kroz 3G ili wifi... To opet razumem... Neko ko je kupio ili na neki drugi način poseduje ovaj uređaj i da onda znamo pravo stanje stvari...
Ja sam svoju L1020 juče prodao komšiji, tako da sad stojim u mestu.. Imam novu L920 i M$ 925, al' privlači me L930... nokia2.jpg
Jednako kao i L1520... :'(
 
Planiram da batalim Android i predjem na WP.
Užasava me to što telefon posle nekog vremena traljavo radi i mora da ga resetujem na fabrička podešavanja. posle toga radi kao zmaj prvih 15 dana i onda opet ista priča...
Nisam neki zahtevan korisnik, čak mi je telefon matora Xperia U.

Od par prijatelja koji imaju Lumie, čujem samo reči hvale o OS-u i tome kako glatko radi sve od prvog dana i jednako dobro i sada. A obični su korisnici, ne znaju oni to da tvikuju ako se uopste i moze.

Krenuo da guglam da vidim malo koji bih WP telefon uzeo i prvo sto sam video je 925, koju na oglasimo mogu relativno jeftino da uzmem.
Ali na zalost pored toga videh i fotografije L930 i zaljubih se u momentu u dizajn... Sad non stop citam o tom telefonu i mane koje su mane meni ne bi predstavljale problem. Najveca mana mi je cena... Ta sto na oglasima ne vidim da moze ispod 450E.
Nerviram se, da ako uzmem L925, nikad necu biti zadovoljan jer nisam uzeo L930.

Šta očekujete, koliko bi mogla cena da padne pred novu godinu? Pričam o telefonima sa oglasa, iz Mađarske ili kako već. meni to ne predstavlja problem. Uzimanje na pretplatu me ne interesuje, jer koristim 50% popust kod MTS, pa taman za tu razliku u ceni mogu da uštedim pošteno za telefon.

Ljudi posle par dana koriscenja jedino mogu da zakljucim da je overheating i battery drain software-ske prirode...i to ce verovatno biti sredjeno nekim buducim update-om...inace telefon je perverzija...dizajn,kamera,definitivno najbolji ekran koji sam do sad video...
Kakav je ekran, poredeci recimo za Galaxz S5? Ja sam se smrzao kad sam video taj ekran. Voleo bih da L930 ima priblizan ekran.
 
Poslednja izmena:
Bolje uzmi L930, okani se 925.
 
Upravo kako ti je hidrogen (tek sad videh da je izbeljivač) rekao uradi. Hidrogen, nadam se da razumeš šalu... ;)

...žao mi je samo što je meni L930 do daljnjeg izuzeta od kupovine... Imao sam ne planirane troškove... Žena zavese, ja klimu i za čas ode 1400€... Samon tim i lumija za jedan period... :(
 
sunce ti bogovo 1000 evra za zavese...

ne ljutim se nikad na šalu, samo nisam to imao na umu kad sam pravio nalog, već sam mislio na vodonik. taj hidrogen na koji ti misliš je vodonik peroksid verovatno :)
 
Upravo... Zavese 600€ za čitav stan, a klima inverter lg... 700€ i ugradnje... :'(
 
Kakav je ekran, poredeci recimo za Galaxz S5? Ja sam se smrzao kad sam video taj ekran. Voleo bih da L930 ima priblizan ekran.

Po menu je na lumii bolji...nekako svetliji i boje su mi nekako zivlje...+ na suncu je vidljiv skoro pa kao u zatvorenom,sto se toga tice nema konkurencije...
 
@ CoyoteKG

Brat ima 925, i jedno vreme sam ga smatrao najlepsim telefonom.. al ipak mi vise odgovara ovaj 'muskiji' dizajn kao kod 920 i 930 :) Sad mi je 930/Icon najlepsi telefon na trzistu :)
Na poslu imam beli 920, ortak ima crveni (brutalno izgleda sa prednjim delom onako skroz crn a pozadi crveno), tako da bi cak i pre uzeo 920 nego 925..
925 takodje je jako nezgodan za drzanje, lako se desi da se izmigolji iz ruke..

Plus bezicno punjenje na 920 i 930 su meni sad postali ogroman plus.
 
Poslednja izmena:
djpgiovany , može neki kraći review? Utisci....
 
Ukratko...dizajn mi je najlepsi do sada vidjen,ali to ima losu stranu malo je nezgodan za drzanje,kamera mi je super,pogotovo mi se svidja to sto nokijina kamera snimi sekundu pre shoota sto izgleda jako lepo prilikom pregleda slika...zvuk je dovoljno glasan,ali ne bih detaljnije da komentarisem (ipak dolazim sa htc one m7). Nedostatak oficijalnih aplikacija i osakacenost istih,ali mogucnost legalne kupovine preko storea sto je svakako plus...ios i android to nema...velika mana je taj overheating i battery drain ali kao sto rekoh ubedjen sam da je to zbog lose optimizacije systema i odredjenih aplikacija...npr. na asfaltu 8 telefon ostaje hladan dok se upali na b92 aplikaciji...veliki plus je besplatna navigacija sa odlicnim mapama...nedostatak mi je i predicative text i auto correct za nas jezik,ali dobro... eto ako se jos neceg setim napisacu...evo jos da napisem koje sam telefone imao pre i sa kojim uporedjujem...HTC one m7,xperia z ultra,s4,iPhone 5,note 2,nexus 4,HTC one x+,iPhone 4s,itd. Da napomenem da sam i ranije imao Windows telefone (omniu 7) i dosta je sazreo windows phone...eto...
 
npr. na asfaltu 8 telefon ostaje hladan dok se upali na b92 aplikaciji...veliki plus je besplatna navigacija


E o ovome pričam... :wave:
 
U to ja ne mogu da poverujem dok licno ne vidim svojim ocima.. Ipak je s800 u njemu.
 
Pa da...upravo je su overheating i to brzo praznjenje baterije usko povezani...verovatno procesor zakuca na 100% bez posebnog razloga i otuda pregrevanje i brzo praznjenje baterije...


U to ja ne mogu da poverujem dok licno ne vidim svojim ocima.. Ipak je s800 u njemu.


Slazem se da je neverovatno...imao sam Xperia z ultra da tim SoC-om i nikada se nije pregrejao...uvek je bio hladan....
 
Poslednja izmena:
.verovatno procesor zakuca na 100% bez posebnog razloga i otuda pregrevanje i brzo praznjenje baterije...

Pa valjda bi resili to za ovih par ili nekoliko meseci otkad je Icon u prodaji.. to su 2 prakticno ista telefona i sto se autonomije tice mislim da je tu S800 sa amoledom smrt za surf i sve ostalo uz samo 2420 mAh, zna se odavno da stariji amoledi (do N3 i S5) dosta trose u ''surf modu'' i pri prikazu bele a takav 5'' 1080p ekran + s800 i 2400 mAh baterija.. ne ide jednostavno. Sto se zagrevanja (pregrevanja) tice.. ko zna, moguce je da je neoptimizacija u pitanju ali mozda je i zbog materijala kucista.
 
Jos jedno pitanje. Hoce li zbog dizajna telefon da trpi na izdrzljivosti i otporu na udarce? Vidim da kao većina telefona nema ivicu oko ekrana koja blago štrči iznad.
Meni svaki Android je do sada ispao slučajno bar 5 puta na asfalt i nikad mi displej nije pukao
 
Ja trenutno koristim Xperiu Z, i pri surfovanju ili nekim jačim aplikacijama se oseti zagrevanje u gornjem delu ali ne previše. Pretpostavljam da je razlog tome sloj debelog stakla preko plastike na poleđini, dok je kod Lumie ipak u pitanju samo plastika. Voleo bih kad bi to nekako rešili, da znam da nije u pitanju fabrička greška (što ne bi bilo prvi put za neku kompaniju da izbaci ne sasvim dovršen proizvod) i odmah bih se zaleteo da ga kupim.

djpgiovany, hvala za utiske. Sve si rekao što me interesuje cheers
 
Nema na cemu...izneo sam neke stvari,ali daleko od toga da pljujem uredjaj,naprotiv prezadovoljan sam...pogotovo sa ekranom i kamerom...sve aplikacije koje sam najvise koristio na androidu i ios-u (viber,what'sup,tapatalk,instagram,tune in,Skype) imaju i na wp-u,igre bas slabo igram...tako da ne oskudevam ni u cemu...
 
Sad tek prvi put cuh za glance screen, dakle na ovom telefonu to je hardverski nemoguce zbog ekrana? Ne moze se nekim apdejtom dodati?
 
Mnogi Nokia telefoni sa amoledom imaju taj glance. Sta je u pitanju pa 930 nema?
 
Do sada bi ga sredili da može glance, ali mislim da ništa od toga.
Valjda su nešto naučili pa će 730, 830 opet imati tu predivnu funkciju.

edit:
@hidrogen
ne treba biti amoled, imaju ga i lcd/ips ekrani sa clear black filterom, navodno je kod 930 u pitanju neka memorija ekrana koju nema ovaj amoled, a 620 sa lcd ekranom (nije ips) ima glance :d
630 također ima clear black filter, a nema glance
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno