Šta je novo?

Nokia Lumia 930

I 925 mi je ušao u obzir, ali kad sam video 930 to je bila ljubav na prvi pogled :) A devojka već skoro godinu dana koristi L820 i prilično je zadovoljna. Uz sve što se piše i priča, meni lično WP deluje i radi odlično.
 
Sto se 930 tice nisam bas siguran... Mislim nisu ispravili "problem" sa baterijom ni na Icon-u koji je identican model. Pod navodnike sam stavio u smislu sto tu nema sta ocigledno da se ispravi, ta baterija na tom telefonu moze da izgura toliko otprilike i to je to. Poenta price je da je to u praksi manja autonomija nego sto imaju 920/925/1020 i da je to za mene neprihvatljivo iako je telefon kao telefon savrsen za moj ukus. Nekome ko manje koristi telefon ovo nece da predstavlja nikakav problem i ima da se cudi kakve gluposti pisemo ovde, zato i nema generalnog saveta po tom pitanju.
 
Zato i pitam, jer mi 2400 ma deluje kao slabašna baterija, a neko je ovde pominjao i preterano pregrevanje. Uzeo bih ga vrlo rado, ali su to neke stvari zbog kojih se dvoumim. Imao sam prilike da ga pogledam u jednoj našoj radnji i zaista sam oduševljen izgledom i izradom.
 
gsm arena test http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_930-review-1107.php

Stvarno losa autonomija.. jos oni testiraju na 50% osvetljenju a to je samo 149 nitsa na ovom telefonu. Kao da bi 3000 mAh baterija bila neki ozbiljan trosak, nisu mi jasni.

battest.jpg


Pored toga uspeli su malo da degradiraju i audio kvalitet S800 cipseta.. bar prema njihovim utiscima i merenjima.

Plugging in a pair of headphones adds a fair amount of stereo crosstalk, and quite a lot of intermodulation distortion for an overall underwhelming performance. These are not the kind of flaws an average user will be able to detect in real use cases, but they might matter to extreme audiophiles armed with overly expensive headphones.
 
Poslednja izmena:
Baterija je malo bolja od 920 i 925, znači jedan dan izdrži što je sasvim o.k.

920.jpg
925.jpg
 
^ amoled na 925 na 50% osvetljenju (tako arena testira autonomiju) svetli 221 nitsa (930 149nits) pa i pored toga ima malo bolju autonomiju surfa. Znaci kad bi testirao na istom osvetljenju 930 bi se ugasila posle 3-3,5h surfa sto je na nivou 2011 godine. Baterija na 930 je fail u odnosu na konkurenciju (da ne pominjem 1520) a to da moze da izdrzi dan, pa moze ako se koristi kao 5800 ili 3310 :d

Sramota kako su osakatili strasan telefon.
 
Poslednja izmena:
Ljudi posle par dana koriscenja jedino mogu da zakljucim da je overheating i battery drain software-ske prirode...i to ce verovatno biti sredjeno nekim buducim update-om...inace telefon je perverzija...dizajn,kamera,definitivno najbolji ekran koji sam do sad video...
 
@hsv.stoned

a ti ono koristiš Sony Xperia P, pa bi ti ovo bila slaba baterija. :D :d :D :d

gsmarena_002.jpg
 
^ XP na 50% osvetljenju svetli 350 nitsa (znaci kao 930 na max :d) sto znaci da u realnosti na telefonu iz 2012. imam autonomiju surfa/gledanja videa kao najnovija flagship lumia :d :d :d

Toliko o tome ;)

I inace, xp izgura jedan dan (24h) sa 3h sot uz wifi/3g ali uz gazenje od upotrebe mora na punjac 2x dnevno, bas kao sto ce morati i ova sjajna Lumia u 2014. i eri 3000 mAh akumulatora :) :d
 
Poslednja izmena:
Ne čitaš šta pišemo. Kako da bude sređeno? Icon pati od istih problema, a mesecima je već na tržištu sa identičnim hardverom. Što reče hsv.stoned uporediti autonomiju pri surfovanju i to je sasvim dovoljno za sud... Jednostavno da li je ekran problem ili šta već ne znam jer je ostatak hardvera identičan onome u 1520 koja činjenica ima 1000mAh više ali ima fantastičnu autonomiju. Ovaj ima vrhunske specifikacije ali ga ta baterija u startu izbacuje iz priče u smislu zamene za 920/925. Šteta ali tako je...
 
inace telefon je perverzija...dizajn,kamera,definitivno najbolji ekran koji sam do sad video...
Dobro sad, nemojmo pisati svašta. Kamera svakako nije za oduševljenje, to je stara kamera iz 1520, daleeeeeko od najboljih kamera na telefonima. Ali dizajnerski je super. Pikiram 930 za devojku, juče smo ga gledali u prodavnici zaista je kul telefon. Mnogo je ozbiljno urađen i stvarno je dobar. Što se ekrana tiče morao bih da ga vidim na jakom suncu da procenim, mada sumnjam da može da pobedi kralja, a meni je to jedino bitno kod ekrana. Ekran je za mene najbolji dokle god je najbolji na suncu :d
 
Poslednja izmena:
Ne čitaš šta pišemo. Kako da bude sređeno? Icon pati od istih problema, a mesecima je već na tržištu sa identičnim hardverom. Što reče hsv.stoned uporediti autonomiju pri surfovanju i to je sasvim dovoljno za sud... Jednostavno da li je ekran problem ili šta već ne znam jer je ostatak hardvera identičan onome u 1520 koja činjenica ima 1000mAh više ali ima fantastičnu autonomiju. Ovaj ima vrhunske specifikacije ali ga ta baterija u startu izbacuje iz priče u smislu zamene za 920/925. Šteta ali tako je...

Moze to malo da se sredi apdejtom ali male razlike su u pitanju.. vidi se po autonomiji poziva da je cak i tu 930 iza androida sa 2800+ mAh baterijama a o surfu da ne govorim.. jednostavno su trebali da idu na 3000 mAh i kompletiraju sjajan telefon, i da, nesto su malo syebali oko audio izlaza ali dobro, ko nema dobre slusalice verovatno nece ni primetiti.

Sada kada su pale cene 1520 je duplo bolji izbor od 930 jer ima prakticno sve isto ili bolje uz za svetlosnu godinu bolju autonomiju, kome ne smeta phablet velicina 1520 je najjaca kupovina danas ;)
 
Poslednja izmena:
Kamera je svakako jedna od boljih na tržištu danas. Daleko da je najbolja naravno ali je sve samo ne "stara kamera iz 1520, daleko od najboljih kamera na telefonima".
 
Sada kada su pale cene 1520 je duplo bolji izbor od 930 jer ima prakticno sve isto ili bolje uz za svetlosnu godinu bolju autonomiju, kome ne smeta phablet velicina 1520 je najjaca kupovina danas ;)
1520 je vrh, mada je mene i 1320 oduševio. Ali i 930 je super, mnogo je lepo urađen telefon
Kamera je svakako jedna od boljih na tržištu danas. Daleko da je najbolja naravno ali je sve samo ne "stara kamera iz 1520, daleko od najboljih kamera na telefonima".
Jel imaš 930? Hoćeš da uradimo VS shootout? Da se smoriš malo, da ti srušim Sneška :d
 
Poslednja izmena:
Moze to malo da se sredi apdejtom ali male razlike su u pitanju.. vidi se po autonomiju poziva da je cak i tu 930 iza androida sa 2800+ mAh baterijama a o surfu da ne govorim.. jednostavno su trebali da idu na 3000 mAh i kompletiraju sjajan telefon, i da, nesto su malo shebali oko audio izlaza ali dobro, ko nema dobre slusalice verovatno nece ni primetiti.

Sada kada su pale cene 1520 je duplo bolji izbor od 930 jer ima prakticno sve isto ili bolje uz za svetlosnu godinu bolju autonomiju, kome ne smeta phablet velicina 1520 je najjaca kupovina danas ;)


Naravno, ja to odavno pričam. Sve se svodi na to jel možeš da prihvatiš veličinu 1520 za svakodnevnu upotrebu. Ja sam ipak bliži tome da ne mogu nažalost.

Što se same baterije tiče, kažem, otvoreno sumnjam da može bilo šta vidljivo jer da može to bi već davno na Icon-u napravili. A kako je razlika jedino u ekranu cenim da on pravi problem u celoj priči.
 
1520 je phablet bolji od N3 (hardverski). E sad da se ne lazemo N3 na androidu je duplo upotrebljiviji jer je i sam os napredniji. Ali ako se gleda hardver L1520 je mozda i najkompletniji uredjaj, ne nesto ubedljivo ali bar ima haac mikrofone za razliku od konkurencije.

930 je odlican fon u skoro svakom smislu ali stvarno ne znam koji im je k... pa da idu na ovako kilavu bateriju dok konkurencija rusi rekorde autonomije sa akumulatorima od 3000+ mAh. Pa i 1520 ima brutalnu bateriju a ova 930 ce morati na punjac kao prosecan fon iz 2011/2012, smesno i jadno.

Naravno, ja to odavno pričam. Sve se svodi na to jel možeš da prihvatiš veličinu 1520 za svakodnevnu upotrebu. Ja sam ipak bliži tome da ne mogu nažalost.

Mislim da bi se svako navikao posle nekog vremena, posebno ko smartfon dosta koristi u kuci, na poslu, u kancelariji. Meni 1520 i velicina slicnih phableta ili telefona smeta samo zbog mobilnosti i teske upotrebe jednom rukom dok sam na bajsu, u pokretu i sl a i zbog nosenja u dzepu, covek kad kuci/u kancelariji koristi smartfon ni 10'' displej ne bi bio problem vec prednost.
 
Poslednja izmena:
Jel imaš 930? Hoćeš da uradimo VS shootout? Da se smoriš malo, da ti srušim Sneška :d

Hajde uozbilji se molim te.

Jedino šta sam ja rekao je da je to daleko od loše, stare kamere. U rukama prosečnog korisnika ovaj telefon će da napravi sigurno sliku koja je trenutno u top 10 po kvalitetu od onoga što može da se nađe na tržištu. To što se ti zaluđuješ nekim drugim stvarima to je druga priča i kao takva bitna malom krugu ljudi...
 
1520 je phablet bolji od N3 (hardverski). E sad da se ne lazemo N3 na androidu je duplo upotrebljiviji jer je i sam os napredniji. Ali ako se gleda hardver L1520 je mozda i najkompletniji uredjaj, ne nesto ubedljivo ali bar ima haac mikrofone za razliku od konkurencije.

930 je odlican fon u svakom smislu ali stvarno ne znam koji im je k... pa da idu na ovako kilavu bateriju dok konkurencija rusi rekorde autonomije sa akumulatorima od 3000+ mAh. Pa i 1520 ima brutalnu bateriju a ova 930 ce morati na punjac kao prosecan fon iz 2011/2012, smesno.



Mislim da bi se svako navikao posle nekog vremena, posebno ko smartfon dosta koristi u kuci, na poslu, u kancelariji. Meni 1520 i velicina slicnih phableta ili telefona smeta samo zbog mobilnosti i teske upotrebe jednom rukom dok sam na bajsu, u pokretu i sl a i zbog nosenja u dzepu, covek kad kuci koristi smartfon ni 10'' displej ne bi bio problem vec prednost.


Pa to, stavljanje u džep i slično... Generalno mislim da bih pre pristao da dopunjavam telefon u toku dana :) Nisam imao neki stav dok nisam uzeo u ruku 1520 i ohladio se bukvalno u sekundi. E sad naravno, pitanje je šta bi bilo posle 10dana korišćenja...
 
Hajde uozbilji se molim te.

Jedino šta sam ja rekao je da je to daleko od loše, stare kamere. U rukama prosečnog korisnika ovaj telefon će da napravi sigurno sliku koja je trenutno u top 10 po kvalitetu od onoga što može da se nađe na tržištu. To što se ti zaluđuješ nekim drugim stvarima to je druga priča i kao takva bitna malom krugu ljudi...
Ja se plašim da ti nisi pročitao moj post. Ja nisam napisao da je to "stara kamera" u smislu da je kao prve kamere na telefonima, nego da je stara, već viđena kamera iz 1520, koja je u rangu sa ostalim top telefonima, i ništa specijalno, odnosno daleko od najbolje. Veoma daleko. Baš daleko. Baš, baš daleko. Inače bih pre izabrao L930 kameru nego bilo koju Android, ali ta kamera nit je revolucionarna, nit je za oduševljenje koje ti bacaš. Možda ako nisi video bolje. A bolje postoji. Veruj mi na reč, da ti ne bih kačio dokaze.
 
Pročitao sam ono što piše i u tom kontekstu i odgovorio. Da, svakako, to je model identičan onoj u 1520 i kao takav vrlo konkurentan onome što je danas na tržištu. Da li je najbolja? Naravno da ne, to niko nije ni pokušao da kaže. Tako da priča o mom oduševljenju je bespotrebna jer ja to nigde nisam rekao. Samo sam rekao da je vrlo verovatno u TOP10 kamera trenutno a to je sve samo ne loše...
 
da, izvini. ja sam njemu bio i rekao, ali on nije odgovorio, ti si se ubacio i nastavio da pričaš tu priču, on ima telefon, ti koliko vidim nemaš.

uostalom, već imam jedan 930 u svojoj okolini, uskoro će da dođe i drugi. pa ću moći da upoređujem kamere do mile volje, a rezultat ti se svakako neće svideti...
 
Poslednja izmena:
Tako je, ovo je forum, diskutujemo i razmenjujemo misljenja. Tom logikom ti ne treba ni da zalazis ovde jer nemas WP, posto si valjda ovim gore komentarom hteo da kazes kako ja ne mogu da sudim jer nemam 930. Pricamo o tome da si rekao da sam ja odusevljen kamerom, samo sam pitao gde sam to rekao? Zar je toliko strasno reci ok, izvini, prevideo sam ko je sta rekao ili je do besvesti potrebno ici u raspravu da bi dokazao nesto sto je nedokazivo u startu.

Over&Out.
 
Elem, evo sta kaze GSM Arena:

The Lumia 930's AMOLED display brought disappointing numbers, especially when it came to watching videos and browsing the web. With sub 6 hour times for each, it means that you'll have to have an A/C adapter within arms' reach if you plan on doing a lot of either activity - hardly a practical solution.

The poor screen-on numbers were compensated somewhat by the excellent figures you get when the screen isn't on. The just under 17 hours of 3G talk time we got was better than the manufacturer supplied numbers, and the standby times were also great, especially considering Nokia has disabled the Glance screen feature in the Lumia 930.

Dakle, cenim da je ekran problem u celoj prici...
 
Jes, jes, prevideo sam sorry. Ja mogu da diskutujem o 930 jer mi bratovljeva žena ima 930, a uskoro će i moja devojka da ga uzme, tako da ću ga imati na raspolaganju svakodnevno. On recimo ima 1020, a ja 808, ispade 930 ženski telefon.

Inače, informacija koja vam ništa neće značiti. Kod bratovljeve žene L930 drži bateriju tri dana sa jednim punjenjem :d Njegov komentar na gsmarena test je da nešto nisu uradili kako treba, jer on misli da nema šanse da drži manje od 1020.
 
Kamera na L1520/930 zaostaje trenutno samo za n808 i L1020. Sto je razumljivo zato sto imaju ogromne senzore. Ostali su tu negde ili losiji sto se kamere tice. Glupo je uporedjivati nesto sto nije za porefjenje
 
Pa sve se svodi na upotrebu. I moj otac je odusevljen sa baterijom na 625, puni telefon svaka 3-4 dana, ja bih i nju punio svako vece kao i na 920. Mislim da me ne shvati niko pogresno, ja sve ovo za 930 pricam jer sam "ljut" u smislu sto ga necu uzeti samo zbog te gluposti inace bih ga vec uveliko posedovao. Za moje potrebe, definitivno below average performanse baterije a cenim i za veliku vecinu ljudi koja se iole razume u nesto oko telefona tj koristi ih...
 
Znaš kako. Ja garantujem da bi meni izgurala dan. Svaki telefon punim uveče kad spavam. Sa N808 sam recimo izgubio tu naviku jer mi bez problema gura dva dana. Ali da uzimam L930 ne bih razmišljao o bateriji pošto bi se punio svako veče. Inače, kad se kupuje telefon koji nema mogućnost menjanja baterije bez otvaranja celog telefona, treba gledati da ti otprilike gura dan i po, jer će nakon par godina baterija da oslabi taman toliko da će da ti gura dan. Tako da se slažem za ovu tvrdnju oko baterije L930.
 
Punim i ja obavezno svako vece. Problem je ako u toku dana bude dosta interneta i GPS-a to onda ne bude ni taj jedan dan i mora da se dopunjava u medjuvremenu. E sad pod dosta stvarno mislim dosta. 920 ce pri surfovanju preko 3G recimo da bez problema pojede blizu 30% baterije za sat vremena. Ovaj je jos gori po ovome sto kaze gsmarena. Dodaj na to da jos sliikas nesto, slusas malo muzike, pozoves nekoga, eto potencijalnog problema predvece. E sad, to je u principu resivo, uz laptop mi je uvek usb, kuci mi je wireless punjac, u kolima imam auto punjac a na sve to imam i 8400mAh eksternu tako da imam gde da se dopunim u toku dana ako prigusti. No slazem se, cesto je moja upotreba daleko od normalne tako da ne treba da bude reper za neko nazovi normalno trajanje baterije. Tj nekad se uklapam u taj neki nazovi bench prosek ali cesto to i drasticno probijem pa onda moram da imam backup resenja. Sto rece hsv.stoned, da su ovde stavili 3000mAh bateriju, idealan telefon, no cenim da je ovo bila drasticno jeftinija varijanta jer su imali vec gotov telefon(Icon).

Inace ovo u UK dele free uz telefon:

http://nokiamob.me/2014/07/28/foto-...okia-uk-dijeli-uz-kupovinu-lumia-930-uredaja/

Kod nas je poklon 100e veca cena nego bilo gde u EU.
 
Nazad
Vrh Dno