Šta je novo?

Nokia Lumia 930

Pazi, u jednoj od tih kao korektnijih i povoljnijih prodavnica koje daju garanciju matora L920 je i dalje 275e nova.. moguce da je jos i cena bez pdv-a. Bice dosta skupa L930 ali je dosta cudno da 1520 ima bas nisku cenu za takav uredjaj koji je hardverski ispred cak i Note 3, ako nista drugo onda za kameru, mikrofone, veci ekran i materijale kucista.
 
Ponuda i potražnja. Izbaci na oglas note 3 i 1520, da vidiš koji će pre da ode...
 
Ma dobro to, mislio sam na to da prakticno sve lumie, pa i one matore kao L920 drze visoke cene a L1520 cena brzo pada. Sigurno 920/925 nisu mnogo trazeniji telefoni od 1520.
 
[YOUTUBE]hlgdoGPaMTE[/YOUTUBE]

:D

[YOUTUBE]cbzSEFzfpHU[/YOUTUBE]
 
Ovo nije uredjaj za siritinju sa balkana.
Mozda bude moj, ali za nekih godinu dana...
 
Naravno kao i uvek, za najjaca trzista idu takve promocije a kod nas je promocija +100e na cenu u recimo UK bez svih tih dodataka...
 
Gledam sad cene u telenoru. Lumia 930 je u istom paketu (prenesi xl) jeftinija od G3 za 9k din, od S5/Z2 za cak 15k din. Tako da u odnosu na to i nije skup telefon, ok ima malo ''stariji i sporiji'' cipset (smesna razlika) i malo manji ekran (i 1Gb rama manje od Z2 sto u slucaju WP8 ne znaci nista verovatno) ali je zato pravi premium telefon u poredjenju sa S5 i ima bolje mikrofone od konkurencije (za kamera hardver da kazem da je dosta slican sa S5/Z2).

E sad, to sto su telefoni kod nasih operatera generalno preskupi, to je posebna prica. Kad se pojavi po oglasime i u one 2-3 prodavnice sa niskim cenama bice dobra kupovina. Ovo u stvari dodje kao 1520 u manjem pakovanju samo steta sto nema 3000 mAh. U svakom slucaju pravi flagship.
 
Poslednja izmena:
Na to bih i zažmurio iskreno ali baterija... Prvi utisci na wpcentral očekivano negativni. Prosto je neverovatno koliko drastično bolje rezultate ima 1520(uz 1000mAh više)...
 
Kako kome. Ne voli svako fluorescentne boje.
 
Amoled je stvoren za wp, pa moze da prica ko sta hoce.
Jedini problem sa njim je sto ga ne stavljaju u jeftinije modele
 
Ja uvek pre biram IPS u odnosu na Amoled ali ukusi su različiti...
 
930 je počela da se najavljuje i kod naših operatera...cena naravno stinica :)...telefon je za oko 100 e skuplji nego napolju...
 
Izgleda da je Nokia 930 počela da se i kod nas pojavljuje u prodavnicama koliko sam ja video varira od 550 do 600 E.
 
U phone arena testu vremenski uslovi bas i nisu idealni pa to kvari utisak. Inace se slazem da boje nisu bas tacne, to vazi i za 1520, dinamika isto moze da bude bolja. Kolicina detalja je odlicna i generalno je IQ super za kameru na telefonu.

Sto poredjenja sa S5 tice.. pa i ta kamera je odlicna, nijanse su u pitanju. S5 ima atraktivniji/mocniji hdr mod sto se i vidi, low light poredjenje nije bas detaljno jer ce L930 uz fiksiranje i rucna podesavanja uslovno receno da odere S5 i ostale androide koji nemaju ta podesavanja.

Sve u svemu 930 ima odlicnu kameru/kamkorder, sam vrh za sada od vodecih modela ;)
 
Nazad
Vrh Dno