Šta je novo?

Nokia Lumia 930

Cekaj hsv. Jel vidis da sam odvojio twz I pure android iskustvo.. za dialer znam da ima I koristim, naravno da ne koristim ovaj raspali..
 
Ma mislim i inace, to je mnogo cudan trip. Android pljuju ljudi koji su ga koristili do 2011/2012 godine kada je realno bio djubre tj mislim na sve fabricke UI koji su imali brdo problema, stock android je naravno bio bolji ali logicno losiji od 4.1+. Sa druge strane neki pljuju WP kao da je ostao na feature phone nivou iz 2011 sa smesnim marketom a WP8.1 je bolji u svakom smislu. Napredovali su i jedni i drugi samo android proizvodjaci i dalje trpaju bloat, bagova ima manje ali su i dalje prisutni a sa druge strane ni WP8.1 nema funkcionalnost i broj kvalitetnih aplikacija kao android, jbga to je realnost.
 
Poslednja izmena:
^ bas to.. samo sam ja malo pre pricao o tome da meni licno nekako bolje lezi wp.. imao sam 5,6 wp telefona I sa svakim sem sa hd7 sam bio zadovoljan.. menjao sam ih jer sam zeleo veci ekran a wp I veliki ekran su tada bili dva odvojena sveta.. sada kada su tu I 930 I 1520 mislim da je vreme da im se vratim.. pa makar morao da dam Note3 I doplacujem, mada razum kaze da to I nije bas najpametnije....
 
Razmisli dobro. Tako sam i ja razmisljao o wp pa se pokajao. Ne vredi, nije mi to to.... Ne mogu da kazem da mi fali nesto posebno, ali ipak nesto mi tu fali :) Naravno ni Samsung ne bih uzeo, ali Nexus ili One...
 
Ma nema sta da se kajem.. znam ja wp kao os vrlo dobro.. jedino sto mi je nepoznanica tu su telefoni koje bi eventualno uzeo tj 930 ili 1520..
 
Kod 1520 ne treba da imas nikakvih nedoumica,to je hardverski savrsen telefon ako ti se svidja WP. A ja mislim da su MS i nokia na dobrom putu,samo iz mog okruzenja je 15ak ljudi za par meseci otislo sa androida na WP,i svi zadovoljniji. Mozda jos ne mogu da se izbore u high-end segmentu,ali sa telefonima ispod 200tinak eura mislim da su bolji
 
1520 je najzaokruzeniji po mom misljenju. Ono sto je problem je velicina. Jednostavno ne moze se svako navici i to je razumljivo. Ako ti to nije prepreka nema sta da razmisaljas. Meni je trajanje baterije mnogo bitnije od vidljivosti na suncu (koje uopste nije lose), upotrebljivost i preglednost veceg ekrana je plus. SD kartica je realno - plus... Manja cena je definitivno plus.
 
Velicina nije problem, veci je malo od N3, a N3 mi nije veliki tako da... Samo me nervira sto 1520 ima vrlo malo i ljudi koji ih prodaju su ludaci, mislim traziti meni doplatu od 30-50e a moj telefon kao nov + garancija 24 meseca, kompletana oprema, to je vec suludo, ali to je i trziste.. Jedino sto sumnjam da ce ih i u buducnosti biti vise, jer ipak ne odgovara kao telefon svakom.. Lumia 930 npr vec sad ima dosta vise nego 1520..
 
Ma sta te briga, ti postavljaj uslove, ne pristajes na doplatu vecu od 20 evra npr. i popustice. Jer "Note 3 je bolji telefon od 1520", "to je Windows, ko ce to da kupi" itd.
 
Ja sam sa 1520 prezadovoljan a izaso mi povoljno pre nekoliko meseci za oko 300€ par meseci star. Da li je bolji ili gori od note 3 to je stvar ukusa. Oba su hardverski jako dobra i sam vrh ponude. Ali je po meni lumia kvalitetnije izradjena, ima bolji ekran (po meni) i svakako bolju kameru. E sad da li nekom odgovara vise android ili wp to je stvar afiniteta :)
 
ima bolji softver kamere, senzori su iste ili slične velicine
 
Ja sam sa 1520 prezadovoljan a izaso mi povoljno pre nekoliko meseci za oko 300€ par meseci star. Da li je bolji ili gori od note 3 to je stvar ukusa. Oba su hardverski jako dobra i sam vrh ponude. Ali je po meni lumia kvalitetnije izradjena, ima bolji ekran (po meni) i svakako bolju kameru. E sad da li nekom odgovara vise android ili wp to je stvar afiniteta :)


I meni je 1520 bolja ali u manjini smo
 
Ja mogu da tvrdim da je hardverski bolji u nekim parametrima, ne oreterano ali bolji. E sad u softverske podele necu da ulazim. Ima svako svoj za i protiv.
 
sta donosi? jos jedan red ikonica :)
 
Pise da donosi promene po pitanju ekrana. Moguce je da se tim "stelovanjem" malo i baterija poboljsa.
 
Jel zna neko kako da sklonim address bar u IE?
 
Stigao update. Sve isto kao gdr1 na pfd, ali je na 930 znacajno poboljsan ekran. Sada ubija kako je dobar.
 
Kako su mogli da dodaju pixele update-om zivo me zanima...

Inace, zanima me da li iko iz Google-a i MS-a koristi ove browsere koje oni prave. Da ih koriste shvatili bi koliko je retardirano da u Chrome-u, koji inace skriva address bar, ne moze da se skloni sistemski status bar, a da u IE-u koji inace skriva status bar ne moze da se sakrije address bar.... Ili ne koriste te browsere ili su malo priglupi, trece nema.

A sve mi se cini da oni na svojim telefonima imaju ukljucenu tu opciju, ali su se dogovorili da malo poprckuju nas korisnike, pa nas zezaju ovakvim banalnostima, jer je Opera pre 10 godina imala full screen browsing.
 
Mozda bi dodali pixele i na 808, ali simbijan vise nije ni na reanimaciji. Elem, poboljsana je kalibracija ekrana i verniji je prikaz boja i samim tim je mnogo prijatniji za gledanje. Nije sve u pixelima.
 
sve se plaaim da bi to primetio da nisi procitao :) bas ces da me uvredis time sto si napisao za 808 mene koji imam i vrhunski android uredjaj i 808 i 930 u kuci :)

u pogresnoj crkvi se molis, ja nisam od ljudi koji hvale uredjaj koji imaju, ja sam od ljudi koji krenu da pljuju tek kad kupe uredjaj, jer tad imam osnova da pljujem. Konkretno za 808 ne bi bilo kraja kad bih krenuo da pljujem, ali nju gotovo da uvek pominjemo samo u jednom kontekstu, a to je kamera, koja u mobilnom svetu jos uvek nema premca. Mogli bi i kameru da pljujemo ako je poredimo sa dslr, ali to je vec mesanje baba i zaba, mada ni to nam nije strano :)
 
Poslednja izmena:
Nisam morao da citam. 930 ima problem sa podesavanjem ekrana otkad je izasao, to bi kao vrsni pljuvac morao da znas. O tome da li hvalis 808 na sva usta necu sad, to je druga tema. Nisam imao nameru da te uvredim, kao sto verujem da ni ti nisi imao. A da li sam primetio, pa naravno da jesam, to bi i slep primetio. Ranije da bi se sprecio purple hue, podesavanja su morala ici ka green pa je prilikom prvog paljenja nakon apdejta ekran pozeleneo sto je znak da se nesto menjalo i sad se vec uveliko i primecuje poboljsanje. Nemam nista od toga da nesto pljujem ili hvalim, samo pisem kako jeste. A u kuci imam i malo vise uredjaja nego sto si ti naveo, i mislim da sam bio objektivan.
 
Poslednja izmena:
niti sam ja shvatio da ti mene vređaš, niti sam ja želeo da vređam. a da li 930 ima problema sa ekranom to nisam primetio jer slike na tome ne slikam jer imam bolju slikalicu, tako da me boje savršeno ne interesuju, jer mi ekran nije bio zelen.
 
Nisi cak ni citao moj post. Ekran ima primesu ljubicaste boje otkad je izasao, sto se vidi u svakodnevnom koriscenju a ne samo prilikom fotografisanja. A za svaku ozbiljniju fotografiju ipak treba i neki bolji desktop sa nekim monitorom koji je lepo kalibrisan da bi sto vernije prikazao boje, tako da se tu i ne bi trebalo uzdati u ekran telefona.
 
Slazemz se. Nisam stvarno primetio nista na ekranu, mada je moguce. Onda je bruka sto su uopste izbacili fon sa takvim problemom.
 
Uopšte ne mora da znači da je svaki model takav. Ja nisam video potpuno identične ekrane istog modela. Ima plavičastih, zelenkastih, crvenksatih, žućkastih. Nikada ne znaš koji će ti zapasti.
 
Nazad
Vrh Dno