Šta je novo?

Nokia Lumia 930

Pozdrav, ovo mi je prvi post na Benchmark forumu. Vlasnik sam ovog telefona nekih 10ak dana. Pre toga sam bio android korisnik. Telefon je za sada na mene ostavio dobre utiske, a koristim ga poprilicno.. Jedino sto mi se ne svidja ima veze sa os-om ali se nadam da ce i to ispraviti. Ako nekoga nesto zanima u vezi telefona, rado cu odgovoriti! :)

Dobrodosao :wave:
 
Imao sam pre njega s4, u poredjenju s njim je slicna baterija. A koliko znam na svakom iphoneu takodje nije nista posebno(koristio sam 4s, za 5s ne znam koliko drzi..). Zvuk u sluskama u rangu sa s4(koristim njegove sluske, jer nokia ne daje uz telefon...) sa istim slusalicama, neke bolje sluske nisam probao. I ja sam ga uzeo zato sto sam hteo da probam wp i za sad mi je skroz ok :)
Edit: Hvala ZlajoX :D
 
Poslednja izmena:
Ne znam sta je u ovom telefonu, ali hvata gps signal u sekundi. Ukljucim lokaciju, udjem u mape i nadje me odmah. Veliki plus za 930 :d
 
Zato sto imaju i A-GPS i GLONASS..
 
Nisam jos video da telefon ovako brzo "uhvati" satelite. Bas dobra stvar
 
Hoce neko da odgovori na moja pitanja sa prosle strane ako nije problem?
 
Ja sam mislio da jesam. Napisi sta te konkretno interesuje i ja cu se potruditi da odgovorim na sve :)
 
Možeš li mi reći koliko ti npr traje baterija?

Ovde (kao i uvek i za svaki drugi telefon) je 90% ljudi napljuvalo telefon, od tih 90%, 98% njih nije ni imalo telefon (na par dana). Čitao sam forume po netu i ima mixed impressions, ali svi kažu da traje ili kao iphone 5s ili lumia 920, znači punjenje svake noći ili sutradan za moderate usage.

S'obzirom da ja nisam heavy user, tj da ne igram igre i da mi u pozadini rade uvek dva servisa (viber i mail push) hteo bih da znam da li da očekujem nešto lošiji battery life od iphone 5s ili ne.. Za sada sa 5s, punim ga preno koći, uveče je oko 40% i punim ga tek sutra preko dana, ali ga ne čačkam uopšte, kada se igram sa njim punim ga iste večeri.
 
Tako ocekuj i ovde bateriju. Ako ga koristis samo kao sredstvo komunikacije, gurace ti do uvece bez problema. Ja sam ga jutros skinuo u 9 sa punjaca i sada imam 30% bat. Whatsapp, mail, malo browsing, malo tapatalk i nekih 20 min poziva.
 
Ne znam sta je u ovom telefonu, ali hvata gps signal u sekundi. Ukljucim lokaciju, udjem u mape i nadje me odmah. Veliki plus za 930 :d
Ja sam o ovome vec pisao. Mene je najvise impresioniralo to sto hvata satelite za dve sekunde u inostranstvu, dakle bez internet konekcije.
Ovde (kao i uvek i za svaki drugi telefon) je 90% ljudi napljuvalo telefon, od tih 90%, 98% njih nije ni imalo telefon (na par dana).
Na ovom forumu generalno postoji tradicija da o uredjaju koji imas ne pises nista lose, a oni koji napisu nesto lose su slepci. Vredjaju se ljudi kao da im familiju pominjes. Ja sam ovaj telefon napljuvao iz aspekata koji su za pljuvanje, a pohvalio ono sto je vredno pohvale, a telefon imam ne na par dana, nego na svaki dan.
 
I ja sam ga koristio bez konekcije. Izvini, nisam puno listao temu.. Samo sam izneo svoje iznenadjenje. Mogli su staviti vecu bat a da zrtvuju QI standard.. Ali msm da moze i firmware update da resi malo i to.
 
Da, to je stvarno ostavilo utisak i na mene. U fazonu sam, e sad cu da upalim fon da cekam 5 minuta na fix, kad ono bam, za dve sekunde fix i lokacija. Neverovatno. Jeste, ima glonass, ali i drugi imaju glonass, pa ne vataju ovako. Najvise mi je zao sto je izdrzao jedva 4 sata navigacije, sto je jako lose. Ali imam onu monstruoznu Xiaomi bateriju od 10400 mAh i nema zime. Mislim da baterija na 930 nije minus, danas svako ko intenzivnije koristi svoje mobilne uredjaje treba da ima kvalitetnu externu bateriju. Problem resen :)
 
Ako mozes da mi kazes gde si uzeo eksternu i koliko kosta, bio bih veoma zahvalan. :) Do sada sam kod nas vidjao samo pilicarske od 2-3 hiljade mAh...
 
Na ovom forumu generalno postoji tradicija da o uredjaju koji imas ne pises nista lose, a oni koji napisu nesto lose su slepci. Vredjaju se ljudi kao da im familiju pominjes. Ja sam ovaj telefon napljuvao iz aspekata koji su za pljuvanje, a pohvalio ono sto je vredno pohvale, a telefon imam ne na par dana, nego na svaki dan.

Mozes li mi reci koliko ti drzi baterija i kakav je kvalitet zvuka sa nekim boljim in ear sluskama?

Na 5s mi drzi od jutra do mraka (eventualno sledeceg jutra) ali otprilike svaki dan ga punim, mogu li ocekivati isto i ovde ili ne?
 
Ja sam ti vec odgovorio na to pitanje, ne vidim razlog da pitas opet. Imam ovaj fon, a nemam razloga da lazem.
 
Zato sto zelim da cujem sto vise impresija :)

Ne vidim problem u tome.
 
Nema nikakvih problema. Nego ne verujem da njemu drugacije drzi baterija, ali oke.
 
930 izdrži radni dan, ili dva ukoliko nemaš veliki screen on time. ali to jako teško, može se reći dan i po ako ga malo koristiš, ili dan ako ga prosečno koristiš. za in ear slušalice ne mogu ništa da ti kažem jer to zlo ne koristim, ali zvuk je ok, ne znam kakav je na 5s. to za zvuk moraš ti sam da vidiš, to probaj pre kupovine, ne znači ti ništa da ti neko kaže.

a bateriju sam kupio na bench oglasu :)
 
Hvala hvala, još samo da nađem orange one i happy sam.

Inače, kako se ostvaruje garancija, jel je univerzalna kao kod apple-a za celu evropu i sve nokia servise ili ne?
 
Mislim stvarno nećeš pogrešiti sa 930. Malo je bulky, voli da se zagreje, ali sad su vrućine, pa ni to ne znamo da li je strašno, ima bolju kameru od ostalih flagshipova, Nokia Maps radi kao san, Windows ko Windows, baterija malo slabija, ali gura dan, ako ti ne gura, onda teško da bi ti i drugi telefoni gurali dan. Kupiš externu bateriju i gotovo. Meni N808 nekad cepa dva dana, a nekad ne može jedan da sastavi, sve to zavisi od korišćenja.
 
Mislim stvarno nećeš pogrešiti sa 930. Malo je bulky, voli da se zagreje, ali sad su vrućine, pa ni to ne znamo da li je strašno, ima bolju kameru od ostalih flagshipova, Nokia Maps radi kao san, Windows ko Windows, baterija malo slabija, ali gura dan, ako ti ne gura, onda teško da bi ti i drugi telefoni gurali dan. Kupiš externu bateriju i gotovo. Meni N808 nekad cepa dva dana, a nekad ne može jedan da sastavi, sve to zavisi od korišćenja.


+1
 
Ja sam samo mnogo očekivao od kamere. Na kraju ispade jedina prednost u odnosu na S5 i ostatak ekipe to što ima Nokia Camera app sa kojom je moguće ručno podešavati sve. Nokia Camera razmazi čoveka, kad slikaš sa tom aplikacijom, posle ti sa svim drugim bude mučno da slikaš. Ali senzor ko zrno pirinča :s
 
Nije to jedina prednost.. Ogromna prednost je fotografisanje u dng formatu, tu ni jedan od ostalih flagshipa ne moze da mu parira.
 
sa onakvom kamerom džaba ti dng.
 
Nista nije dzaba, pogotovo sto dng ima mnogo veci spektar boja od jpega. A i ne znam sta to znaci s onakokvom kamerom :D Meni je sasvim dobra
 
U odnosu na sta? Zbog cega los? Moze malo detalja?

Los u odnosu ma htc one ili? Mogu ja da kazem, to i to je ****** bez ikakvog obrazlozenja, ne mora zmaxiti da je istina. Jel je prazan zvuk, tih, bas nije dobar, ne cuju se lepo visoki tonovi, sta?
 
U odnosu na sta? Zbog cega los? Moze malo detalja?

Los u odnosu ma htc one ili? Mogu ja da kazem, to i to je ****** bez ikakvog obrazlozenja, ne mora zmaxiti da je istina. Jel je prazan zvuk, tih, bas nije dobar, ne cuju se lepo visoki tonovi, sta?

U odnosu na ono kako bi trebalo da se cuje!
Ako ti je izlaz toliko bitan probaj pre kupovine!
Mozda je to tebi dobro/zadovoljavajuce sve zavisi od toga na cemu slusas. krastavac.
 
Nazad
Vrh Dno