Šta je novo?

Nokia Lumia 930

Bila je prica i za 1520 pre pojavljivanja da ce cena biti preko 700$ ili ti 700 eur kod nas . Deset dana posle pojavljivanja kod nas se telefon mogao naci za 550. Sad vec ispod 450.Realna cena za pocetak bi mogla biti tu oko 550 ali to ce vrlo brzo pasti ispod 500.
 
Ja bi onda pre pazario L1520, jer će po toj logici, i njemu cena ići ispod 400 jeura...
 
[YOUTUBE]DW5hy7EZZxU[/YOUTUBE]

Mnogo dobro izgleda 930, bas gotivim taj Nokia/Sony cigla dizajn sa ostrim ili blago zaobljenim ivicama.
 
Samo sto sony telefoni izgledaju mnogo lepse.
 
Pa ne znam, Z, Z1(c), Z2 i XZU dizajn mi se svidja kao i dizajn 2012 nxt serije telefona (XS/Acro/XP/XT), ostali ne bas, imaju neke detalje koji malo smetaju.

A od Nokia prakticno sve iz visih klasa racunajuci i 1020/930 a iz budzetnih klasa 520/720. Uglavnom mi se svidja dizajn Nokia telefona u poslednje vreme kao i izbor materijala (uglavnom, mrzim glossy polikarbonat).

A i dobro je da se ovako razlikuju jer smo pre par godina svi pisali kako je u smartfon eri doslo do toga da su svi telefoni isti, ovako su telefoni prepoznatljivi, npr Nexus ima formu kucista koja je prepoznatljiva vec 4 godine (ili 5) i deluje odlicno, nokia/sony/huawei ''cigle'' sa ostrim ivicama, htc je progurao One dizajn u vise svojih klasa itd.
 
@hsv.stoned

Kolega, vidim da voliš dobru kameru na smart phone-u, nisi neki heavy user koji ne može bez androida, a nisi ni hejter wp platforme.
Zašto sebe ne počastiš sa L1020 sada kad su i cijene prilično o.k. za jedan takav uređaj, naročito sada jer wp8.1 popravlja ukupan dojam, i većinu nedostataka koji "život znače" ??
 
^ nemam sad toliko para, stekam za more, exit, uopste leto i mnogo drugih troskova. A nigde ne zurim, vec godinama telefon menjam samo kada potpisujem/obnavljam ugovor pa cu videti u decembru koja opcija je najbolja za 300-350e :) A 1020 ce mi sigurno biti jedna od opcija jer ima sve sto mi treba samo je problem sto sam ipak vise za android os.. navuce se covek vremenom na ovoliko mogucnosti a jos sam ja smesno zahtevan korisnik u odnosu na android bench armiju.

A sto se wp8 tice, ja sam za to da sve radi kako je bog rek'o po difoltu a ios pa i wp8 su tu odlicni. Samo sto je realno i android mnogo napredovao od ICS do sada.

Citao sam neke stvari vezane za wp8.1 apdejt i deluje skroz dobro, mogao bih da koristim opusteno samo me i dalje malo nervira nedostatak kvalitetnih i besplatnih aplikacija i kasnjenje nekih dobrih, poznatih. Tu su je android ipak u velikoj prednosti, market je sve bolji.
 
Poslednja izmena:
Ja bi onda pre pazario L1520, jer će po toj logici, i njemu cena ići ispod 400 jeura...

Što je najgore to itekako ima smisla. Hardver je isti a 1520 će koštati vidno manje tad. Problem je samo, što je bar meni, 1520 ipak prevelik. Zato sam i čekao nešto ovako ali ipak preko "display memory limitation" nisam spreman da im pređem.
 
"The Nokia Lumia 930 price in India might be around Rs. 40,000 when it launches officially next month." Kod nas je to oko 485e
 
Prvo sam se nadao Icon za EU trziste, onda je ispalo da od toga nema nista, pa onda su pale price u vodu da ce 930 biti Icon za EU i da ce biti 4.5" i nesto slabijim hw. Na kraju se ispostavilo da je ipak u pitanju Icon za ostatak sveta a ja sam u medjuvremenu uzeo L1520. krastavac, sad nemam razloga da prelazim na L930 imajuci u vidu slabiju bateriju a na velicinu od 6" sam se vec navikao....
 
Sve je isto (vrhunski) kao i kod Nokia Icon, ali na žalost i baterija je ista.

gsmarena_icon.jpg
 
Loše, to je čak i od 920 lošije... Mada mi uopšte nije jasno zašto je to tako. Jedva čekam iskreno neke testove 930, možda je porađeno nešto na optimizaciji no opet ne vidim da ima previše prostora za nešto krupnije... 1520 se stvarno nameće kao vidno bolja alternativa, samo da nije tih 6". Videćemo šta će i hoće li išta biti od te 1820 na kraju, ona bi sa 5.2" bila prihvatljiva...
 
Pa verovatno zbog amoleda starije generacije koji vise trosi i relativno slabe baterije za taj hw i 5'' ekran. A mozda i samo zbog nedovoljno jake baterije. Ovde autonomija surfa najvise kvari rezultat.
 
@Darko1290, veruj mi na rec i slobodno probaj 1520. Jeste velika u prva tri dana ali posle ti postane prihvatljivo a nakon samo 10 dana ti postane skroz normalna za nosenje jer je navikavanje zaista brzo. Meni cak i u dzep staje....
P.S. Ovo ti govori Apple fanboy kome je do skoro sve preko 4" bilo preveliko i mnogo glomazno....
 
Još ako Nokia Cyan ne sredi Glance i DTTW, ne piše se dobro ovome modelu..
 
Bas su uboli dizajn, prelep je telefon. Naravno suludo ga je uzimati odmah odmah na izlasku, verujem da ce se brzo pojaviti kod nasih operatera pa ce i cena pasti. Sto se baterije tice ako bude kao L925 ja sam zadovoljan. 1520 sam drzao pre neki dan u ruci, i po meni je bas prevelik, i za koriscenje i za nosenje.
 
@Darko1290, veruj mi na rec i slobodno probaj 1520. Jeste velika u prva tri dana ali posle ti postane prihvatljivo a nakon samo 10 dana ti postane skroz normalna za nosenje jer je navikavanje zaista brzo. Meni cak i u dzep staje....
P.S. Ovo ti govori Apple fanboy kome je do skoro sve preko 4" bilo preveliko i mnogo glomazno....




Što je najgore verovatno bi i bilo tako, moram uživo da probam telefon pa da onda donesem zaključak. Doduše probao sam Note neki i pitanje je koliko bi mi to odgovaralo. Mislim mora da može u džep od jakne, pantalona itd a ne znam može li to uvek. Ovako je činjenica sve na strani 1520, čak ja lično preferiram IPS u odnosu na Amoled tako da mi je to plus kao i činjenica da će identičan hardver uz vidno bolju bateriju da košta dosta manje. Videćemo, ima još vremena, mada polako već počinjem da se pripremam za penzionisanje 920.
 
Pa verovatno zbog amoleda starije generacije koji vise trosi i relativno slabe baterije za taj hw i 5'' ekran. A mozda i samo zbog nedovoljno jake baterije. Ovde autonomija surfa najvise kvari rezultat.




Znaš samo šta mi je prosto neverovatno. Na nešto što sam nazoveš novi flagship ti staviš takav ekran. To prvo, a drugo već si imao identičan problem sa drugim modelom(Icon) i umesto da to rešiš ti praviš isti propust. Biće da je mnogo neiskorišćenih ekrana ostalo na zalihama...
 
Kakav stari ekran, kakve stare zalihe ??
Pa radi se o 5" FHD 1920x1080 pixela, AMOLED ekranu, i kako to mogu biti neke stare zalihe ??
 
^ ^ U smislu da je amoled generacije kao onaj iz S4 npr (ovaj S5 manje trosi a svetliji je) i da su narucili dosta takvih. Aj sve je to ok ali trebali su da idu na bar 2800 mAh bateriju.
 
Kako god okreneš razlog i nije bitan toliko, ništa od Glance na ovom telefonu za sada a verovatno i za ubuduće tako da moram da ga precrtam nažalost. Glance mi je jako korisna funkcija i ne želim da se odreknem iste pogotovo na premium modelu...
 
Baterija ima premali kapacitet za ovakav ekran, i tu nema velike pomoći.
Nadam se da će wp8.1 + Cyan malo poboljšati stvar, tako da onih 40h sa Icon-a naraste bar na 45h kod 930..

@Boris

Pa Nokia pravi firmware za hardware, i ako ga dobro slože može se napraviti nešto uštede na potrošnji baterije.
 
Poslednja izmena:
Ne znam kako je kod drugih ili na nekim Android modelima recimo ali ipak mi deluje da bi morao malo bolje rezultate da pravi od ovih. Ipak 2420mAh nije baš toliko malo a vidim da se dosta njih žali na bateriju(Icon)...
 
Cekaj, gde je sad nestalo ono "dovoljno da izdrzi od jutra do mraka"? :) Nema sanse da to ne moze da izdrzi..

@ spacer

Razumeo sam da nema ni glance a ni dttw.. sto si uopste pomenuo dttw? :)
 
@spacer, нисам лепо разумео твој пост о цени па сам погрешно одговорио. Нема љутње? :)
 
Mislim da se mi bez veze brinemo za ovaj model, pa većina i onako nema para da kupi ovako nešto, možda tek krajem 2015. kada bude oko 300€ :d

@somi303

Sve o.k.
 
Nazad
Vrh Dno