Šta je novo?

Nokia Lumia 930

Ok, bilo bi sramota sa S800 da se dize 5, 6, 7 sekunde kao kod mene na 520 i ortaka sa 920...super, znaci Viber radi dobro na cak 2 uredjaja. E da, sad sam se setio i druga koji je u Sapcu trenutno, ima htc 8s, isti slucaj.
 
Poslednja izmena:
Kod ortaka sa Grand x i desire 300 radi bolje.
 
Dok na android uredjaju istog hardvera "leti"? :) kako da ne...

Zavisi kako na kom, ja sam se iznenadio kako vecina aplikacija radi na hw krsini sony tipo a na malo jacem lg l5 viber radi uzasno tj i ne radi, ili recimo ja na xp koji ima mnogo brzi hardver na ics imam malo laga pri zumiranju fotografija a visestruko slabiji tipo (isto ics) sve to odradi kao tecno ajfon 3gs. Naravno ima taj telefon druge probleme i usporenja u drugim operacijama ali optimizacija je cudo tj neoptimizacija je cudo :d
 
Poslednja izmena:
Coni: je napisao(la):
Ok, bilo bi sramota sa S800 da se dize 5, 6, 7 sekunde kao kod mene na 520 i ortaka sa 920...super, znaci Viber radi dobro na cak 2 uredjaja. E da, sad sam se setio i druga koji je u Sapcu trenutno, ima htc 8s, isti slucaj.
Coni: 08.19.2014 u 20:27
Ok, bilo bi sramota sa S800 da se dize 5, 6, 7 sekunde kao kod mene na 520 i ortaka sa 920...super, znaci Viber radi dobro na cak 2 uredjaja. E da, sad sam se setio i druga koji je u Sapcu trenutno, ima htc 8s, isti slucaj.

Ako imas prob sa viberom, nemoj koristiti updejt-ovanu verziju vec je izbrisi i probaj ponovnim instaliranjem.To je meni resilo problem.
 
Viber ima problem samo pri pokretanju, posle je ok. Ako je koristite baš često nemojte na back da izađete već je ostavite u pozadini sa win tasterom. Što se YT tiče, Tubecast.
 
razmisljao sam da uzmem ovaj fon, da se skinem sa androida na neko vreme, al vidim da je baterija jako losa.... toliko losa da je strasno! i sad mi je sve palo u vodu.... kod ovog telefona svidela mi se kamerica, kako slika i snima... posebno sto mogu shiri kadar da uvatim, cini mi se i dobar dinamicki opsteg, lepe boje pri snimanju videa, takodje dobar i u low light uslovima....
 
^ sa androida se vredi skinuti samo u slucaju da predjes na ios ili 1520 :) Jeste phablet ali imas bolji (svetliji) IPS ekran od 6'', istu kameru i 3x bolju autonomiju od 930.
 
Poslednja izmena:
Baterija moze da se promeni,samo kad izvadite slot za sim,pincetom uklonite kukice koje drze ledja i eto imate pristup baterijii! Vidi se da je test radio vlasnik android uredjaja pa teska srca prica o wp platformi,aplikacije su odlicno odradjene za wp,neke su mnogo bolje nego na androidu,nisu lepse ali jesu bolje!
 
Pozdrav svima.

Prvo moram reći da prosto ne verjem šta ste uradili od ove teme!!!
37 strana i 552 posta, a samo u 3 posta se spominje direktno korisničko iskustvo sa ovim uređajem.
Pročitao sam svaki post i svako prepiranje i poređenje "ovoga" sa "onim". Ok, treba uporediti uređaje ali iz istog segmenta.
Porediti NL930 sa 808 i 1020 nema nikakvog smisla. Potpuno druga filozofija uređaja. Sva sreća pa taj koji ih stalno poredi nema Nikon D4S/Canon EOS-1D X ugasili bi smo. :)

Zašto baš NL930?
Moj stari dobri Note(1) je popio 3dl Jeck-Cola. Radi on sve ok, ali...
Hteo sam prvo Nexus 5, ali nema kod mog operatera i neće ga ni biti iako uredno stoji u cenovniku.
Odavno sam prestao da se "ložim" na telefone. Sada se "ložim" na nešto drugo! :)
E šta drugo uzeti...razmišlajm o G3. Ali ne volem LG jako. Ne znam, ne volim. Odem da ga vidim čitam sve testove. Puno se žale na ekran na chipste...ne znam...taman me odvratili od toga.
Na Nokiu Icon sam bacio oko još kada je izašla u USD-u. I reko NL930, taj ću.
Taman kod mog operatera navodnih 40% popusta i dobijem ga za 21.000,00 RSD oma i 15.000,00RSD na 12 rata=36.000,00RSD. (paket 2kRSD)...

E sada moje korisničko iskustvo sa Nokia Lumia 930!
Ovo mi je drugi NL930. Prvi je imao fabričku grešku na ekranu u vidu 3 crtice od gorenjeg levog ugla do polovine desne strane ekrana. Jedva su mi zamenili kod operatera iako sam ga uzeo 3h pre toga.
Počeli su da me muvaju kako je to Nokia ima krivi/zaobljeni ekran i kako to tako treba. Na moje insistiranje da pogledamo drugi kažu nema. Ali na kraju je bilo. Ok, bilo prošlo uzeo drugi.

...po mom mišljenju
1. Greje se. Da, baš se neprijatno greje u donjem desnom uglu taman kada ga desnoruki drži greje mu koren palca. Najviše se greje, naravno metalni obod.
Rešenje mi je bilo, pošto to svakako koristim na svim telefonima silikonske gaće. Grejanje je osetno manje.
2. Očekujete bateriju. :) meni je baterija ok. Pređeš sa Note 1 koji drži 1 dan na telefon koji drži 1 dan...sve isto.
Uspem da ga navučem 2 dana. priča+poruke+Viber+YT+mail... sve umereno i drži.
3. Camera. Očekivao sam više ali kamera je u rangu današnjih telefona iz iste klase.
4. Ekran. Pa ja sam prešao sa amoleda na amoled tako da je to za mene ok. Volim malo prezasićene boje.
5. OS. sa WP(8) sam se upoznao još kod dobrog starog HD2 tako da sam znao šta me čeka. Potpuno upotrebljiv OS. Ima sve app koje sam koristio i na andri...samo je tu caka. Imam utisak da su sve beta. Malo su kao...nedovršene. Nokia je uradila jako dobar posao sa svojim aplikacijama, ne znam kako bi bilo da uzmeš neki WP, a da nije Nokia...kontam čupavo.
6. Uređaj jeste malo deblji i malo teži od konkurencije, ali nije li to bilo uvek sa Nokia telefonima?
7. Zvuk sa slušalicama nisam probao.

Ostaje nada da se grejanje i baterija mogu izvući softwerski. :)

Da li vredi te pare? 36kRSD koliko sam ja dao DA, vredi. 72kRSD koliko traže operateri NE. 62kRSD koliko traže šaneri NE.

Ako ima nekih pitanja udri.
 
Ovo mi je drugi NL930. Prvi je imao fabričku grešku na ekranu u vidu 3 crtice od gorenjeg levog ugla do polovine desne strane ekrana. Jedva su mi zamenili kod operatera iako sam ga uzeo 3h pre toga.
Počeli su da me muvaju kako je to Nokia ima krivi/zaobljeni ekran i kako to tako treba. Na moje insistiranje da pogledamo drugi kažu nema. Ali na kraju je bilo. Ok, bilo prošlo uzeo drugi.

Naravno da ne treba tako, kakvi carevi - tako treba jer je zakrivljen ekran :d
U UK odmah menjaju telefone ako imaju bilo kakve probleme (citirao sam isti problem iz UK sa 930 i lik je zamenio telefon) ali ovo je Srbija.. ali bitno je da si ti odmah to primetio i brzo zamenio telefon, da si se javio posle 5-6 dana pitanje je sta bi bilo.
 
Što je najbolje od svega greška na ekranu je ludačka.
Vidi se samo kada zamastiš ekran prstima. Obrišeš krpom i linije nestanu. :)
Opet zamastiš i evo ih na istom mestu iste debljine istog boroja istog napadnog ugla... :)
 
Poslednja izmena:
@ Coyote
Spremaj ranac i pare za 1520 :) i malo jeftinije ces proci i dobijas 3x bolju autonomiju, veci ekran a sve ostalo prakticno isto. Jeste da treba tegliti ciglu ali vredi.
Ma, mnogo je veliki 1520. Stvarno nije ono što mi treba. Ali što više čitam o manama 930... iako mi je na oko prelep telefon. U Mađarskoj sad ovih dana kad sam bio, sam ga video po prodavnicama i čačkao, i oduševljen sam i dalje izgledom...

Ali, zdrav razum je u meni proradio pa sam pare bacio na pametniju stvar :)

Tako da umesto L930 sad imam

attachment.php


I žena će me više voleti
 

Prilozi

  • dormeo.PNG
    dormeo.PNG
    149.4 KB · Pregleda: 499
Vidi se da je test radila osoba koja je android fan i teska srca pisala pozitivne stvari! Aplikacije na wp su odlicno odradjene,mozda se nekome ne svidja dizajnerski koncept ali napisati da su aplikacije lose i nisu kvalitetne je cista laz! A cortana ima vise funkcija od siri,google now je dobio iste f-je tek verzijom 4.4.
 
Ne daj Boze da je pisao covek koji voli android... Ovo je dosta objektivno. Nema tu neke greske.
 
E slikao sam jako lep makro pre neki dan. 930 mi bio pri ruci, guster bi pobego da ga nisam opalio njime. :) nije ni los 930 za makro, ne dolaze do izrazaja toliko nedostaci.

Ljudi vi o 930 audite na osnovu toga sto vidite na internetu, ja to sr@njce koristi m svaki dan. I bas je to- sr@njce.
 
Hvala ti o svemocni 808.
 
:Klanjanje
 
Ed strikes again
 
[YOUTUBE]gK_vaDYA5IM[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]H0U4805-Og0[/YOUTUBE]

Nokia Camera video: 1080p / 30fps
Audio: Directional stereo, Dolby Digital Plus 5.1 Surround Sound, 100Hz audio bass filter
 
Navigacija radi odlicno. Prosto mi je neverovatno koliko brzo hvata signal bez interneta, u stranoj zemlji. Dve sekunde max, i signal je rock stable. Ovo mi se nije desilo u zivotu ni sa jednim telefonom. Sam program radi super, mape su extra precizne, zna u metar kako se ogranicenja smenjuju, zaista fenomenalno. Domaci zadatak za Google.
 
Poslednja izmena:
Bolja navigacija od 808?
 
Bolja navigacija od 808?
Da naravno. U sustini to je to isto, i 808 me je lepo vodila, samo nit tako brzo hvata signal u inostranstvu bez interneta, nit ima najsvezije mape, jer nam je dragi MS unistio Symbian koji bi trebalo da ima podrsku jos uvek. 930 hvata fix bukvalno cim ukljucis program za navigaciju i to sve bez interneta u inostranstvu. 808 ne. Prosto mi nije jasno kako brzo hvata fix 930. Sa druge strane na 930 si osudjen na Nokia Maps, koji jeste odlican ali jednostavno nemas alternativu. Na 808 imam i odlicni Garmin koji uvek ima najsvezije mape, sto je lepo.

Inace jedan deo puta sam koristio 808, a jedan deo 930. Jeste da sam skoro uzeo eksternu bateriju, ali mi se ona nije arcila na 930 jer ima jacu bateriju od 808. Nisam uopste ni hteo da koristim 930 kao navigaciju zbog baterije, ali u jednom trenutku rekoh aj da probam. I zaprepastio sam se. Veliki PLUS za ovaj telefon. I kamkoder je izgleda bolji nego na 808. Tacnije, lakse sam snimio makro video sa 930 nego sa 808, ali ja sam inace poznat kao neko ko ne barata makroom kako treba.
 
Znaci nije ipak toliko sr8njce, moze da prodje do prodavnice da ga koristis :)
 
Borise, ovo je flagship. Kakav god da je, flagship je.
 
Pozdrav, ovo mi je prvi post na Benchmark forumu. Vlasnik sam ovog telefona nekih 10ak dana. Pre toga sam bio android korisnik. Telefon je za sada na mene ostavio dobre utiske, a koristim ga poprilicno.. Jedino sto mi se ne svidja ima veze sa os-om ali se nadam da ce i to ispraviti. Ako nekoga nesto zanima u vezi telefona, rado cu odgovoriti! :)
 
Čitam od 30te strane i ne mogu da nađem normalan utisak o telefonu, ok možda jedan post.

Razmišljam da uzmem ovaj telefon dok se ne stabilizuje situacija sa (još ne izašlim) iPhone 6. Trenutno imam iPhone 5s ali oduvek sam hteo da probam WP. Sada, ortak me napeo da njemu prodam 5s jer, eto, rekao sam mu da razmišljam o 930. Ja bih ga rado prodao i uzeo ovo ali sam u dilemi, da li baterija isto ili makar približno traje i da li je telefon iole dobar za jedan flagship?

Fora je u tome što iPhone ne koristim za igre, isključivo za mail, viber, vesti, malo browsinga i par društvenih aplikacija i to je to. Imao sam Z1 i 5s ima makar duplo bolju bateriju. Isto vezano za zvuk sa sluškama, da nije lošiji, ili ono drastično lošiji. Imao sam pored Z1 par androida i ni jedan nije prismrdeo kvalitetu iphone-a (ne kočim se sa playerima jer ne volim nositi 100 uređaja). Kontam da sve to (osnovne aplikacije) ima WP...

Druga opcija je uzeti 630 i iskulirati par meseci i vratiti se na iphone ili uzeti bolji WP... Samo ne znam kakav je i koliko slab 630.
 
Nazad
Vrh Dno