Šta je novo?

Nokia Lumia 930

Ne nego otvaram nekome oci ko zeli realno misljenje nekoga koji je sve koristio i testirao i znam prednosti i mane svega... A ne zadrti wp korisnik koji hvali nesto gde nema osnova za to a i nece ga biti!

Aj ne lupetaj majke ti..
 
Aj prelistaj malo WP8 i L520 temu, "ne otvaraju se oci" tako sa 45 uzvicnika, i naravno lupetas. Jedini zadrt ovde mi delujes ti za Apple.
 
Ja bih da nas vratim na temu "LUMIA 930", jer prethodnih deset strana nemaju nikakvog smisla osim možda u temi WP8. Ako može još malo utisaka ljudi koji zapravo IMAJU ovaj telefon...
 
Upravo to...malo više komentara od ljudi koriste ovaj tel.
Iskustva nakon nekog vremena korišćenja itd.. I ljudi.. "dont feed the troll", ukoliko jeste. Ukoliko ne, onda nije nikad koristio Wp
 
[YOUTUBE]2te7aLO8Tss[/YOUTUBE]

Meni deluje bolje 1520 ips displej.
 
meni je L1520 u svemu bolja od L930. Samo je 930 malo lepsa i ima aluminijumsko kuciste. Naravno ni 1520 nikako nije ruzan telefon
 
Nema ruzne Nokie iz te generacije :) malo su syebali stvar sa ovim debelim teletabis dizajnom nekih novih jeftinih lumia, pored njih stara L520 deluje kao bmw pored fiata 500l :d
 
Poslednja izmena:
Nema ruzne Nokie iz te generacije :) malo su syebali stvar sa ovim debelim teletabis dizajnom nekih novih jeftinih lumia, pored njih stara L520 deluje kao bmw pored fiata 500l :d

Ne znam meni se dja crna 630.. Dok je 530 vec uzas.
 
Evo ja koristim foursquare, ali nisam to navodio kao nedostatak wp, više me nervira na TT koji pominjete što nema opciju označavanje jedne pročitane teme itd. itd.


[YOUTUBE]2te7aLO8Tss[/YOUTUBE]

Meni deluje bolje 1520 ips displej.
Stvarno je 1520 objasnio. Inače meni je to najbolji displej.
 
Na tom snimku 1520 treba malo toplijih boja (vuce na zuto), a 930 treba malo hladnijih nijansi (zid je skoro pa ljubicast).
 
Da, meni malo vise lezi kad blago vuce ka toplijim bojama ali to je totalno subjektivna stvar. No moram da priznam da je 1520 ekran verovatno u top 3 ekrana koja sam video na telefonima...
 
I meni vise odgovara kada su toplije boje, mrzim kada vuce na zutu ili plavu.
 
E dosta je stvarno bilo, sav offtopic ide u kantu. Previše ste se opustili, a stvarno vam tolerišemo i previše.
 
Poslednja izmena:
Delete sve, znam da je off i izvinjenje sa moje strane ali protiv trolova ne može se drugačije.
 
I moje izvinjenje ali deugacije nike moglo sa takvim covekom
 
Kako god, meni 1520 ima hladnije boje od 930.
 
^ brate pa realno i 1520 ima IPS retinu :d to je koliko znam termin za displej preko 300ppi, ne znam koji su paneli ranije bili ali od ip4 je to sigurno IPS. Znaci 1520 ima i 300ppi + i IPS, verovatno si mislio na to da Apple uredjaji skoro uvek imaju najbolje paneel i generalno najbolje kalibrisane displeje :)
 
Poslednja izmena:
^ brate pa realno i 1520 ima IPS retinu :d to je koliko znam termin za displej preko 300ppi, ne znam koji su paneli ranije bili ali od ip4 je to sigurno IPS. Znaci 1520 ima i 300ppi + i IPS, verovatno si mislio na to da Apple uredjaji skoro uvek imaju najbolje paneel i generalno najbolje kalibrisane displeje :)

Zapeo retina covek, pa retina i dzaba, da mu das neki sa 500 ppi on bi rekao da je retina bolja :D


Cisto da potkrepimo "retinu"...


iPhone 4
640 x 960 na 3.5" = 329.65 PPI

iPhone 5
640 x 1136 na 4" = 325.97 PPI

Lumia 930
1080 x 1920 na 5" = 440.58 PPI

Pa cak i Lumia 1520 koja ima 6" 1080 x 1920 = 367.15 PPI ima ostriji prikaz od bilo kog iPhone-a retine kako god nazovi.
 
ovo je i meni bolo oči, al mi se nije dalo da složim ovako kao ti. hvala ti :)
 
Specifikacije na papiru su jedno, uživo kada pogledaš vidiš drugu stranu medalje. Onda se zapitaš šta će biti kada ovi podignu rezoluciju na 1080 x 1920 ili veću...
 
Nazad
Vrh Dno