Šta je novo?

Nokia Lumia 930

Mozda nece svako grbu na telefonu zbog kamere? Mozda nece svako UI koji se nije menjao od iPhone1?
Iste price vrtite kao i kad se iOS pojavo. Sto "ne moze sve". Sta je to sve? Sta to WP krucijalno ne moze a moze konkurencija?

Ladno ste spali na to da telefone poredite skoro iskljucivo na bazi kvaliteta kamere?? ...
 
Al sto ga jednostavno ne naprave da moze sve kao i Android? Nemojte mi reci da ne mogu, MS je jedna od najmocnijih kompanija na svetu. Verovatno nece. Zasto nece je drugi problem. Imali su najbolju kameru na svetu (N808). Nisu je iskoristili. Znaci, nije da ne mogu, nego nece.


Ne vidim svrhu da ga naprave da bude ko android,ko hoce android nek kupi isti!
 
Da nema nokie ne bi se prodao ni 1% wp na trzistu jer ljudi koji vole nokiu kupili su wp i to je jasno!!! Zasto su svi mahom odustali od wp mislim na jace firme??? Wp ne nudi nista ama bas nista... Nokia bi bolje prosla sa maemo sistemu da su ga usavrsili i prihvatili garantujem da bi vise prodali tel nego sa wp! Prema tome nema se sta raspracljati oko toga svi znaju sta je najveci krah i gubitak za Nokiu a to je prelazak na wp! A kamera je ok pristojna ali kamera ne prodaje tel i to je to!!!
 
copears je napisao(la):
Prema tome nema se sta raspracljati oko toga svi znaju sta je najveci krah i gubitak za Nokiu a to je prelazak na wp! A kamera je ok pristojna ali kamera ne prodaje tel i to je to!!!
Ne pratim trendove, ali moje misljenje je da je nokia pukla zbog Simbiana ...
Odnosno jer nije presla na Android kad je trebalo.
A ovo sto je sad na WP je samo vraca na noge . Gomile ljudi znam koji su zadnjih godinu dana kupili Nokiu, a pre toga niko.
A videcemo za recimo 2 godine...
Evo ja cu kupiti Nokiju zbog toga sto zelim da nastave da se razvijaju.
I opet mi nije jasno sta to krucijalno moze Android a ne moze WP.
Ono sto meni treba
1. Da telefoniram
2. Da se dopisujem preko Vibera
3. Mozda i Skype
4. Da citam mailove
5. Da surfujem
6. Da okinem po neku fotku
7. Navigacija
8. Sport tracker
9. Pogledam po neki YT snimak
10. Slusam muziku po nekad.
11. Neki programcic za To do...

Da li WP može ovo?
Ili vi samo glumite gikove pa pokusavate da trolujete bez argumenata?
 
Ne pratim trendove, ali moje misljenje je da je nokia pukla zbog Simbiana ...
Odnosno jer nije presla na Android kad je trebalo.
A ovo sto je sad na WP je samo vraca na noge . Gomile ljudi znam koji su zadnjih godinu dana kupili Nokiu, a pre toga niko.
A videcemo za recimo 2 godine...
Evo ja cu kupiti Nokiju zbog toga sto zelim da nastave da se razvijaju.
I opet mi nije jasno sta to krucijalno moze Android a ne moze WP.
Ono sto meni treba
1. Da telefoniram
2. Da se dopisujem preko Vibera
3. Mozda i Skype
4. Da citam mailove
5. Da surfujem
6. Da okinem po neku fotku
7. Navigacija
8. Sport tracker
9. Pogledam po neki YT snimak
10. Slusam muziku po nekad.
11. Neki programcic za To do...

Da li WP može ovo?
Ili vi samo glumite gikove pa pokusavate da trolujete bez argumenata?

U potpunosti se slažem. Imam l925 koja savršeno radi već skoro pola godine i ni jednom do sada se nije zaglupila nite zabagovala da moram raditi restart niti vaditi bateriju (kod ovog modela doduše i nemože). Sve što je napisano i ja koriistim bez ikakvog problema. Verovatno da su korisnici androida a i ja sam nekad bio naučili da se malo igraju sa raznoraznim verzijama, da nadogradjuju po svojoj želji i td. dok kod WP ne može....pa im i se zato i ne svidja, bar je to moje mišljenje.
 

Na prvom linku su mutne u levom uglu:
https://www.flickr.com/photos/marccecasestecnologia/14794637605/sizes/o/
https://www.flickr.com/photos/marccecasestecnologia/14794074442/sizes/o/

isto mutan levi ugao, drveće loše:
https://www.flickr.com/photos/marccecasestecnologia/14607844448/sizes/o/

itd.

Drugi link je već bolje, što me navodi da na prvom linku ili nije znao da fokusira ili je feler kamera (sony zna da zabode primerak sa mutnim slikama u levom uglu).
Realno, mislim da bi Z2 bolje odradio posao, možda grešim? Neki tvoj sud?


@MAD_MUzzY, sam radi wp na top telefonu nije kakav je neko navikao na top modelu ios/android. Ako stavim vremešni iP4s pored 1020, matori 4s je pojam brzine za 1020, od ulaska u viber, rotacije displeja... ali i da mu ne zameram sve to, da pređem preko nasumičnog nabacanog menija u podešavanjima koji veze sa vezom nema, sve da zanemarim, čak i slabiji zvuk u slušalici, očajan kvalitet zvuka na sluškama spram nokia 808 (a tek da ne ubacujem tu iphone, S5 - mnogo su poboljšali zvuk na sluškama itd. jedina lumia koju priznajem za dobar mp3 na sluškama je 520, ja ne kapiram da najslabiji model razvaljuje sa zvukom, ne znam kakav je na 930, ali ljudi, 520 je pojam zvuka i kvaliteta razgovora za većinu wp modela), preko svega da pređem, app su mu mana i u to ga kolje, mene su app naterale da prodam 1020. Viber je kriminaalno loš na wp, to je app koju svakodnevno koristim bezbroj puta, ja ne mogu da pređem preko tako traljavog vibera na wp, pa na symbian nokia 808 viber radi mnogo brže i sa više opcija (jedino nema poziv na symbianu). Opcije app su mnogo siromašne, sad treba se odreći funkcija na koje si navikao i čekati wp, pa konkurencija ode, tapatalk je tuga, i dalje ne mogu da verujem da tapatalk nema opciju da se markira samo jedna tema kao pročitana koja me ne zanima, nego samo sve... primera ti mogu dati koliko hoćeš sa app i njihovim nedostacima koje uveliko duže vremna imaš da druga dva OS. Tek da ne pominjem što nemaju zvaničena app dropbox, yt... imaju alternative koje ne rade dobro kao zvaniče na druga dva OS.

1. Da telefoniram
2. Da se dopisujem preko Vibera
3. Mozda i Skype
4. Da citam mailove
5. Da surfujem
6. Da okinem po neku fotku
7. Navigacija
8. Sport tracker
9. Pogledam po neki YT snimak
10. Slusam muziku po nekad.
11. Neki programcic za To do...

Da li WP može ovo?
Ili vi samo glumite gikove pa pokusavate da trolujete bez argumenata?
1. slab kvalitet zvuka u slušalici tokom razgovora i na slušalicama (na 1020),
2. viber je očaj na wp, spor kao spomenik, uz to fale opcije, ali brzina je najveća mana,
3. to je ok,
4. ok je za čitanje maila
5. najbolja stvar na wp je IE, nema zamerki,
6. fabrička kamera nema opciju podešavanja crvenih očiju, oči ljudima skoro uvek crvene, fabrička app ili galerija nema opciju uklanjanja crvenih opciju (ovo čak ima symbian na 808, obe opcije, i blic podešavanje i u app galerije) 1020,
7. sjano što je besplatna, ima stvari koje meni fale o kojima sam pisao, svakako prednost wp, radi odlično čak i na nokia 808,
8. ne znam šta je, ne koristim,
9. nema fabrička app, dobra mora da se kupi (lično ovo shvatam kao neki reket, nešto što je free na drugim OS ovde plati, a wp nije ni blizu jak da to može da diktira),
10. očajan kvalitet zvuka na 1020 (spram nokia i starog kvaliteta koji očekujem, jedino od lumia mi se proslavila 520),
11. ok
To može i 520, zašto ići na neki skuplji model? Stavka 10. je nekom presudna kao i nekom stavka broj 6., neko ko voli sjajan zvuk i odličnu kameru neće se zadovoljiti sa nekim prosekom zvuka na 1020. Ne znam kako je sve ovo na 930, znam da je zvuk sa dobrim sluškama (Sennheiser CX 300 II) na 920 tuga, valjda 930 to nije nasledio od 920.

ps.
Treba li da spomenem update wp? pogledajte iOS 8, već beta 5, a kad je obljavljen ios8 a kada wp 8.1... ios8 dobija ip4s iz 2011god... ali bez kašnjenja, i kada izbace update, to je u svim zemljama iste sekunde dostupno za preuzimanje, a za wp? Treba samo da pogledaju kako konkurencija radi.
 
Poslednja izmena:
To može i 520, zašto ići na neki skuplji model?

Zbog displeja.
930 bih jedino uzeo zbog displeja, i ajd dizajna. OK mi je i kamera od 20mpx...
Inace bih se odlucio verovatno za 925 koji je i solidno jeftiniji.

U svakom slucaju, prvo cu zeni ovih dana uzeti L630 (njoj se svidja taj), pa da vidim kako to izgleda iz prve ruke jer ovde svasta moze da se procita...
Ako budem mogao da svarim OS, onda se mozda odlucim za mene za L930.

Android u svakom slucaju necu zbog gugl monopolista :)
 
Ivan I^ skoro svaka kamera telefona ima taj problem, sa zamucenjima po ivicama pa cak i bolji kompakti i jeftiniji dlsr, ne znam koji su sve razlozi ali je to do otvora blende, preciznosti sklapanja i limita lens sistema itd. Cak se i na 808/1020 desava taj problem u visim rezolucijama (evo primer za 808 i 33mpix, gore levo), isto vazi i za K Zoom (pogledaj pocketnow poredjenje sa Z2) a iznenadio bi se kada bi video koliko je taj problem zastupljen cak i kod skupljih dzepnih fotoaparata, prosumera..

Ovo sto je napisao Kojot moze da odradi i symbian nokia 808, mozda ne sve ali 90%. Sve to ce (osim vibera) solidno da radi na L520 (da je veci ekran bilo bi jos bolje). E sad, glavna prednost WP je to sto je L520 odlican budzetni telefon sa dobrom podrskom a za te pare novi Androidi su uglavnom krs i sa slabom podrskom, tu polemike nema. Ali ako se doda malo vise para eto i krstenog androida a da ne pricam u visim klasama..

Problem je sto je nekome npr taj spisak funkcija dovoljan, logicno na boljem WP telefonu sve to radi brzo i klizi i onda je automatski WP bolji od Androida ili isti. Ili kad neko sa android djubreta iz 2010/2011 godine opravdano frustriran ocajnim radom i hardverom predje na bolji WP telefon i automatski je WP mnogo bolji od androida, pa cekaj, zasto porediti tako, verzija androida iz 2010 na najgorem telefonu vs solidan fon sa WP8(.1), to poredjenje nema ni najmanje smisla, kao kada bi neko uzeo Nexus 5 i poredio sa htc Mozzart 7 :d

4.2+ vs 8.1, e to treba porediti, cak ni Nexus ne mora da se ubaci u pricu, sense 4.3+ android radi i brzo i stabilno a o mogucnostima ne treba polemisati a sve bolji su i sony/lg UI. I onda bi na kraju bio zakljucak da su mogucnosti androida visestruko brojnije (realnost, ne treba ni polemisati) a da WP radi brze samo od tesko zabloat-ovanog androida kao recimo TW.

Kad Apple predje na 4,7"+ ekrane WP telefoni tesko da ce imati sta da traze protiv takvih uredjaja, cak ni sto se kamere tice a da ne pricam ios vs WP, mozda razlika u brzini nece biti primetna ali mogucnosti, market..

Android u svakom slucaju necu zbog gugl monopolista

A M$ drze Buda i Isus, sire ljubav, mudrost i srecu :)
 
Poslednja izmena:
Ima stvari oko kojih se slazem.

1.Klvalitet zvuka na 1520 mi je bolji od iP 1/4/4s (navodim modele koje sam imao a 4 sam najduze koristio - 3 godine)
2.Vajber mi je isto funkcionalan kao i na iOS/Androidu. Ne znam kako je bilo ranije na WP posto koristim najnoviju verziju.
3.Skype radi bez premca. UI je lepsi nego na drugim platformama. Na velikom ekranu je jos bolji.
4.Simplificiran app. Moguce je da nekome moze da fali opcija... meni je dobar i jako mi odgovara taj obicni "crno+beli tekst" izgled.
5.Nisam verovao da cu ovo ikad izgovoriti ali: IE satire :)
6.Red eye se skida iz 3 poteza u Nokia app-ovima. Nemoj sad bas da izmisljas :)
7.Free offline navigacija koja radi brze i fluidije od zasebnih uredjaja...
8.Sport i ja smo na "dovidjenja" :D
9.Metro Tube je free, ima fantastican UI i radi sync sa YT nalogom. Ne vidim problem? Da se razumemo odmah - Android YT je bolji app, tacka.
10. E ovde su fejlovali najstrasnije... zvuk je cist prosek. Uzasan koverter i dekoder...
11. Ima ih pregrst a i native aplikacije su brze i prakticne.

Harverski su bolji od vecine proizvodjaca. Nista nema taj osecaj u ruci kao iP4/4s sto se mene tice ali barem je bolji od plastikanera Samsung (cak i onih od 500+evra...). Ono sto je stravican fail u dizajnu je power dugme. Ja ne mogu da shvatim sta je milsio onaj koji je to odobrio. Konstantno ga pritiskam jer se nalazi na naj*****nijem mestu... cak i na ovolikom uredjaju kao sto je 1520. Ekran je ok ali opet nista ne moze da se meri sa Retinom. Steta sto to na WP nikad necemo doziveti.
 
Pa o tome se radi, niko ne kaze da je WP8 los vec tesko da bi neko dao toliko para (mislim na cenu 1520) da to nije Nokia sa odlicnim dizajnom, premium kucistem, generalno odlicnim hardverom i kamerom :)

Da jedan WP8 phablet izgleda ovako, da je izradjen od jeftine plastike i da ima prosecnu kameru niko ga ne bi ni kupio makar sve ostalo bilo isto (cipset, rezolucija ekrana, kolicina rama itd).
 
Poslednja izmena:
Pa... zar nije onda to sve prednost WP-a? :D Plus uporedi cene. Izgledace sve bolje i bolje a imaju OS koji radi brzo i izgleda zanimljivo? Mene je Nexus 7 odusevio posle iOS-a a onda me naterao da razmislim o phablet-u iako sam bio ubedjen da je to glupost... ono sto je bedak je to sto si navezo za apple. Cim oni izbace veliki iPhone pojesce i ovo malo trzista u koje je MS uspeo da se ugura...
 
Pa to je tacno, na to sam i mislio, dobar os kao WP u kombinaciji sa odlicnim Nokia hardverom.. jos su i cene 1520 po oglasima bas niske, kako covek da odoli :) Ali problem je sto ce biti sve vise phableta sa sjajnim karakteristikama a boljim sistemima.. iphone phablet i fon sa 4,7''.. ima da poobaraju sopstvene rekorde prodaje jer ljudi odavno nece da corave uz 4'' ekran i brz os sa toliko mogucnosti..
 
Poslednja izmena:
Zbog displeja.
930 bih jedino uzeo zbog displeja, i ajd dizajna. OK mi je i kamera od 20mpx...
Inace bih se odlucio verovatno za 925 koji je i solidno jeftiniji.

U svakom slucaju, prvo cu zeni ovih dana uzeti L630 (njoj se svidja taj), pa da vidim kako to izgleda iz prve ruke jer ovde svasta moze da se procita...
Ako budem mogao da svarim OS, onda se mozda odlucim za mene za L930.

Android u svakom slucaju necu zbog gugl monopolista :)

Ti prvi nećeš kupiti top model wp, jer nije tolika razlika u onom što dobijaš, krećeš od 630.
Samo za displej iskeširati 930 ne vredi. Hoću od top modela dobru kameru, displej, zvuk... ali i funkcionalan OS sa funkcionalnim app.
Ako gledaš samo displej, raspametićeš se ako staviš neki na suncu pored nokia 808, nisam video ništa bolje.
Dizajin mi se sviđa na 930, baš dobar. Sa druge strane imaš iphone 5s, koj ima bolji dizajin, materijale, displej... sistem, app, podrška, zvuk... sa ovim 930 niti jedan wp ne može da izađe na kraj, mogu samo (trenutno) da ponude veći displej).


Ivan I^ skoro svaka kamera telefona ima taj problem, sa zamucenjima po ivicama pa cak i bolji kompakti i jeftiniji dlsr, ne znam koji su sve razlozi ali je to do otvora blende, preciznosti sklapanja i limita lens sistema itd. Cak se i na 808/1020 desava taj problem u visim rezolucijama (evo primer za 808 i 33mpix, gore levo), isto vazi i za K Zoom (pogledaj pocketnow poredjenje sa Z2) a iznenadio bi se kada bi video koliko je taj problem zastupljen cak i kod skupljih dzepnih fotoaparata, prosumera..
Nisam primetio kod mene na 808, a baš zagledam. uostalom pogledaj moje koje sam postavio sa 808, nema ni na jednoj. Možda je i do fokusiranja, ja bih za tu sliku stavio HF.
Nisi odgovorio 930 vs Z2?

A M$ drze Buda i Isus, sire ljubav, mudrost i srecu :)
Najjača izjava, došlo mi da stavim u potpis :D


Pa o tome se radi, niko ne kaze da je WP8 los vec tesko da bi neko dao toliko para (mislim na cenu 1520) da to nije Nokia sa odlicnim dizajnom, premium kucistem, generalno odlicnim hardverom i kamerom :)
Tačno. Uzeo sam wp zbog nokia, odlična izrada, najbolja kamera, ali tu wp i njihove app skroz pokvariše utisak. Ne mogu praviti kompromis lepim telefonom na stolu ako me nervira kada ga uzmem u šake. Sve to ima iphone ali sa sjajnim korisničkim iskustvom (moj lični stav). Ako neko hoće i izradu i sistem ima i na androidu, plus one m7/m8 imaju i bolesno dobar zvuk.
 
Poslednja izmena:
A M$ drze Buda i Isus, sire ljubav, mudrost i srecu :)
:D:D:D

Svakako da ne...
Ali Gugl je usao u sve pore danasnjeg drustva svojim "besplatnim" stvarima.
Privatnost odavno vise ne postoji. Ako ne budu imali konkurenciju, naebasmo

Ti prvi nećeš kupiti top model wp, jer nije tolika razlika u onom što dobijaš, krećeš od 630.
Malo je falilo da uzmem, pa počeh da se raspitujem po domaćim forumima. Sad već nisam bas siguran.
Ta nokia mi se sveukupno svidja, samo mi je problem taj OS. Ako je svarljiv uzecuga. Zeni i onako treba da menjam telefon, a njoj se svidja 630 koji nije ni skup, pa cu se tu upoznati sa OS-em. A pri tom ce verovatno za mesec-dva jos pastice na L930.
Fotoaparat je sigurno bolji od svega sto sam do sada koristio.
Muzika mi nije neki prioritet. To slusam kuci u dnevnoj sobi na svojim KEF zvucnicima. Nikad nisam bio ljubitelj slusalica. Mozda bih promenio misljenje kad bih probao neke odlicne.
Dakle, samo me jos muci taj OS. Pa sada vagam izmedju toga da li vi ovde preterujete ili sta vec...

Kao kad se u nekim temama raspravlja debelo o memorijama koje rade na 1866 ili 2133, a sve to je sviranje k...
 
Poslednja izmena:
Na internetu ne postoji privatnost. Na ulici, pa teško, sve je prepuno kamera i sistema praćenja. Jedino u šimi gde ni blutut ne radi ima privatnosti.
 
Ne pratim trendove, ali moje misljenje je da je nokia pukla zbog Simbiana ...

Odnosno jer nije presla na Android kad je trebalo.

A ovo sto je sad na WP je samo vraca na noge . Gomile ljudi znam koji su zadnjih godinu dana kupili Nokiu, a pre toga niko.

A videcemo za recimo 2 godine...

Evo ja cu kupiti Nokiju zbog toga sto zelim da nastave da se razvijaju.

I opet mi nije jasno sta to krucijalno moze Android a ne moze WP.

Ono sto meni treba

1. Da telefoniram

2. Da se dopisujem preko Vibera

3. Mozda i Skype

4. Da citam mailove

5. Da surfujem

6. Da okinem po neku fotku

7. Navigacija

8. Sport tracker

9. Pogledam po neki YT snimak

10. Slusam muziku po nekad.

11. Neki programcic za To do...



Da li WP može ovo?

Ili vi samo glumite gikove pa pokusavate da trolujete bez argumenata?


Potpisujem sve ovo.
@Ivan.I
Moras da uzmes u obzir da nedostaci o kojima pricas(a i ostali android korisnici)vecinu nas wp korisnika ne dotice.
 
Ali kad se otklone ti "nedostaci", onda Vas "dotiče", u tome je cela stvar. :D A ne bi trebalo da Vas "dotiče", po toj logici. :D
 
Poslednja izmena:
Ne pratim trendove, ali moje misljenje je da je nokia pukla zbog Simbiana ...
Odnosno jer nije presla na Android kad je trebalo.
A ovo sto je sad na WP je samo vraca na noge . Gomile ljudi znam koji su zadnjih godinu dana kupili Nokiu, a pre toga niko.
A videcemo za recimo 2 godine...
Evo ja cu kupiti Nokiju zbog toga sto zelim da nastave da se razvijaju.
I opet mi nije jasno sta to krucijalno moze Android a ne moze WP.
Ono sto meni treba
1. Da telefoniram
2. Da se dopisujem preko Vibera
3. Mozda i Skype
4. Da citam mailove
5. Da surfujem
6. Da okinem po neku fotku
7. Navigacija
8. Sport tracker
9. Pogledam po neki YT snimak
10. Slusam muziku po nekad.
11. Neki programcic za To do...

Da li WP može ovo?
Ili vi samo glumite gikove pa pokusavate da trolujete bez argumenata?

Ne znam ra li shvatas da sve ovo mlze Symbian. Koja je poenta WP onda?
 
Ne razumem tvoj post.
 
Ne znam ra li shvatas da sve ovo mlze Symbian. Koja je poenta WP onda?
Da odgovorim malo drugacije, posto vidim da jos nisi shvatio.

Telefon ne uzimam (ili ajd, najmanje uzimam) zbog WP.
Tako da u ovoj prici kako ti kazes, poenta mi nije potrebna za WP.

Kada bi postojao L930 sa Symbian-om, koji bi imao vise sansi u buducnosti da se priblizi Androidu, onda bih njega uzeo...
 
@Ivan.I
Moras da uzmes u obzir da nedostaci o kojima pricas(a i ostali android korisnici)vecinu nas wp korisnika ne dotice.

Ako si pratio forum video si da sam kupio 1020, tako da ne pričam napamet, ovo što sam pisao je iz iskustva, otuda tačno znam nedostatke a ovde se ne pominju! Da sam znao verovatno se ne bih ni upustio u wp, nego sve je super i sve je bajno na wp, ono što nema to nam i ne treba, to nas ne dotiče i slične takve izjave koje navedu nekog da pogreši pri izboru odabira telefona.
Naravno da sam android korisnik, ali takođe i wp i ios korisnik. Praktikujem da sve probam, na osnovu toga donesem konačan sud, i koristim ono što mi najviše leži i pruža najbolje korisničko iskustvo.



Moram da dodam da sam ja bas zadovoljan kamerom ovim sto vidim kod ovog lika, preko operativnog sistema bih presao, ali cene ne mogu, evo galerije
https://www.flickr.com/photos/124296188@N04/sets/72157645707023703

Predpostaviću da nisi gledao exif:



Koja je poenta Androida i iOS-a? ...

Svi rade istu stvar na svoj nacin. Pa ti izaberes koji ti se najvise svidja...
Koja je onda poenta wp? Kada već imamo dva jaka OS? Jedan zatvoren i ispeglan vrhunski, drugi otvoren za igranje i prčkanje do mile volje? WP onda nema tu šta da traži. Ništa novo nije doneo, mnogo je iza, app su očajne. Realno.
 
Poslednja izmena:
Ali kad se otklone ti "nedostaci", onda Vas "dotiče", u tome je cela stvar. :D A ne bi trebalo da Vas "dotiče", po toj logici. :D


Nema sta da me dotice,ne vidim ni 8.1 da donosi nesto revolucionarno sem eventualno razdvajanje zvuka za medije i zvono ali mogao bi i bez toga.
 
Ako si pratio forum video si da sam kupio 1020, tako da ne pričam napamet, ovo što sam pisao je iz iskustva, otuda tačno znam nedostatke a ovde se ne pominju! Da sam znao verovatno se ne bih ni upustio u wp, nego sve je super i sve je bajno na wp, ono što nema to nam i ne treba, to nas ne dotiče i slične takve izjave koje navedu nekog da pogreši pri izboru odabira telefona.
Naravno da sam android korisnik, ali takođe i wp i ios korisnik. Praktikujem da sve probam, na osnovu toga donesem konačan sud, i koristim ono što mi najviše leži i pruža najbolje korisničko iskustvo.


Pratio sam forum i znam da si uzeo 1020 i znam da ne pricas napamet. Ono sto sam ja hteo da kazem je da nedostaci o kojima ti pricas su subjektivni i ako tebi smetaju ne znaci da smetaju i ostalim korisnicima. Poenta je da je polovina postova u svakoj temi je uporedjivanje androida i wp-a,i sta to nedostaje wp-u u odnosu na android. Za mene je wp savrsen a android me uopste ne zanima i ne zelim u wp temama da citam o istom. Isto tako cenim tudje misljenje i ukus,i nemam nista protiv pljuvanja wp-a ali to radite u temama koje su namenjene android os-u.
 
Poslednja izmena:
nedostaci o kojima ti pricas su subjektivni i ako tebi smetaju ne znaci da smetaju i ostalim korisnicima.

Da, sigurno ne smetaju drugima, zato se tako WP telefoni dobro prodaju, zato sto ne smetaju neke osnovne stvari sto si imao pre par godina.
 
Da, sigurno ne smetaju drugima, zato se tako WP telefoni dobro prodaju, zato sto ne smetaju neke osnovne stvari sto si imao pre par godina.


Zasto bi mene trebalo da zanima koliko se oni prodaju s'obzirom da nemam deonice u ms-u. Meni wp savrsene odgovara a kome se ne svidja wp ima druge operativne sisteme pa nek koristi,ne mora meni da otvara oci u wp temi.
 
Ne radi M$ iz ljubavi, njih zanima itekako ako ne žele da prođu kao nokia. Da su tako svi mislili kao ti nokia 3310 ili n95 bi bili top modeli, tebi to npr. savršeno odgovara... dao sam primer.
 
Nazad
Vrh Dno