Šta je novo?

Nokia Lumia 930

Ako je neko u mogućnosti da napravi poredjenje 930 vs S5, bilo bi super, jer na prvom poredjenju S5 je po meni daleko bolji. Dok npr u ovom snimku bolja je $okia


samo što ovo poredjenje nije baš najbolje, jer jer radjeno iz dva puta tj dva ugla, tako da nisu iste situacije( približno su iste), ali i pored toga boje na 930 su daleko bolje
 
Čak i sa ovako bednim senzorom 930 ne može da bude toliko bedna kao S5 jer ima totalna manuelna podešavanja i PV. Dakle ako je dilema 930 vs s5 onda zaboravite na s5, jednostavno ne može ni teoretski da slika tako dobre slike kao 930. Što se snimanja videa tiče opet se ne može porediti jer 930 ima rich recording i losless zoom + ois, opet je sve jasno. Ako je dilema 930 vs nešto ozbiljnije, onda zaboravite na 930. 2 x ništa je ništa, crva nije ni bilo, računica je jasna.
 
Poslednja izmena:
Kako sam čitao, S5 je bolji od 930 samo kad se koristi idi0t-automatski mod
 
I na 1020. Kada blicem slikaš ljude malo su žuti.
 
Ne znaš, tj. znaš kako su boje bile odvratne na launchu :D To su posle promenili. Jedan od razloga zbog kog su kao izbacili iz upotrebe taj specijalizovani DSP čip je taj što kao ako procesor radi sve, mogu posle u hodu da menjaju algoritam. Nije nego. Algoritam na N808 je toliko dobar da za 2 i po godine evo nema ništa bolje. Žali bože para na R n D za taj čip koji je potrošila Nokia, umesto da su samo uzeli da unapređuju tehnologiju, oni usr*še sve.
 
Sunce mu ebem :)
Ukapirali smo svi da je N808 najbolji telefon na planeti ikada...
Svaki tvoj post se sveo na to kako je sve njesra, samo N808 valja...

Daj malo da komentarišemo o ovim novim telefonima, da odlučimo šta da kupimo mi koji smo odlučili da se ponovimo.

Mene posle tvojih postova strah da kupujem bilo šta od Lumie
 
Situacija je jednostavno takva. Ja pišem onako kako jeste. Meni je prvom žao što je tako. Sve ovo govorim striktno sa aspekta kamere. Ko možeš da zažmuri na ono što sam postavio pre neki dan, put mu otvoren.
 
@CoyoteKG, šta će tek biti ako krenem da pišem o wp, da ga upoređujem sa ios/android. Toliko sam razočaran da ako počnem da pišem... njegovo pominjanje 808 će biti ništa spram mog razočarenja. A ono što jes jes, ne videh bolji displej na suncu od nokia 808, skidam kapu i za displej i kameru i hardver.
Ova 930 mi se sviđa, ako puste android app ona je moja 101%.
 
Ja sam prodao 808 da bi kupio 1020 ( jednostavno se poklopilo da sam na kladionici dobio toliko para da mogu da prodam 808 +dodam dobitak=1020)
Zeleo sam i da probam WP, ovo mi je prvi.
E sad da li sam trebao da ostavim 808 i uzmem za 200e koliko sam imao da dodam neki solidan android i imam kamera telefon + Android za sve ostalo...Mozda.
Hidrogem ni je pomogao da se prisetim Simbiana, doneo korisne aplikacije i taj telefon je stvarno posta funkcionalan, meni je falio veci displej.
1020 sam za sada jako zadovoljan, podigao sam ga na 8.1 i on je progledao.Ima tu dosta stvari/aplikacijakoje bi mogle da budu bolje ali ja verovatno nisam toliko zahtevan pa mi ne smeta, a imam zbog posla jos jedan Android.
E sad da nemam sluzbeni telefon verovatno bi ostao na 808+android od 170e koliko sam dodao novca.
E sad 930 je doplata jos veca, kamera losija (nisam probao ali tako kazu) pa to je sad na potencijalnim kupcima da odluce ja sam zadovoljan svojim prelaskom na 1020.
 
A sta to treba da bude "zabavno" oko OS-a mobilnog telefona? :D Valjda su aplikacije te koje nesto cine interesantnim a nisam do sada video da WP nesto mnogo fali u odnosu na iOS/Android platformu. Meni je UI wp8 potpuno osvezenje posle standardnog copy/paste-a iPhone-a proteklih nekoliko godina...
 
ko je rekao da bilo šta treba da bude zabavno? treba da radi to što radi kako treba.
 
notification led ne radi kako treba.

ako bi nastavio spisak dalje, smorio bih sve, a dalje na spisku jeste kamera :d

imam pravo da kritikujem nešto što sam video. postavljaću ja ovde lepe slike sa 930 vrv, ali čisto iz zezanja. 808 je i dalje the king.
 
Poslednja izmena:
8.1 je dosta popravio stvar ali do pre neki dan je bio aktuelan Wp8 i neki su jos na njemu, jednostavno to je tuga ali opet sve to zavisi od korisnika do korisnika.
Ja sam zeleo da probam, probao sam i za sad ostajem na 1020, meni se svidja ima nedostataka ali ja mogu da predjem preko njih.
 
Poslednja izmena:
+1 :) tako je ukusi su razliciti, mozda ce i mene da smori posle nekog vremena, kazem ovo mi je prvi Wp.
 
Pa za te pare koliko kosta svako shvata da wp ne vredi!!! Kamera koja kamera kada 808 kida sa symbianom bajatim... Kida 930 ovogodishji nokijin po meni brutalan promasaj! Vidim samo postove utehe nista vise dobar je ali nema ovo nema ono... Mogu da kazem nema nista da valja za te pare prvo baterija pa sve ostalo!!! Ko hoce wp nek uzme l630 nek se iZigra ako se razocara proda i manje izgubi kao i ja koristim ga i smejem se kako radi na odnosu na ios svetlosna godina razlike... bez preterivanja! Za mene wp dobar za pocetnika koji nije koristio android i ios i to je to niko bije lud da sa konja predje na magare i da pola stvari nema!
 
Joj brate mili.. svako ima net.
 
copears koliko kamera na 808 kida 930, toliko 930 kida svaki android i iphone, tako da...
 
Poslednja izmena:
Kako to ''kida'' svaki iphone i android? Kidanje znaci da je bar za 2 klase bolja a to uopste nije slucaj, glavna prednost je za low light uz rucna podesavanja i fiksiranje/tripod, to ima i htc M8 i dobro se pokazao pa nikako ne znaci da kida sve ostale. Kamkorder ima prednost haac mikrofona, neki androidi imaju 4k i bolju stabilizaciju.. nema tu nikakvog kidanja na obe strane vec su nijanse u pitanju. 930 ima i presaturisane boje i cudan wb u nekim situacijama, uostalom valjda ce dprev. odraditi veci uporedni test pa ce se sve lepo videti.
 
Ti kao da nisi video sta je uhvatio s5 od one scene koju sam slikao. 930 hvata isto sto i 808 samo sa vise suma. Ostatak ekipe uziva uz pesmu: Tamna je noc....
 
Joj brate mili.. svako ima net.

Lik je ''malo'' preterao ali je u pravu, wp na trzistu postoji 3 i po godine a udeo je i dalje smesan i povecan u odnosu na wp7 za onoliko koliko je ljudi kupilo svoj prvi smartfon (520) za dinar ili cent (izaberi svetsku valutu po zelji, 0.1-1) :) Da je WP stvarno toliko bolji kao sto neki pisu ili da je u rangu druga 2 najveca, najpopularnija os-a pa valjda bi ljudi vremenom masovno prelazili na WP, posebno uz Nokia kamere i sve ostalo. Ovako WP fon iz najvise klase mozes da vidis cesto koliko i Lexus u Surdulici.

Da nema Nokie (stare baze fanova, nokia dizajna, hardvera i kamera) WP bi imao procenat na trzistu tu negde u rangu firefox os-a, zamisli ljude da kupuju neki tamo raspad htc ili huawei WP8 sa krs kamerom za 400, 500e u paketu operatera, to je naucna fantastika :) Ili neki huawei/zte wp za dinar umesto samsung androida koji se reklamira na svakom koraku.

Sve ovo pisem kao neko ko bi mogao jedva da zrtvuje neke stvari i predje na nesto kao 1020/1520 i 930 (pre bih koristio N95 nego glossy plasticni samsung wp ili htc), samo zato sto su to odlicne Nokie u skoro svakom smislu. E sad zamisli tek koliko stotina miliona dalvika i xda/i robova nema sanse da svari WP..

Za 2 godine kad se pojavi neki tamo WP10 opet ce se pricati kako je to mlad os u razvoju sa 5% vise korisnika nego danas, potpisujem :)
 
Poslednja izmena:
Al sto ga jednostavno ne naprave da moze sve kao i Android? Nemojte mi reci da ne mogu, MS je jedna od najmocnijih kompanija na svetu. Verovatno nece. Zasto nece je drugi problem. Imali su najbolju kameru na svetu (N808). Nisu je iskoristili. Znaci, nije da ne mogu, nego nece.
 
Da Nokia nije serijom uzasnih odluka/poteza upala u krizu (i na foru poklonjena M$) i da je u stabilnoj poziciji kao nekada danas ne bismo gledali odvratne samsunge kako se prodaju u desetinama miliona primeraka mesecno i slusali price kako su vrhunac dizajna i ''trajnosti'' rupicasta, kic tekstura kucista koja deluje kao oho lepkom zalepljena za dvojku na tehnickom i lajsna koja se grebe od malo ostrijeg pogleda :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno