Šta je novo?

Nokia Lumia 930

Sad ces da cujes kako je glance mnogo bolje resenje...a nije.
 
Poskupeo, Play1 je skuplji recimo za 2000din. Ne znam da li su i svi ostali i za koliko ali deluje mi da jesu.
 
Uzeo sam i ja ovaj telefon, dizajnom sam oduševljen, snimio sam par klipova juče na Zaječarskoj gitarijadi i oduševljen sam video i audio kvalitetom, postaviću kasnije par klipova da pogledate kako to izgleda.
 
Sad ces da cujes kako je glance mnogo bolje resenje...a nije.
ma jeste glance dobar, ali šta ako nemaš glance? kao što nema 930? kako onda videti da te neko zvao. mislim ne mogu da verujem da tako jednu banalnu, a bitnu stvar previđaju, kao da mala deca rade tamo. jel ima bar neki program koji će da pali neki od ovih kapacitativnih tastera da svetle, ili led blic da svetli, ili bilo j*beno šta!

kad sam ja rekao da je 930 tri puta jeftinija od s5, znači da je bilo tako, poskupeo je. korigovali su cene. uz paket od 3 soma mesečno 930 je bio 15000, a s5 45000, sad je 930 18000, a s5 36000. što ga opet čini duplo skupljim. duplo.
 
Poslednja izmena:
borise, hoćeš da mi kažeš da ni jedan wp telefon nema notification led? da sam sistem to ne podržava? tako bazičnu stvar? to je tako trulo.

To si stvarno mogao do sad da provalis, ili pitas google.. Nema..
 
pa google kaže da nema, zdrav razum kaže da mora biti, pa zato pitam ovde.

koja bruka majko mila...
 
ma jeste glance dobar, ali šta ako nemaš glance? kao što nema 930? kako onda videti da te neko zvao. mislim ne mogu da verujem da tako jednu banalnu, a bitnu stvar previđaju, kao da mala deca rade tamo. jel ima bar neki program koji će da pali neki od ovih kapacitativnih tastera da svetle, ili led blic da svetli, ili bilo j*beno šta!
Naravno da nema, da ima, to bi bio najveći hit na tržištu. Samo bi onda bilo pitanje što nisu ubacili u OS.
 
pa jel toliko teško da se napravi aplikacija za to? to tri reda koda
 
ja ako narapravim nešto to će da bude neki lek za neku neizlečivu bolest, jer se time bavim, a programeri neka naraprave u*rani program.
 
zato što treba da upali jednu j*benu lampicu, a ne da proračunava genetički kod.
 
Ok, onda ce to tebi biti par dana posla onako u pazi izmedju genetskog inzenjeringa i pisanja po forumu. Pretpostavljam. Stavis na marketspace i siguran sam da ce ti 90% lumia korisnika biti jako zahvalno. Evo ja sigurno kupujem.
 
zato što treba da upali jednu j*benu lampicu, a ne da proračunava genetički kod.

Ocigledno ima neki limit ili nesto drugo u sistemu sto onemogucava tako nesto, mislis da neko vec ne bi izbacio?

@ coyote

925..
 
To ce mozda jedini razlog zbog kojeg cu radije da se odlucim na 925...
Iako bih zarko zeleo 930 zbog displeja, kamere i dizajna.

A 1020 je l' ima Glance?

edit:
Vidim da 1020 ima glance.
Da li je displaj mnogo losiji nego na 930 i da li se mnogo primecuje to sto nema quad core CPU?
 
Poslednja izmena:
Da je nesto previse korisno i nije.. Da bi imao smisla najbolje je da bude onaj glance koji je non stop aktivan, a on sigurno primetno trosi bateriju cak i na amoledu. A ona 'peek' funkcija gde kao provuces rukom iznad ekrana je zesca glupost, ne prihvati svaki put, a i ako vec masem iznad ekrana onda cu ga i otkljucati preko double tapa ili dugmeta..
Bezicno punjenje na 930 je mnogo korisnija fora od glance-a.
 
korisna je ali u slučaju da baterija može da se menja. ovako se bežičnim punjenjem baterija preterano greje i samim tim joj se smanjuje životni vek
 
Cek, pa zar taj glance ne funkcionise non stop?
Recimo u kancelariji, ili kod kuce mi stoji telefon na stolu, i ja samo bacim pogled na njega, vidim koliko je sati i vidim i notifikacije, da li me neko zvao ili da li ima poruka...?

Nego moram da masem iznad telefona? :)
 
Da je nesto previse korisno i nije.. Da bi imao smisla najbolje je da bude onaj glance koji je non stop aktivan, a on sigurno primetno trosi bateriju cak i na amoledu. A ona 'peek' funkcija gde kao provuces rukom iznad ekrana je zesca glupost, ne prihvati svaki put, a i ako vec masem iznad ekrana onda cu ga i otkljucati preko double tapa ili dugmeta..
Bezicno punjenje na 930 je mnogo korisnija fora od glance-a.
Nokia 808 ima stalno uključen sat na ekranu, i nije se nešto pretrgao od trošenja, tj. ni ne znam kako je bez toga. N1020 isto mislim da ima. To je normalna stvar, ja to ne bih gasio. Inače i 1020 ima bežično punjenje. A postoji vrlo vrlo lagan mod da za bilo koji mobilni napraviš bežično punjenje, ja ću na 808 da uradim to recimo, samo da nabavim delove, mora da se poruči sa Amazona.
Cek, pa zar taj glance ne funkcionise non stop?
Recimo u kancelariji, ili kod kuce mi stoji telefon na stolu, i ja samo bacim pogled na njega, vidim koliko je sati i vidim i notifikacije, da li me neko zvao ili da li ima poruka...?

Nego moram da masem iznad telefona? :)


Ja ne znam o čemu Boris priča, kod mene je stalno upaljeno to. Ugasi se valjda samo kad proximity senzor vidi da si ga muno u džep
 
Cek, pa zar taj glance ne funkcionise non stop?
Recimo u kancelariji, ili kod kuce mi stoji telefon na stolu, i ja samo bacim pogled na njega, vidim koliko je sati i vidim i notifikacije, da li me neko zvao ili da li ima poruka...?

Nego moram da masem iznad telefona? :)

Imas da namestis i da non stop radi ili da se gasi posle nekoliko minuta pa onda kad mahnes se opet aktivira.
 
Glance troši vrlo malo struje, i glance je savršena stvar !!

Svako sebi podesi najbolji način za rad. Ja koristim peek način, koji je za mene idealan.
Kada izvadim telefon iz džepa odmah se aktivira i prikaže sve propušteno što sam uključio u opcijama telefona, kada stavim telefon u džep glance se isključi, moguće je podesiti 5 različitih stvari, i to je meni sasvim dovoljno.
Nema gatanja na kojoj aplikaciji imam propušteni poruku/poziv/događaj kao sa led diodama, sve se odmah vidi.
Mahanje iznad proximity sensor-a radi vrlo dobro, i štedi bateriju jer nema potrebe da stalno bude uključen, ili da palim/gasim ekran da bi čekirao neku propuštenu stvar.
Ako nekome odgovara da je stalno uključen kada npr. stoji na stolu, ima tu opciju u postavkama. I kod ovakvog načina rada kada se pokrije proximity sensor (kada je u džepu), glance se isključi.
Potrošnja glance funkcije je zanemariva u mojem slučaju sa amoled ekranom (820), a to isto potvrđuju kolege sa lcd-ovima.

Prava je šteta što 930 nema glance, to je po meni i dalje odličan uređaj, ali sa glanc-om bi bio savršen..
 
Glance troši vrlo malo struje, i glance je savršena stvar !!



Svako sebi podesi najbolji način za rad. Ja koristim peek način, koji je za mene idealan.

Kada izvadim telefon iz džepa odmah se aktivira i prikaže sve propušteno što sam uključio u opcijama telefona, kada stavim telefon u džep glance se isključi, moguće je podesiti 5 različitih stvari, i to je meni sasvim dovoljno.

Nema gatanja na kojoj aplikaciji imam propušteni poruku/poziv/događaj kao sa led diodama, sve se odmah vidi.

Mahanje iznad proximity sensor-a radi vrlo dobro, i štedi bateriju jer nema potrebe da stalno bude uključen, ili da palim/gasim ekran da bi čekirao neku propuštenu stvar.

Ako nekome odgovara da je stalno uključen kada npr. stoji na stolu, ima tu opciju u postavkama. I kod ovakvog načina rada kada se pokrije proximity sensor (kada je u džepu), glance se isključi.

Potrošnja glance funkcije je zanemariva u mojem slučaju sa amoled ekranom (820), a to isto potvrđuju kolege sa lcd-ovima.



Prava je šteta što 930 nema glance, to je po meni i dalje odličan uređaj, ali sa glanc-om bi bio savršen..


Tacno tako,meni na l820 radi non-stop i nisam primetio primetno trosenje baterije u odnosu kada ga nisam imao.
 
@ lates

Odlican kvalitet videa i dobar zvuk, upotrebljiv, malo ima telefona koji ovako snimaju zvuk sa ugradjenim mikrofonima mada realno ni ovo nije nista specijalno, 808 je tu keva.
 
Nazad
Vrh Dno